ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 07 Okt 2018, 17:23

0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Maek43 » 07 Okt 2018, 20:57

Super, ďakujem, hneď objednám :thumbup:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa spin90 » 10 Okt 2018, 18:39

Zdar,

Akym sposobom je vhodne prichytit tranzistor (alebo hocjaku inu suciastku ktoru treba chladit) na tieto vodne chladice : https://www.aliexpress.com/item/Aluminu ... 4c4d4zTfht

Aky je spravny postup ? Prevrtat a chytit srubkou asi moc nie, bude to zrejme tiect. Nejaky napad ? Napadlo ma pripajkovat na to kus hlinika so srubkami ktore by trcali do priestoru a pusdro by sa prichytavalo s maticou. Ale pride mi to zlozte. Hlavne to spojenie tych 2 vrstiev Al.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa michal5u » 11 Okt 2018, 06:06

Na to asi vždycky budeš muset vymyslet nějakou objímku, svorník (stáhnout dva hranolky, Ucka, atp. šroubama okolo) nebo tak něco jak to mají na poslední fotce proti DPS.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa spin90 » 11 Okt 2018, 06:46

Ak nebude ine riesenie, spavim to takto: Zoberem Cu plech aspon 1mm hruby, lepsie 2. Don navrtam dierky na skrutky fi 3mm a hlavicky zapustim. Tento plat napajkujem na uvedene chladice (problematicka operacia) tak, aby z povrchu trcali zavity. Na tieto skrutky sa pomocou matice nasledne chytia suciastky.
Hladal som ale nieco jednoduchsie, este ma napadlo ci by nestacilo normalne vyrezat zvity na skrutky do toho vodneho chladica a pri montazi len zavit zatesnit normalnou vodarskou tekutinou na tesnenie zavitov. Teoreticky by to malo byt v poriadku. Asi mi neostane ine len to vyskusat. Vyhoda tej kvapalnej izolacie je, z esu aj verzie ktore su rozmontovatelne.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Okt 2018, 09:31

Podla váhy a poklepania zisti, či je to celé duté, alebo je v strede aj nejaké ,,mäso,, kde by sa dal narezať závi.,Ak nie, tak stačí možno priletovať na to rovno šroubičky za hlavičky a potom tam dať tranzistor hore nohami.Alebo urobiť z nejakého budíkového pera napruženú šibenicu a pricvaknúť ho tam pomedzi nožičky,podobne ako sa to robí v spínaných zdrojoch.

Výrobca ináč tiež mohol na to myslieť a urobiť to tak, že by tam bolo už predvrtaných pár otvorov zo závitami na štandardné výkonové prvky .
Daj si to potom patentovať a zarobíš.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Okt 2018, 18:08

Samovolné spúšťanie TEAMwievru.
Neviete prečo sa mi po zapnutí PC ukáže na dolnej lište že je spustený TW a tiež sa otvorí okno na prihlásenie?
Je možné,že sa aktivuje sám napr, pri krátkodobom výpadku napájania? Ale stáva sa to aj ked je vypnutý cez noc a zapnem ho ráno.
V nastaveniach - pri spustení - nie je zapnutý. :wink:
OS je W xp.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Mek » 17 Okt 2018, 23:24

Skus cez program msconfig (je sucastou windowsu) v zalozke Po spusteni pozriet, ci je tam a ak hej, odskrtni ho.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Okt 2018, 23:52

Pri spustení -tam nie je, len ATI catalyst....ale bol zaškrtnutý v -službách
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 18 Okt 2018, 07:02

Zdravíčko pánové.

Včera mi volal brácha a řeší problém. Mají nějaké DPS (osazené v testování). Mají zde NTC a ještě nějaký svůj vlastní senzor.
A problém je ten, že některé DPS jim hoří. Analýzou přišli na to, že na desce našli síru.

A teď ta záludnost.
Která složka by mohla obsahovat síru? (tavidlo? / nějaký čistič, když tak jaký? ...)

Já si myslím, že to byla nějaká nečistota bůh ví odkud, protože si vše jako správný renomovaný výrobce nechává dělat v Číně. Ale nedá mi to, tak se chci zeptat více moudrých hlav.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Okt 2018, 20:51

Zdravím chlapi,
čím alebo ako sa dá prilepiť ten plastový priesvitný flexikábel s čiernymi páskovými vodičmi na kalkulačke na sklený displej. odskočilo to a už to nechce držať a nie je tam miesto na nejaké mechanické pritlačenie.
Dík za rady.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Wicker » 18 Okt 2018, 21:07

Páni, trak BTA16 medzi A1 a A2 = 17,7 - 18,5Mohm (podla toho ako prehodím polaritu), A1 a G = 63,1R a A2 a G = 18,5Mohm... je KO ten šmejdík ? Ď.
0

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa maher » 18 Okt 2018, 21:26

5ko napísal:Zdravím chlapi,
čím alebo ako sa dá prilepiť ten plastový priesvitný flexikábel s čiernymi páskovými vodičmi na kalkulačke na sklený displej. odskočilo to a už to nechce držať a nie je tam miesto na nejaké mechanické pritlačenie.
Dík za rady.
skús to nažehliť žehličkou
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Okt 2018, 06:34

Občas sa to podarilo na menšom kábli aj trafopajkou, ale toto je široké asi 6cm.Už sa odtrháva aj druhý koniec.Ak sa to nepodarí nažehliť, tak to asi zahodím.Len ma zaujímalo, či na to nie je niečo originálne.Dík za radu,možno to neprepálim. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa mirosne » 19 Okt 2018, 07:40

Wicker napísal:Páni, trak BTA16 medzi A1 a A2 = 17,7 - 18,5Mohm (podla toho ako prehodím polaritu), A1 a G = 63,1R a A2 a G = 18,5Mohm... je KO ten šmejdík ? Ď.
Je v poriadku. :wink:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Wicker » 19 Okt 2018, 10:44

Ano potom som zistil, dakujem
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2573
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 19 Okt 2018, 13:09

Pozná niekto tento IO? Rozmýšľam že by som ho použil na digitronové hodiny. Zaráža ma ale, že má tak blízko nožičky(PQFP44) a predsa má zvládať okolo 200V.
Prílohy
HV5X22-DTE.pdf
(757.09 KiB) 52 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa mac26 » 27 Okt 2018, 15:59

Potrebujem znizit otacky motora v digestore. Motor ma zrejme tri vinutia, na kazdu rychlost zvlast. Jeden nulak, tri fazove, ktore sa zapinaju pomocou 3 rele podla zvolenej rychlosti. Na jednotke je motor az moc hlucny. Otazka znie, mozem jednoducho hodit diodu do serie s najpomalsim vinutim? Podla mna by nemal byt ziaden problem. Motor ma aj rozbehovy kondenzator
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Dolfi » 27 Okt 2018, 16:36

Nie, nemôžeš ! Ak je to fakt jednofázový asynchrónny motor, ten nemôže ísť na jednosmerný pulzný prúd.

U takéhoto motora sa môžeš pokúsiť čiastočne znížiť otáčky napríklad výkonovým odporom v sérii, (zraziť napájacie napätie).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa alidedko » 27 Okt 2018, 16:39

Alebo tlmivku zo ziarivkoveho svietidla.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Zamknuté