Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Joystick -> ps2klavesnicu

Joystick -> ps2klavesnicu

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Joystick -> ps2klavesnicu

Odosla┼ąod Xbunt » 31 Dec 2018, 12:18

Dobry den

Synom som nechal stary notebook, kde sa hraju stare DOSacke hry. Spomenul som si, ako sme my (ako deti) hravali hry na Atari. Tak ma napadlo, napojit stare Joysticky na nejaku staru PS2 klavesnicu.

Najprv som chcel len zozobrat klavesnicu a naajkovat priamo prepoje. No na kazdej hre sa pouzivaju ine klavesy. Tak ma napadlo, ze by som proste jednoducho naprogramoval ATmegu aby to vysielala. Cez display by som nejak jednoducho (nastavilo) pridelil znak.

Na internete po zadani PS2 vybehne bud playStation alebo kniznica ps2Keyboard pre andruino. Pri zadani ps2 keyboard emulator, vy vybehuje nejaka redukcia.

Uvazoval som spravit nejaky "medzikus" medzi ps2 klavesnicu a notebookom. A jednoducho odchitit klavesu a priradit ku polohe joysticka. Tak by nebol problem rychlo priradit polohe nejaky znak. A na druhej strane by sa mohla pouzivat pri hre aj klavesnica.

Nema s tym niekto skusenost. Neriesil to uz niekto?
A druha vec je, ze sa nepohnem dalej, kym nezohnam stare joysticky. Nema niekto na predaj 2ks?
Xbunt
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 239
Zalo┼żen├Ż: 08.05.2014

Re: Joystick -> ps2klavesnicu

Odosla┼ąod nalimko33 » 31 Dec 2018, 13:59

nap├ş┼í Martinovi - u┼ż rie┼íil kade─Źo

http://www.8bity.cz/?s=ps2
SHARP MZ-811
nalimko33
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4056
Vek: 46.68
Zalo┼żen├Ż: 29.12.2008

Odosla┼ąod Daevid » 31 Dec 2018, 20:48

Ve─Ć ps2Keyboard je presne to ─Źo chce┼í, arduino pripoj├ş┼í k PC cez PS/2 a n├ísledne arduino simuluje stla─Źen├ę kl├ívesy kl├ívesnice.

Na akom opera─Źnom syst├ęme to chce┼í prev├ídzkova┼ą? Preto┼że na windows je mili├│n aplik├ícii ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ gamepadu priradi┼ą nejak├ę kl├ívesy z kl├ívesnice a n├ísledne sa chov├í pripojen├Ż gamepad ako kl├ívesnica... Osobne som takto hr├íval niektor├ę hry s ovl├ída─Źom od PS3 a sk├║┼íal som aj ovl├ída─Ź od PS4, ktor├Ż sa chov├í ako ┼ítandardn├Ż HID gamepad.
Daevid
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 64
Zalo┼żen├Ż: 15.11.2007

Odosla┼ąod Xbunt » 01 Jan 2019, 00:24

Dos.
Xbunt
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Daevid » 01 Jan 2019, 00:45

Myslel som ┼że to bude┼í ma┼ą iba nejak├Ż DOS emul├ítor.

A aj s tou arduino kni┼żnicou som sa sekol, t├í ─Źo si p├şsal je na pripojenie PS/2 kl├ívesnice k arduinu. Ty potrebuje┼í ps2dev kni┼żnicu, t├í simuluje pripojen├║ kl├ívesnicu do po─Ź├şta─Źa.

V minulosti som robil jednoduch├ę zariadenie na arduine, ktor├ę po stla─Źen├ş tla─Źidla simulovalo stla─Źenie kl├íves PS/2 kl├ívesnice. Teraz som pozrel do zdroj├íku a bola tam t├íto ps2dev kni┼żnica, tak┼że 100% funk─Źn├ę.
Daevid
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 64
Zalo┼żen├Ż: 15.11.2007

Odosla┼ąod miroja » 01 Jan 2019, 10:43

Ak by ti pomohlo, mozem ti ponuknut tovarensky Gameport/USB interface. Je uplne novy, nepouzity. Ak by si mal zaujem, posli mi SS.
Sorry za oftopic.
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1960
Vek: 56.86
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod Xbunt » 01 Jan 2019, 14:11

Miroja: neviem ci tie namaju dnu potenciometre. Preto som hladal stare s "tlacitkami".
No ked nebude ina moznost, zobral by som aj ten.

Daevid: nerobim sice s Arduinom, ale priamo s AVR. Ani naprogramovat by som nemal problem, len naozaj nestiham. Mam rozpracovane zopar projektov a teraz skuskove. Trebalo by sa tomu velmi dlho venovat. Preto hladam, ci uz niekto si to nespravil.
V minulosti som uz tiez obsluhoval beznu klavesnicu (DIN5). Myslim ze PS2 bude fungovat rovnako.
Xbunt
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist