Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Po naplnení USB klúča žiada formátovanie,prečo?

Po naplnení USB klúča žiada formátovanie,prečo?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Po naplnení USB klúča žiada formátovanie,prečo?

Odoslaťod 5ko » 06 Dec 2018, 23:03

Ahojte,
nahrával som súbory do micro SD karty 4Gb cez redukciu USB a po zaplnení mi vypísalo, že disk je potrebné sformátovať a pri prezretí vlastností ukáže celkom plný disk a volné miesto -0,použité - 0. Neukáže žiadne súbory len tú tabulku o formátovaní. 8O
Viem , že ak potvrdím formátovanie, tak to všetko vymaže, ale iná možnosť tam nie je, tak neviem čo s tým.Robí to aj na inom PC.
Každá rada dobrá. :wink:
/OS -XP /
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 62.85
Založený: 18.02.2010

Re: Po naplnení USB klúča žiada formátovanie,prečo?

Odoslaťod mr.dred » 06 Dec 2018, 23:47

A - vadná karta
B - vadná redukcia
C - vadný ovládač WIN ? - ale keď aj na inom PC vada, tak nie...

...daj najprv naformátovať a potom zapisuj..

vírus nehľadaj... Windows je vírus :mrgreen:

Nájdi u výrobcu karty nejakú utilitu na obnovu/formát...možno sa preberie

Ako takéto zariadenie recyklovať ? (karta) plast/kov/mix ??? ...zakopnúť pod koberec?
Nešikovní elektrikári majú občas takú zvláštnu iskru v oku.
mr.dred
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 53.5
Založený: 17.08.2011

Odoslaťod 5ko » 07 Dec 2018, 00:32

:wink: sa ti povie, zahodiť pod kobrec,ked tam máš milion fotiek :wink:
Pár krát to upozornilo, že - oneskorený zápis, dáta sa neuložili,...ak to bolo viac fotiek naraz,ale po jednom to išlo, až zrazu bum a tma. :mrgreen:
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user

Odoslaťod Radus » 07 Dec 2018, 00:47

Možno by stálo za to použiť niečo na obnovu súborov. Možno Recuva alebo Drive Rescue z toho dokážu niečo zachrániť...
Radus
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 36.78
Založený: 27.10.2009

Odoslaťod 5ko » 07 Dec 2018, 00:51

Vyskúšam čokolvek ak to pomôže, ale zaujíma ma , prečo to urobí?
Jednoducho ak sa zaplnila karta, tak prečo všetko zmizlo a už ani neukáže v grafe vo vlastnostiach, kolko percent je volných, či zaplnených,ale rovno žiada formátovanie. :wink:
Už ma vôbec nepustí k čomukolvek v tom USB /ext. zariadenie /Systém ho najde, ukáže že je tam, ale rovno pýta sformátovať.
Je to vírus? / zálohoval som dáta s viacerých starých a poškodených HDD,čo sa dalo./
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user

Odoslaťod mirosne » 07 Dec 2018, 01:50

Kľudne to formátni,ale nič tam už nezapisuj,aby neprepísalo pôvodné súbory.Iné ti už vlastne ani neostáva,lebo karta je v :butthead:
Potom ti v SS dám program,ktorý ti obnoví súbory.Všetko ti vysvetlím,snáď sa to podarí,keď WIN vidí kartu.Alebo ti to urobím na diaľku cez team wiever.
mirosne
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Založený: 07.09.2009
Paragraf: 23

Odoslaťod 5ko » 07 Dec 2018, 02:09

OK ,pošli mi ten program, skúsim to .
Nechápem ,prečo to takto urobí , už druhá karta, čo mi odišla po zaplnení,jednoducho bez upozornenia, že je plná, a zrazu je nečitatelná.
Ide mi o to, či je to chyba kariet,alebo SW v PC....?V čom je kurvítko?
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user

Odoslaťod romiadam » 07 Dec 2018, 02:58

5ko, daj potom vediet ze ako si dopadol, ci ti mirosne dokazal pomoct a aky to bol program. Takato rada za vzdy zide, toto sa mose stat hocikomu.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 09.04.2008

Odoslaťod mirosne » 07 Dec 2018, 09:18

Program je GetDataBack for NTFS & FAT v4.33.(najviac sa osvedčil,skúšal som ich viac)

5ko napísal:Ide mi o to, či je to chyba kariet,alebo SW v PC....?V čom je kurvítko?

Ťažko povedať,môžeto byť chyba SD,nesprávne odpájanie HW,vadný zdroj PC.... :pain:
Neraz sa mi stalo,že som dal na SD fotky,potom som ich skontroloval,bezpečne som odpojil SD a vytiahol von.Na druhý deň som zažil presne toto,čo ty.Pomohol format a ten program,samozrejme som už na tú kartu nič neukladal.Radšej vypálim na DVD a ďalšie zálohy si robím na externý HDD.Tie citlivejšie dáta ukladám na ešte jeden HDD,čiže zálohy sú na DVD a dvoch HDD.(istota je guľomet :lol: )

Máš SS. :wink:
mirosne
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Založený: 07.09.2009
Paragraf: 23

Naspäť na Hardvér

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist