Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • zasuvka z rozvodnej skrine

zasuvka z rozvodnej skrine

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: zasuvka z rozvodnej skrine

Odosla┼ąod DanielK » 06 Dec 2018, 13:02

Burizon -> z prvn├şch p┼Ö├şsp─Ťvk┼» to tak vypadalo, ┼że bod rozd─Ťlen├ş TN-C na TN-S m├í je┼ít─Ť p┼Öed touto skvostnou ┼íkatulkou. Nechci b├Żt drz├ş, ale douf├ím, ┼że nepracuje┼í v tomto oboru.
2. ro─Źn├şk ┼áSSI T├íbor, Ubuntu, Rock Metal, ┼ákoda Octavia RS TSI
DanielK
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 132
Zalo┼żen├Ż: 28.02.2015

Odosla┼ąod burizon » 06 Dec 2018, 15:03

U┼ż som nechcel reagova┼ą, ale nech je e┼íte sranda. DanielK: v prvom pr├şspevku sa p├ş┼íe, ┼że s├║ zapojen├ę iba dve ┼żily L a PEN. Doteraz som ┼żil v v tom, ┼że s├║stava sa ur─Źuje pod─ża zapojenia, a┼ż ty si ma nau─Źil, ┼że pod─ża po─Źtu do objektu ┼ąahan├Żch ┼ż├şl. To znamen├í, ┼że ak si do bytu pritiahnem 10┼żilov├Ż k├íbel tak m├ím sie┼ą TNSSSSSSS.... a pritom m├ím zapojen├ę iba dve ┼żily. Tak ti po┼żi─Źan├ę vr├ítim, ak rob├ş┼í v elektro, zamysli sa, ─Źi neprejde┼í niekde inde.
technikus110: je mi jasn├ę, ┼że veci ve─żmi dobre rozumie┼í, ale som nevedel, ┼że si aj ve┼ítec. Tebe sta─Ź├ş uk├íza┼ą fotku a ty u┼ż vie┼í, ┼że nem├í vychodziu rev├şziu, vyhl├ísenie o zhode a e┼íte ─Ćal┼íie 4 z├ívady. A reviz├ík by na┼íiel ─Ćal┼í├şch 5. Tak to daj do placu, ur─Źite si aj rev├şzak, nech sa mi blb┼í├ş nie─Źo priu─Ź├şme. Tak sa mi zd├í, ┼że si tu tro┼íku le┼ít├ş┼í ego.
Nehovor├şm, ┼że elektrikar─Źina je jednoduch├í, ale netreba so seba na oby─Źajnom bytovom rozvode a rozvodnej skrini robi┼ą poloboha. Mimochodom ja m├ím v dome ┼ąahan├ę 2hlinikov├ę dr├┤ty e┼íte v trubk├ích kde vo vn├║tri je lepenka a v┼íetko fach─Ź├ş ako m├í. Pod─ża va┼í├şch re─Ź├ş, by sme u┼ż mali by┼ą v┼íetky gener├ície, ktor├ę tam ┼żili a ┼żij├║ m┼Ľtvi.
burizon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 502
Zalo┼żen├Ż: 07.11.2007

Odosla┼ąod technikus110 » 06 Dec 2018, 15:55

Okrem le┼ítenia si ega a in├Żch ─Źast├ş tela, si treba vyle┼íti┼ą aj okuliare. Ja som nap├şsal, ┼że: (podmienene ak /tak) (IF/THEN)
1. U┼ż na prv├Ż poh─żad je ten rozv├ídza─Ź roben├Ż podom├ícku, nem├í vyhl├ísenie o zhode a nem├í ani v├Żchodziu rev├şznu spr├ívu. (opticky minim├ílne 4 z├ívady)
2. Ak m├í, tak klob├║k dolu pred t├Żmi k├║zeln├şkmi, ktor├ş sa podie─żali na v├Żrobe a schv├ílen├ş.

JA som si s niiom na pozad├ş vymenil p├ír Emailov a nechal sa v dobrom pou─Źi┼ą. In├í─Ź by ma tvrdo niekam poslal...
Nerob├şm poloboha, vysvet─żujem laikovi.
BOH a POLOBOH by nap├şsal, ┼że: nie si osoba znal├í, daj od toho ruky pre─Ź a zavolaj si elektrik├íra, lebo a.t.─Ć. Alebo by zdrbal elektrik├íra za zle odveden├║ pr├ícu!

Z toho obr├ízku s├║ vidno chyby, pre ktor├ę sa rev├şzna spr├íva a ani protokol o kusovej sk├║┼íke NED├ü vyda┼ą v kladnej verzii. Aspo┼ł nie u poctiv├ęho reviz├íka. A ja m├ím 24A, B, VN 40kV aby som si mal ─Źo le┼íti┼ą napriek m├┤jmu veku.

Predt├Żm si nemal ABS, posilova─Ź riadenia a b┼Ľzd, a.t.─Ć. a jazdil si a skoro v┼íetci to pre┼żili. Ale v├Żvoj, pokrok a STN EN po┼żiadavky id├║ vpred. Ak├Ż m├í┼í TV? Ciernobiely anal├│g s elektr├│nkami? a pre─Źo m├í┼í internet, ke─Ć ho tvoj dedo nemal? Raz sa to v┼żaduje a treba to akceptova┼ą.
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 455
Vek: 59.47
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod DanielK » 06 Dec 2018, 16:17

Kouk├ím na prvn├ş p┼Ö├şsp─Ťvek jak husa do fla┼íky ale zkratku "PEN" tam nikde nevid├şm. "modry vodic nie je nikde pripojeny" Pokud niio touto v─Ťtou myslel, ┼że na ┼ż├ídn├ęm konci neni p┼Öipojen, tak se potom omlouv├ím, ┼że jsem to pochopil jako ┼że neni nikde p┼Öipojen v RS.

A tenhle tv┼»j vej┼íplecht je taky super: "mo┼żno t├í ┼żila je pod vrchnou izol├íciou ┼żltozelen├í"
M├í n─Ťkdo mo┼żnost citovat normu o p┼Öezna─Źov├ín├ş vodi─Ź┼»?

BTW: V oboru ned─Ťl├ím na fulltime teprve ho studuju, ale budu se ┼Ö├şdit normou. Ty si t┼Öeba tahej nasolen├Ż prov├ízky...
2. ro─Źn├şk ┼áSSI T├íbor, Ubuntu, Rock Metal, ┼ákoda Octavia RS TSI
DanielK
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 132
Zalo┼żen├Ż: 28.02.2015

Odosla┼ąod niio » 07 Dec 2018, 11:29

takze zaver diskusie je aky? Treba rozvody opravit a spravit reviziu, lebo hrozi nejake riziko? Alebo netreba, lebo je to podla normy, sice starej, ale je (byt teda nema ako vyhoriet), pridat tam aspon jeden prudovy chranic na fazu a zasuvku dorobit normalne TN-S ?
Vdaka.
niio
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 14
Zalo┼żen├Ż: 01.12.2018

Odosla┼ąod technikus110 » 07 Dec 2018, 11:43

P├┤vodn├í ot├ízka bola z├ísuvka do rozvodnej skrine a bolo odpovedan├ę:
─îi┼że teraz dor├íba z├ísuvku, tak teraz si tam d├í jeden kombi chr├íni─Ź s 16A isti─Źom, alebo RCD klasick├ę k jestvuj├║cemu isti─Źu. K tomu d├í DIN z├ísuvku na DIN li┼ítu a vec je vybaven├í v zmysle normy spred 10 rokov, ako aj s├║─Źasnej normy.

Na zv├Ż┼íenie osobnej bezpe─Źnosti si tam m├┤┼że┼í necha┼ą dorobi┼ą jeden pr├║dov├Ż chr├íni─Ź pre v┼íetky z├ísuvky. (40A prechodov├Ż kontakt, nie 20A) Lebo to, ┼że m├í┼í PE na kol├şku a N v pravej zdierke, tvoje deti neuchr├íni pred ├║razom el. pr├║dom.

NErie┼í rev├şziu, lebo za─Źne┼í rie┼íi┼ą komplexn├║ prer├íbku a bude┼í bojova┼ą s probl├ęmami...
P.S. Pou─Źil som sa - na┼íi dedovia ┼żili s dvomi ┼żilami a my sme tu.
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 455
Vek: 59.47
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod niio » 10 Dec 2018, 14:20

ok ,takze pripjit novu zasuvku jendoducho:
PE vodic zo zasuvky (z kolika) pripojit na PE listu. N vodic z pravej dierky pripojit na N listu. fazu zo zasuvky pripojit dospodu volneho 16A istica lebo z vrchu istica je vstup fazy.
Vdaka za odpovede.
niio
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 14
Zalo┼żen├Ż: 01.12.2018

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist