Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • ako prerobi┼ą toto led osvetlenie

ako prerobi┼ą toto led osvetlenie

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: ako prerobi┼ą toto led osvetlenie

Odosla┼ąod alidedko » 14 Okt 2017, 17:11

Ake tyristory? Pol roka tu riesime, ako blikanie obist, aby to len svietilo a zrazu tu mame dve retaze, ktore maju blikat spolu :D
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3963
Vek: 27.29
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod zdeno6505 » 14 Okt 2017, 18:44

Nie som si ist├Ż. ─Źi m├í┼í pravdu.
Rafi87 nap├şsal:ahoj chlapci, tak├ęto dva re┼ąaze by sa dalo spoji┼ą na jeden box prep├şna─Ź? lebo na dome m├íme 2x 50m a to prepinanie efektov je hr├┤za, ke─Ć┼że mame ─Ćal┼íie 4 svetl├í, k├Żm sa po nastavuj├║ efekty to je aj 15min a viete ak├ę je pr├şjemn├ę v zime to vonku robi┼ą :biggrin: tak ja ┼że aspo┼ł keby sa tieto dalo spoji┼ą na jednu krabi─Źku

Rafi87 nap├şsal:ale ja sa teraz p├Żtam ┼że dva kusy retazov 50m s rovnak├Żm boxom ─Źi sa m├┤┼że spoji┼ą na jeden box dva? na t├║ krabi─Źku s efektami

A navy┼íe, ─Ź├şta┼ą nie─Źo po "Rafi87" mi pripad├í, ako by to d├íval cez transl├ítor z ma─Ćar─Źiny do sloven─Źiny.
Amat├ęri postavili Noemovu archu, profesion├íli Titanic.
zdeno6505
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 998
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2010

Odosla┼ąod Rafi87 » 14 Okt 2017, 18:47

sorry, ┼że po mne zle ─Ź├şta┼ą, no p├ş┼íem r├Żchlo, v┼íetko ─Źo ma napadne a nerozm├Ż┼ílam nad vetou :D budem si d├íva┼ą pozor
vol├ím sa Kristi├ín,, bav├ş ma PC, mobily, elektronika, svetl├í, LEDky at─Ć, ale ke─Ć┼że som Z┼ĄP invalidn├Ż d├┤chodca a m├ím len z├íkladn├║ ┼ík. tak ─Źasto tu trcim kv├┤li nejakej rade. a ─Ćakujem ka┼żd├ęmu za ochotu pom├┤c┼ą a za rady.
Rafi87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1372
Vek: 32.38
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2013

Odosla┼ąod Edgar » 16 Dec 2017, 13:20

R├íd by som obnovil t├║to t├ęmu preto┼że kamar├ít m├í podobn├Ż probl├ęm s t├Żmito svetlami. Objednal ich a poslali mu omylom americk├║ verziu na 115V a chce to zapoji┼ą u n├ís na 230V. Rozm├Ż┼í─żal som ─Źi by nesta─Źil rezistor/kondenz├ítor do s├ęrie, len┼że neviem sa dosta┼ą k v├Żsledku ak├Ż pr├║d by to malo odobera┼ą. Tak som mu povedal nech to rozoberie. Obvod je teda tak├Ż ist├Ż, a┼ż na to ┼że s├║ tam ─Ćal┼íie 2 k├íble k LEDk├ím navy┼íe. A ─Źomu nerozumiem, ┼że tie 2 k├íble navy┼íe id├║ napriamo od z├ístr─Źky 115V. Zatia─ż mi napadla tak├í te├│ria, ┼że ak by dal tie k├íble od z├ístr─Źky k LEDk├ím pre─Ź a potom by ich spojil dokopy?
Pr├şlohy
received_1611757682235462.jpeg
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1258
Vek: 22.38
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Odosla┼ąod mihal.dp » 16 Dec 2017, 15:16

...ja by som niekedy aj chcel odpovedat, poradit...no ked zacnem premyslat nad odpovedou napadne ma obraz cloveka co hodi capicu na zem, otoci sa a odide...radsej...tie 2 vodice co su paralelne napojene na privod idu az na koniec retaze kde je zasuvka...tam sa pripaja dalsia retaz. Viac ti (asi radsej) neporadim. Povedz mu nech si kupi nieco taketo https://www.ges.cz/cz/akumulatory-bater ... /SIVF.html
mihal.dp
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 420
Vek: 28.75
Zalo┼żen├Ż: 04.07.2008
Paragraf: 23

Odosla┼ąod StefanST » 16 Dec 2017, 17:54

Mo┼żno pou┼żi┼ą aj vhodn├ę trafo s delen├Żm prim├írom 115V+115V s v├Żkonom, ak├Ż treba pre LED-osvetlenie. Sekund├ír je jedno, ak├Ż je - zost├íva nezapojen├Ż.
Nezabudn├║┼ą na bezpe─Źnos┼ą - da┼ą do vhodnej krabi─Źky !!
230VAC TO 115VAC.png
230VAC TO 115VAC.png (4.92 KiB) Zobrazená 1605 krát
StefanST
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 303
Zalo┼żen├Ż: 20.02.2012

Odosla┼ąod zipaj » 16 Dec 2017, 19:45

Probl├ęm elektroniky ur─Źenej pre americk├Ż trh je aj izola─Źn├í schopnos┼ą vodi─Źov at─Ć. Ja by som to rad┼íej galvanicky oddelil, napr. 4 sign├ílkov├ę transform├ítory 220V/24V a sekund├íre so s├ęrie, na v├Żstupe bude nie─Źo okolo 105-110V, pre LED s odberom zop├ír W to posta─Ź├ş, alebo aj u┼ż to nebude galvanicky oddelen├ę tak sie┼ąov├Ż k├íbel a zapoji┼ą ho tak, aby na v├Żstupe bol priamo napojen├Ż nul├ík (pod─ża toho obr├ízku ─Źo sem dal StefanST nul├ík dole, f├ízu hore na prim├ír)
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2599
Vek: 44.02
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod Edgar » 16 Dec 2017, 20:20

mihal.dp nap├şsal:Povedz mu nech si kupi nieco taketo https://www.ges.cz/cz/akumulatory-bater ... /SIVF.html

Fakt? :D :O Samozrejme som mu to poradil ako prv├║ mo┼żnos┼ą, ale ku 3ÔéČ svetl├ím z ─î├şny sa neoplat├ş kupova┼ą meni─Ź za 13ÔéČ. O tej z├ísuvke na druhom konci som nevedel, nepovedal mi to.

StefanST v─Ćaka za n├ívrh, toto by bolo asi najjednoduch┼íie, len neviem ─Źi m├í tak├ę trafo doma.

zipaj no mysl├şm ┼że ─Źo sa t├Żka produktov eBay/Aliexpress tak t├í izol├ícia je tak├í ist├í v┼żdy, a ktovie ─Źi vyhovuje v├┤bec na 115V :biggrin: ale to je mimo tejto t├ęmy. No ako som p├şsal tak on tak├ę traf├í doma asi nem├í, preto som to chcel vyrie┼íi┼ą t├Żm rezistorom v s├ęrii. Samotn├ę re┼ąaze s├║ asi vyr├íban├ę pre obe nap├Ątia zvl├í┼í┼ą, tak┼że prepojen├şm vo vn├║tri sa to spravi┼ą zrejme nebude da┼ą.
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod romiadam » 16 Dec 2017, 21:11

Ke─Ć to stalo 3ÔéČ tak nech to hod├ş do ko┼ía A predajcovi na eBay nech zdvorilo, zd├┤raz┼łujem zdvorilo nap├ş┼íe ┼że mu poslal zl├Ż tovar. Nech mu po┼íle druh├ę svetla na 230V. A tie zle na 110V ┼że mu nepo┼íle nasp├Ą┼ą lebo po┼ítovn├ę Z Sk Do ─Źiny stoj├ş xy a ┼że sa to neoplati. Chlap├şk mu po┼íle nov├ę alebo mu vr├íti tie 3ÔéČ.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2648
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod Edgar » 17 Dec 2017, 16:39

Hej, ale to u┼ż do Vianoc "asi" nestihne. Preto sa aj p├Żtal ako to prerobi┼ą.
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod alidedko » 17 Dec 2017, 17:24

A odpoved je autotrafo. Alebo lubovolne trafo 1:2.

Ked si kupis fabiu 1.4mpi za 300ÔéČ, tiez nevtlacis 1000ÔéČ do prerabky na 1.9sdi, lebo sa to neoplati. Radsej fabiu predas a kupis inu, 1.9sdi.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3963
Vek: 27.29
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod Rafi87 » 31 Dec 2017, 09:02

ahoj chlapci,, z ledkami roben├ę ni─Ź nebolo, nechal som ich povodne na prep├şna─Ź a efekty,, no na dnes r├íno n├ím jedna re┼ąaz odi┼íla, ja to nech├ívam len na elektroniku popr. prep├şna─Ź,, ja som to nevidel, ale mama hovor├ş, ┼że najprv len velmi slabo "┼żmurkali" potom sa rozsvietili a nakoniec sa vypli,, podla v├ís odi┼íli? od v─Źera ve─Źera pr┼í├ş u n├ís, ale ledky s├║ s tepelnou pi┼ítolou zaizolovan├ę, tam ako do lediek id├║ k├íble tak sa to tam zalepilo, ─Źi┼że mali by by┼ą na 99.9% vodotesn├ę,, sk├║si┼ą to podla n├ívodu od romiadam prerobi┼ą aby v kuse svietili mimo prep├şna─Ź a elektroniky?
vol├ím sa Kristi├ín,, bav├ş ma PC, mobily, elektronika, svetl├í, LEDky at─Ć, ale ke─Ć┼że som Z┼ĄP invalidn├Ż d├┤chodca a m├ím len z├íkladn├║ ┼ík. tak ─Źasto tu trcim kv├┤li nejakej rade. a ─Ćakujem ka┼żd├ęmu za ochotu pom├┤c┼ą a za rady.
Rafi87
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1372
Vek: 32.38
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2013

Odosla┼ąod bondro » 04 Dec 2018, 12:41

Ahojte,
trochu obnov├şm t├ęmu, preto┼że m├ím rovnak├Ż probl├ęm s led re┼ąazou, ktor├║ v┼żdy, ke─Ć pripoj├şm do elektriky, tak blik├í. Mus├şm v┼żdy po rebr├şku hore na dom, ru─Źne prepn├║┼ą gomb├şkom na st├íle svietenie. Je to dos┼ą otravn├ę. Dalo by sa to upravi┼ą tak, aby to po pripojen├ş do elektriny hne─Ć iba svietilo? Celkovo je nap├íjan├Żch asi 30 metrov├í led re┼ąaz, ktor├║ m├ím okolo domu.

Kolegovi vy┼í┼íie ste nie─Źo radili, ale vid├şm, ┼że m├í trochu in├Ż ten ovl├ída─Ź.

Bol by niekto ochotn├Ż a pomohol mi s t├Żm, ─Źo a kde treba prep├íjkova┼ą, alebo upravi┼ą?

Budem v─Ća─Źn├Ż za ka┼żd├║ pomoc.

Obr├ízky s├║ pr├şstupn├ę v odkaze ni┼ż┼íie.
https://drive.google.com/drive/folders/1if6nA8K-iAeJnCz9pYXlt5qsnBYfpm-s?usp=sharing
bondro
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 04.12.2018

Odosla┼ąod zdeno6505 » 04 Dec 2018, 12:57

Sta─Ź├ş prepoji┼ą ( kvapka c├şnu ) vyzna─Źen├ę plo┼íky na plo┼í├íku.
Pr├şlohy
sv1.jpg
Amat├ęri postavili Noemovu archu, profesion├íli Titanic.
zdeno6505
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 998
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2010

Odosla┼ąod bondro » 04 Dec 2018, 14:08

funguje to, super ..... ─Ćakujem ve─żmi pekne za pomoc
bondro
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 04.12.2018

Odosla┼ąod dzoni » 07 Dec 2018, 10:12

Caute, mozem tu istu otazku, len trochu iny plosak? Ak by mi mohol niekto tak isto vyznacit co s cim prepojit... :)
Pr├şlohy
20181207_090210.jpg
20181207_090237.jpg
dzoni
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 4
Zalo┼żen├Ż: 06.12.2018

Odosla┼ąod breta1 » 07 Dec 2018, 10:33

takto
Pr├şlohy
20181207_090237.jpg
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8714
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod dzoni » 07 Dec 2018, 12:01

parada - funguje to... velka vdaka!
dzoni
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 4
Zalo┼żen├Ż: 06.12.2018

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist