Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Brum po pripojen├ş Sub OUT

Brum po pripojen├ş Sub OUT

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Brum po pripojen├ş Sub OUT

Odosla┼ąod mr.dred » 21 Okt 2018, 16:35

zbyto─Źne vyhoden├ę prachy
bfarkas nap├şsal:EDIT2: Zauj├şmav├ę zistenie - aj ke─Ć vypnem vyp├şna─Ź na Energy SUB AMP (dokonca aj ke─Ć vytiahnem nap├íjac├ş k├íbel) a energiu dr┼żia len kondenz├ítory asi na 5s, brum je po─Źas t├Żch 5s po─Źu┼ą.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2487
Vek: 53.43
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod bfarkas » 21 Okt 2018, 19:00

Tak┼że to vyzer├í na sign├íl medzi Jamo a Energy? ┼Że je nie─Ź├şm ru┼íen├Ż?
Mohol by teoreticky pom├┤c┼ą nejak├Ż kvalitnej┼í├ş k├íbel?
Napr├şklad tento
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 111
Vek: 23.72
Zalo┼żen├Ż: 29.06.2013

Odosla┼ąod mr.dred » 21 Okt 2018, 19:34

Teoreticky ano. Vo─ża─Źo pom├┤┼że aj prakticky. Ono je tam celkove t├í vstupn├í sign├ílov├í ─Źas┼ą na prdla─Źky uroben├í.
- od vstupn├ęho konektora ┼ąahan├ę 2 ┼żily samostatne - vymeni┼ą za tienen├Ż !
- kde ?- v ktorom mieste je ukostren├ę zadn├ę ─Źelo (mysl├şm z ktor├ęho miesta na DPS) ? - vysk├║┼ía┼ą ukostri┼ą z miesta SPGND
- chladi─Źe tranzistorov maj├║ nejak├Ż potenci├íl ? - GND, PLUS, alebo M├ŹNUS - nejak├Ż musia ma┼ą - ak nemaj├║ ┼żiadny ,tak na SP GND - POZOR na izolovan├ę upevnenie tranzistorov
- vstup m├í zbyto─Źne ve─żk├║ impedanciu a citlivos┼ą - to bez sch├ęmy ┼ąa┼żko...
- k potenciometru a sp├Ą┼ą je tienen├Ż k├íbel ? ak nie - vymeni┼ą
- vysk├║┼ía┼ą ukostrenie samotn├ęho tela potenciometra - zo zadn├ęho ┼ąela, z pr├şvodu k nemu GND...
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod bfarkas » 21 Okt 2018, 20:11

M├ím doma nejak├Ż tienen├Ż k├íbel, tak to asi vymen├şm ako hovor├ş┼í.
Pokia─ż som videl dobre, tak tienen├Ż k├íbel nie je ani medzi potenciometrom a hlavnou DPS, to budem musie┼ą tie┼ż vymeni┼ą.
Ukostrenie nevid├şm ┼żiadne od hlavnej DPS. Jedin├ę ukostrenie je asi len cez potenciometer.
Nemysl├şm si ┼że bude dobr├Ż n├ípad ukostri┼ą DPS na chladi─Ź, preto┼że chladi─Ź m├í priamy kontakt s tranzistorom. Oproti zemi som nenameral nap├Ątie, ale chladi─Ź je oddelen├Ż plastov├Żmi podlo┼żkami, tak┼że neriskujem. Sk├║sim to teda ukostri┼ą priamo na panel niekam.

EDIT //
Uk├ízalo sa ┼że sign├ílov├ę k├íble s├║ tienen├ę - aj od potenciometra a aj od vtupn├ęho konektora. Preto je tam t├í izol├ícia na vrchu. Len pri konci tie k├íble maj├║ spraven├║ osobitn├║ izol├íciu. Cez cel├Ż k├íbel prech├ídzaj├║ ako tienenie. Vyzer├í to tak ┼że som si u┼íetril pr├ícu :mrgreen:
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 21 Okt 2018, 20:20

bfarkas nap├şsal:Ukostrenie nevid├şm ┼żiadne od hlavnej DPS. Jedin├ę ukostrenie je asi len cez potenciometer.
ke─Ć to uzemnenie od plo┼í├íku sprav├ş┼í, bude asi treba odizolova┼ą potenciometer od zad.─Źela - m├┤┼że vznikn├║┼ą (vznikne) z.slu─Źka.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod bfarkas » 21 Okt 2018, 20:35

Odizolovanie potenciometra bude trochu probl├ęm, ke─Ć┼że na rovnakom plo┼í├íku je aj prep├şna─Ź m├│dov (OFF, Auto, ON), ktor├Ż je ├║plne natesno namontovan├Ż. Ke─Ć tam m├í vznikn├║┼ą zemn├í slu─Źka, tak sa to ve─żmi neoplat├ş. To rad┼íej k├║pim ten kvalitnej┼í├ş k├íbel na prepojenie a potom uvid├şm ─Źo s t├Żm. jedin├ę ─Źo m├┤┼żem teoreticky vysk├║┼ía┼ą je priame uzemnenie potenciometra ako si p├şsal v poslednom bode. :pain: To uzemnenie pomohlo zatia─ż asi najviac (aj ke─Ć sa len dot├Żka potenciometer o panel)
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 21 Okt 2018, 20:57

Tak odsaj c├şn z plo┼í├í─Źika ─Źo je na obal potenciometra, alebo preru┼í cesti─Źky. Zadn├ę ─Źelo je teraz ako ant├ęna. Daj fotky toho potenciometra, ako to tam je
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod bfarkas » 21 Okt 2018, 21:17

Tak┼że som vysk├║┼íal teraz napriamo prepoji┼ą GND potenciometra s panelom. Brum sa zas zn├ş┼żil asi o 30%,tak┼że to zafungovalo. Teraz to vyzer├í na nekvalitn├Ż k├íbel, lebo som ako som sk├║┼íal SUB ─Źi nebrum├ş, k├íbel som mal ┼ąahan├Ż popred telku (men┼íie ru┼íenie) a brum bol podstatne ni┼ż┼í├ş. Ako som to dal v┼íetko na miesto (sign├íl k├íbel zozadu), tak brum sa zv├Ż┼íil, ale je men┼í├ş ako na za─Źiatku.

Tak┼że k├║pim ten kvalitnej┼í├ş sign├ílov├Ż k├íbel a uvid├şm ─Źi to bude ma┼ą nejak├Ż efekt.
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod bfarkas » 08 Nov 2018, 12:21

Kone─Źne mi dorazil k├íbel, ale brum sa zn├ş┼żil len o stra┼íne mal├ę percento.

Dokonca ke─Ć dr┼ż├şm kontakty na k├íbli s jednou rukou a dotknem sa panela s druhou rukou, tak sa brum pren├í┼ía.
A e┼íte som si v┼íimol ┼że po v├Żmene k├íbla u┼ż nem├í na brum vplyv ├║rove┼ł hlasitosti. Brum je rovnak├Ż od 0 a┼ż po najvy┼í┼íiu hlasitos┼ą.

Tka┼że u┼ż som trochu bezradn├Ż :roll:
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod jo┼żi » 08 Nov 2018, 13:15

a ─Źo by si chcel od ─Źiny.... ten predzosil┼łova─Ź v tom akt├şvnom zosil┼łova─Źi ma vysok├║ vstupnu impedanciu tak to nachyt├í na tom k├íbli v┼íeli─Źo. preto nepomo┼że ani oddelenie trafakom....
ni─Ź zvla┼ítne od ─Ź├şnana....

navy┼íe vysokourovnov├Ż vstup za┼ąa┼żuje v├Żstup zosil┼łova─Źa ur─Źitou impedanciou, presnej┼íie odpormi a z nich sa odobera signal a spracuvava sa.... tak┼że to ma minimalne o 3 rady ni┼ż┼íiu vstupnu impedanciu ako ten po┼íuk na linkovom vstupe...

ale si si bol ist├Ż tym zosil┼łova─Źom od za─Źiatku av┼íak tvoj problem je prave v nom, respo. v jeho preampe.....
jo┼żi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 207
Zalo┼żen├Ż: 06.07.2014

Odosla┼ąod mr.dred » 08 Nov 2018, 13:39

niekde ti asi " upadlo" GND.
Ke─Ć┼że sch├ęmu nem├íme, tak som ti pre n├ízornos┼ą nakreslil, ako to tam pribli┼żne je usporiadan├ę.
Zakreslil som ti ┼í├şpkami kontroln├ę body v sign├ílovej ceste, ktor├ę ke─Ć spoj├ş┼í MUS├Ź osta┼ą v reproduktore ├║pln├ę ticho.
zosi.png

"A" - za─Źni bodom 3 - pokia─ż zvuk a brum zmizne je to OK. Pokia─ż nie, je z├ívada niekde v subfiltri/predzosil┼łova─Źi, na DPS...
Ke─Ć je "A" v poriadku vyto─Ź potenciometer na minimum - mus├ş by┼ą ticho. Pokia─ż nie - chyba je v potenciometri - prasknut├í odporov├í dr├íha,ulomen├Ż v├Żvod, alebo v jeho okol├ş, prepojoch,konektoroch...
"B" - Pokia─ż je "A" na 100% v poriadku, prever e┼íte body 2 a 1 - mus├ş to by┼ą TICHO - aj bez brumu.

Rozp├şsal som ti to hlavne kv├┤li tomu o ─Źom sme sa bavili v ├║vode
mr.dred nap├şsal:
Prv├í mo┼żnos┼ą - nem├í┼í len utrhnut├║ GND na CINCH k├íbli medzi Jamo a Energy ? Vysk├║┼íaj spoji┼ą nakr├ítko voln├Ż koniec cinch k├íbla (┼żiv├Ż-stred s GND) -druh├Ż koniec do Energy - mus├ş by┼ą ticho.
bfarkas nap├şsal:
Bohu┼żia─ż ke─Ć spoj├şm vo─żn├Ż koniec na jednej a druhej strane, brum sa vtedy objav├ş
jo┼żi nap├şsal:ten predzosil┼łova─Ź v tom akt├şvnom zosil┼łova─Źi ma vysok├║ vstupnu impedanciu tak to nachyt├í na tom k├íbli v┼íeli─Źo

To by musel ma┼ą citlivos┼ą ako vstup pre mikrof├│n, alebo magnetodynam.prenosku...
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod jo┼żi » 08 Nov 2018, 13:48

ticho mus├ş by┼ą aj ked tam pripoj├ş 10k odpor medzi vstupn├Ż signal a GND. A stav├şm sa ┼że tam ticho nebude.

A nemus├ş ma┼ą citlivos┼ą ako mikrofon alebo MGdynamicka prenoska, uplne sta─Ź├ş zmrveny layout obvodu....
jo┼żi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 207
Zalo┼żen├Ż: 06.07.2014

Odosla┼ąod mr.dred » 08 Nov 2018, 13:52

ale pokia─ż mu nikde ch├Żba sign├ílov├í zem, tak je to ako ant├ęna :wink:
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 08 Nov 2018, 14:58

J├í si melu svoje,ozna─Źeno mod┼Öe.Kam to je p┼Öipojeno. GND.,to ┼że n─Ťco nam─Ť┼Ö├şm co ud├ív├í┼í nemus├ş b├Żt a┼ż tak pravda.Jak bylo zm├şn─Ťno signal. cesta,ale i GND. Nesouhlas├şm ┼że to bylo takhle navr┼żeno, vyrobeno jak bylo ps├íno.M─Ť┼Öen├şm jak popisuje┼í nezjist├ş┼í nic,max. ┼że nen├ş vodi─Ź p┼Öeru┼íen. :confused: Za pokus to stoj├ş. (ozna─Źeno mod┼Öe a -─Źerven─Ť )
Pr├şlohy
IMG_20181010_182919.jpg
Propojit -─Źerven─Ť GND- jinam
IMG_20181010_182919.jpg (56.74 KiB) Zobrazená 172 krát
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2085
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod mr.dred » 08 Nov 2018, 15:55

amater63 nap├şsal:M─Ť┼Öen├şm jak popisuje┼í nezjist├ş┼í nic,max. ┼że nen├ş vodi─Ź p┼Öeru┼íen.
pr├íve teraz po v├Żmene nejak├ęho k├íbla sa to tak spr├íva.
Ja m├ím pr├íve podozrenie na ten potenciometer a jeho okolie... ulomen├í/prasknut├í odp.dr├íha, alebo okolo nitu na no┼żi─Źke
..treba to premera┼ą/prep├şska┼ą. V─Źetne GND.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 08 Nov 2018, 16:15

J├í ch├ípu,ale na druhou stranu.S├ím v├ş┼í ┼że pokud jsme n─Ťco -bastlili -tak probl├ęm vznikal ┼ípatn─Ť rozvr┼żenou DPS, mechanickou konstrukc├ş..ano spojit do jednoho uzlu.Snad to n─Ťkdo pochop├ş, a otev┼Öen─Ť ┼Ö├şk├ím sv┼»j n├ízor. Taky to m┼»┼że b├Żt jak jsi nazna─Źil -na d├ílku nejde v┼íe.. :wink:
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2085
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod mr.dred » 08 Nov 2018, 16:24

Na za─Źiatku nap├şsal:
bfarkas nap├şsal: Ke─Ć do vstupu ni─Ź nezapoj├şm, ┼żiaden brum z reproduktora nevych├ídza.
nie─Źo mu tam funguje ako ant├ęna a pripojen├şm cez loop isolator to mal e┼íte hor┼íie, tak┼że zemn├í slu─Źka medzi zosi┼łova─Źmi by nemala by┼ą.
Teraz mu to brum├ş aj pri po┼ą├íku na nule.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod bfarkas » 09 Nov 2018, 12:16

Brum├ş to pri po┼ą├íku na nule len ke─Ć je pripojen├Ż vstup z Jamo zosil┼łova─Źa.
Ke─Ć je to odpojen├ę, ┼żiaden brum tam nie je. Preto mi to je ve─żmi divn├ę.
bfarkas
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 09 Nov 2018, 14:29

Tak teraz to na zemn├║ slu─Źku u┼ż vyzer├í....
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist