Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Tablet nab├şjanie

Tablet nab├şjanie

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Tablet nab├şjanie

Odosla┼ąod Neo » 31 Dec 2015, 19:11

Dobr├Ż ve─Źer, m├ím jeden probl├ęm s ktor├Żm si neviem rady, dostal sa mi do r├║k tablet, ktor├Ż mal chybu, odi┼íla nab├şjacie ─Źas┼ą, tak┼że vybil sa a u┼ż ne┼íiel nabi┼ą a t├Żm p├ídom ani zapn├║┼ą sa. Tak som si ho chcel teda spravi┼ą na k├íbel, ─Źi┼że budem ho ma┼ą st├íle v z├ísuvke. Ale ako n├íhle som odpojil baterku a a miesto kde bola pripojen├í pripojil zdroj tak sa tablet nezapne, proste zap├şna sa nabehne ale hned vyp├ş┼íe ┼że baterka na 0% a vypne sa. ked pripoj├şm baterku a nanu aj moj zdroj tak ┼ąah├í z neho 4A zapne sa, syst├ęm vyp├ş┼íe ┼że je na 22% nabit├í a pomali sa vyb├şja aj napriek tomu ┼że priamo na baterku je pripojen├Ż zdroj a┼ż sa vypne. Neviem pochopi┼ą pre─Źo sa nezapne bez baterky, ked priamo miesto baterky pripoj├şm zdroj, ako ten syst├ęm vie ┼że to nieje baterka, ale zdroj, ako by sa to dalo oklama┼ą aby mi syst├ęm vypisoval st├íle 100% baterky a pritom by tam v├┤bec nebola, ale bol by miesto nej zdroj. ─Äakujem za odpoved.
Som elektrik├ír, ale za─Źiato─Źn├şk
Neo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 695
Vek: 27.21
Zalo┼żen├Ż: 20.10.2007

Re: Tablet nab├şjanie

Odosla┼ąod MatthewStoner » 31 Dec 2015, 21:27

Mozno hovorim somarinu ale mohla by to robit ta nabijacia cast? Neskusal si merat prud? Alebo nejak oddelit tu napbijaciu cast?
MatthewStoner
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 281
Vek: 24.69
Zalo┼żen├Ż: 19.09.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod boraicho » 31 Dec 2015, 21:49

a baterka ma 2 kontakty?
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11796
Vek: 30.1
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Odosla┼ąod Neo » 31 Dec 2015, 21:53

baterka m├í len dva v├Żvody, teda dva ─Źierne a dva ─Źerven├ę ale ked meriem napetie medzi nimi tak to je rovnak├ę, aj na koncovke kde prip├íjam baterku tak su hned tie dva ─Źierne prepojen├ę aj tie ─Źerven├ę, tak┼że ur─Źite len dva v├Żvody m├í, a ─Źo sa t├Żka tej elektroniky, to sa ned├í to je na jednom plo┼í├íku
Neo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 31 Dec 2015, 22:03

v baterke je obvod ktor├Ż ju blokuje preto 4dr├íty mo┼żnos┼ą druh├í dva pre nab├şjanie dva pe chod zisti ,ktor├ę s├║ pripojen├ę na chod a opoj jeden vodi─Ź ─Źo to povie
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2444
Vek: 53.79
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Neo » 31 Dec 2015, 22:10

ale na plo┼ínom spoji kde sa prip├íja baterka tak suhned spojen├ę dokopy tie ─Źirne a a j ─Źerven├ę nejde ka┼żd├Ż inam, tak┼że to nie asi, jedine e┼íte rozobra┼ą baterku fakt ─Źi tam nieje v nej nejak├ę elektronika, rob├ş to t├í elektronika? lebo ked len pripoj├şm miesto baterky zdroj, tak ked je vypnut├Ż tak svieti baterka cel├í zelen├í ┼że je nabyt├Ż, ─Źi┼że ur─Źite tam kontroluje napetie a podla toho ur─Źuje stav nabitia, ale ked ho zapnem tak sa zapne, ael hned sa syst├ęm vypne ┼że baterka m├í 0% a tomuto nech├ípem
Neo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod veteran » 31 Dec 2015, 22:39

V baterke bude obvod manager nab├şjania aj v mobile a notebooky baterky ho maju a info o stave baterky moze posiela┼ą aj po len t├Żch dvoch nap├íjac├şch v├Żvodov.Podobne som robil pokus so star├Żm notebookom tie┼ż sa branil zapnutiu
veteran
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 3
Vek: 48.13
Zalo┼żen├Ż: 17.01.2010

Odosla┼ąod Neo » 31 Dec 2015, 22:47

a ─Źo mi teda odpor├║─Źas vybra┼ą baterku a rozobra┼ą ju a najs┼ą ten obvod?bude to naisto v baterke nebude na spolo─Źnom plo┼ínom spoji s tabletom s jeho elektronikou? :) a ked ju n├íjdem tak ju vyberiem a za nu pripoj├şm moj napaj├şc├ş zdroj?
Neo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod MatthewStoner » 01 Jan 2016, 00:12

Skusal si uz aj ine zdroje?
MatthewStoner
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 281
Vek: 24.69
Zalo┼żen├Ż: 19.09.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Neo » 01 Jan 2016, 00:23

sk├║┼íal pravda┼że a pri ka┼żdom presne to ist├ę
Neo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod breta1 » 01 Jan 2016, 11:01

Je┼ít─Ť zkus toto - p┼Ö├şmo na kontakty, kde je p┼Öipojena baterka, dej elyt (t┼Öeba n─Ťkolik 2G2/16V)
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8523
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod grant » 01 Jan 2016, 12:55

Tia┼ż by som skusil to ─Źo radi breta1.
Mam taku malu otazku ale nebudem zakladat novu temu.
Novy tablet nemusim nabijat 12hodin aby sa naformovala baterka,─Źi treba.Tak to bolo iba pri starich ─Źi?Nove li pol nemaju ten pametovy efekt alebo ako?
Dakujem.
grant
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 75
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2015

Odosla┼ąod ─Äuri12 » 11 Jan 2019, 17:53

Zdrav├şm, nechcem zaklada┼ą nov├║ t├ęmu, tak sk├║sim tu. Dostal sa ku mne tablet, kde bola ├║plne vybit├í baterka. V├┤bec ju tablet nechcel nabi┼ą. Baterku som vybral a nabil na samostatnej nab├şja─Źke a dal som ju sp├Ą┼ą. Tablet sa bez probl├ęmov rozbehol, no ke─Ć som k tabletu pripojil USB nab├şja─Źku, za─Źalo sa to spr├íva┼ą nejako zvl├í┼ítne. Tablet ukazuje, ┼że sa nab├şja, no baterka sa po─Źas toho vybije. M├┤┼że by┼ą po┼íkoden├í t├í nab├şjacia ─Źas┼ą, ke─Ć tablet ukazuje, ┼że sa nab├şja? ─Äakujem.

E┼íte dod├ím, ┼że predt├Żm, ne┼ż som baterku nabil externe, sk├║sil som pripoji┼ą paralelne druh├║ baterku, nech "na┼ítartuje" nab├şjanie. Mohlo sa pri tom nie─Źo po┼íkodi┼ą? Lebo si v├┤bec neviem predstavi┼ą, ─Źo by som t├Żm mohol pokazi┼ą.
─Äuri12
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 478
Vek: 23.77
Zalo┼żen├Ż: 10.05.2009

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist