Tester IR ovládačov

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Tester IR ovládačov

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Sep 2018, 20:11

kamilko: povodne som sa k tomu ani nechcel vyjadrovat, ale musim.
1) pouziva to klasicky IR prijimac, ktory posiela priamo dekodovany signal (TSOPxxx), takze citlivost nezavisi od arduina.
2) na vysielanie pouziva ir diodu - tu zavisi, aky typ sa pouzije (aky vyzarovaci uhol, vykon...) aby to islo aj na vacsiu vzdialenost.
3) ta kniznica je o tom, ze podla signalu vie zistit, aky je to typ kodovania (RC5, NEC, PANASONIC...) a na zaklade toho aj samotny kod.

Ale samozrejme ty to vies najlepsie, ze je to na h..o, pretoze je to arduino a teraz je in nan nadavat. a podla tvojich komentarov si genius, ktory vsetko vie najlepsie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Tester IR ovládačov

Príspevok od používateľa kamilko » 26 Sep 2018, 09:15

Nadavam nan preto lebo som to vyskusal tesil sa ze usetrim kopec casu pouzitim kniznic.
Vysledok bol ten ze som tym zabil tusim 4 programovacie dni a stalo to za ddve veci.
Dalsie 2 dni som to prepisoval do Ccka.
Nabuduce si 2x rozmyslim pouzitie arduina, na ledku dobre, ale inak generovat nieco v radoch us zabudni (to bolo prve prebudenie ked som potreboval nieco tesnut a ono to posielalo umpulzi nahodne 3 4 8 us hore dole.....)

Prakticke slusenosti, stale treba po niekom upravovat kody arduina aby ti chodilo, raz su stare a niekto zmenil nejake veci v jazyku alebo prekladaci arduina a neberie to kod, inokedy zle napisane, alebo pre vlastne pouzitie to treba upravivat.
Vysledok je ten ze to stoji kopec casu oboznamit sa s kodom a vlastne ziaden zisk z toho nieje.

Inak dekodovacia rutina sa pozyiy z toho da, akurat to treba prepusat do normalne ho Ccka.

Prijimac sice nieco prijme ale arduino robi x veci co netreba a potom trva kym zisti ze ma vlastne nieco dekodovat, a treba mu 10x nacitat to iste aby sa mu to podarilo spracovat fakt uchvatne

Tak som to pozrel presne tuto ir kniznicu som mal akurat z 2009 a tato je z 2015 tak uz tam asi nejake veci vylepsil.

Tak si to niekto moze vyskusat. Ako vravim vtedy prijem nic moc.
Dekodovanie protokolu NEC fungovalo ak dobre pametam, zvysok som neriesil.
0

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Tester IR ovládačov

Príspevok od používateľa stefanSK » 26 Sep 2018, 13:10

Na zisťovanie kôdov a typu kódovania som používal:

https://sash.bgplus.com/remote/Remote%2 ... mputer.htm

Zapojí sa do COM portu počítača (teraz to môže byť problém, nie každý notebook, PC ho má), spustí sa program a môže sa analyzovať.
Na uvedenej stránke je aj zmienka o novej verzii pre USB - nepozeral som to detailne.
Prílohy
girderschema.PNG
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Tester IR ovládačov

Príspevok od používateľa datam » 27 Sep 2018, 14:36

Toto je staré ako počítače samotné :D

Ja som si tiež robil vlastnú rutinku pre AVR na detekciu RC5 kódu pre ovládanie môjho zosilňovača. Problém je iba ten že občas to drapne kód RC6 (nechápem ten bug) a vždy totožný s kódom pre volume up. Problém je iba v tom že to mám postavené na pevnom časovaní a tie lacné ovládače moc časovanie nedržia. Ale keď bude vôľa bude aj cesta to prerobiť.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Tester IR ovládačov

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Sep 2018, 15:03

stefanSK: to som pouzival este v casoch win95 a DOS. Lenze na toto potrebujes klasicky seriovy port a pocitac, kdezto pri tych ostatnych je to samostatna mala krabicka s displejom.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester IR ovládačov

Príspevok od používateľa Mek » 27 Sep 2018, 16:56

Kto by si chcel postavit modernu verziu dialkoveho ovladania cez USB, moze si pozriet navod, v ktorom som popisal moje skusenosti zo stavby. Girder v PC pekne detekuje aj konkretny typ kodu a kod samotny v hexa.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Tester IR ovládačov

Príspevok od používateľa peterple » 27 Sep 2018, 21:32

Mne nejde do hlavy jak s nejakým SFH5111-36, TSOP1736 a podobné, dokážete urobiť univerzálny IR prijímač? Ja keď som miesto 36kHz omylom kúpil 38kHz tak to ani nepíplo ani keď som na to blikotal z metra. Je tam pásmová priepust a pomerne hodne strmá. Tak jak s tým dekódujete ovládače čo bežia na 38kHz, 40kHz a pod?
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Tester IR ovládačov

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Sep 2018, 08:55

peterple: 38 dokaze s istou citlivostou prijimat aj 36 a 40 Khz. na testovanie to staci, ked mas ovladac par cm od prijimaca. Ale co som skusal, tak 36khz nedokaze prijat 40khz.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok