Chod elektromotora pomoc

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Okt 2018, 20:15

Na jedno sa zabúda, a síce lacné prístroje často neplnia svoj účel.

Inými slovami bez ohľadu na kvalitu sú nepoužiteľné, pohoda pri práci nula bodov, presnosť detto. Nehovorím teraz o tomto konkrétnom kuse, ale všetko je to na jedno kopyto.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 15 Okt 2018, 20:52

Preto som napísal, "všetko je o rozumnom zvážení" čo kúpiť a na čo to ma byť.. .. Jasne, že sa môže stať, že niečo nedokáže spraviť, čo sa od toho požaduje.. .. Ale keby sa spravil nejaký prieskum majiteľov takýchto zariadení, verím, že drvivá väčšina by povedala, že výrobok spĺňa požiadavky.. Ako náznak takej mienky, by sme mohli zobrať napr. také hodnotenia na heureke a podobne.. Pre mňa to sú aj skúsenosti známych z okolia, ktorí tiež prevažne takto hodnotia podobné veci...
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1772
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa jezevec » 15 Okt 2018, 21:38

Obhajuješ neobhajitelné.
Nevím, co plánuješ na té tvé atrapě řezat, ale na lamino zapomeň. Kdyby sis alespoň koupil tu TC-TS 2025, je sice jednou tak dražší, ale má motor 1800W a po menších úpravách (najdeš na YT) a vyztužení stojanu je vcelku použitelná. K tomu samozřejmě kotouč s Pilany s vyšším počtem zubů.
0

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 15 Okt 2018, 21:57

Nič neobhajujem.. Píšem fakty a moj pohľad na vec... Ak budem potrebovať niečo náročnejšie rezať a častejšie, tak si kúpim dráhu kvalitnú pílu.. Na sem tam orezanie latky zo smreku alebo policku v garáži mi už načo ma stať v garáži drahšia pila? ..
Dnes som inak skúsil odpilit na skúšku kus starého bukasu (drevotriesky).. No mne takýto rez uplne stačí...pililo sa mi v pohode, píla vykonom stihala, (neubrzil som ju) a to mne bohato stačí na 59e "hracku" :). Inak jedna z podmienok na pílu, ktorú som mal, bola spratnosť a prenosnosť, takže tak :).... kto ma ine nároky, nech kúpi iné zariadenie.. :)
Prílohy
1050325~01~01.jpg
1050327~01.jpg
Druhá strana. (ta horšia)
Druhá strana. (ta horšia)
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1772
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa jezevec » 15 Okt 2018, 22:03

No, když se ti líbí ta odrbaná hrana řezu, tak už to nebudu víc komentovat.
0

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 15 Okt 2018, 22:09

Úplne mi je to jedno :D S týmto kotucom by nespravíl lepší rez asi ani 100tisícový priemyselny stroj :D.. Hľadať chyby na snáď najlacnejšej stolovej píle aká existuje mi už vyčaruva úsmev na tvári a zaváňa niečim .. :).. Poprosil by som admina o zamknutie témy, toto už je dosť OT a nikam ani nevedie si myslím :)
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa alidedko » 15 Okt 2018, 22:19

A to zoberme do uvahy, aj v roku 2018 jazdia ludia na autach bez klimy. Masaker.

Dnes rano som dokonca videl funkcnu Skodu 100. FUNKCNU!
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Okt 2018, 03:38

Koloiduci napísal:S týmto kotucom by nespravíl lepší rez asi ani 100tisícový priemyselny stroj
Samuzrejme že nie... veď drevotrieska sa má píliť na dvojkotúčovej mašine s podrezom/predrezom - "formátovačke" s presným pohyblivým stolom. Podaktorý si myslia,že na to stačí "kocúr" svetového výrobcu a hlavne aby stál aspoň 700€ :finga: :finga: :finga:
Koloiduci nič si z toho nerob... niektorý sú skrátka taký, že musia mať vybavenie najväčšieho cvengu,ktoré aj tak nevyužijú - viď moj sused. Má vyše 70 a moc nevládze ( napriek tomu tento rok už RAZ pílil :mrgreen: ...3 dosky na voliéru) - vybavenie si kupoval pred dvomi rokmi, Hlavne že je značkové a drahé...
Potom sú aj taký...čo počuli !!! ... že tento drahý stroj je super a že oni by si iný ani nekúpili... a pritom celý život presedí za oknom paneláku a zbožne sa pozerá do vzdialenej záhradkárskej lokality kde nejaký apa naťahuje fušvanc a robí Orechovi spálňu.
( Fuchsschwanz - ručná pílka)

-- Spojený príspevok 16 Okt 2018, 03:46 --
alidedko napísal:Dnes rano som dokonca videl funkcnu Skodu 100. FUNKCNU!
mne občas prebehne po ulici pred oknom vychrómovaná bledomodrá MB1000 s bielymi puklicami...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa alidedko » 16 Okt 2018, 07:18

No ja neviem, preco to robia, ved uz davno to auto nie je bezpecne ani nove, mozno ani spolahlive. Hm, hm ...

Ved si mozu kupit novu Skodovicu, drahu, ale novu.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Okt 2018, 08:26

Komu hus, komu prasa,komu pečená klobása. :lol:
Každý si vyberie nástroje a náradie podla svojej potreby a použitia a predpokladanej doby využitia.Pred smťou si nebudem kupovať pre pár latiek na plot či truhlu mašinu za tisíce.Je však pravda, že niektoré veci už v obchode nestoja za nič, a je škoda za ne dať aj deravý groš, napríklad také pilkové vykružováky Extol z konzervového plechu zo zakalenými zubami, ktoré sa skrkvajú už pri pohlade na drevo. :mrgreen: Za ne je naozaj škoda vyhodiť aj tých 5€.,ale na druhej strane tvoj cirkulárik až na tú blbú brzdu za tie peniaze účel splní a na občasné odrezanie dosky na policu celkom stačí.Ten rez aj zodpovedá jeho kategorii.
Takže nech ti slúži čo najdlhšie. :thumbup:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 16 Okt 2018, 08:50

mr. dred.. Asi tak. To isté mi povedal známy (stolár), keď som sa radil, čo kúpiť a povedal som mu, že na občasné odrezanie látky a "bukasu" tam ma zastavil a vysvetlil mi, že ak chcem rezať "bukas" bez vytrhania, tak si mám dať narezať v jednej firme v okolí, lebo ten neodrežem (bez obtrhania) ani na oveľa drahšej píle bez predrezu (ako si opisoval ty)...:)
alidedko napísal:A to zoberme do uvahy, aj v roku 2018 jazdia ludia na autach bez klimy. Masaker.
Každý môže za "Masaker" považovať niečo iné.. Napr. niekto aj to, ako môže niekto jazdiť na aute
s výkonom pod 300 koní :wink: . Veď už aké nie bezpečné môže byť predchádzanie, ktoré trvá 3 sekundy a viac? :)

5ko.. Stým súhlasím.. No každého šikovnosť, čo a ako vhodne si nakúpi.. Nie?. Je doba internetu a každý ma možnosť si pozisťovať o prakticky čomkoľvek info. a v konečnom dôsledku kúpiť tak, aby to pri nespokojnosti vedell vrátiť :)
Alebo upraviť :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Okt 2018, 09:03

5ko napísal:napríklad také pilkové vykružováky Extol z konzervového plechu zo zakalenými zubami, ktoré sa skrkvajú už pri pohlade na drevo
Je to tak... nedávno som brúsil a natieral kovový tyčkový plot a sused mi dal do karbošky lamelový brúsny kotúč (vraj SUPER) dovezený zo Švédska - nepamätám značku. Obrúsil som ledva polovicu dielca a kotúč sa skoro ošúpal celý. Okrem toho som mal plné montérky papierových útržkov :evil: V značkovej predajni som si predtým kúpil 2 kotúče - Makita a tými som potom celý plot v pohode dobrúsil (8 dielcov+brána). Ale aby som tú značku neprechváli... kúpil som aj dva hrncové drôtené kotúče - na garážovú plechovú bránu, ale stáli za :butthead: - krivo nalisované upevňovacie matice, vôbec sa stým nedalo robiť. Karbošku som ledva udržal v rukách a drôty z nej fŕkali jak chlpy pri poriadnej :ignore: Stačilo zapnúť naprázdno. Keď som ich bol vrátiť, predavač len sucho poznamenal, že už sa viacerý sťažovali... a bez reptania vrátil peniaze.
...Tak teraz si vyber...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 16 Okt 2018, 09:20

Niekedy ako sa hovorí si nenavyberas :)
Pokaziť sa môže čokoľvek.. Len viac nas..e, ak po záručnej "skape" značková vec, alebo lacná čína :biggrin:
kamošová pikoška : Vŕtačka tuším z teska, ktorú niekde dostal, či vyhral, tak ju bezohľadne používal na nemorálne zaobchádzanie (miešanie, brúsenie s kotúčom, točenie čerpadielka) proste ozaj dostávala papať.. Ani ju nečistil a nevadilo mu, že sem tam spadla z okenice :ANAL: .. No výdržala mu 8 rokov... A boschka ktorú mal ako v perinke po polroku skapala :D. (jasne, že záruka ale aj tak) proste.. Ozaj si niekedy nenavyberas a nikdy nevieš co prekvapí :)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Okt 2018, 21:55

5ko napísal:Komu hus, komu prasa,komu pečená klobása. :lol:
A komu konský lošonský :D
Koloiduci napísal:Len viac nas..e, ak po záručnej "skape" značková vec, alebo lacná čína :biggrin:
Rozdiel je v tom, že ja si buďto objednám náhradný diel, alebo nájdem servisné stredisko, kam zašlem prístroj na opravu. U tých šuvixov to je problém. Tebe vôbec nie je podozrivé, že od profi stroja je to lacnejšie niekoľkonásobne? :) Vieš, z akého hovna to musí byť? Veď ide aj o Tvoju bezpečnosť! Ak si myslíš, že číňan to má premyslené - tak nemá. Ale nebudem Ti tu popisovať všetko. V princípe Ťa chápem.

A čo sa auta týka - je jednoznačné, že je dobré mať výkon pod kapotou. Ale len pod podmienkou, že ho vieš ovládať a naďalej sa riadiť zdravím úsidkom, na ktorý sa aj spoliehať. Výkon má byť len doplnok a aplikovať ho v núdzi.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Koloiduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 09:21

Re: Chod elektromotora pomoc

Príspevok od používateľa Koloiduci » 16 Okt 2018, 22:45

Drakoush... Len či oprava tej značkovej veci, nebude drahšia, ako cely výrobok činy? Bavíme sa samozrejme o veciach po záruke ... Lacné šunty bežne výmenia, alebo vratia peniaze.. Sám som bol toho svedkom, ako susedovi zobrali "lacnú"príklepku a vrátili peniaze úplne bez problémov a to si už svoje dobre odmakala :)
Ale ja viem dobre, čo chces tiež povedať a tiež súhlasím.. Ale kvalita sa skôr odrazí vo vydrži výrobku, ako v bezpečnosti, aspoň čo viem z praxe iných.. To, že vo skrutkovači nedajú nejaké uloženie, či nejaké púzdro z kvalitnej ocele, ale z plastu, prípadne silonu, má v drvivej väčšine za následok to, že sa to skorej rozpadne pri častom používaní, ako to, že to bude nebezpečnejšie, . No niekomu, kto to ojedinele používa, to vydrží roky ( napr. môj prípad).. Ono ak by to človek bral tak, že lacnejšie veci by mali zakázať kvôli lacným materiálom a kvôli bezpečnosti, tak to by chodili po cestách len autá stredné a vyššej triedy, v cenách tak 50tis a hore, pretože tie su bezpečnostou úplne inde ako tie lacnejšie a to sa nemusíme baviť o tom, čo to znamená na cestách... Pokračovať by sa dalo spotrebičmi, ako práčky, žehličky, ohrievače, atd atd... Ono by skôr bolo potom ísť už do extrému a riešiť v tom prípade životnú úroveň...to myslím v tom zmysle, že ak by priemerný plat normálne pracujúceho človeka bol taky, že s mesačneho platu si môžete kúpiť značkovú kvalitnú vec, (ktorú napr. nemusí ani nejak často výživať) a nijak by ho to finančne v ten mesiac nezrujnovalo, tak by to bola dobrá myšlienka ( zrušiť lacnejšie veci) . Ale to je už úplne ina téma a polemika.. U mňa to je len môj prístup k nakupovaniu a keďže všetko čo som kúpil mi úplne vystačuje, tak nemám dôvod to meniť.. Mám veľmi veľa záľub, ktoré vyžadujú dosť peňazí a takto si to v pohode viem "utiahnuť" :) Ako som už písal, ak by som potreboval drahšiu kvalitnejšiu vec, kupim si ju.. A tak dúfam, že už nebudeme zas točiť o tom istom :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok