Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Stavba elektronkoveho RIAA predzosilnovaca pre gramofon

Stavba elektronkoveho RIAA predzosilnovaca pre gramofon

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Stavba elektronkoveho RIAA predzosilnovaca pre gramofon

Odoslaťod Milos66 » 07 Dec 2018, 16:22

Ved hej.
A tu moze vybrat dobre elky. dokonca aj tie premiove - gold pin
https://www.tube-town.net/ttstore/Tubes ... ::1_7.html
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 52.45
Založený: 28.09.2013

Odoslaťod Wili » 07 Dec 2018, 17:54

Ja mam najlepsiu skusenost s malymi signalovymi tung-sol z tube town vyberoveho servisu. Maju napr 12ax7 vyberane na nizky sum na parovane systemy atd... ked som ich skusil raz uz kupujem len tieto a nemam potrebu vymyslat ine 8) aj cena je velmi dobra

Je ale pravda ze raz ale len raz sa mi podarilo zohnat tesla ecc803s a ta bola fakt perfektna lenze je nemozne zohnat ich v dobrom nos stave
Wili
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 29.47
Založený: 13.09.2010

Odoslaťod diamos » 07 Dec 2018, 18:12

To ma fakt se.re!!!!
Keby aspon ponukali prvu a druhu triedu za rozdielne ceny.Zaplatil by som v pohode aj viac ak by som mal na vyber.
Ale takto to nie je fer!!!!!!
DUFAM ZE SEM CHODI AJ NIEKTO Z JJ Electronic.
Rad by som videl reakciu.
diamos
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Vek: 46.03
Založený: 02.07.2018

Odoslaťod martin3450 » 07 Dec 2018, 18:23

Ja používam jj ecc83 nifen,ecc81 el34,kt77 a pohoda, zatiaľ čo hrali veľmy dobre su tesla svetlana tungsol,ale lahôdka audio research ecc83a.r.c.
martin3450
Nový člen
Nový člen
Vek: 28.13
Založený: 29.07.2013
Paragraf: 23

Odoslaťod Milos66 » 07 Dec 2018, 18:24

A ved mas na vyber - nekupuj JJ.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod diamos » 07 Dec 2018, 18:59

Ale kolko sme ich uz nakupili.
A teraz zistujem ze su to druhotriedne valce.
EL34 robia problemy ale o tom napiseme v brachovom clanku o stavbe koncaku podla
Flashedbrain.
diamos
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen

Odoslaťod misop » 07 Dec 2018, 19:01

Chuopi, mne sa pri hlasnejsiom pocuvani uz asi trikrat zablyskalo v tej istej EL34 od JJ, myslite tiez ze je to vada elektronky? Ked pocuvam normalne, tak nic ale sem tam ked tomu uj...em, tak sa to stane, sprevadzane prsknutim v repraku, ale potom hra dalej a uz neblyska...
Co to jee!!"???"

Bratumm, uz som to stihol dat sem :biggrin:
misop
Obrázok používateľa
Okoloidúci
Okoloidúci
Vek: 35.57
Založený: 18.06.2018

Odoslaťod Wili » 07 Dec 2018, 19:19

diamos napísal:A teraz zistujem ze su to druhotriedne valce.

Ze si mas kupit tung-sol som ti pisal este pred tym nez ste zacali staviat zosilnovac, ale aj tak ste nakupili JJ, kazdy sveho stesti strujce :thanks:

Mimochodom ja som s JJ skoncil hned po tom co sa mi priamo v sokete elektronky prerazila anoda EL34ky na zhaviace vinutie (pin 3 do pinu 2 hned pod sklom v tej ciernej patici v jej vnutri) nechapem ako to dokazali ale muselo to byt asi zle vyrobene, dodnes nechapem ako to prezilo sietove aj vystupne trafo :axe: :confused:
Wili
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 29.47
Založený: 13.09.2010

Odoslaťod hpeter » 07 Dec 2018, 19:37

kedysi som mal srpp ecc83 jj a proste drb. ds- vsecko malo byt v norme..
odrbalo aj usb zvukovku ... :agree:
hpeter
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 35.03
Založený: 16.06.2013

Odoslaťod Milos66 » 07 Dec 2018, 20:52

Wili napísal:Ze si mas kupit tung-sol som ti pisal este pred tym nez ste zacali staviat zosilnovac, ale aj tak ste nakupili JJ, kazdy sveho stesti strujce :thanks:

Ved pisali na zaciatku, ze nemaju problem s financiami. A nakupili take elky?
Ja som JJ nechcel ani v headampe.

diamos: a uz ste sa rozhodli pre nejaky ten RIAA?
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod diamos » 07 Dec 2018, 22:19

Chlapi, ved na zaciatku sme este nevedeli ze ste taky skuseny a ze ten zosik bude vobec fungovat.
Tak sme brali to co bolo dostupne, a aj teraz mi je tazko uverit ze to v JJ takto selektuju.

Inak moj koncak je osadeny KT88 od JJ a zatial nema problem.Hra fantasticky.Momentalne s elektronkovym CD prehravacom AMR a repro
KEF R700.

RIAA sme este nevybrali, rozmyslame do coho sa pustit.

Dalsie lampy budu uz od EH.
diamos
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen

Odoslaťod misop » 07 Dec 2018, 22:44

Stale zvazujeme ci ear-a alebo ten marantz 7... ale viac sme toho nasli o ear-ovi, takze zrejme bude mat aj kto poradit pri pripadnych problemoch. Co hovorite na to ze oba kanaly L+R idu cez jednu lampu, presluchy apod.? Ked sme si uz dali zalezat na dual mono konstrukcii koncaku, aby sme si nejak zbytocne nekomplikovali, krasnu oddelenost kanalov...

-- Spojený príspevok 07 Dec 2018, 22:56 --

Milos66 napísal:Ved pisali na zaciatku, ze nemaju problem s financiami. A nakupili take elky?
Ja som JJ nechcel ani v headampe.

A tak trochu sa clovek snazi podporit aj domacu ekonomiku, vsetci sme od nej zavisli, chapes :wink:
misop
Obrázok používateľa
Okoloidúci
Okoloidúci
Vek: 35.57
Založený: 18.06.2018

Odoslaťod Milos66 » 07 Dec 2018, 23:59

Pamätaj, že najviac ošklbe Slovák Slováka.
A čo sa týka eliek. Veď majú spoločné iba žhavenie. Systémy sú dva nezávislé.
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod hpeter » 08 Dec 2018, 08:49

ecc83 kukni dnu, je tam plech medzi anodami, a je zapojeny na pin 9 stred zhavenia. ked bude ukostreny, ma to tienit proti presluchu.
ef86 ma vonkajsiu klietku, ochrana proti brumu. zas toto uzemnit.
jj- neviem no 2a3 s tymi problem nemam. porovnaval som len so sovtekom, chcelo by to nieco viac napr eml 2a3mesh. no 600€ za par ... vcelku zabrzdilo. :pain:
hpeter
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 35.03
Založený: 16.06.2013

Odoslaťod diamos » 08 Dec 2018, 12:09

Milos66 napísal:
diamos napísal:Ja objednavam priamo z vyroby JJ Electronics Cadca.

Ty si z výroby nič neobjednávaš. Je to už dávno pretriedené. Pán Jurčo to dôkladne sortuje. Najprv pre svoje zosilňovače, potom pre zahraničné shopy (samozrejme aj tak drahé) no a potom ten koniec pre Slovač.
Tak si môžeš vybrať, ale JJ by som určite nebral. Ako písal Zdeno. Možná cesta je Electro Harmonix.

Ako to ten pan Jurčo sortuje?
JJ vraj vyraba 60.000 kusov elektroniek za mesiac.
To kazdu pozoruje na skope, alebo počuva ako hra?

Asi ma tu teraz zožerete, ale je to cele divne s tym sortovanim.
Mali by tam mat nejaky automaticky tester ci je elektronka OK alebo vadna, ale ako hra a ci sumi? No neviem.
Okrem toho sa potrebuje nazhavit teda casom sa jej parametre menia.Maju tolko casu?
Tak fakt neviem ako to pan Jurčo posudzuje.
diamos
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen

Odoslaťod Milos66 » 08 Dec 2018, 15:17

Pánko majiteľ nie je jediný zamestnanec vo firme. Má tam ľudí a stroje na ktorých robia. Elky sa samozrejme merajú, každá jedna. Si myslíš že výroba je 100%tná? To ani náhodou. A zvlášť u takýchto vecí je tolerancia vo výrobe, čo ja viem - typnem si 40%? A teda musia každú elku napichnúť na stroj aby zistili aspoň fuknkčnosť a aspoň nejaký katalógový údaj. No a pri tom prebieha aj to sortovanie.
Neviem si predstaviť aby JJ do svojich zosilňovačov dávali elky hala bala z výroby. To by asi nemali moc dobré slovo vo svete. Tam idú iba najlepšie výberové kúsky.
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod muziker » 08 Dec 2018, 16:59

diamos napísal:Ako to ten pan Jurčo sortuje? JJ vraj vyraba 60.000 kusov elektroniek za mesiac. To kazdu pozoruje na skope, alebo počuva ako hra?
Asi ma tu teraz zožerete, ale je to cele divne s tym sortovanim. Mali by tam mat nejaky automaticky tester ci je elektronka OK alebo vadna, ale ako hra a ci sumi? No neviem. Okrem toho sa potrebuje nazhavit teda casom sa jej parametre menia.Maju tolko casu? Tak fakt neviem ako to pan Jurčo posudzuje.

Treba si uvedomiť niekoľko skutočností ! Apropó pán Jurčovič ich "nesortuje" - má na to ľudí.
- Je vcelku úplne bežné, že pri výrobe elektróniek sú aj veľmi rozdielne jednotlivé parametre u toho istého typu z rôznych dôvodov (súvisí to aj s často rôznou kvalitou použitých materiálov dnes (ide to na triko dodavateľov materiálov aj keď za kavlitu finálneho výrobku zodpovedá v tomto prípade JJ), vylúčiť samozrejme nemožno aj ľudský faktor vo výrobe, teda občas asi aj s nie na 100 % odvedenou prácou ľudí vo výrobe elektróniek).
Preto sa dokonca môže stať (a aj sa stáva) že napr. pri dvojitej trióde v jednej banke (napr. rôzne dvojité triódy ako ECC81, ECC82, ECC83 a ich klony bývajú rozdiely v parametroch aj 50 % celkom bežne. Takéto problémy majú asi všetci výrobcovia elektróniek - nevynímajúc číňanov či rusov ako najväčších výrobcov.
Na druhej strane ale pravdou je aj to, že to tak bolo aj v dobách najväčšej slávy elektróniek napr. v Tesle Rožnov pod Radhoštěm v 50-tych až 70-tych rokoch (môžem to bez problémov dokázať na konkrétnych kusoch Tesla ECC83 ktoré reálne vlastním - stačí ich hodiť na merák).
Preto v tomto niet čo vyčítať len p. Jurčovi z JJ.
- JJ vyrába veľké množstvá elektróniek a na veľké kontajnery ich nakupujú rôzni predajcovia od EU až po USA ale samozrejme za oveľa nižšiu cenu - ako akýsi polotovar. Tu však treba podotknúť, že im venujú veľkú pozornosť ako aj veľké množstvo práce s nimi - preto aj ich ceny na trhu sú iné ako nákupné. Najprv ich teda na predom určenú dlhú dobu žeravia, zahorujú, potom zmerajú a uložia na zadefinovanú dobu. Následne sa potom znova zmerajú, ďalej párujú atď. Nakoniec sa prípadne označia iným logom podľa predajcu. Aj preto sú v predaji v zahraničí elektrónky od JJ vyššej kvality (dokonca aj tie "prepečiatkované" na iné komerčné značky). Ich konečná cena v zahraničí ale prakticky nie je vyššia ako v slovenskom malopredaji - práve naopak, je často ešte nižšia ako u nás (to ale zrejme súvisí aj s veľkosťou trhu). To môže byť zaujímavé zistenie, aj napriek tomu, že veľká časť takto nakúpených elektróniek od JJ sa nakoniec vyradí pre veľké rozdiely od deklarovaných parametrov a nakoniec skončí len v odpade pretože ich parametre sú mimotolerantné. To je ale už o inom - o zachovaní dobrého mena predajcu (alebo značky).
Na Slovensku sa s tým nikto moc nepára. U výrobcu sa len zhruba zahoria, zbežne zmerajú na anódový prúd s pomerne širokou toleranciou (aby sa znížil čo najmenej "odpad"). Nakoniec do malopredaja na Slovensku ide len zanedbateľné množstvo oproti zahraničiu vzhľadom na maličký trh. Moja osobná skúsenosť priamo s výrobcom - požiadal som o užšie tolerancie, resp. o zaručenie niektorých parametrov a od výrobcu (JJ) mi bolo oznámené že to nerobia a dosť ma sklamala komunikácia s nimi vzhľadom na viaceré odbery elektróniek od nich. Prevážil z ich strany názor, že im nezáleží na tom aby som naďalej od nich bral elektrónky !!! Proste ma len presviedčali, že nemajú záujem o poskytovanie takýchto služieb na Slovensku. U nich platí len jednoduché - kúp a nekacaj, alebo nekúp - len hlavne nič od nás nechci naviac, lebo naše podnikanie je hlavne o vytváraní zisku, nie o tvojej spokojnosti za tvoje peniaze. Preto od nich od istého času už nechcem ani jeden kus a radšej budem kupovať v zahraničí. Nakoniec ani sprievodné poplatky na Slovensku (poštovné a balné) nie sú oproti zahraničiu lacnejšie, ani dodacie doby. Tak sa pýtam nakoniec prečo práve od nich ?
Záver: JJ elektrónky v malopredaji na Slovensku sú pravdepodobne vhodné len pre bežné zosilňovače pre rockových gitaristov bez vysokých nárokov. Na Hi-Fi (Hi-End) ale určite nie. Ešte jedna rada nakoniec - pre jednotlivca je lepšie kupovať keď už chcete JJ elektrónky, tak v zahraničí ak ide len o malé množstvá, lebo tam sa venuje väčšia pozornosť spokojnosti zákazníka a zachovaniu dobrého mena firmy. Na Slovensku zdá sa, sme sa ešte v našom kapitalizme nenaučili takýmto spôsobom a bežne sa často uspokojíme sa s krátkodobými cieľmi v podobe okamžitých ziskov a ďaleká budúcnosť nás netrápi (aby som nehádzal všetkých do jedného vreca, tak česť výnimkám). :)
muziker
muziker
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 70.03
Založený: 10.03.2009

Odoslaťod zdenoeddie » 08 Dec 2018, 23:54

Muziker to pekne napisal. Do povodnej firmy sme odberali E88CC a niekedy to bol ozaj odpad, nehovoriac o zivotnosti. Potom sme presli na 6922 EH a to bolo uplne o niecom inom. Aj ked sme poslali elektronky spat do JJ stale bol s niecim problem, len ako to neriesit. A ze sme ich nebrali par ks, ale stovky mesacne.
zdenoeddie
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 19.84
Založený: 25.07.2009

Odoslaťod diamos » 09 Dec 2018, 11:34

Bolo to myslene obrazne. To je snad samozrejme ze jeden clovek
- asi aj majitel firmy nebude osobne testovat 60.000 elektroniek mesacne. :roll:
Milos66 - nic nie je 100% teda ani elektronky.Urcite tam maju testery.
Ja som sa ale pytal ci ich sortuju podla zvuku a sumu.
Pretoze niekto sem napisal ze rozdiel je hlavne vo zvuku.
diamos
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen

Odoslaťod Milos66 » 09 Dec 2018, 12:37

Podľa zvuku sa elky netriedia nikde :biggrin: :biggrin: :biggrin: Triedia sa podľa najlepších parametrov ako už bolo vysvetlené vyššie.
Záver je taký: ak chceš silou mocou podporiť slovenského výrobcu a kúpiť čo najlepšiu JJ, tak jedine sortované zo zahraničných shopov. Potom je ale otázka, že prečo nekúpiť niečo kvalitnejšie v tej istej cene.
Zvukové preferencie danej elky od rôznych výrobcov nájdeš všade na nete.
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Audiotechnika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist