Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Plnohodnotn├ę n├║dzov├ę nap├íjanie RD

Plnohodnotn├ę n├║dzov├ę nap├íjanie RD

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Plnohodnotn├ę n├║dzov├ę nap├íjanie RD

Odosla┼ąod marioo » 08 Okt 2018, 17:11

Ja m├ím na st─║pe no┼żov├ę 50A.. tak┼że tie by v pripade akehokolvek problemu istili chybu spe─Źeneho styka─Źa. A aj 25 A isti─Ź ktor├Ż je medzi skrinkou s 50A uveden├Żm styka─Źom by mal spravi┼ą svoje keby bol problem typu zapnut├Ż gener├ítor a styka─Ź zalepen├Ż ..

Alebo ak├ę mechanick├ę rie┼íenie je potom spolahliv├ę ak nie nejak├Ż styka─Ź?
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 363
Vek: 45.3
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod technikus110 » 08 Okt 2018, 18:17

U┼ż som to tu p├şsal, ak to chce┼í prev├ídzkova┼ą leg├ílne, tak mus├ş┼í ma┼ą odp├şna─Ź tak├Ż, ak├Ż predpisuje distribu─Źka (jeden z viacer├Żch modelov) a tam je predp├şsan├Ż ─Źas prepnutia a kontroln├ę body pri prepnut├ş.

Pri "samobastlen├ş" je styka─Ź bez pr├şdavnej kontroly O.K., do ─Źasu k├Żm sa nie─Źo nestane....
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 168
Vek: 58.89
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod marioo » 08 Okt 2018, 21:54

Pozeral som aj zmluvu o pripojeni a nikde nevidim nejake predpisy pre "odpojova─Ź" pre generator...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod technikus110 » 09 Okt 2018, 05:49

1. pozeral si zmluvu pre koncov├ęho z├íkazn├şka a klasick├ę odbern├ę miesto, alebo m├í┼í zmluvu s dodatkom pre n├íhradn├Ż zdroj?
2. nad tvojim prv├Żm pr├şspevkom je pr├şspevok s legislat├şvou distribu─Źky.....a e┼íte maj├║ aj prev├ídzkov├ę technick├ę predpisy
3. stiahni si z webu distribu─Źky ┼żiados┼ą o povolenie prev├ídzky n├íhradn├ęho zdroja a uvid├ş┼í ─Źo mus├ş┼í vykona┼ą a doda┼ą....

Pre m┼ła je t├íto t├ęma m┼Ľtva, preto┼że ten, ─Źo postavil ot├ízku sa nezapojil ani raz. Nesledujem viac.
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod marioo » 09 Okt 2018, 09:27

technikus110: ─Ćakujem pozriem..
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod datam » 09 Okt 2018, 12:17

Mario z tvojho pr├şspevku c├ştim ir├│niu. Ja som zase toho n├ízoru ┼że ned├ívam rady tomu kto o ne nestoj├ş. Spe─Źen├ę st├Żka─Źe som rie┼íil XY kr├ít a chcel som hlavne poradi┼ą v takej situ├ícii kedy pol roka ni─Ź a potom vypadne elektrika a zist├ş┼í ┼że ho m├í┼í spe─Źen├Ż tak ti tento cirkus nebude aj tak na ni─Ź.

Pre m┼ła za m┼ła si tam daj aj OEZ├ícku 2500ku v motorick├Żm ovl├ídan├şm

(nie─Źo podobn├ę mi teraz pre┼ílo rukou)
IMG_20180827_103652.jpg

:thanks:
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2166
Vek: 36.46
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod marioo » 12 Okt 2018, 13:28

datam: ┼żiadna ir├│nia ale v┼íimni si na konci mojej vety smajl├şk = vtip ..

A preto som sa na za─Źiatku vety op├Żtal ─Źi tam m├ím da┼ą 63A styka─Ź aby som predi┼íiel spe─Źeniu kontaktov (lebo nem├ím s t├Żm skusenos┼ą a r├íd si nech├ím poradi┼ą a stoj├şm o KA┼ŻD├Ü dobr├║ radu)

A na to si neodpovedal .. namiesto toho tu rie┼íime domnel├║ "ir├│niu" ktor├í tam ur─Źite nebola ...

Tak┼że ak odpovie┼í ─Źo by sa tam hodilo (alebo sk├┤r malo tam by┼ą podla predpisu) tak budem len r├íd.
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod ondistef » 12 Okt 2018, 17:20

Treba hlavne pozera┼ą na kateg├│riu pou┼żitia, kde s├║ uveden├ę max. sp├şnacie pr├║dy pre jednotliv├ę typy z├í┼ąa┼ż├ş. Ak sa dobre nadimenzuje styka─Ź, tak minimalizuje┼í riziko zlepenia kontaktov. Pr├şpadne ak chce┼í ma┼ą e┼íte vy┼í┼íiu istotu, tak pre styka─Ź sp├şnaj├║ci sie┼ąov├ę nap├Ątie m├┤┼że┼í zaradi┼ą ovl├ídate─żn├Ż isti─Ź (napr. ETI ETIMAT RC 3p B32).

Na ni┼ż┼íie uvedenom odkaze na 7. strane PDF je pekn├í tabu─żka s popisom jednotliv├Żch typov z├í┼ąa┼żi (AC-1, AC-3, AC-5a,b, AC-7a,b, DC-1)
OEZ Aplika─Źn├ş p┼Ö├şru─Źka - Sp├şnac├ş p┼Ö├şstroje.

Styka─Ź napr.
St├Żka─Ź 3-p├│lov├Ż, CUBICO ┼ítandard 18,5kW 1Z+1R 230VAC
+
Mechanick├ę blokovanie, pre CUBICO ┼ítandard
A samozrejme vyu┼żi┼ą aj pomocn├ę kontakty pre vz├íjomne elektrick├ę blokovanie styka─Źov.

A ak ma niekto probl├ęm s riaden├şm, tak sa daj├║ k├║pi┼ą za relat├şvne dobru cenu ATS riadiace jednotky od ComAp alebo Lovato
https://www.comap-control.com/products/controllers/ats-controllers
http://lovato.cz/For-2-power-sources/520002005/spd
https://eshop.elkov.cz/produkty/lo-atl600-jednotka-zaskoku-siti-100-240vac-100-240vac
ondistef
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 412
Zalo┼żen├Ż: 31.12.2009

Odosla┼ąod Drakoush » 12 Okt 2018, 23:34

N├ízov t├ęmy sa akosi nezhoduje s jej obsahom...
Pod plnohodnotn├Żm n├║dzov├Żm nap├íjan├şm RD si predstavujem gener├ítor s automatick├Żm ┼ítartom a ATS s plne automatickou prev├ídzkou.
Upustili sme od gener├ítora s automatick├Żm ┼ítartom, sta─Ź├ş aj vre┼ítiaca centr├íla so ┼ítartovacou galuskou.
Upustili sme od ATS, sta─Ź├ş ru─Źn├Ż prep├şna─Ź.
Na z├íver sme to dodrbali polepen├şm modul├írnymi styka─Źmi, ktor├ę sa na prep├şnanie siet├ş teda nehodia.

Nepremenujeme to rad┼íej na Nap├íjanie RD centr├ílou? Toto toti┼ż nie je ┼żiadne plnohodnotn├ę n├║dzov├ę nap├íjanie.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8676
Vek: 23.33
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod marioo » 13 Okt 2018, 09:48

Drakoush: tak ─Źo sa tam hod├ş namiesto styk─Źov? Kritizova┼ą vie ka┼żd├Ż .. samozrejme, ┼że pre dom na ktorom je napr 25A 3f pr├şvodn├Ż isti─Ź a be┼żn├ę dom├íce spotrebi─Źe (bez el k├║renia, bez el indukcie, bez el bojleru) nebudem rie┼íi┼ą z├ískokov├║ jednotku v r├ídoch stoviek euro, ak sa to d├í spravi┼ą ekonomickej┼íie (t├Żm nemysl├şm menej bezpe─Źne)

A ano nie je to plnohodnotn├ę ale polo automatick├ę.. lebo pri v├Żpadku treba ru─Źne na┼ítartova┼ą ale pri n├íbehu siete netreba urobi┼ą ni─Ź.. preto poloautomatick├ę...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Drakoush » 13 Okt 2018, 10:12

Konkr├ętne u Teba ma irituj├║ pou┼żit├ę st├Żka─Źe, in┼ítala─Źn├Ż styka─Ź svojou kon┼ítrukciou je viacmenej vhodn├Ż pre odporov├║ z├í┼ąa┼ż. To Tvoj dom nie je. Inak OK, Ty nie si zakladate─ż t├ęmy, nep├şsal si nadpis.

Autor t├ęmy v┼íak nap├şsal nadpis plnohodnotn├ę..., a hne─Ć v prvom pr├şspevku to u┼ż plnohodnotn├ę nie je. U┼ż len manu├ílny ┼ítart z├ískoku z toho rob├ş poloautomat ;)
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod rudko » 13 Okt 2018, 10:33

Niesom teda uplne expert, ale to ze riesenie nieje automaticke znamena ze nudzove napajanie nieje plnohodnotne?
O neplnohodnotnom napajani by som uvazoval v pripade napajania len 1 fazy, pripadne iba velmi obmedzenym prikonom....
V tomto pripade to skratka iba nieje "plnohodnotne automaticke nudzove napajanie"
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1957
Vek: 32.28
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012

Odosla┼ąod marioo » 13 Okt 2018, 12:03

Drakoush nap├şsal:Konkr├ętne u Teba ma irituj├║ pou┼żit├ę st├Żka─Źe, in┼ítala─Źn├Ż styka─Ź svojou kon┼ítrukciou je viacmenej vhodn├Ż pre odporov├║ z├í┼ąa┼ż. To Tvoj dom nie je. Inak OK, Ty nie si zakladate─ż t├ęmy, nep├şsal si nadpis.

Autor t├ęmy v┼íak nap├şsal nadpis plnohodnotn├ę..., a hne─Ć v prvom pr├şspevku to u┼ż plnohodnotn├ę nie je. U┼ż len manu├ílny ┼ítart z├ískoku z toho rob├ş poloautomat ;)

Tak ak├Ż potom ─Źo tam m├ím pou┼żi┼ą? Isti─Ź s motorick├Żm ovl├ídan├şm? Z mechanick├ęho h─żadiska je princ├şp styka─Źu aj prep├şna─Źa typu: Sie┼ą -0- Gener├ítor ve─żmi podobn├Ż nie?
Ak ┼Ąa nie─Źo irituje tak mi nap├ş┼í ─Źo sa na to pou┼ż├şva v automatick├Żch z├ískokov├Żch zariadeniach? Teda ak to vie┼í (bez ir├│nie a ur├í┼żky)

Sme tu na f├│re aby sme si sem tam odovzd├ívali inform├ície a ka┼żd├Ż sa v nie─Źo vie nau─Źi┼ą nie─Źo od ka┼żd├ęho tak tu nerie┼íme slovi─Źk├írenie alebo ironie a irit├ície :))
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod martin knocik » 13 Okt 2018, 12:17

Drakoush, v datasheetoch styka─Źov najde┼í zvl├í┼í┼ą sp├şnacie pr├║dy pre sp├şnanie odporovej a zvl├í┼ít pre sp├şnanie induk─Źnej z├í┼ąa┼że.

Na nov├Żch spotrebi─Źoch sa tla─Ź├ş na kompenz├íciu u─Źinn├şka na minimalne 0,92 alebo 0,95 (nepamat├ím si presne), tak┼że spotrebi─Ź by sa mal spr├íva┼ą skoro ako odporov├í z├í┼ąa┼ż. Pokial v dome nem├í ve─żk├ę elektromotory alebo klasick├ę traf├íky bez kompenz├ície, tak by som i┼íiel cestou rozumne predimenzovan├ęho styka─Źa a utlmenia iskrenia == prechodov├ęho javu pri vyp├şnan├ş RL z├í┼ąa┼że pomocou RC ├║tlmov├ęho ─Źl├ínku (snubber) s transilom. Ja by som e┼íte pridal dal┼íie rel├ę do obvodu RC snubbera a po utlmen├ş prechodov├ęho javu rozpojil ├║plne rozpojil snubber.

Obrázok

Pre lud├ş ktor├ş nezvl├ídaj├║ diferencialnu rovnicu 2 r├ídu pre RLC obvod (z├í┼ąa┼że + snubber) stranka http://sound.whsites.net/articles/relays2.htm udava z├íkladn├ę hodnoty R1 - 0.5 a┼ż 1 Ohm na kontakt na volt
C1 - 500nF a┼ż 1 ┬ÁF na kontakt na amp
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1452
Vek: 27.65
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod marioo » 13 Okt 2018, 12:25

.. ve─Ć som nap├şsal, ┼że nem├ím ┼żiadne vod├írne motory a dokonca ani bojler... len p├ír PC, TV mikrovlnka, LED osvetlenie .. nie─Źo na 230V nie─Źo cez asi 2-3 toroidy 230/12V 50W ... (star├ę toroidy e┼íte ke─Ć tam boli halogenky, teraz su tam led... ) a plynov├Ż kotol
Tak preto som nap├şsal, ┼że tam d├ím styka─Ź na 63 A a mus├ş to sta─Źi┼ą. alebo aj 40A...
Alebo som pozeral OEZ vyp├şna─Źe s motorov├Żm pohonom...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Drakoush » 13 Okt 2018, 13:05

rudko nap├şsal:Niesom teda uplne expert, ale to ze riesenie nieje automaticke znamena ze nudzove napajanie nieje plnohodnotne?
O neplnohodnotnom napajani by som uvazoval v pripade napajania len 1 fazy, pripadne iba velmi obmedzenym prikonom....
V tomto pripade to skratka iba nieje "plnohodnotne automaticke nudzove napajanie"

Viem, ┼że toto je sk├┤r hra o slov├ş─Źka, ale ja si pod pojmom "plnohodnotn├ę" predstavujem nie─Źo, ─Źo bude plne automatick├ę a pripraven├ę na pou┼żitie rovnako, ako klasick├í sie┼ą. Pln├í hodnota zo siete.
Sie┼ą je automatick├í a tvrd├í v zmysle ve─żkosti dod├ívky pr├║du.
Plnohodnotn├ę nap├íjanie RD v z├ískoku je teda pripraven├ę na pou┼żitie kedyko─żvek, s automatick├Żm n├íbehom a v├Żkonom schopn├Żm doda┼ą do siete RD rovnak├Żm, ako distribu─Źn├í sie┼ą. Manu├ílne na┼ítartovanie a na┼ítipcovanie elektrocentr├íly s omnoho men┼í├şm v├Żkonom u┼ż nie je plnohodnotn├í z├íle┼żitos┼ą. Aspo┼ł teda v mojom vn├şman├ş :)

marioo nap├şsal:
Drakoush nap├şsal:Konkr├ętne u Teba ma irituj├║ pou┼żit├ę st├Żka─Źe, in┼ítala─Źn├Ż styka─Ź svojou kon┼ítrukciou je viacmenej vhodn├Ż pre odporov├║ z├í┼ąa┼ż. To Tvoj dom nie je. Inak OK, Ty nie si zakladate─ż t├ęmy, nep├şsal si nadpis.

Tak ak├Ż potom ─Źo tam m├ím pou┼żi┼ą? Isti─Ź s motorick├Żm ovl├ídan├şm? Z mechanick├ęho h─żadiska je princ├şp styka─Źu aj prep├şna─Źa typu: Sie┼ą -0- Gener├ítor ve─żmi podobn├Ż nie?
Ak ┼Ąa nie─Źo irituje tak mi nap├ş┼í ─Źo sa na to pou┼ż├şva v automatick├Żch z├ískokov├Żch zariadeniach? Teda ak to vie┼í (bez ir├│nie a ur├í┼żky)

Sme tu na f├│re aby sme si sem tam odovzd├ívali inform├ície a ka┼żd├Ż sa v nie─Źo vie nau─Źi┼ą nie─Źo od ka┼żd├ęho tak tu nerie┼íme slovi─Źk├írenie alebo ironie a irit├ície :))

Nie nie, nemus├ş by┼ą isti─Ź, any st├Żka─Ź s motorick├Żm ovl├ídan├şm, ale spr├ívne dimenzovan├Ż st├Żka─Ź. Teda schopn├Ż sp├şna┼ą ve─żk├Ż pr├║d, s dostato─Źnou skratovou odolnos┼ąou a kateg├│riou sp├şnania pre AC3. Ten 25A st├Żka─Ź od SEZ dok├í┼że tento pr├║d zopn├║┼ą pri z├í┼ąa┼żi AC1. Ale pri AC3 je to omnoho menej. Na to vyhovuje klasick├Ż st├Żka─Ź napr. Schneider, s├ęria TeSys, ale nie je modul├írny - do be┼żn├ęho rozv├ídza─Źa v puzdre ako isti─Ź.
V ATS sa pou┼ż├şva kade─Źo, ka┼żd├Ż v├Żrobca si tam d├í nie─Źo svoje v z├ívislosti, ako k nemu usp├┤sobil gener├ítor.
Napr. som videl motoricky ovl├ídan├ę isti─Źe (de├│ny), motoricky ovl├ídan├ę st├Żka─Źe, ale aj klasick├ę vzduchov├ę st├Żka─Źe s elektromagnetick├Żm ovl├ídan├şm, dokonca aj pneumatick├Żm... V┼íetko z├ívis├ş od in┼ítalovan├ęho v├Żkonu.
Tvoje rie┼íenie nie je zl├ę, iba pou┼żit├Ż materi├íl mi je proti srsti. Ako elektrik├ír by som to proste neurobil a hovor├şm Ti to, aby som Ti odovzdal moje poznatky a uhol poh─żadu - na to je toto f├│rum. ─Äalej to spracuj pod─ża vlastn├ęho uv├í┼żenia. V├┤bec ma nech├íp zle :)

A ─Źo sa t├Żka slov├ş─Źkarenia - je treba v┼íetko naz├Żva┼ą prav├Żm pojmom, aby sa predch├ídzalo omylom. Nau─Źte sa to. Keby mi niekto dal vypracova┼ą n├ívrh na plnohodnotn├ę n├║dzov├ę nap├íjanie RD, tak by mi vo sne nenapadlo pou┼żi┼ą centr├ílu o v├Żkone 3kW a ru─Źn├Ż prep├şna─Ź siet├ş. Nem├ím ni─Ź ani proti tak├ęmuto rie┼íeniu, ale potom ho treba spr├ívne nazva┼ą a definova┼ą. To je vsio, ─Źo som chcel poveda┼ą.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod marioo » 13 Okt 2018, 13:38

Drakoush ├íno n├ízov vl├íkna je in├Ż... a autor ani neragoval tu┼íim na prispevky .. ja som len napisal ako som to vyrie┼íi ..
tak┼że styka─Ź ktor├Ż je 3F a m├í 25A nedok├í┼że zopn├║┼ą 3x25 A pri odporovej z├í┼ąa┼żi?

Alebo ako je myslen├ę to AC1 25A /3 -- 400V (16kW/3 - 400V)

a AC3: 4kW/3 --- 400V ...

pri AC1 je to myslen├ę ako 3 kontakty do s├ęrie a preto vedia zon├║┼ą 16 kW ?

nechce sa mi googli┼ą a h─żada┼ą v├Żznam toho zna─Źenia preto sa p├Żtam "sk├║sene┼í├şch"
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod martin knocik » 13 Okt 2018, 13:44

Drakoush predstav si ┼że v lacn├Żch UPS k PC za 100ÔéČ je prep├şnanie napajania zo siete/baterie rie┼íen├ę len oby─Źajn├Żm rel├ę (asi rovnako lacn├Żm ako zvy┼íok UPS). T├Żchto UPS musia byt na slovensku tis├şce. V┼íetko je to o peniazoch.

Obrázok
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1452
Vek: 27.65
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod technikus110 » 13 Okt 2018, 13:53

UPS-ka NEVIE da┼ą sp├Ątne nap├Ątie na svoj vstup 230V AC! ─îi┼że t├ęma ako odp├íja┼ą je irelevantn├í.
Tie men┼íie, lacn├ę nevedia pusti┼ą z v├Żstupu 16A do jednej f├ízy a to e┼íte dlhodobo.

Chlapi neple┼ąte dve r├┤zne technol├│gie do jednej t├ęmy. UPSky sa prev├ídzkuj├║ bez povolen├ş distribu─Źky a s├║ kr├ítkodobou z├ílo┼żnou z├íle┼żitos┼ąou.
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod marioo » 13 Okt 2018, 14:03

technikus110: martin knocik tym chcel asi poveda┼ą ┼że tym lacnym rele sa prepina vstup zo siete a meni─Ź (analogia ku gener├ítoru) na z├í┼ąa┼ż.. a ┼że ak to to lacn├ę rel├ę v takej 2kw jednof├ízovej UPSke vydr┼ż├ş, tak by to mohol vydr┼ża┼ą aj styka─Ź na 25A pri pre├şnan├ş sie┼ą a 2-3 kW gener├ítor...

Aspo┼ł ja som si to tak vysvetlil...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist