Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • packa tempomatu fabia 2/vw T5

packa tempomatu fabia 2/vw T5

Ak m├íte probl├ęm s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky nie─Źo zapoji┼ą

Moderátori: mirosne, Moderátori

packa tempomatu fabia 2/vw T5

Odosla┼ąod lesnypes » 07 Dec 2018, 13:59

Zdravim nemate niekto schemu vnutorneho zapojenia packy tempomatu na vw t5? Chcem spravit tempomat bez tej original packy...Nieco som pohladal po internete ale nejako to nefunguje.Hladam v com je problem...
lesnypes
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 40
Vek: 38.03
Zalo┼żen├Ż: 18.12.2010

Re: packa tempomatu fabia 2/vw T5

Odosla┼ąod Drakoush » 07 Dec 2018, 19:57

Asi v tom, ┼że chcete ┼íetri┼ą...
Neviem, ─Źi netreba funkciu povoli┼ą cez diagnostiku.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8917
Vek: 23.47
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod rudko » 07 Dec 2018, 20:37

Pokial predtym tempomat vo voze nebol tak ho treba na 100% aktivovat cez diagnostiku
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1976
Vek: 32.42
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod lesnypes » 09 Dec 2018, 14:44

To ze to to treba aktivovat cez diagnostiku viem uz je to aktivovane Zial nejde to .A ano je to snaha usetrit vyse 100e za packu na ktorej je vypinac ktory odporucaju radsej nepouzivat lebo je tak na figu urobeny ze nevydrzi ani rok (a myslim ze ty ako moderator by si si taketo poznamky mohol odpustit niesu k teme )
lesnypes
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 40
Vek: 38.03
Zalo┼żen├Ż: 18.12.2010

Odosla┼ąod Drakoush » 09 Dec 2018, 17:13

Nevyskakuj. O tom, ┼że si to povolil cez diagnostiku nepadlo ani slovo. Ve┼íteck├ę gule nem├íme.
─Äalej som nep├şsal ako moder├ítor, ale ako be┼żn├Ż ─Źlen. Posty z funkcie moder├ítora s├║ ─Źerven├Żm p├şsmom. A na tvrden├ş, ┼że chce┼í ┼íetri┼ą trv├ím.
Neuvideol si ani zdroj, z ktor├ęho si ─Źerpal. Nedal si sem nijak├ę inform├ície, ale do┼żaduje┼í sa rie┼íenia probl├ęmu.

Vie┼í ─Źo? Op├Żtaj sa e┼íte raz, dopl┼ł v┼íetko, ─Źo si zabudol a potom sa mo┼żno dop├ítrame k jadru probl├ęmu. Moment├ílne je to pre n├ís nezn├íme zariadenie. Ako vie┼í, ┼że sch├ęma, z ktorej si ─Źerpal je spr├ívna? A ako to m├íme vedie┼ą my?
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod Hop377 » 09 Dec 2018, 17:43

To Drakoush:
Ako si to tak vsimam, tak zvycajne vyskakujes Ty, kazdeho hned zvozis ze chce setrit, rovnako ako Ty.
Zadavatel sa pytal na schemu, nemyslis ze ovela lepsia reakcia od Teba by bola ak by si mal podozrenie ze nefunguje preto ze nema aktivovane, dotaz na aktivaciu? Ale Ty miesto toho odpovies ze mu to nefunguje preto ze chce usetrit. Naozaj odpoved hodna Admina, pretoze si admin aj ked pises ako normalny clen.

Eto vsjo.
Hop377
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 368
Vek: 8.69
Zalo┼żen├Ż: 13.12.2010

Odosla┼ąod Drakoush » 09 Dec 2018, 18:02

Ne┼íkatu─żkuj pod─ża funkcie.
Pokia─ż nevid├ş┼í p├şsmo ─Źerven├ę, je to reakcia be┼żn├ęho ─Źlena a nem├í ni─Ź spolo─Źn├ę s funkciou moder├ítora. M├┤┼żem svoj n├ízor prejavi┼ą akoko─żvek, kedyko─żvek a kdeko─żvek a samozrejme za┼ł m├┤┼żem by┼ą postihovan├Ż ako be┼żn├Ż u┼ż├şvate─ż. Tu nefunguje poslaneck├í imunita a moje p├┤sobenie nie je obmedzen├ę iba ako p├┤sobenie moder├ítora. To znamen├í, ┼że ak je text ─Źierny, som rovnak├Ż u┼ż├şvate─ż, ako napr. Ty.

T├Żmto by som debatu o funkcii uzavrel. Neple┼ąte si to. Je to tak├í zl├í vlastnos┼ą ─żud├ş v┼íeobecne.

─îo sa tempomatu t├Żka, st├íle trv├ím na tom, ┼że chcel ┼íetri┼ą - ─Źo by nebol probl├ęm, on to urobil na nespr├ívnom mieste. Ani Po─żsk├ę n├íhrady nefunguj├║ norm├ílne. Ten origin├íl nie je a┼ż tak drah├Ż a ─Źo sa tla─Źidla t├Żka, moje m├í nabehan├ę 403k km s p├┤vodn├Żmi p├í─Źkami.
A ak u┼ż sa teda rozhodol ├şs┼ą druhou cestou, nech sem aspo┼ł zverejn├ş sch├ęmu, ako to urobil. Potom budeme m├║drej┼í├ş. Nem├í zmysel stava┼ą 5 r├┤znych zariaden├ş, ktor├Żch funkcia je nezn├íma. Potom ho ozaj lacnej┼íie v├şde origin├ílna p├í─Źka s kabel├í┼żou. Alebo aspo┼ł nejak├í dobr├í n├íhrada.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 09 Dec 2018, 18:40

V├í┼żen├Ż p├ín Drakoush, ani ja nie som v┼żdy spokojn├Ż s Va┼í├şm vystupovan├şm. A v tomto je jedno akou farbou je to, preto┼że to z V├ís nerob├ş in├ęho ─Źloveka.

To─żko m├┤j n├ízor.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 764
Vek: 22.05
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod pavol14pavol » 09 Dec 2018, 18:51

naco nieco riesit ked novu packu kupite za 15e
pavol14pavol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 6
Zalo┼żen├Ż: 03.12.2018

Odosla┼ąod Wicker » 09 Dec 2018, 20:37

To ur─Źite nebude nov├í p├í─Źka, ale Po─żsk├í n├íhrada... neviem ako to m├í F├íbia ale u Audi je to tak, ┼że je potrebn├ę zameni┼ą aj podvolantov├Ż kr├║┼żok/ RJ, ak tempomat nepodporuje, vol├ş sa to pod─ża v├Żbavi, ktor├║ ozna─Źuje koncov├ę p├şsmeno na danej RJ. Nem├í to tak aj f├íbia ? Potom ti k├│dovanie nepom├┤┼że a nemalo by ho ani prija┼ą. E┼íte ma napadlo, zadal si aj Login aj zmenil kodovanie ?
Wicker
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 553
Vek: 28.01
Zalo┼żen├Ż: 05.05.2013

Odosla┼ąod misocko » 09 Dec 2018, 21:30

myslim ze posledne fabie ktore nepodporovali tempomat boli z rokou 2000 a starsie, ─Źi?
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2707
Vek: 42.12
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod jo┼żi » 09 Dec 2018, 21:38

na Fiate ked som dorabal tempomat hoci tam tam fyzicky piny na vstup pa─Źky boli na ECU musel som prehra┼ą mapu za tak├║ ktor├í mala povolen├Ż tempomat. a popri tom som tam fukol mapu tro┼íka po┼íteklen├║, tak┼że sta─Źilo prida┼ą vzduch na turbe.... tak┼że mo┼żno nesta─Ź├ş u aktivova┼ą cez diagnostiku mo┼żno treba prehra┼ą aj flashku
jo┼żi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 228
Zalo┼żen├Ż: 06.07.2014

Odosla┼ąod Wicker » 09 Dec 2018, 23:26

Wicker
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 553
Vek: 28.01
Zalo┼żen├Ż: 05.05.2013

Odosla┼ąod misocko » 09 Dec 2018, 23:58

no vidis, cez VAG si skontroluj jednotlive tlacitka ci ich riadiaca jednotka vidi po stlaceni - ci mas spravnu schemu
bez toho je zbytocne riesit preco to nejde
inac nechapem dnesnu dobu a auto bez tempomatu, pritom mi nedavno na sluzobku doviezli o triedu vyssie auto lebo tu nizsiu triedu prave nemali s tepomatom. chapem ze nie vsade je klima (kompresor, chladic....) ale tempomat? ved RJ to zvlada sama o sebe, len nejake tlacitko na zapnutie (aj ked by mal byt bez kadejakych vychytavok, skratka zapnem a brzdou, spojkou , mozno aj plynom - vypnem).
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2707
Vek: 42.12
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod Drakoush » 10 Dec 2018, 00:26

Tempomat je za pr├şplatok preto, lebo mnoho ─żud├ş ho nevyu┼ż├şva a nepotrebuje - v tom je jadro probl├ęmu a to je aj d├┤vod, pre─Źo sa pripl├íca za napr. automat.
U n├íkladn├Żch vozidiel je to zas naopak - manu├íl je za pr├şplatok, lebo ho nikto nechce. Rovnako je u┼ż skoro ┼ítandardom adapt├şvny tempomat.
Je to len o trhu. To, ─Źo vyu┼ż├şva men┼íina, je za pr├şplatok - jednoduch├í obchodn├í politika :)
Nemysli si, keby ka┼żd├Ż kupoval auto s automatom, tak manu├íl u┼ż v obchode ani nen├íjde┼í, bude na objedn├ívku a za pr├şplatok. Nie je to o dne┼ínej dobe, ale o ─żudskej povahe - ve─żmi ┼ąa┼żko pr├şjma novinky a dr┼ż├ş sa "star├ęho, osved─Źen├ęho".
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Nasp├Ą┼ą na Auto-moto elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist