Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Praskaju ziarovky, Arduino robi chyby

Praskaju ziarovky, Arduino robi chyby

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Praskaju ziarovky, Arduino robi chyby

Odosla┼ąod Lukino55555 » 12 M├íj 2018, 12:11

pocitujlasku nap├şsal:
Drakoush nap├şsal:(Len medzi nami, jedn├í sa o n├şzke nap├Ątie, t├ęma bude presunut├í na spr├ívne miesto. Zariadenie sa ako VN kategorizuje vtedy, ke─Ć nap├Ątie medzi vodi─Źmi a zemou v s├║stave TN je 600V - 30kV, pr├şpadne medzi vodi─Źmi od 1kV do 52kV).

Ono je problem, ze tie oznacenia sa stale menia. Ked som studoval ja, tak NN bolo do 1KV. teraz je tusim uz 400V v skole prezentovane ako VN.

To je ak├í blbos┼ą? Nie 400V nie je vysoke nap├Ątie. No a ani tak skoro nebude.
Lukino55555
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 88
Vek: 23.76
Zalo┼żen├Ż: 20.08.2017
Paragraf: 22

Odosla┼ąod pocitujlasku » 12 M├íj 2018, 15:15

Teda sorry, ludove oznacenie slaboprud a silnoprud. Za mojich cias slaboprud bol do 1KV a teraz uz 230V je silnoprud.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4400
Vek: 36.03
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Drakoush » 12 M├íj 2018, 15:57

─Żudov├ę tvrdenia a tvrdenia zo ┼íkoly sa o ni─Ź neopieraj├║.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9249
Vek: 23.75
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012

Odosla┼ąod datam » 24 M├íj 2018, 11:39

Pomenovania slabo/silno pr├║d a mn, nn, vn, ... maj├║ s├şce rozdielne ale jasn├ę defin├şcie.

To ┼że si osoba neznal├í bolo jasn├ę u┼ż zo zaradenia t├ęmy do zlej kateg├│rie tak┼że v┼íetky rady ─Źo m├í┼í urobi┼ą s├║ bezpredmetn├ę. Zavolaj si sk├║sen├ęho elektrik├íra.

Probl├ęm je bu─Ć v byte alebo mo┼żno aj na stupa─Źke. Viem o pr├şpadoch kedy uletel PEN na 3tom poschod├ş a v┼íetky spotrebi─Źe od 4 nahore p├íp├í. Mne odch├ídzala ┼żiarovka za ┼żiarovkou. Povolen├ę jedna f├íza na stupa─Źke na prvom poschod├ş. Nikto to neregistroval lebo ka┼żd├Ż na tej stupa─Źke mal t├║to f├ízu ako z├ísuvkov├Ż okruh tak blikalo iba mne. Sk├║s susedov ─Źi nemaj├║ in├Ż probl├ęm. Ale 90% bude probl├ęm u teba.

Ale probl├ęm m├┤┼że by┼ą aj ├║plne inde. Mo┼żno treba h─żada┼ą nejak├Ż po┼íkoden├Ż pulzn├Ż zdroj ─Źo ru┼í├ş sie┼ą. Jedin├ę ─Źo ako laik m├┤┼że┼í urobi┼ą ┼że postupne odp├íja┼ą podozriv├ę veci a sledova┼ą ako sa to prejav├ş. Vf ru┼íenie ale nevysvetluje tie ┼żiarovky.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2273
Vek: 36.88
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod zen » 25 M├íj 2018, 00:04

datam nap├şsal:tak┼że v┼íetky rady ─Źo m├í┼í urobi┼ą s├║ bezpredmetn├ę. Zavolaj si sk├║sen├ęho elektrik├íra.

Nestacim spocitat, co v tom dome urobili zkuseni majstri ako koniny.

datam nap├şsal:Povolen├ę jedna f├íza na stupa─Źke na prvom poschod├ş.

Da sa to akosi zistit, aniz bych vsetko rozmontoval?

datam nap├şsal:Jedin├ę ─Źo ako laik m├┤┼że┼í urobi┼ą ┼że postupne odp├íja┼ą podozriv├ę veci a sledova┼ą ako sa to prejav├ş. Vf ru┼íenie ale nevysvetluje tie ┼żiarovky.

Tazko. Celkom nie je co odpojovat. Ziarovka praske v primere jednou za dva tyzdne... Chyby vidim lepe u Arduino - niekolko dni nic, najednou dlha seria. Obcas - ale nie vzdy - Arduino urobi JEDNU chybu ked sa prepne drahy a lacny prud.

Podozrival som suseda, ma zvaracky, lifty, soustruhy. No, casovo to nesedi.
Samoz┼Öejm─Ť, ┼że d─Ťde─Źek nem├í kapesn├ş hodinky poh├ín─Ťn├ę elekt┼Öinou. Takov├Ż nesmysl si m┼»┼że vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)
zen
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 379
Zalo┼żen├Ż: 22.11.2013

Odosla┼ąod romiadam » 25 M├íj 2018, 00:23

Zavolaj si dobreho elektrikara....
Ten vie ako na to a ako to najrychlejsie zistit...
Ty nie, takze to budes robit asi mesiac ak nie dva a potom nakoniec aj tak zavolas elektrikara...
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2488
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod Lukino55555 » 25 M├íj 2018, 09:09

[/quote]

D├í. Vie to ka┼żd├Ż normalny elektrik├ír so zodpovedaj├║cim vybaven├şm.
Jaksik mi nejde do hlavy ako chce laik pracova┼ą pod nap├Ątim...

-- Spojen├Ż pr├şspevok 25 M├íj 2018, 09:11 --

zen nap├şsal:

D├í. Vie to ka┼żd├Ż normalny elektrik├ír so zodpovedaj├║cim vybaven├şm.
Jaksik mi nejde do hlavy ako chce laik pracova┼ą pod nap├Ątim...
Lukino55555
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 88
Vek: 23.76
Zalo┼żen├Ż: 20.08.2017

Odosla┼ąod datam » 25 M├íj 2018, 10:59

Na toto je najlepšia termo kamera.

M├┤┼że┼í necha┼ą prevent├şvne cel├║ trasu o─Źisti┼ą, skontrolova┼ą a dotiahnu┼ą ale st├íle je tam riziko ┼że sa nejak├Ż spoj prehliadne.
Sie┼ąov├Ż analyz├ítor m├í asi m├ílokto ale treba sa poinformova┼ą. Ten by bol asi najlep┼í├ş.
Tie┼ż cel├Ż rozvod od st─║pa (ch├ípem ┼że m├í┼í RD ke─Ć m├í sused s├║struh) prejs┼ą kamerou.
Neviem asi nem├í┼í teda platn├║ rev├şziu na dom tak┼że si ju nechaj urobi┼ą

to s├║ asi 4 z├íkladn├ę veci ─Źo ma napadlo. Ka┼żdop├ídne to ─Źo najsk├┤r rie┼í lebo to zav├í┼ła fakt pr├║serom. Minim├ílne ti od├şdu nejak├ę spotrebi─Źe.

Potom daj ur─Źite vedie┼ą ako si dopadol lebo ma to celkom zauj├şma. A ked m├┤┼że┼í daj tu foto pr├şpojky a rozv├ídza─Źa nech m├íme predstavu o ─Źom sa tu vlastne bav├şme.

K tomu termo. D├ívnej┼í├ş kolega mi hovoril pr├şhodu. Len tak n├íhodou si cez zimu po┼żi─Źal termokameru z pr├íce ┼że si o┼íah├í dom kde m├í ├║niky. Ako tak m├íval s kamerou v┼íimol si ┼że jeden vodi─Ź ─Źo ide ku nemu domov vzduchom svieti na kamere. Ke─Ć po tom p├ítral zistil ┼że je to PEN. Teraz detekt├şvka ale po nejakom ─Źase sa zistilo ┼że sused m├í odsko─Źen├Ż PEN na n├ístre┼í├íku a potenci├íl sa vyrovn├íval cez ich vod├írne a studne a cez kolegov PEN do siete. To ┼że suseda niekedy mraven─Źilo v sprche to priznal a┼ż potom. Na prv├Ż poh─żad v┼íetko fungovalo ale si zober ak by odsko─Źil aj ten kolegov PEN tak tam mo┼żno v┼íetci ─żahn├║.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2273
Vek: 36.88
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod zen » 17 Feb 2019, 13:26

Dalsi detail:

Mam, tri Raspberry Pi 3 s original napajenim. Nekupoval som ich najednou, su kazdy z inej serie. Prva hlaska, hned ak ich spustim: "undervoltage detected". Potom mi blika taky zlty blesk, coz znamena to ist.

Robi to vsetky tr. Neverim, ze vsetky tri su zle, v tej sieti musi byt akysi problem. No, ako to zistit?
Samoz┼Öejm─Ť, ┼że d─Ťde─Źek nem├í kapesn├ş hodinky poh├ín─Ťn├ę elekt┼Öinou. Takov├Ż nesmysl si m┼»┼że vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)
zen
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 379
Zalo┼żen├Ż: 22.11.2013

Odosla┼ąod Drakoush » 17 Feb 2019, 18:09

No ve─żmi jednoducho, op├Żtaj sa v najbli┼ż┼íej kaviarni, ─Źi im neblik├í svetlo.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9249
Vek: 23.75
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: Jirka84, Martin008 a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist