Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Modulacny termostat k plyn. kotlu

Modulacny termostat k plyn. kotlu

Ak potrebujete zohna┼ą nejak├║ vec oh─żadom elektroniky, ─Źi u┼ż len s├║─Źiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Modulacny termostat k plyn. kotlu

Odosla┼ąod straciam » 07 Okt 2018, 16:27

sbf nap├şsal:Cr100 je to iste ako cw100 co sa tyka presne toho co nehladam.
Teraz som zmateny co myslis tym bezdrotovy - snad si nepochopil ze hladam bezdrotovy.

ja viem ze hladas bezdrotovy, prave preto som napisal, ze junkers bezdrotovy nema.
zda sa mi, ze uz davno vies co kupit :wink:
No password, no problem.
Ins-piration
straciam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1146
Vek: 33.18
Zalo┼żen├Ż: 06.01.2009

Odosla┼ąod sbf » 07 Okt 2018, 17:40

No ale akosi sa nam to domotava. Ale uz viem co treba ... Debatu naco je v uk termostat a co na nom moze byt bezdrotove sa mi nechxe do toho ist
sbf
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 320
Zalo┼żen├Ż: 28.08.2009

Odosla┼ąod technikus110 » 07 Okt 2018, 18:46

sbf: p├ş┼íe┼í hne─Ć na za─Źiatku: ....Hladam jednoduchy termostat ktorym sa da vykonovo regulovat kondenzacny kotol (junkers). Cize nie stylom zapni/vypni.....

Odpove─Ć si tu dostal, ka┼żd├Ż kondenza─Źn├Ż kotol si svojou internou logikou kontroluje vstup a v├Żstup z v├Żmenn├şku hor├íku a pod─ża toho si reguluje (moduluje v %) v├Żkon hor├íku.
1. Ty ako u┼ż├şvate─ż NIKDY nedosiahne┼í mo┼żnos┼ą priameho nastavenia v % pre modul├íciu hor├íku. Vie┼í iba zada┼ą po┼żadovan├║ teplotu priestoru a posla┼ą info o aktu├ílnej teplote priestoru, popr├şpade exteri├ęru. V┼íetko si prepo─Ź├ştava kotol s├ím. Termostat je iba opera─Źn├Ż panel!
2. Equitermika je sekund├írna n├ídstavba, ktor├║ m├┤┼że┼í plne odignorova┼ą.
3. Cez LAN, WiFi, GSM vie┼í zada┼ą zap-vyp-po┼żadovan├í teplota...┼żiadne in├ę regulovanie.

% regul├íciu hor├íku vie┼í priamo ovl├ída┼ą v servisnom m├│de kotla. Ale v tomto pr├şpade ide o servis a nastavenie, nie prev├ídzku. PLNOHODNOTNE obch├ídza┼í bezpe─Źnostn├ę protokoly sn├şmania tepl├┤t. Be┼żn├ęmu u┼ż├şvate─żovi tieto inform├ície nie s├║ spr├şstupnen├ę z logick├Żch d├┤vodov.

A nehnevaj sa, ale prvotn├ę zadanie: "m├ím kotol Junkers", je ako inform├ícia, ┼że:" jazd├şm na ┼ákodovke." Tie┼ż je ich 25 typov....
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 277
Vek: 59.04
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod 5ko » 09 Okt 2018, 08:06

Presne tak, Plynov├║ armat├║ru si obvl├ída automatika kotla podla ─Źidiel tepl├┤t a ni─Źomu ani nikomu si do toho nem├í ─Źo da┼ą kafra┼ą.
Iba n├ísledne reguluje v├Żkon podla po┼żiadaviek na teplotu priestoru,ale zase si porovn├íva parametre svojich kotlov├Żch ─Źidiel a nedovol├ş aby do┼ílo k po┼íkodeniu kotla a bezpe─Źnosti.Pomer vzduchu a plynu si tie┼ż nastavuje sama, tam sa ned├í laicky zasahova┼ą / okrem star├Żch kotlov/lebo tam to tie┼ż smrd├ş pr├║serom.
Za druh├ę je to aj tak VTZ Plynov├ę a oblsluha m├┤┼że zasahova┼ą len do toho ─Źo je v manu├íli.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8213
Vek: 62.86
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod mr.dred » 09 Okt 2018, 13:06

keby sa dal regulova┼ą plame┼ł plynov├ęho hor├íka od 0 po povedzme 25 kW - to by bola in├í pesni─Źka, ale tak to nefunguje.
Ohe┼ł v kondenza─Źnom kotli hor├ş zvislo DOLU - ─Źi┼że mus├ş ma┼ą aj ur─Źit├Ż prietok vzduchu-vietor z ventil├ítora takto veden├Ż. Keby bol prietok vzduchu mal├Ż, plame┼ł by sa obracal smerom hore, ─Źo je u tohto typu spa─żovania nepr├şpustn├ę. Keby sa zase zn├ş┼żil minim├ílny obsah plynu v zmesi, tak by jednoducho zhasol..Preto je spodn├í hranica modul├ície v├Żkonu niekde a┼ż okolo 3kW... ke─Ć je ve─ża aj tento v├Żkon tak sa jednoducho vypne !
Jedin├ę ─Źo m├┤┼że akt├şvne zasiahnu┼ą do v├Żkonovej charakteristiky kotla je pr├íve to ekvitermick├ę ─Źidlo. Ale zase len t├Żm,┼że uprav├Ż nastaven├║ maxim├ílnu teplotu v├Żstupnej vody a nie priamo v├Żkon hor├íka.
V podstate, keby sa pripojil miesto ekvitermick├ęho ─Źidla nejak├Ż in├Ż vhodn├Ż regula─Źn├Ż prvok, tak by t├í regul├ícia v nejakom rozsahu mohla fungova┼ą, ale neviem si predstavi┼ą ─Źas str├íven├Ż pri nastavovan├ş a vyla─Ćovan├ş ... do d├┤chodku m├ím u┼ż len 612 dn├ş...to by som asi nestihol :finga:
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2550
Vek: 53.5
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod 5ko » 09 Okt 2018, 14:13

Apropo,ekvitermika hlavne riadi mix ventily v jednotliv├Żch vetv├ích UK a TUV a od kotla len po┼żaduje primeran├║ teplotu vody a to je u┼ż staros┼ą jeho automatiky.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8213
Vek: 62.86
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod mr.dred » 09 Okt 2018, 21:27

5ko nap├şsal:Apropo,ekvitermika hlavne riadi mix ventily v jednotliv├Żch vetv├ích UK a TUV
To nepravda, tie tam ani nemusia by┼ą a ke─Ć , riadi ich in├í logika

5ko nap├şsal:od kotla len po┼żaduje primeran├║ teplotu vody
To je pravda pravd├║ca..

im sorry
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2550
Vek: 53.5
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod technikus110 » 10 Okt 2018, 09:38

5ko: .....Apropo, ekvitermika hlavne riadi mix ventily v jednotliv├Żch vetv├ích UK a TUV.... to je pravda pri v├Żmenn├şkov├Żch staniciach, kam je trval├í dod├ívka tepla v predp├şsanom/zazmluvnenom v├Żkone dod├ívate─żom.
Nako─żko pracuje┼í so zariadeniami trochu v├Ą─Ź┼í├şmi ne┼ż tie, ─Źo s├║ ur─Źen├ę pre RD, tak m├í┼í pravdu.
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 277
Vek: 59.04
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Kde nie─Źo zohna┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist