Chod elektromotora pomoc

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5645
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2018, 13:25

Pokiaľ má tá " brzda " stály kontakt - čiže brzdí furt, je jej odstránenie viac ,ako účelné - ušetrí výkon - 800W nie je nič moc, nebude sa to tak prehrievať - minimálne zadné ložisko vydrží dlhšie namazané, prípadne vinutie nebude tak extrémne tepelne namáhané.
Keď to tam necháš a budeš čakať, kým sa to obderie....čo sa skôr zoderie ? valček ? zadný dekel ? ... a keď skôr valček a vylezie struna...čo bude nasledovať??? Jednoznačne je to kktina jak rúra. :rolleyes:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 14:18

Tak sa čas našiel :D... Vrtuľke sa nechcelo ist dole, aj keď som dal dole tú segerku, tak som ju len vyhol tam, kde boli tie "uhliky" a veľkou pinzetou vytiahol.. Boli tam len vysunuté so strunkou, ktorá ich dotlačala na kryt motora.. Už sa píla krúti ako ventilátor :D...
Mr. dred.. Aj ja zi myslím... Dosť sa motor "zapotí" pri zaťaží, keď sa niečo píli a ešte ho pri tom brzdiť.... :)
Ešte raz, ďakujem všetkým ochotným poradiť :)
Zaslúžite po karme.. Len neviem ako to dať :D
Prílohy
IMG_20181014_140916~01.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Okt 2018, 16:04

To je taká istá debilita ako zhodiť kryt z uhlovej brúsky.
Na niečo to tam asi bolo, nie?
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 16:14

Mne sa to tam nezdá ako dobre riešenie.. Dáva mi zmysel, čo napísal mr.dred.. To, že už sa ani tak nehreje, tomu aj nasvedčuje...
Milos66... Iný dôvod, ako rýchlejšie zastavenie a tým bezpečnosť ma nenapadá... A na to si už dám pozor, akoby som aj keby to tam bolo...
Napokon, videl som už viac cirkularov a s oveľa vyšším výkonom, ktoré sa dlho točili po vypnutí.. Treba len byť opatrný o to viac.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5645
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2018, 18:06

Milos66 napísal:To je taká istá debilita ako zhodiť kryt z uhlovej brúsky.
... zhodiť kryt z karbošky, keď režeš materiál je volovina a koleduješ si o vážny úraz - ale pri dobehu a "rýchlosti zastavenia" ten kryt nemá podstatný, resp. žiadny význam - viď dobeh toho cirkuláru - tiež bez významu.
Je zaujímavé, že výrobcovia ( väčšina) uhlových brúsok/ karbošiek vôbec neriešia nejaký čas dobehu rezného/brúsneho nástroja...a to majú niekoľkonásobne vyššie otáčky (10 až 20 tisíc) ... skrátka treba počkať kým to zastane.
Koloiduci napísal:Napokon, videl som už viac cirkularov a s oveľa vyšším výkonom, ktoré sa dlho točili po vypnutí.. Treba len byť opatrný o to viac.
mal som cirkulár so 4 kW motorom a keď som dal 600-vku šajbu - zastavenie trvalo aj viac ako 1 min....vôbec to nevadilo.
Milos66 - Daj si do veľkej karbošky brúsny kotúč Φ 230mm - hovorím o brúsnom, nie reznom kotúči, hrúbky cez 1 cm a uvidíš ako dlho sa bude krútiť po vypnutí ... a debilita to nieje.
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 14 Okt 2018, 18:20, upravené celkom 1 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 18:16

Veď nemá ani pre prečo.. Kym v zápale práce tam nestrčíš paprče :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5645
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2018, 18:25

Koloiduci napísal:Kym v zápale práce tam nestrčíš paprče
Potom sa krčmárovi zle ukazuje jednou rukou, že 5 pív :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Okt 2018, 18:43

mr.dred napísal:Milos66 - Daj si do veľkej karbošky brúsny kotúč Φ 230mm - hovorím o brúsnom, nie reznom kotúči, hrúbky cez 1 cm a uvidíš ako dlho sa bude krútiť po vypnutí ... a debilita to nieje.
Mám DeWalt 230mm a tá zastane skoro hneď. Je tam brzda.
Vysoký dobeh stroja majú iba profi stroje a DIY kraviny. hobby a poloprofi veci majú väčšinouo nejaký spôsob dobrzďovania. Preto som napísal to, čo som napísal.
Poradiť tu na tomto fóre niekomu odstrániť bezpečnostný prvok nie je moc na mieste.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5645
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2018, 19:03

Milos66 napísal:Mám DeWalt 230mm a tá zastane skoro hneď. Je tam brzda.
:) brzda na karboške u DeWaltu má asi inú - a hlavne premyslenejšiu koškrukciu, ako tá KVÁZI brzda na tej cirkule.
Milos66 napísal:Poradiť tu na tomto fóre niekomu odstrániť bezpečnostný prvok nie je moc na mieste.
V tomto prípade by som to takým prvkom nenazýval... môže byť aj nebezpečný...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 19:05

Milos66.. Myslím, že takáto úprava nie je nič tragické.. V podstate ide len o par sekund krútenia navyše po vypnutí.. Ak by šlo o bezpečnostný prvok, ktorý by zmenil iné vlastnosti stroja napr. by to mohlo zapríčiniť odtrhnutie niečoho za chodu, tak by to bolo iné... Toto ale je ozaj len detail ktorý sa zdá, že prinesie okrem tých par sekúnd točenia, pozitívne zmeny zariadenia... Menej zohrievania, kus výkonu navyše , nižšia hlučnosť a tým aj predpoklad vyššej životnosti.. .. Ako som písal ale, byť opatrný ako je potrebné..
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Okt 2018, 19:14

Mne je to jedno. Odrež si v aute bezpečnostný pás. Potom rýchlejšie vystúpiš z auta. :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Len som v mojom prvom príspevku napísal, že to mám na mojej cirkule už vyše 10 rokov a ničomu to nevadí.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 19:20

Kvôli pásu auto viac nehučí, nehreje sa, a ani ho nebrzdí :) a k tomu, ak by ten pas mal chrániť len až po vypnutí auta pár sekúnd :) vtedy by to bolo asi totožné a vhodné na prirovnanie :).. Samozrejme vážim si to, že si mi napísal svoj názor a ďakujem aj za to...!!
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5645
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2018, 19:21

Milos66 napísal:Mám niečo podobné cca 10 rokov - Proma pílu......
Veď v poriadku, to môže byť brzda ako v prípade DeWalt, ale toto bola kktina, musíš uznať :wink:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Okt 2018, 19:37

Ano uznávam, že to nie je košér riešenie brzdy, ale ak sa mu to pojebabrá do týždňa už to nemôže reklamovať, lebo to zničil. A keby to nechal bežať zo pár minút na voľno aj tak by sa to vydralo samo ako mne.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 14 Okt 2018, 19:46

Nie tak celkom. Ono som nic neodlomil a ani žiadnu plombu neporušil (viď opis vyššie, ako som to vybral) , myslím, že dať to späť, je tak na 10min. práce :)
Nechal som ju bežať kolo 5 min, ked som písal do obedu .. Nič sa nezmenilo až na to že motor bol tak horúci, že bolo aj cítiť zápach už , neudržal by si na ňom ruku ani 2sek.. (popalil by si sa) teraz je to neporovnateľné menej...
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1772
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa jezevec » 14 Okt 2018, 20:34

Takovéto řešení brdy je typicky čínský ojeb, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Ono se ani není čemu divit v této cenové relaci.
Aby číňani vyhověli nějakému předpisu (patrně EU) a nic nebo skoro nic je to nestálo, tak vymysleli něco, co by normálního konstruktéra ani ve snu nenapadlo.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Okt 2018, 22:27

Teda tu je rád ako naozaj.

Tieto píly sú brzdené akousi brzdou ako uťahovačky. Po vypnutí motora kotúč zabrzdí. Princíp mi nie je známy, s drevom nerobím a pokosovku nemám, ale mal som požičanú Margitu a tam bola brzda tiež. Pri vypínaní to v komutátore nepekne zaiskrilo a po otvorení bol komutátor blízko od kolapsu. Uhlíky som radšej nepozeral. Odvtedy mi makita sympatická nie je. Ale tam bola zrejme iná brzda, kedže to iskrilo po vypnutí vypínača. Možno do rezistora?? Protiprúdom určite nie, to by ističe lietali spolu s pilinami.

Kotúč nie je priamo na oske motora, je tam prevodovka. Keby bol priamo, tak po zapnutí najpr rozdrbe ochranný kryt a potom sa vypľujú ostatné kúsky kotúča.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Okt 2018, 22:54

jezevec napísal:Takovéto řešení brdy je typicky čínský ojeb, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Ono se ani není čemu divit v této cenové relaci.
Aby číňani vyhověli nějakému předpisu (patrně EU) a nic nebo skoro nic je to nestálo, tak vymysleli něco, co by normálního konstruktéra ani ve snu nenapadlo.
Prvý názor ktorý vystihuje podstatu veci A plne a sním stotoznujem.
Číňan to je bytost, ktorý urobí hocičo len aby produkt predal.
A za toto si môžeme sami, lebo vždy chceme lacné veci S poznámkou "Však to budem používať len sem-tam. A keď to kúpime potom sa čudujem že to nie je ono. Keby sme to nekupovali tak by to sem neposielali alebo by to robili kvalitnejsie.

Každý kto tu pílu kúpi by ju mal vrátiť A kúpiť kvalitnejšiu aj keď drahsiu. Potom by si ten obchod kde si to kúpil na budúce 2x premyslel čo budú predavat. Lenže my chceme lacné veci. A obchod chce predavat. Tu je ten problem. A najhoršie je že laik ( ba dokonca aj profik) nevie čo je kvalitné pokiaľ si to nevyskusa, lebo to V popise zariadenia nie je (nie je nikde napísané že to má trvalú pružinové brzdu). A vrátiť na Slovensku funkčný tovar S ktorým si nespokojný je nemozne.

Aj mne bolo ľúto vyhodiť za Android box k TV 100-150€, tak som kúpil od činana za 50€ a teraz mi občas zmrzne a musím ho potom restartovat. Mám Z toho vždy nervy, ležím unavený na pohovke, mám rozpozerany film a zrazu to zmrne.... Ale tak mi treba...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Okt 2018, 08:15

Naozaj chabý pokus o brzdu. :D Aj kosačky majú brzdený motor ale tam je elektromagnetická brzda,aj rolovacie brány majú brzdu v sérii s vinutím,aby sa nespúšťali váhou rolety.... no ale toto je naozaj vynález hodný Nobelovky,Keby tie šachty boli aspoň šikmo, aby sa tie segmenty odstredivou silou vtiahli po rozbehu motora,takto to iba vyrába teplo počas celej doby chodu,preto sa asi ten motor hreje od toho trenia. :wink: Ja by som to vyhodil... mám aj Hanibala a prsty má všetky.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 15 Okt 2018, 18:07

Paní.. Ono to zas netreba tak dramatizovať :)
Vrátiť sa to dá do 14 dní aj funkčné, ak by sa mi to nepáčilo... Stačí len, pri neistote, či bude vec vyhovovať, kúpiť ju z netu. Potom je 14 dni na rozhodnutie :) Po malej úprave sa mi, ale táto cirkulárka pozdáva a za tu cenu a pri mojom využití, nie je o čom..Úprava ma nič nestála, záruka je ešte reálna, a fakči to pre mňa dostačujúco :)
Tu nadviažem na to spomenuté, ohľadom kvality a ceny.. .. Pozeral som viac takýchto zariadení a každý, čo aj raz toľko dráhší, mi pripadal kvalitou prevedenia rovnaký, (či ale mali takú brzdu neviem, pochybujem ale, že v tej cene by ju mal niektorý technických "vymakanejšiu)
Takže funkčnosťou a využiteľnosťou, asi to isté.. Ak by som chcel niečo, kde by bol už rozdiel ozaj vidno, tak by som už musel" rúbať" aspoň ku 300 a viac eurovým cirkularikom (chcel som nové) a to už ozaj mi pripadá nevýhodné.. To radsej si čokoľvek, čo by som mohol chcieť na tom pilit, dám vyrobiť aj s donáškou a to opakovane snáď aj do dôchodku (viď predpoklad môjho využívania :)). Ak by som každé náradie mal takto vyberať, tak moje hobby, ktore mám, by ma stálo už na tisíce eur a veci, ktoré si stým vyrobím, či opracujem, by boli už ozaj len v zlomku tej ceny náradia :) Mne pripadá výhodnejšie kúpiť radšej napr. tri cirkularky za povedzme 10 rokov, ktoré mi plnia aj tak účel ako chcem a stále nedám ani polovicu peňazí, čo by ma vyšla značková a kvalitnejšia píla... Na margo toho ešte snad dodám, že náradie čo mám ( priamočiara pila, vŕtačka, teplovzdušná pištoľ, tavná pištoľ , uhlová brúska, lešticka, aku skrutkovač, pokosova rozbrusovačka,) sú od rovnakých a cenovo podobných výrobcov, a niektoré mám už aj cez 10 rokov a dokonca boli aj dosť často využívané (či už pre nejakéj nutnej rekonštrukcii, zapožičaní atd.)a stále dobre fungujú a ani jednu som ešte nedohnal k dosluženiu. (pre objektívnosť - pri aku. samozrejme baterka off uz je)
Čiže ak by sa takéto veci nepredávali, tak ľudia s takýmto hobby, by asi ani náradia nekupovali a to by bolo dosť smutné, nedať im aspoň voľbu si niečo kúpiť ak by v predajniach boli len drahšie a kvalitné veci...
Všetko je len o rozumnom zvážení čo kúpiť a ako...teraz pride samochvala :) "kupil som, poriešil som čo sa nepáčilo, a spokojnosť za pár euro :D :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok