Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Software na term├şny udalost├ş.

Software na term├şny udalost├ş.

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

Software na term├şny udalost├ş.

Odosla┼ąod alco » 15 Okt 2018, 18:49

Ahojte, dlho zh├í┼łam nejak├Ż software do ktor├ęho by som si mohol tvori┼ą kateg├│rie udalost├ş,... ktor├Ż by som 1. d┼ła v danom mesiaci otvoril, a videl ─Źo ma ─Źak├í vykona┼ą.... napr. Uk├í┼że mi, ┼że v tomto mesiaci m├ím:
- rev├şzia ABCD
- STK vodzidlo ABC
- V├Żmena akumul├ítora v EZS z├íkazn├şk XY
- at─Ć...

Kateg├│rie by som mal ba mysli napr: REV├ŹZIE, STK, LEK├üR, BAT├ëRIE V EZS,... a podobne...

Ni─Ź zlo┼żit├ę,... preferujem MAC OSX ale m├┤┼że by┼ą aj WINDOWS...

Ďakujem Vám za rady Laco.
Naposledy upravil alco d┼ła 15 Okt 2018, 19:43, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
alco
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 21
Zalo┼żen├Ż: 18.01.2013

Re: Software na term├şny udalost├ş.

Odosla┼ąod Cofi » 15 Okt 2018, 18:53

tabulkovy procesor (EXEL) a trosku prisposobit nejaky formular z databaz pripadne si vytvorit nieco podla seba
Cofi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 64
Vek: 38.15
Zalo┼żen├Ż: 25.01.2010

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 15 Okt 2018, 19:08

Dobr├Ż ve─Źer, ke─Ć spom├şnate macOS. Built-in appka Kalend├ír by nesta─Źila?
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 758
Vek: 21.98
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod alco » 15 Okt 2018, 19:24

─Äakujem za reakcie. V tom Exceli to mo┼żno p├┤jde ale nie som v ┼łom tak zdatn├Ż aby som to zvl├ídol naprogramova┼ą.
Kalend├ír klasick├Ż moc nechcem pou┼ż├şva┼ą lebo v software predpoklad├ím ┼że m├┤┼żem klikn├║┼ą ┼że je to vybaven├ę a mat k pozn├ímke
├Ülohy ihne─Ć ─Ź├şslo na z├íkazn├şka atd. Mys─║im ┼że origin├íl software na tento ├║─Źel by mohol pon├║knu┼ą viac ako samotn├Ż kalend├ír. Nejde mi ani tak o konkr├ętne dni ako m├í kalend├ír ale len o aktu├ílny mesiac. Proste v┼żdy ke─Ć soft otvor├şm vid├şm len hlavne okno OKT├ôBER a tam zobrazene povinnosti bez konkr├ętneho d┼ła v mesiaci.
alco
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod amater63 » 15 Okt 2018, 19:48

Moc jsem to nepobral-jedin─Ť " sekret├í┼Öka" , - Proste v┼żdy ke─Ć soft otvor├şm vid├şm len hlavne okno OKT├ôBER a tam zobrazene povinnosti bez konkr├ętneho d┼ła v mesiaci. ) ,asi soft nen├ş to prav├ę. Nebo mobil,a co je levn─Ťj┼í├ş. :(
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2085
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod marioo » 15 Okt 2018, 19:58

alco nap├şsal:─Äakujem za reakcie. V tom Exceli to mo┼żno p├┤jde ale nie som v ┼łom tak zdatn├Ż aby som to zvl├ídol naprogramova┼ą.
Kalend├ír klasick├Ż moc nechcem pou┼ż├şva┼ą lebo v software predpoklad├ím ┼że m├┤┼żem klikn├║┼ą ┼że je to vybaven├ę a mat k pozn├ímke
├Ülohy ihne─Ć ─Ź├şslo na z├íkazn├şka atd. Mys─║im ┼że origin├íl software na tento ├║─Źel by mohol pon├║knu┼ą viac ako samotn├Ż kalend├ír. Nejde mi ani tak o konkr├ętne dni ako m├í kalend├ír ale len o aktu├ílny mesiac. Proste v┼żdy ke─Ć soft otvor├şm vid├şm len hlavne okno OKT├ôBER a tam zobrazene povinnosti bez konkr├ętneho d┼ła v mesiaci.

Kalendar v iPhone/mac/tablet to zvl├ídne aj s upozorneniami aj so zohladnenim dopravy a z├ípchy (na ceste :)) aj s kontaktami a v┼íetk├Żm..
pr├şpadne aj so zdie─żan├şm s ─Ćal┼í├şmi u┼żivatelmi/zamestnancami/partnermi tej ktorej udalosti... aj s periodick├Żm nastaven├şm napr mesa─Źne/ro─Źne/atd sa opakuj├║c atd...

D├í sa nastavi┼ą viac kalend├írov napr jeden sa bude vola┼ą STK a tam bude┼í p├şsa┼ą len STK .. m├┤┼że┼í si vybra┼ą aj s k├Żm bude┼í cel├Ż kalend├ír zdie─ża┼ą.. tie┼ż potom ostatn├ş vidia ─Źi m├í┼í/nem├í┼í ─Źas... atd

A samozrejme bl├ş┼żiace udalosti s├║ v┼żdy zobrazen├ę ...
Pre pr├şpad krachu straty po─Ź├şta─Źa/telef├│nu/tabletu/hodiniek je v┼íetko online z├ílohovan├ę v iCloude...
Naposledy upravil marioo d┼ła 15 Okt 2018, 20:10, celkovo upraven├ę 3 kr├ít.
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 394
Vek: 45.37
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod 5ko » 15 Okt 2018, 20:05

Vyna┼íli to u┼ż Egyp┼ąania- papyurs a tu┼íka, dnes je nato di├ír.
Soft vynašli v Microsofte- EXCEL .
Jednoducho si otvor├ş┼í excelovsk├║ tabulku, a pohr├í┼í sa zo zv├Ą─Ź┼íen├şm riadkov od jedna do tridsa┼ąjedna podla dn├ş v mesiaci, farebne si vypln├ş┼í napr soboty a nedele a u┼ż si p├ş┼íe┼í do riadkov ─Źo ktor├Ż de┼ł m├í┼í urobi┼ą,zvol├ş┼í si v ur─Źitom stlpci napr├şklad farbu pol├ş─Źka ─Źerven├║ na s├║rne z├íle┼żitosti, zelen├║ na to ─Źo po─Źk├í a modr├║ na vykonan├ę a hned m├í┼í prehlad ─Źo si stihol a ─Źo nie.
Dolu si otvor├ş┼í ─Ćal┼í├ş list ,pomenuje┼í ho ─Ćal┼í├şm mesiacom a urob├ş┼í tam to ist├ę a m├í┼í to v┼íetko prehladn├ę po cel├Ż rok aj s archiv├íciou.M├┤┼że┼í si to raz za ─Źas vytla─Źi┼ą aby si mal aj papierov├║ z├ílohu pre pr├şpad krachu HDD.
Ke─Ć sa pohr├í┼í s excelom, uvid├ş┼í ak├Ż je u┼żito─Źn├Ż na vela vec├ş.Ja si bez neho robotu neviem ani predstavi┼ą...tie┼ż rev├şzie VTZ a in├ę term├şny..okolo spr├ívcovania budovy.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8170
Vek: 62.78
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Hop377 » 15 Okt 2018, 20:21

Nestacil by aj Outlook? Ved ma predsa planovaci kalendar aj s pripomienkovanim podla toho ako si uzivatel nastavi.
Hop377
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 367
Vek: 8.62
Zalo┼żen├Ż: 13.12.2010

Odosla┼ąod alco » 15 Okt 2018, 20:34

─Źasto som spekuloval pouzit kalendar, ale zatial to mam tak ako pisete v exceli, jednoducho kazdy mesiac je zvlast zosit atd... a do kalendara zapisujem uz udalosti presne ked zaplanujem na dany den v mesiaci... Ja takto fungujem roky lenze: hladam nieco take ze nebudem vidiet za dany mesiac dni ale len vypis potrebnych vykonov na dany mesiac, tie si potom uz napresno davam do kalendara (samozrejme sa synchronizuje cez vsetky apple zariadenia, macbook, imac, ipad, iphone... toto mam uz dlho nastavene) jednalo sa mi skor oto otvorit program /pripadne excel/ vyskoci mi aktualny mesiac a tam uvidim pod sebou vypisane terminy zoradene podla kategorii ktore si mozem editovat. Niektore sa mozu opakovat mesacne, ine raz za pol roka, ine raz za 4 mesiace...Kalendar to vsetko v outlooku zvlada tak tiez v OSx, ale ten ako pisem vyuzivam uz na presne planovanie dni, okrem toho mam v nom rodiine veci, treninngy svoje, deti, narodeniny, akcie atd atd.. keby som do neho natrieskal 20-40 poznamok a pracovnych ukonov na dany mesiac bol by tam velky chaos... tazko sa to vysvetluje :) mozno skusim nejakeho programatora EXCELu lebo viem ze pomocou makier pripadne databazy by to islo.

skusim najst aplikaciu kalendar, aby to bolo mimo hlavneho kalendara ktory je uz tak plny, dlho hladam soft ktory by mi vyhovoval preto to skusam tu... dakujem Vam vsetkym zatial.

Predstava je nieco ako kalendar na obrazku, ale v stlpcoch nevidim dni v tyzdni/mesiaci. ale mesiace v roku.
Pr├şlohy
Sn├şmka obrazovky 2018-10-15 o 20.38.24.png
alco
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod peterple » 15 Okt 2018, 20:39

Excel na toto nie je dobr├í vo─żba. Keby mi to niekto dal v robote za ├║lohu naprogramova┼ą v exceli tak asi d├ím v├Żpoved. Ste asi nevideli zdroj├íky od tak├ęho "jednoduch├ęho" kalend├íra. Ja som si ten ─Źo je v androide pozeral. Je to pekn├Ż masaker. Teda aspo┼ł pre m┼ła.

S├║hlas├şm s mariom. Pl├ínovac├şch kalend├írov s├║ desiatky. Sta─Ź├ş len vedie┼ą ich pou┼ż├şva┼ą. To mi pripomenulo ako sa ma v pr├íci p├Żtali ┼że ak├Ż chcem di├ír a kalend├ír. Moja odpove─Ć ┼żiadny. M├ím telef├│n. Pritom tam maj├║ pln├║ hubu fantasmag├│ri├ş o ┼íetren├ş papierom a pod.
Neviem ─Źi ste si to v┼íimli ale v mobile dnes m├┤┼żete ma┼ą nie len tak├ęto pr┼ąavosti, ale kludne sa tam vojde komplet sklad so v┼íetk├Żm ─Źo m├íte doma vr├ítane fotiek. Keby sa v├ím to teda chcelo evidova┼ą. A nebude zaplnen├Ż ani na 10%. Sta─Ź├ş vymaza┼ą jedno video.
Naposledy upravil peterple d┼ła 15 Okt 2018, 20:42, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1772
Vek: 51.96
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2013

Odosla┼ąod marioo » 15 Okt 2018, 20:41

Preto si m├┤┼że┼í vytvori┼ą kalend├írov viac .. a zobrazova┼ą pod─ża potreby ... aby si neplietol veci osobn├ę pracovn├ę ┼íportov├ę ...
presun├║┼ą term├şn my┼íou v r├ímci mesiaca h├ídam probl├ęm nie je?

Ve─Ć aj default m├í┼í viac kalend├írov nastaven├Żch : Domov - tvoj / pr├íca / Rodina, pr├şpadne zdie─żan├ę kalend├íre s ostatn├Żmi

treba si pozrie┼ą nejak├ę video a tutori├íl a uvid├ş┼í, ┼że v┼íetko ─Źo potrebuje┼í kalend├ír zvl├ídne

-- Spojen├Ż pr├şspevok 15 Okt 2018, 19:42 --

alco nap├şsal:─Źasto som spekuloval pouzit kalendar, ale zatial to mam tak ako pisete v exceli, jednoducho kazdy mesiac je zvlast zosit atd... a do kalendara zapisujem uz udalosti presne ked zaplanujem na dany den v mesiaci... Ja takto fungujem roky lenze: hladam nieco take ze nebudem vidiet za dany mesiac dni ale len vypis potrebnych vykonov na dany mesiac, tie si potom uz napresno davam do kalendara (samozrejme sa synchronizuje cez vsetky apple zariadenia, macbook, imac, ipad, iphone... toto mam uz dlho nastavene) jednalo sa mi skor oto otvorit program /pripadne excel/ vyskoci mi aktualny mesiac a tam uvidim pod sebou vypisane terminy zoradene podla kategorii ktore si mozem editovat. Niektore sa mozu opakovat mesacne, ine raz za pol roka, ine raz za 4 mesiace...Kalendar to vsetko v outlooku zvlada tak tiez v OSx, ale ten ako pisem vyuzivam uz na presne planovanie dni, okrem toho mam v nom rodiine veci, treninngy svoje, deti, narodeniny, akcie atd atd.. keby som do neho natrieskal 20-40 poznamok a pracovnych ukonov na dany mesiac bol by tam velky chaos... tazko sa to vysvetluje :) mozno skusim nejakeho programatora EXCELu lebo viem ze pomocou makier pripadne databazy by to islo.

skusim najst aplikaciu kalendar, aby to bolo mimo hlavneho kalendara ktory je uz tak plny, dlho hladam soft ktory by mi vyhovoval preto to skusam tu... dakujem Vam vsetkym zatial.

Predstava je nieco ako kalendar na obrazku, ale v stlpcoch nevidim dni v tyzdni/mesiaci. ale mesiace v roku.

TAK si ho hore prepni na MONTH alebo YEAR.. :)
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod alco » 15 Okt 2018, 20:52

to: marioo, dakujem :D ja pouzivam kalendare roky, problem je v tom ze okrem toho na co hladam software mam v kalendari 8 dalsich kategorii ktore sa tykaju nepracovnych zalezitosti... skusal som to aj tak, ale bud v tom bol chaos, alebo som musel denne vypinat vsetky kalendare ktore sa prace netykali aby som vyfiltroval len tie pracovne... taktiez je mi jasne ze vies prepnut den tyzden mesiac rok,... ked das mesiac vidis vsetky dni co je neziaduce, ked das rok bohuzial vidis cely rok s rozpisom mesiacov vratane dni... hladam proste zobrazenie take, kde kliknem na ROK a vidim zlava doprava mesiace v stlpcoch bez jednotlivych dni... v tlpcoch by boli iba povinnosti bez prislusneho dna,,... vsetky v cervenych riadkoch, ked vykonam kliknem na riadok zmeni sa na cerveny... to bol priklad.. vidim ze sa to zle vyslvetluje v riadkoch... asi skusim predsa len programatora alebo nejakeho guruexcela :)
alco
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod marioo » 15 Okt 2018, 20:54

Excel je krok sp├Ą┼ą... strat├ş┼í v┼íetky ─Ćal┼íie vymo┼żenosti...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod peterple » 15 Okt 2018, 21:02

Tie kalend├íre maj├║ aj publikovan├ę API. Tak┼że ke─Ć niekto naozaj potrebuje nejak├║ ┼íp├ęciu v zobrazovan├ş tak mu to ┼íikovn├Ż program├ítor naprogramuje nad t├Żm kalend├írom. Ale v exceli by musel robi┼ą cel├║ funkcionalitu toho kalend├íra.
Probl├ęm je ┼że be┼żn├Ż ─żudia maj├║ predstavu ┼że to mus├ş by┼ą predsa jednoduch├ę urobi┼ą tak├Ż kalend├ír. Len┼że ten kalend├ír m├í kludne stotis├şc riadkov k├│du a e┼íte sa tam vol├í desattis├şc funkci├ş z in├Żch kni┼żnic. Tie treba pozna┼ą tie┼ż.
Ve─ża ┼í┼ąastia v h─żadan├ş ─Źloveka ─Źo to urob├ş v exceli za ve─Źer.
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1772
Vek: 51.96
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2013

Odosla┼ąod marioo » 15 Okt 2018, 21:11

presne tak...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod alco » 15 Okt 2018, 21:16

Chalani rozumiem co pisete,... pohladam moznosti, na CZ fore mi poradili OmniFocus, ktora synchronizuje cez server na vsetky zariadenia, je asi lepsie kupit hotovu apku ako to patlat v exceli... ale super navrhy, a debata. dakujem...
alco
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Amaterr » 15 Okt 2018, 21:29

Amaterr
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 688
Zalo┼żen├Ż: 08.06.2014

Odosla┼ąod rumik1 » 16 Okt 2018, 07:13

a co tak skusit ToDoList?
https://abstractspoon.weebly.com/
Rumik
rumik1
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 129
Vek: 37.96
Zalo┼żen├Ż: 27.05.2014

Odosla┼ąod kukinko » 23 Okt 2018, 13:25

ja som skusil kopec aplikacii na android...

ale zatial najlepsia volba - ostal povodny kalendar od googla. Vytvorit si mozes viac kalendarov, zdielat ich samostatne, pridavat ulohy/ terminy ...
tie si vies nechat zobrazit (ktore len chces) aj verejne na webe, ci aplikaciach android/ mac.

Nastavenie upozorneni / mailov / .. .samozrejmost
Obrázok
Obrázok

Pre r├Żchlej┼íiu komunik├íciu mi p├ş┼íte s├║kromn├║ spr├ívu.
BAZ├üR: kondenz├ítory, chladi─Źe, IGBT, krabi─Źky, LED, PLC, n├íradie... :BAZ├üR
kukinko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1420
Vek: 5.9
Zalo┼żen├Ż: 11.07.2008

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist