12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Dolfi » 25 Sep 2018, 23:19

Zdá sa, že tá centrála nie je nejaké "šumítko". Čím teda nabíjaš tú baterku ? Dúfam, že nie nejakou 4 A nabíjačkou z Lidla, alebo prípadne max. 8 A z centrály ? Já by som neváhal, pri behu centrály, pustiť do tej baterky aj 50 A. A potom môžeš dielňu vysvietiť ako prezidentský palác na Vianoce ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Wicker » 26 Sep 2018, 08:09

Trafo, usmernovac zo zvaracky a 40-60A len tak papka a potom mam este nabijacku waeco perfect charge ta ma vystup 25A, daju sa dve baterky nabijat ;)
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa datam » 26 Sep 2018, 08:46

Neviem aké máš možnosti a podmienky ale šupnúť niekam na svetlo malý solár 12V/0,5A a máš vystarané. Bude si to žiť tak nejako samo.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Sep 2018, 10:01

Wicker napísal:Celovku som este neobjednal, zatial bezim na starej, ale chystam sa na to a asi rovno dve, ty uz si ?
Patrí to síce do inej témy, ale ja som už objednal (tiež dve), jednu som dal kolegovi. Je fakt dobrá, neoľutuješ.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Wicker » 26 Sep 2018, 11:12

Datam aj to je moznost, musim to premysliet, prelistovat internet ake su moznosti a pod.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Dolfi » 26 Sep 2018, 12:24

Wicker napísal:Trafo, usmernovac zo zvaracky a 40-60A len tak papka ...
Vidím, že ti je zbytočné radiť ...

A 0,5 A solár ti je načo ? To je tak na vykrytie strát v tej 255 Ah baterke ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Sep 2018, 13:37

Neviem ci ta centrala co je na pneumatikach je z LIDL, ale ako ano a je hlucna tak zase sa potvrdilo pravidlo ze za malo penazi malo muziky.
Potm musis si kupit kvalitnejsiu a tichsiu centralu a bude aj menej papat. Ale to uz nebude stat tolko koko stala ta z LIDL. Videl som par takych centrla za chodu a len tisko bzucali 5 m od stanku.

PS:
Mozes mi prosim ta popisat sposob nabijania tych bateriek a ako casto a kolko ich mas? Mam na mysli to ze ako prebieha cely ten proces nabijania, teda odpojis baterky z kablov, nalozis do kufra auta, prinesies domov, vylozis do domu, nabijas, zase nalozis do auta, prinesies do garaze, vylozis a pripojis na kable. Takto to je? Ak ano, nebolo by naozaj jednoduchsie si kupit kvaltnejsiu tichsiu centralu?

Napriklad:
https://elektrocentraly.heureka.sk/fiel ... i-4020-bi/

v recenzii pisu aj dvaja ze je naozej tichy. No bohuzial to je subjektivny nazor.....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Dolfi » 26 Sep 2018, 16:31

"romiadam", však čítaj toho viacej vo vlákne. Má 12 V/ 255 Ah baterku, k tomu jednoduchú asi 50 A nabíjačku, baterku nikam nevláči, (asi by na to potreboval žeriav), nabíja ju vtedy, keď beží centrála. Centrála je asi niekoľko kW "hebedo", ktoré potrebuje na robotu. To tebou odporúčané "šumítko", neviem, či by výkonovo "pobralo" to všetko náradie ?

A otázka aj znie, za koľko času by sa mu tichšia a drahšia centrála amortizovala ?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Sep 2018, 17:17

Nabíjať baterku z centrály 5-6 hodin pri 40-60A aby nabil 255Ah bateriu tiež nie je najrozumnejsie, ale tak aspoň má ticho.... beriem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Sep 2018, 18:32

Nabíjať baterku z centrály 5-6 hodin pri 40-60A aby nabil 255Ah bateriu tiež nie je najrozumnejsie, ale tak aspoň má ticho keď svieti .... beriem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Wicker » 26 Sep 2018, 18:42

Chlapi nechytajme sa za slovicka, ked pustim centralu, dam aj nabijat baterku, vsak mam tri fazy, tri zasuvky, tak ked uz ide, tak ten hukot treba vyuzit a ked uz treba, tak poprosim otca, supneme baterku do auta a doma sa da nabit do plna a takto dokola, ja som len potreboval zefektivnit cas na svetlo pri 7A je to cca 30hodin svietenia a pri 1A... dost rozdiel. Ten solar by bol asi ozaj na pokrytie, no ked som tam neni sem tam tyzden, tak aj to by mozno bola pomoc i ked mala
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Dolfi » 26 Sep 2018, 19:05

Keď už solár, tak aspoň pár A-ový. Napokon, ak baterka je údržbová, tak nemusíš ani žiadnu reguláciu nabíjania, ani nič riešiť. Jednoducho tam doleješ trochu destilovanej vody, ak by sa v lete nebodaj vyvarila. Napokon, v múdrych knižkách o nabíjaní Pb akumulátorov, občas doporučovali údržbovú baterku trochu "povariť".

Napríklad asi takýto panel by som si vybral ja: https://www.ecoprodukt.sk/solarne.panel ... i.pv.100wp . A oddelil ho Schottky diódou od baterky, (v priepustnom smere, proti spätnému vybíjaniu).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

lacosebosik
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Aug 2017, 10:21
Bydlisko: Revúca

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa lacosebosik » 26 Sep 2018, 19:25

Ako skôr napísala agentúra Reuters, Európska únia od 3. septembra zrušila platnosť obchodných opatrení, ktoré obmedzovali predaj solárnych panelov z Číny. Únia prvýkrát zaviedla antidumpingové a antisubvenčné opatrenia na čínske solárne panely a fotovoltaické články v roku 2013 a predĺžila ich o 18 mesiacov v marci 2017.
S nákupom by som ja radšej počkal, ceny pôjdu dole... :lol:
0

jova
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 12 Júl 2016, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa jova » 27 Sep 2018, 11:09

Nevím jak led pásky, já osobně na obdobné svícení používám led zářivky. Dostal jsem konkrétně bednu dlouhých vyřazených trubic a po přidání jednoduchého měniče je napájím z 12V akumulátorů. Svítí přímo luxusně, konkrétně v těch mých jde změnou jednoho rezistoru měnit i intenzitu osvětlení a tím pádem i dobu provozu. Více je zde: http://www.jova1.cz/ostatni/osvetleni_l ... i_led.html
Možná by i řešením mohl být jeden "centrální" měnič 12V/230V a jím pak napájet neupravené led trubice podle potřeby a požadovaného množství.
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa datam » 27 Sep 2018, 14:04

Ja mám voči led páskom averziu. Určite sú aj nejaké kvalitné ale skorej stretám odpad. Po pár hodinách každá svieti iným jasom a teplotou a o účinnosti ani nehovorím. Ak chalanisko potrebuje "kvalitné pracovné osvetlenie" tak by sa to malo aj tak urobiť. Ak potrebuje vidieť iba aby nezakopol nech si tam zavesí napríklad aj petrolejku. či bude kupovať benzín do motora alebo petrolej do lampy je už asi zajedno.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Sep 2018, 14:55

S tými pásikmi je to tak... Ale vždy pri lacných veciach to bude také, aké to je. Parametre nedodržané atď.
Je rozdiel medzi LED reflektorom Ledvance a LED reflektorom noname. Kým Ledvance má príjemné svetlo a index podania farieb, rovnako tak rozptyl je dobrý, tak noname má problém so všetkým, svetlo potom pôsobí umelo, je zle rozptýlené a pod.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Wicker » 27 Sep 2018, 20:13

datam napísal:Ak potrebuje vidieť iba aby nezakopol nech si tam zavesí napríklad aj petrolejku.
Ale, no odpustime si takéto narážky... vidím dobre, kde čo je, jasné nie je to extra, ale účel to plní, na hlave mám čelovku tá mi poskytuje svetlo, ktoré mi treba na to na čo práve čumím.

Teraz je trošku čas a brázdim webom narazil som na https://www.berge.sk/led-cipy-pro-reflektory z toho by sa možno dalo vymyslieť niečo šiovné
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa datam » 28 Sep 2018, 12:07

To nebola narážka ale konštatovanie. Totižto mám čím viac pocit že ty vlastne ani nechceš poradiť. Máš tu toľko rád či už po ekonomickej stránke alebo aj praktickej stránke že sa ani nečudujem že si nevieš vybrať :) . Vieš mi povedať pre čo si si vybral práve tento typ modulov? Toto by ma fakt zaujímalo.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Wicker » 28 Sep 2018, 13:51

Myslis z poslednej odpovedi mojej ? Nic som si nevybral na nieco som narazil, to je vsetko, dostal som napad, ze z takych cipov si viem spravit slusne svetlo s malim odberom, poslal som im mejl aby mi poslali DS ku tym chipom, aby som sa mohol poradit tu, ci to hude rozumne ci nie. Mne zatial ten reflektor staci, vydrzi na nom baterka dlho, zase napr dnes budem potrebovat centralu na cca 5 hodin, tak sa da dobijat baterka... preco by som si nechcel dat poradit ? Kszdu radu som precital, prehodnotil, na niektore veci mam iny uhol pohladu, tot vse
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: 12V/225Ah AKU - LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Dolfi » 28 Sep 2018, 16:51

Už ti poslali DS k tým LED čipom ?

Já mám pocit, že pre teba sú nepoužiteľné. Ak ten 10 W čip má prúd 350 mA, tak na 10 W musí mať úbytok napätia do 30 V, to isté u 20 W a 700 mA. Jedine, že by sa použil menič z 12 V na daný prúd.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok