Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Brum po pripojen├ş Sub OUT

Brum po pripojen├ş Sub OUT

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Brum po pripojen├ş Sub OUT

Odosla┼ąod bfarkas » 09 Okt 2018, 11:33

Ahojte,

M├ím zosil┼łova─Ź Jamo DMR 40, ktor├Ż pou┼ż├şvam na stereo a k tomu doma vvyroben├║ SUB ozvu─Źnicu s reproduktorom Monacor Carpower SP-252C a zosil┼łova─Źom Energy Act Sub.

Jamo DMR 40 - http://www.jamo.com/products/dmr40
Energy Act SUB - https://www.bsacoustic.sk/moduly-zosilnovacov/energy-amplifer/
Monacor Carpower SP-252C - https://monacor.sk/product/sp-252c

Probl├ęm je v tom ┼że pri prepojen├ş zosil┼łova─Źov cez Sub OUT (cinch k├íbel) pri vy┼í┼íej hlasitosti nastavenej na SUB zosil┼łova─Źi reproduktor brum├ş - m├ím to nastaven├ę na st├ílo na Level 6/10, celkov├║ hlasitos┼ą ovl├ídam cez Jamo (brum je z├ívisl├Ż iba na nastavenej hlasitosti na Energy Act SUB). Ke─Ć do vstupu ni─Ź nezapoj├şm, ┼żiaden brum z reproduktora nevych├ídza. Obe zosil┼łova─Źe nepou┼ż├şvaj├║ uzemnenie, tak┼że zemn├í slu─Źka tam pod─ża m┼ła nevzink├í (na SUB zosil┼łova─Źi tam pin na uzemnenie nie je a Jamo pou┼ż├şva iba klasick├║ vidlicu, akur├ít so sie┼ąov├Żm filtrom).
Vysk├║┼íal som prepoji┼ą Jamo a Energy zosil┼łova─Źe cez Ground Loop noise isolator (https://monacor.sk/product/fga-40mf) - po zapojen├ş sa to e┼íte zhor┼íilo.

Zapojenie celej s├║stavy - TV cez Toslink do Jamo DMR 40, ktor├Ż poh├í┼ła stereo repro a cez cinch k├íbel Sub OUT napojen├Ż na Energy Act SUB zosil┼łova─Ź, ktor├Ż poh├í┼ła Monacor SP-252C. Zvuk mi ├║plne posta─Źuje, som spokojn├Ż, len ten brum ma irituje :roll:

Pozn.: Brum zo stereo reproduktorov, ktor├ę poh├í┼ła Jamo DMR 40, nepo─Źu┼ą. Iba zo Subwoofera.
Nie som si ist├Ż, ─Źi Energy Act SUB m├í sie┼ąov├Ż filter alebo nie. M├┤┼że to pom├┤c┼ą?

Za ka┼żd├║ radu ─Ćakujem! :)
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 111
Vek: 23.79
Zalo┼żen├Ż: 29.06.2013

Re: Brum po pripojen├ş Sub OUT

Odosla┼ąod mr.dred » 09 Okt 2018, 12:18

Prv├í mo┼żnos┼ą - nem├í┼í len utrhnut├║ GND na CINCH k├íbli medzi Jamo a Energy ? Vysk├║┼íaj spoji┼ą nakr├ítko voln├Ż koniec cinch k├íbla (┼żiv├Ż-stred s GND) -druh├Ż koniec do Energy - mus├ş by┼ą ticho.
Druh├í mo┼żnos┼ą - urvan├í GND priamo vn├║tri Energy, "vyvalen├Ż konektor z plo┼í├íku" studen├Ż na spoj na GND konektora - sk├║s spoji┼ą vstupn├Ż konektor Energy nakr├ítko - mus├ş by┼ą ticho. Najlep┼íie pinzetou, aby si tam dostal "brum z tvojho tela" - po spojen├ş s gnd mus├ş st├şchnu┼ą.
Tretia mo┼żnos┼ą - chyba vo vn├║tri Energy - nie─Źo je ┼ípatne medzi GND-signal a GND-power Ôćĺ rozkucha┼ą Ôćĺ pofoti┼ąÔćĺuk├íza┼ą , alebo zanies┼ą do opravy :D
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2555
Vek: 53.5
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod amater63 » 09 Okt 2018, 16:21

Ahoj,j├í jsem to opravdu nepochopil dle popisu.A to ohledn─Ť p┼Öipojen├ş jak p├ş┼íe┼í.Jako ..( ktor├Ż poh├í┼ła stereo repro a cez cinch k├íbel Sub OUT ... Je tam IN Jack?.) Antenu pokud poslouch├í┼í FM nebo taky to nev├şm,ono je toho hodn─Ť co je z├íhadou.Jak psal kolega- faktok┼» je mnoho a foto napov├ş,opravdu si to nedovedu vybavit :confused:
Pr├şlohy
energy-amplifer-1000.jpg
Kam jde IN..
DMR40_1.jpg
Tohle ze zadu...foto
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2128
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod bfarkas » 10 Okt 2018, 19:19

mr.dred nap├şsal:Prv├í mo┼żnos┼ą - nem├í┼í len utrhnut├║ GND na CINCH k├íbli medzi Jamo a Energy ? Vysk├║┼íaj spoji┼ą nakr├ítko voln├Ż koniec cinch k├íbla (┼żiv├Ż-stred s GND) -druh├Ż koniec do Energy - mus├ş by┼ą ticho.

Bohu┼żia─ż ke─Ć spoj├şm vo─żn├Ż koniec na jednej a druhej strane, brum sa vtedy objav├ş :roll:

mr.dred nap├şsal:Druh├í mo┼żnos┼ą - urvan├í GND priamo vn├║tri Energy, "vyvalen├Ż konektor z plo┼í├íku" studen├Ż na spoj na GND konektora - sk├║s spoji┼ą vstupn├Ż konektor Energy nakr├ítko - mus├ş by┼ą ticho. Najlep┼íie pinzetou, aby si tam dostal "brum z tvojho tela" - po spojen├ş s gnd mus├ş st├şchnu┼ą.

Tie┼ż nepomohlo :roll: Nevidel som ┼żiaden studen├Ż spoj na doske ani pri konektore (vi─Ć foto dole). Dokonca medzi Low Level Inputom (chinch) a predn├Żm panelom s├║ podlo┼żky z jednej a druhej strany, tak┼że tam nie je ┼żiaden spoj.

mr.dred nap├şsal:Tretia mo┼żnos┼ą - chyba vo vn├║tri Energy - nie─Źo je ┼ípatne medzi GND-signal a GND-power Ôćĺ rozkucha┼ą Ôćĺ pofoti┼ąÔćĺuk├íza┼ą , alebo zanies┼ą do opravy :D

Fotky ni┼ż┼íie.

amater63 nap├şsal:Ahoj,j├í jsem to opravdu nepochopil dle popisu.A to ohledn─Ť p┼Öipojen├ş jak p├ş┼íe┼í.Jako ..( ktor├Ż poh├í┼ła stereo repro a cez cinch k├íbel Sub OUT ... Je tam IN Jack?.) Antenu pokud poslouch├í┼í FM nebo taky to nev├şm,ono je toho hodn─Ť co je z├íhadou.Jak psal kolega- faktok┼» je mnoho a foto napov├ş,opravdu si to nedovedu vybavit :confused:

FM r├ídio nepou┼ż├şvam, pou┼ż├şvam Toslink (Digital IN) v├Żstup z telky ktor├Ż ide do Jamo. Takisto foto ni┼ż┼íie :)

FOTO:
https://1drv.ms/f/s!AudihCQD9Rp9nhG2rs5N4msn3Mrn

Prip├íjam do pr├şlohy aj "profesion├ílny n├íkres" zapojenia :D
Pr├şlohy
Zapojenie.jpg
"Profesionálny" nákres :D
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod kamilko » 10 Okt 2018, 19:33

Vsetky zariadenia su napojene na jednu predlzovacku z 3 vyvodmi.zasuvkami
kamilko
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 239
Zalo┼żen├Ż: 21.10.2017

Odosla┼ąod bfarkas » 10 Okt 2018, 19:40

V┼íetky zariadenia s├║ zapojen├ę do jednej z├ístr─Źky (predl┼żova─Źky), ale ani jedno zariadenie nepou┼ż├şva uzem┼łovac├ş pin.
Jamo m├í vidlicu, takisto TV. Energy zos m├í s├şce EU konektor ako na fotke, ale uzem┼łovac├ş pin tam nie je.
Jedin├ę ─Źo mi napad├í je ┼że sk├║sim zapoji┼ą Energy do inej z├ístr─Źky ─Źi brum nezmizne. :roll:

EDIT: Sk├║┼íal som napojenie Energy do inej z├ístr─Źky (pr├şvod inej f├ízy) a to ist├ę :roll:
Naposledy upravil bfarkas d┼ła 10 Okt 2018, 19:49, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 10 Okt 2018, 19:42

M├í┼í nejak├Ż multimeter ?
Pr├şlohy
zos.png
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod bfarkas » 10 Okt 2018, 19:58

Odpor - pri mierke 200 na multimetri p├ş┼íe hodnotu 3,3.
Di├│dov├Ż test - hodnota 003, multimeter p├şpa.

Mo┼żno vyzer├ím ako pako ┼że p├ş┼íem tieto hodnoty, ale pre istotu :mrgreen:
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 10 Okt 2018, 20:33

To je v poriadku... tie 3 ohmy m├┤┼żu ma┼ą aj meracie k├íbliky, alebo prechodov├ę odpory na hrotoch...
A ten CINCH/CINCH k├íblik, ktor├Żm to prep├íja┼í si n├íhodou neodmeral ?
Vysk├║┼íaj nejak├Ż in├Ż k├íbel.. na tom k├íbli,─Źo tam m├í┼í teraz m├┤┼żu by┼ą nejak├ę ┼íitov├ę konektory a v├┤bec sa nemus├ş dot├Żka┼ą GND...u┼ż som sa s tak├Żmi stretol. Sta─Źilo ich potom trochu stla─Źi┼ą "ovajcovie┼ą" :lol:
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod bfarkas » 10 Okt 2018, 21:13

Stredov├í ┼żila
Odpor - 4Ohm
Di├│dov├Ż test - hodnota 010

Tienenie (GND)
Odpor - okolo 5Ohm
Di├│dov├Ż test - hodnota 008

Samozrejme som sk├║┼íal in├Ż (tro┼íku kvalitnej┼í├ş) audio k├íbel. V├Żsledok ten ist├Ż. :confused:
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod zipaj » 10 Okt 2018, 21:24

sk├║s oto─Źi┼ą sie┼ąov├║ vidlicu od TV opa─Źne (alebo aj od ostatn├Żch spotrebi─Źov, ale po jednom), ja som raz mal probl├ęm ┼że sa nechcel zapn├║┼ą TV sony po pripojen├ş nov├ęho satelitu, (nefungovalo DO) po oto─Źen├ş jedn├ęho sie┼ąov├ęho pr├şvodu bolo v┼íetko OK
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2535
Vek: 43.59
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod Edgar » 10 Okt 2018, 21:43

To ┼ąa┼żko zmer├í presne, tak preto tak├ę hodnoty, ja to beriem tak ┼że p├şska = OK, nep├şska alebo p├şska preru┼íovane pri pohybe s k├íblom = probl├ęm :D
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1143
Vek: 21.94
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Odosla┼ąod bfarkas » 10 Okt 2018, 21:56

@zipaj - Sk├║sil som oto─Źi┼ą vidlice v z├ístr─Źke, nepomohlo. Vyzer├í to na za─Źarovan├Ż kruh :D
@Edgar - asi tak, je to asi ten najlacnej┼í├ş multimeter, tak┼że od toho ne─Źak├ím ve─żmi presn├ę merania :D
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 10 Okt 2018, 22:41

bfarkas nap├şsal:Vysk├║┼íal som prepoji┼ą Jamo a Energy zosil┼łova─Źe cez Ground Loop noise isolator (https://monacor.sk/product/fga-40mf) - po zapojen├ş sa to e┼íte zhor┼íilo.

Sch├ęmu zapojenia nem├í┼í ? Lebo to pripojenie cez oddelova─Ź ... chyba bude niekde v predzosilova─Źi.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod alidedko » 11 Okt 2018, 07:29

Ak v zapnutom stave skratnes tie dva vodice (cierny, zlty) na vstupnom cinch konektore, ostane ticho, alebo brumi?
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3955
Vek: 26.85
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod amater63 » 11 Okt 2018, 10:38

J├í bych vyzkou┼íel vstup pro Sub. p┼Öipojit do jednoho z v├Żstup┼» co to pov├ş,a jestli se to chov├í stejn─Ť.T├şm by se to mo┼żn├í posunulo d├íle.
Pr├şlohy
IMG_20181010_185342.jpg
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 11 Okt 2018, 11:34

Pod─ża m┼ła to p├┤jde rovnako, lebo v ├║vode p├şsal ┼że cez ten oddelova─Ź to bolo e┼íte hor┼íie.
Sk├┤r by st├ílo za to, pou┼żi┼ą v├Żstupy reproduktorov z JAMO a pripoji┼ą na High Level Input na Energy.
Ale je celkom mo┼żn├ę,┼że je nie─Źo ┼ípatne pripojen├ę (studen├ík) v okol├ş potenciometra, alebo chybn├ę k├íblovanie medzi DPS potenciometra a hlavnou doskou. Predsa je to nejak├í stavebnica,kde v├Żrobca asi nerie┼íi kompletn├║ funk─Źnos┼ą...
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod bfarkas » 11 Okt 2018, 20:28

alidedko nap├şsal:Ak v zapnutom stave skratnes tie dva vodice (cierny, zlty) na vstupnom cinch konektore, ostane ticho, alebo brumi?

Skúšal som, ostalo ticho.

amater63 nap├şsal:J├í bych vyzkou┼íel vstup pro Sub. p┼Öipojit do jednoho z v├Żstup┼» co to pov├ş,a jestli se to chov├í stejn─Ť.T├şm by se to mo┼żn├í posunulo d├íle.

Takisto, aj cez odde─żova─Ź, brum ten ist├Ż ako cez SUB OUT. Ide aj o to ┼że z Audio Out nedostanem tak├Ż zvuk ako zo Sub OUT :?

mr.dred nap├şsal:Pod─ża m┼ła to p├┤jde rovnako, lebo v ├║vode p├şsal ┼że cez ten oddelova─Ź to bolo e┼íte hor┼íie.
Sk├┤r by st├ílo za to, pou┼żi┼ą v├Żstupy reproduktorov z JAMO a pripoji┼ą na High Level Input na Energy.
Ale je celkom mo┼żn├ę,┼że je nie─Źo ┼ípatne pripojen├ę (studen├ík) v okol├ş potenciometra, alebo chybn├ę k├íblovanie medzi DPS potenciometra a hlavnou doskou. Predsa je to nejak├í stavebnica,kde v├Żrobca asi nerie┼íi kompletn├║ funk─Źnos┼ą...

High level bol takisto sk├║┼ían├Ż a hne─Ć po napojen├ş GND sa brum objavil. U┼ż mi to pripad├í ako keby brum pren├í┼íal Jamo zosil┼łova─Ź. ┼Że s t├Żm brumom nem├í Energy amp ni─Ź spolo─Źn├ę :roll: :roll: Teoreticky m├┤┼żem vysk├║┼ía┼ą napoji┼ą cinch z Jamo do mikrof├│n stupu na PC a nahra┼ą cez Audacity ─Źi sa aj tam brum objav├ş :?:
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 11 Okt 2018, 20:49

Ahoj,tak to se nediv├şm ┼że je to z├íhada.V┼íechny mo┼żnosti vy─Źerp├íny.Odpoj TV-( p┼Ö├şpojen├ş optikou nem┼»┼że m├şt vliv na dan├Ż probl├ęm..,) ale dej jin├Ż zdroj sign├ílu IN..Jinak "Krpa" bude to -co jsi stav─Ťl,a to u┼ż vlastn─Ť bylo ┼Öe─Źeno.V ka┼żd├ęm p┼Ö├şpad─Ť se pod─Ťl jak pokra─Źuje┼í.( to ┼że jsem cht─Ťl p┼Öepojen├ş-cinch a zvuk....je jasn├ę.Prost─Ť bych to zkusil)
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 11 Okt 2018, 21:28

Neviem ─Źi to tu bolo spomenut├ę, ale sk├║┼íal si do subwoofera zapoji┼ą in├Ż zdroj sign├ílu? Ja hlavne nech├ípem, ako high level output s pas├şvnymi repr├íkmi nebrum├ş ale pripojen├Ż do high level inputu na subwoofri u┼ż hej. A nesk├║┼íal si premosti┼ą potenciometer?
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1143
Vek: 21.94
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist