Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Stavba elektronkoveho RIAA predzosilnovaca pre gramofon

Stavba elektronkoveho RIAA predzosilnovaca pre gramofon

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Stavba elektronkoveho RIAA predzosilnovaca pre gramofon

Odosla┼ąod Milos66 » 07 Dec 2018, 16:22

Ved hej.
A tu moze vybrat dobre elky. dokonca aj tie premiove - gold pin
https://www.tube-town.net/ttstore/Tubes ... ::1_7.html
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4163
Vek: 52.9
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod Wili » 07 Dec 2018, 17:54

Ja mam najlepsiu skusenost s malymi signalovymi tung-sol z tube town vyberoveho servisu. Maju napr 12ax7 vyberane na nizky sum na parovane systemy atd... ked som ich skusil raz uz kupujem len tieto a nemam potrebu vymyslat ine 8) aj cena je velmi dobra

Je ale pravda ze raz ale len raz sa mi podarilo zohnat tesla ecc803s a ta bola fakt perfektna lenze je nemozne zohnat ich v dobrom nos stave
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1492
Vek: 29.92
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod diamos » 07 Dec 2018, 18:12

To ma fakt se.re!!!!
Keby aspon ponukali prvu a druhu triedu za rozdielne ceny.Zaplatil by som v pohode aj viac ak by som mal na vyber.
Ale takto to nie je fer!!!!!!
DUFAM ZE SEM CHODI AJ NIEKTO Z JJ Electronic.
Rad by som videl reakciu.
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 359
Vek: 46.48
Zalo┼żen├Ż: 02.07.2018

Odosla┼ąod martin3450 » 07 Dec 2018, 18:23

Ja pou┼ż├şvam jj ecc83 nifen,ecc81 el34,kt77 a pohoda, zatia─ż ─Źo hrali ve─żmy dobre su tesla svetlana tungsol,ale lah├┤dka audio research ecc83a.r.c.
martin3450
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 78
Vek: 28.58
Zalo┼żen├Ż: 29.07.2013
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Milos66 » 07 Dec 2018, 18:24

A ved mas na vyber - nekupuj JJ.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod diamos » 07 Dec 2018, 18:59

Ale kolko sme ich uz nakupili.
A teraz zistujem ze su to druhotriedne valce.
EL34 robia problemy ale o tom napiseme v brachovom clanku o stavbe koncaku podla
Flashedbrain.
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod misop » 07 Dec 2018, 19:01

Chuopi, mne sa pri hlasnejsiom pocuvani uz asi trikrat zablyskalo v tej istej EL34 od JJ, myslite tiez ze je to vada elektronky? Ked pocuvam normalne, tak nic ale sem tam ked tomu uj...em, tak sa to stane, sprevadzane prsknutim v repraku, ale potom hra dalej a uz neblyska...
Co to jee!!"???"

Bratumm, uz som to stihol dat sem :biggrin:
misop
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 47
Vek: 36.02
Zalo┼żen├Ż: 18.06.2018

Odosla┼ąod Wili » 07 Dec 2018, 19:19

diamos nap├şsal:A teraz zistujem ze su to druhotriedne valce.

Ze si mas kupit tung-sol som ti pisal este pred tym nez ste zacali staviat zosilnovac, ale aj tak ste nakupili JJ, kazdy sveho stesti strujce :thanks:

Mimochodom ja som s JJ skoncil hned po tom co sa mi priamo v sokete elektronky prerazila anoda EL34ky na zhaviace vinutie (pin 3 do pinu 2 hned pod sklom v tej ciernej patici v jej vnutri) nechapem ako to dokazali ale muselo to byt asi zle vyrobene, dodnes nechapem ako to prezilo sietove aj vystupne trafo :axe: :confused:
Wili
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1492
Vek: 29.92
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Odosla┼ąod hpeter » 07 Dec 2018, 19:37

kedysi som mal srpp ecc83 jj a proste drb. ds- vsecko malo byt v norme..
odrbalo aj usb zvukovku ... :agree:
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1457
Vek: 35.31
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Milos66 » 07 Dec 2018, 20:52

Wili nap├şsal:Ze si mas kupit tung-sol som ti pisal este pred tym nez ste zacali staviat zosilnovac, ale aj tak ste nakupili JJ, kazdy sveho stesti strujce :thanks:

Ved pisali na zaciatku, ze nemaju problem s financiami. A nakupili take elky?
Ja som JJ nechcel ani v headampe.

diamos: a uz ste sa rozhodli pre nejaky ten RIAA?
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod diamos » 07 Dec 2018, 22:19

Chlapi, ved na zaciatku sme este nevedeli ze ste taky skuseny a ze ten zosik bude vobec fungovat.
Tak sme brali to co bolo dostupne, a aj teraz mi je tazko uverit ze to v JJ takto selektuju.

Inak moj koncak je osadeny KT88 od JJ a zatial nema problem.Hra fantasticky.Momentalne s elektronkovym CD prehravacom AMR a repro
KEF R700.

RIAA sme este nevybrali, rozmyslame do coho sa pustit.

Dalsie lampy budu uz od EH.
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod misop » 07 Dec 2018, 22:44

Stale zvazujeme ci ear-a alebo ten marantz 7... ale viac sme toho nasli o ear-ovi, takze zrejme bude mat aj kto poradit pri pripadnych problemoch. Co hovorite na to ze oba kanaly L+R idu cez jednu lampu, presluchy apod.? Ked sme si uz dali zalezat na dual mono konstrukcii koncaku, aby sme si nejak zbytocne nekomplikovali, krasnu oddelenost kanalov...

-- Spojen├Ż pr├şspevok 07 Dec 2018, 22:56 --

Milos66 nap├şsal:Ved pisali na zaciatku, ze nemaju problem s financiami. A nakupili take elky?
Ja som JJ nechcel ani v headampe.

A tak trochu sa clovek snazi podporit aj domacu ekonomiku, vsetci sme od nej zavisli, chapes :wink:
misop
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 47
Vek: 36.02
Zalo┼żen├Ż: 18.06.2018

Odosla┼ąod Milos66 » 07 Dec 2018, 23:59

Pam├Ątaj, ┼że najviac o┼íklbe Slov├ík Slov├íka.
A ─Źo sa t├Żka eliek. Ve─Ć maj├║ spolo─Źn├ę iba ┼żhavenie. Syst├ęmy s├║ dva nez├ívisl├ę.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod hpeter » 08 Dec 2018, 08:49

ecc83 kukni dnu, je tam plech medzi anodami, a je zapojeny na pin 9 stred zhavenia. ked bude ukostreny, ma to tienit proti presluchu.
ef86 ma vonkajsiu klietku, ochrana proti brumu. zas toto uzemnit.
jj- neviem no 2a3 s tymi problem nemam. porovnaval som len so sovtekom, chcelo by to nieco viac napr eml 2a3mesh. no 600ÔéČ za par ... vcelku zabrzdilo. :pain:
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1457
Vek: 35.31
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odosla┼ąod diamos » 08 Dec 2018, 12:09

Milos66 nap├şsal:
diamos nap├şsal:Ja objednavam priamo z vyroby JJ Electronics Cadca.

Ty si z v├Żroby ni─Ź neobjedn├íva┼í. Je to u┼ż d├ívno pretrieden├ę. P├ín Jur─Źo to d├┤kladne sortuje. Najprv pre svoje zosil┼łova─Źe, potom pre zahrani─Źn├ę shopy (samozrejme aj tak drah├ę) no a potom ten koniec pre Slova─Ź.
Tak si m├┤┼że┼í vybra┼ą, ale JJ by som ur─Źite nebral. Ako p├şsal Zdeno. Mo┼żn├í cesta je Electro Harmonix.

Ako to ten pan Jur─Źo sortuje?
JJ vraj vyraba 60.000 kusov elektroniek za mesiac.
To kazdu pozoruje na skope, alebo po─Źuva ako hra?

Asi ma tu teraz zo┼żerete, ale je to cele divne s tym sortovanim.
Mali by tam mat nejaky automaticky tester ci je elektronka OK alebo vadna, ale ako hra a ci sumi? No neviem.
Okrem toho sa potrebuje nazhavit teda casom sa jej parametre menia.Maju tolko casu?
Tak fakt neviem ako to pan Jur─Źo posudzuje.
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 08 Dec 2018, 15:17

P├ínko majite─ż nie je jedin├Ż zamestnanec vo firme. M├í tam ─żud├ş a stroje na ktor├Żch robia. Elky sa samozrejme meraj├║, ka┼żd├í jedna. Si mysl├ş┼í ┼że v├Żroba je 100%tn├í? To ani n├íhodou. A zvl├í┼í┼ą u tak├Żchto vec├ş je tolerancia vo v├Żrobe, ─Źo ja viem - typnem si 40%? A teda musia ka┼żd├║ elku napichn├║┼ą na stroj aby zistili aspo┼ł fuknk─Źnos┼ą a aspo┼ł nejak├Ż katal├│gov├Ż ├║daj. No a pri tom prebieha aj to sortovanie.
Neviem si predstavi┼ą aby JJ do svojich zosil┼łova─Źov d├ívali elky hala bala z v├Żroby. To by asi nemali moc dobr├ę slovo vo svete. Tam id├║ iba najlep┼íie v├Żberov├ę k├║sky.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod muziker » 08 Dec 2018, 16:59

diamos nap├şsal:Ako to ten pan Jur─Źo sortuje? JJ vraj vyraba 60.000 kusov elektroniek za mesiac. To kazdu pozoruje na skope, alebo po─Źuva ako hra?
Asi ma tu teraz zo┼żerete, ale je to cele divne s tym sortovanim. Mali by tam mat nejaky automaticky tester ci je elektronka OK alebo vadna, ale ako hra a ci sumi? No neviem. Okrem toho sa potrebuje nazhavit teda casom sa jej parametre menia.Maju tolko casu? Tak fakt neviem ako to pan Jur─Źo posudzuje.

Treba si uvedomi┼ą nieko─żko skuto─Źnost├ş ! Aprop├│ p├ín Jur─Źovi─Ź ich "nesortuje" - m├í na to ─żud├ş.
- Je vcelku ├║plne be┼żn├ę, ┼że pri v├Żrobe elektr├│niek s├║ aj ve─żmi rozdielne jednotliv├ę parametre u toho ist├ęho typu z r├┤znych d├┤vodov (s├║vis├ş to aj s ─Źasto r├┤znou kvalitou pou┼żit├Żch materi├ílov dnes (ide to na triko dodavate─żov materi├ílov aj ke─Ć za kavlitu fin├ílneho v├Żrobku zodpoved├í v tomto pr├şpade JJ), vyl├║─Źi┼ą samozrejme nemo┼żno aj ─żudsk├Ż faktor vo v├Żrobe, teda ob─Źas asi aj s nie na 100 % odvedenou pr├ícou ─żud├ş vo v├Żrobe elektr├│niek).
Preto sa dokonca m├┤┼że sta┼ą (a aj sa st├íva) ┼że napr. pri dvojitej tri├│de v jednej banke (napr. r├┤zne dvojit├ę tri├│dy ako ECC81, ECC82, ECC83 a ich klony b├Żvaj├║ rozdiely v parametroch aj 50 % celkom be┼żne. Tak├ęto probl├ęmy maj├║ asi v┼íetci v├Żrobcovia elektr├│niek - nevyn├şmaj├║c ─Ź├ş┼łanov ─Źi rusov ako najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żrobcov.
Na druhej strane ale pravdou je aj to, ┼że to tak bolo aj v dob├ích najv├Ą─Ź┼íej sl├ívy elektr├│niek napr. v Tesle Ro┼żnov pod Radho┼ít─Ťm v 50-tych a┼ż 70-tych rokoch (m├┤┼żem to bez probl├ęmov dok├íza┼ą na konkr├ętnych kusoch Tesla ECC83 ktor├ę re├ílne vlastn├şm - sta─Ź├ş ich hodi┼ą na mer├ík).
Preto v tomto niet ─Źo vy─Ź├şta┼ą len p. Jur─Źovi z JJ.
- JJ vyr├íba ve─żk├ę mno┼żstv├í elektr├│niek a na ve─żk├ę kontajnery ich nakupuj├║ r├┤zni predajcovia od EU a┼ż po USA ale samozrejme za ove─ża ni┼ż┼íiu cenu - ako ak├Żsi polotovar. Tu v┼íak treba podotkn├║┼ą, ┼że im venuj├║ ve─żk├║ pozornos┼ą ako aj ve─żk├ę mno┼żstvo pr├íce s nimi - preto aj ich ceny na trhu s├║ in├ę ako n├íkupn├ę. Najprv ich teda na predom ur─Źen├║ dlh├║ dobu ┼żeravia, zahoruj├║, potom zmeraj├║ a ulo┼żia na zadefinovan├║ dobu. N├ísledne sa potom znova zmeraj├║, ─Ćalej p├íruj├║ at─Ć. Nakoniec sa pr├şpadne ozna─Źia in├Żm logom pod─ża predajcu. Aj preto s├║ v predaji v zahrani─Ź├ş elektr├│nky od JJ vy┼í┼íej kvality (dokonca aj tie "prepe─Źiatkovan├ę" na in├ę komer─Źn├ę zna─Źky). Ich kone─Źn├í cena v zahrani─Ź├ş ale prakticky nie je vy┼í┼íia ako v slovenskom malopredaji - pr├íve naopak, je ─Źasto e┼íte ni┼ż┼íia ako u n├ís (to ale zrejme s├║vis├ş aj s ve─żkos┼ąou trhu). To m├┤┼że by┼ą zauj├şmav├ę zistenie, aj napriek tomu, ┼że ve─żk├í ─Źas┼ą takto nak├║pen├Żch elektr├│niek od JJ sa nakoniec vyrad├ş pre ve─żk├ę rozdiely od deklarovan├Żch parametrov a nakoniec skon─Ź├ş len v odpade preto┼że ich parametre s├║ mimotolerantn├ę. To je ale u┼ż o inom - o zachovan├ş dobr├ęho mena predajcu (alebo zna─Źky).
Na Slovensku sa s t├Żm nikto moc nep├íra. U v├Żrobcu sa len zhruba zahoria, zbe┼żne zmeraj├║ na an├│dov├Ż pr├║d s pomerne ┼íirokou toleranciou (aby sa zn├ş┼żil ─Źo najmenej "odpad"). Nakoniec do malopredaja na Slovensku ide len zanedbate─żn├ę mno┼żstvo oproti zahrani─Źiu vzh─żadom na mali─Źk├Ż trh. Moja osobn├í sk├║senos┼ą priamo s v├Żrobcom - po┼żiadal som o u┼ż┼íie tolerancie, resp. o zaru─Źenie niektor├Żch parametrov a od v├Żrobcu (JJ) mi bolo ozn├ímen├ę ┼że to nerobia a dos┼ą ma sklamala komunik├ícia s nimi vzh─żadom na viacer├ę odbery elektr├│niek od nich. Prev├í┼żil z ich strany n├ízor, ┼że im nez├íle┼ż├ş na tom aby som na─Ćalej od nich bral elektr├│nky !!! Proste ma len presvied─Źali, ┼że nemaj├║ z├íujem o poskytovanie tak├Żchto slu┼żieb na Slovensku. U nich plat├ş len jednoduch├ę - k├║p a nekacaj, alebo nek├║p - len hlavne ni─Ź od n├ís nechci naviac, lebo na┼íe podnikanie je hlavne o vytv├íran├ş zisku, nie o tvojej spokojnosti za tvoje peniaze. Preto od nich od ist├ęho ─Źasu u┼ż nechcem ani jeden kus a rad┼íej budem kupova┼ą v zahrani─Ź├ş. Nakoniec ani sprievodn├ę poplatky na Slovensku (po┼ítovn├ę a baln├ę) nie s├║ oproti zahrani─Źiu lacnej┼íie, ani dodacie doby. Tak sa p├Żtam nakoniec pre─Źo pr├íve od nich ?
Z├íver: JJ elektr├│nky v malopredaji na Slovensku s├║ pravdepodobne vhodn├ę len pre be┼żn├ę zosil┼łova─Źe pre rockov├Żch gitaristov bez vysok├Żch n├írokov. Na Hi-Fi (Hi-End) ale ur─Źite nie. E┼íte jedna rada nakoniec - pre jednotlivca je lep┼íie kupova┼ą ke─Ć u┼ż chcete JJ elektr├│nky, tak v zahrani─Ź├ş ak ide len o mal├ę mno┼żstv├í, lebo tam sa venuje v├Ą─Ź┼íia pozornos┼ą spokojnosti z├íkazn├şka a zachovaniu dobr├ęho mena firmy. Na Slovensku zd├í sa, sme sa e┼íte v na┼íom kapitalizme nenau─Źili tak├Żmto sp├┤sobom a be┼żne sa ─Źasto uspokoj├şme sa s kr├ítkodob├Żmi cie─żmi v podobe okam┼żit├Żch ziskov a ─Ćalek├í bud├║cnos┼ą n├ís netr├ípi (aby som neh├ídzal v┼íetk├Żch do jedn├ęho vreca, tak ─Źes┼ą v├Żnimk├ím). :)
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5994
Vek: 70.48
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod zdenoeddie » 08 Dec 2018, 23:54

Muziker to pekne napisal. Do povodnej firmy sme odberali E88CC a niekedy to bol ozaj odpad, nehovoriac o zivotnosti. Potom sme presli na 6922 EH a to bolo uplne o niecom inom. Aj ked sme poslali elektronky spat do JJ stale bol s niecim problem, len ako to neriesit. A ze sme ich nebrali par ks, ale stovky mesacne.
zdenoeddie
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 3779
Vek: 20.29
Zalo┼żen├Ż: 25.07.2009

Odosla┼ąod diamos » 09 Dec 2018, 11:34

Bolo to myslene obrazne. To je snad samozrejme ze jeden clovek
- asi aj majitel firmy nebude osobne testovat 60.000 elektroniek mesacne. :roll:
Milos66 - nic nie je 100% teda ani elektronky.Urcite tam maju testery.
Ja som sa ale pytal ci ich sortuju podla zvuku a sumu.
Pretoze niekto sem napisal ze rozdiel je hlavne vo zvuku.
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 09 Dec 2018, 12:37

Pod─ża zvuku sa elky netriedia nikde :biggrin: :biggrin: :biggrin: Triedia sa pod─ża najlep┼í├şch parametrov ako u┼ż bolo vysvetlen├ę vy┼í┼íie.
Z├íver je tak├Ż: ak chce┼í silou mocou podpori┼ą slovensk├ęho v├Żrobcu a k├║pi┼ą ─Źo najlep┼íiu JJ, tak jedine sortovan├ę zo zahrani─Źn├Żch shopov. Potom je ale ot├ízka, ┼że pre─Źo nek├║pi┼ą nie─Źo kvalitnej┼íie v tej istej cene.
Zvukov├ę preferencie danej elky od r├┤znych v├Żrobcov n├íjde┼í v┼íade na nete.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist