aky kavovar

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa mato3000 » 10 Dec 2018, 10:37

juraj77 napísal:kávu pijú pre kofeín,by ich ráno nakopla a nie pretože im chutí... :wink:
vidíš a preto ich nechápem ... vlastne nechápem večšinu hromadne zaužívaných postupov. Ono vieš dá a nájsť aj iná náhrada a ešte môže aj chutiť ... preto so myslím, že o*čania sú taký samomrskači :pain: čo v podstate len nahráva mojej myšlienke, že slováci sú v podstate sado/maso, čo sa jasne odzrkadluje v každodennom živote a ako príklad uvediem našu vládu.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 986
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa budvar10 » 10 Dec 2018, 11:47

juraj77 napísal:kávu pijú pre kofeín,by ich ráno nakopla a nie pretože im chutí... :wink:
A prečo pijú kávu bez kofeínu?
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa juraj77 » 10 Dec 2018, 15:12

to sú asi takí čo im káva len chutí a nepotrebujú ranné nakopnutie... :)
Mimochodom pravá káva neobsahuje len kofeín....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa hpeter » 10 Dec 2018, 16:01

proces zbavenia zrn kofeinu pouziva chemiu. a to uz preboha naco do seba pchat bordel. ?
misocko napísal:
mato3000 napísal:nikdy, ale nikdy nekupuj automaty na tie chemické sračky v patrónach a "nescu"
- neskoro, mam uz par rokov, rozhodne nemozem povedat ze by sme to nejako strhali za tu dobu, skratka nieje to ono .... To uz si radsej spravim kavu z toho pakoveho aj napriek lenivosti
nekupi niekto Gusta ? :lol:
mna sokuje mleta kava, je jedno ze vakuovana. jej dlhodoba trvanlivost aj po otvoreni. to musi byt napustene sajrajtom..
ked doma zomleta je max par dni a uz je zle.
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa pajky » 10 Dec 2018, 16:52

Mna by zaujimal vas nazor naphilips saeco..??
Podla mna je to celkom slusna znacka., ale co mam je trosku hlucne, ako mlyncek, tak cerpadlo. Inak kava ok.
Dalej, ja sladim, preco nie..
A k tomu jedlu bez korenia.. Ja by som utopil toho kuchara.
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa deepspace » 10 Dec 2018, 20:28

No vidíte, Juru som vychválil a od dnes rána uz robí len hnedú mláku, pojde do pitevne :)
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa mato3000 » 10 Dec 2018, 20:40

hpeter napísal:proces zbavenia zrn kofeinu pouziva chemiu. a to uz preboha naco do seba pchat bordel. ?
.
tak tak .. ako som už písal vyššie je tam kopa srágor po chem spracovaní, či už tepelnom, alebo maceračnom postupe .... Ono v podstate zvyšok po získalní kofeínu (- čo je strategická surovina), ten bordel je niečo ako melasa. Problémom je , že melasa sa dá ďalej využiť . Napríklad skvasiť na lieh, skrrmiť dobytkom, lebo má vysokú energetickú a výživovú hodnotu, napriek tomu že obsahuje spústu nebezpečných látok, ale kravy žijú krátko a tak sa na nich rakovina nestihne prejaviť ... Žial srágory z kávy sú dobré akurát tak na kúrenie a tak niekto dostal geniálny nápad a to prečistiť to od nerozpustných látok a dať to do sáčkov a patrón a šup šup na pulty. Tak vzniklo celkom slušné odvetvie predaja :pain: . Ludia si za tým idú potrhať ruky .. a ešte potom niekto dostal super geniálny nápad na druhú, že keďže to neobsahuje kofeín, tak je to zdravé :potlesk: .
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Okt 2019, 21:19

Ozivim tuto temu tym, ze som dal konec zalievanym turkom a kupil som si De'Longhi ECAM 23.120BK za €470 tu v lokalnom obchode.
deloghi.jpg
Nie som kavickar, ze by som rozoznal male detaily v priprave kavy, takze nastavovanim hrubosti zrna, mnozstva kavy a teploty som nemal problemy. Skoro vsetko mi chutilo. V porovnani so zaliatym turkom, kde sa mi ta zomleta kava vyluhovala aj pol hodinu je toto parada. Chutovo som velmi blizko tym kavam, co kupujem v kaviarnach a to som tam nasypal prvu zrnkovu kavu na ktoru som natrafil v lokanych potravinach. Postupne budem skusat vsetky druhy co tu v mojom okoli dostat a uvidim ci tam pocitim rozdiely a potom budem kupovat tu co mi najviac chuti. Dokaze napenit aj mlieko pre kapucino.

Ja ho vzdy vypinam do Stanby, takze sa vzdy pri vypinani a zapinani preplchuje. Co mi vyhovuje. A po zapnuti zohriatie neviem kolko trva, lebo som si to ani nevsimol ze to nieco trva - teda ryhlo.

Zatial ho nemam dlho, ale kava mi chuti, takze tento model vrelo odporucam. To ci sa bude kazit alebo nie, ukaze cas.

Toto vlakno mi znacne pomhlo, takze vam dakujem za prispevky.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

kavelilat
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26 Sep 2022, 15:52

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa kavelilat » 26 Sep 2022, 15:54

Čítal som, že sa tu diskutovalo o skoršej cukrovke a odkiaľ pochádza, niekto mi o nej mohol povedať viac a ako sa s ňou vysporiadať alebo spolu vychádzať, máte nejakú radu?
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa enigma » 26 Sep 2022, 17:40

hpeter napísal:
09 Dec 2018, 18:31
ot: na chalupe v drevosporaku sme piekli kura a popri tom som hodil dzezvu na rozpaleny vrch.
obed super, a kava lepsia jak doma...
otazka -jak do cinzaku vyniest na 3p bez vytahu tazky drevosporak a napojit do komina... :mrgreen: :rolleyes:

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 01MFKEC5s4 :finga:
jednoducho - použi výťah
0

chalookal
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21 Okt 2022, 13:57

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa chalookal » 21 Okt 2022, 14:09

Mame tento: DeLonghi PRIMADONNA XS ETAM 36.365.M, stal asi 800e. Káva je z toho dobrá, samozrejme, treba tam dať nie uplný odpad. Výhoda je že naozaj vie urobit krásne napenené mieko na káve. Je tichý pri príprave kávy. A samozrejme treba ho odvapňovať a meniť filter. Nadobu s mliekom občas dôkladne vyčistiť, ale nie je to žiadna veda.

install vidmate get-mobdroapk.com
0
Naposledy upravil/-a chalookal v 07 Dec 2022, 17:32, upravené celkom 1 krát.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Okt 2022, 23:07

Dodnes denne (robi asi 4 kavy denne) pouzivam ten kavovar spominany vyssie. Klobuk dole. Aj to ze tu mame super makku vodu asi prispieva k dlhodobej zivotnosti kavovaru. Ani naznak vodneho kamena tam nie je. Funguje perfektne. Zena si robi capucino a ja klasicku kavu. Dobra kava zavisi aj od dobreho zrna. Par mesiacov mi trvalo kym som si nasiel mne chutiacu kavu, nakolko ked som kupil mne "nechutiacu" kavu (ktora sa dala vypit) som nevyhodi ale spotreboval. Nie je kavove zrno ako zrno.

Ak kupis hociake Delonghi ktore melie zrno (nie na kapsule), tak kupis dobre. Ine znacky nepoznam, tak sa k nim nevyjadrujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 22 Okt 2022, 10:51

Tento rok som kúpil Juru Enu8 full touch a po pol roku môžem povedať, že šľape ako hodinky. Predchádzajúca Jura E8 mala 5 rokov a teraz má drhého majiteľa a ide stále ako nová. Takže ja mám pozitívnu dlhodobú skúsenosť s touto značkou a vyhýbam sa Krupsu, Delonghi a kapsulovým kávovarom všetkým, lebo tiež si potrpím na čerstvo pomleté zrno. Denne vypijem 5 espress. Mlieko a cukor sú u mňa zakázané aditíva! :tonqe: :drinkers:
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa rudko » 22 Okt 2022, 12:06

Ja som na jar po zhruba 12tich rokoch menil kavovar. Mal som Siemens surpresso ktory celu dobu fungoval super len uz bol taky hlucny ze budil susedov :D tak putoval kolegovi na chalupu.
Kedze som s nim bol spokojny tak som siel znova do Siemensu. Tentoraz EQ.6 plus s100. Som s nim velmi spokojny. Ma keramicky mlyncek a je mega tichy. Pre mna ma velku vyhodu v tom ze nema vlastnu nadobu na mlieko. Ma len taku hadicku ktoru vlozim napr do pohara s mliekom a on si ho odtial pekne natiahne. Nemusim teda riesit prelievanie mlieka a umyvanie kadejakych suciastok a kutov tych mliekonadob. Kavovar si nakoniec tu hadicky aj sam preplachne a prefukne parou. Takze kapucino pre navstevu nieje ziaden problem.
V praci mame Delonghi, model neviem. Kavu robi aj ten super, ale ta nadoba na mlieko ma na nom vzdy neskutocne vytacala. Preto som aj hladal model bez nadoby
Edit: cena bola cca 600€
0
Naposledy upravil/-a rudko v 23 Okt 2022, 17:12, upravené celkom 1 krát.
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

dufi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Dec 2014, 22:52
Bydlisko: Bahon

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa dufi » 22 Okt 2022, 17:28

Takisto mozem lem doporucit Siemens EQ6 plus s500 .
Su to spickove stoje,su tiche a jednoduche na cistenie.Ziadne nepotrebne nadoby,ktore len komplikuju cistenie.Bohuzial tomu zodpoveda aj cena.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Okt 2022, 13:52

Pani, dopiste aj ceny ak môžete, nech vidime kde sa cenovo hybeme.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa dan21 » 23 Okt 2022, 14:29

Zdravim kavickari :-)

Mozete mi doporucit nejaky kavovar ale trebars iba na presso ? Ziadnu inu kavu nepijem.

Dakujem.
0

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 23 Okt 2022, 16:21

romiadam napísal:
23 Okt 2022, 13:52
Pani, dopiste aj ceny ak môžete, nech vidime kde sa cenovo hybeme.
Ver mi, že radšej jednu Juru za 1000 € ako dva Krupsy po 500, lebo sa nevydržia ani polovicu, čo tá Jura. Spravil som tisícky káv a ak človek dodržuje odvápňovanie a čistenie ako výrobca káže, tak vydrží roky rokúce bez servisu.
0

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 23 Okt 2022, 16:29

dan21 napísal:
23 Okt 2022, 14:29
Zdravim kavickari :-)

Mozete mi doporucit nejaky kavovar ale trebars iba na presso ? Ziadnu inu kavu nepijem.

Dakujem.
Ak by som mal byť presný v terminológii bristu, tak "presso" ani neexistuje popravde, ale viem, že myslíš espresso. No ja som si do roboty doniesol automatický (Juru Enu8), ale len čisto z praktického hľadiska, že nemám čas sa hrať s prípravou kávy, keď makám, ale domov by som bral radšej pákový kávovar, kde sa človek môže vyhrať tak, že bude mať dokonalé espresso podľa svojich osobných preferencií. Ak pákový, tak značku 969. coffee
0

rumik1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 11:28
Vek: 43

Re: aky kavovar

Príspevok od používateľa rumik1 » 24 Okt 2022, 11:57

Ja mam doma pakovy kavovar Lelit Mara X a som max spokojny. Nakupna cena je sice celkom dost vysoka, okolo 1000e a teraz neviem ci nie su este drahsie, ale ja si velmi vychutnavam ten pozitok, ked si kavu nameliem, natlacim do paky a potom vychutnam. Takze vrelo odporucam. ;-)
0
Rumik

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok