Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Prepojenie mobiln├ęho telef├│nu s r├ídiostanicou

Prepojenie mobiln├ęho telef├│nu s r├ídiostanicou

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Prepojenie mobiln├ęho telef├│nu s r├ídiostanicou

Odosla┼ąod rusopp » 08 Feb 2019, 20:35

Dobr├Ż de┼ł,

viete mi niekto pom├┤c┼ą s prepojen├şm mobiln├ęho telef├│nu s r├ídiostanicou? Potrebujem prepoji┼ą audio v├Żstup z r├ídiostanice so vstupom mic v telef├│ne a audio v├Żstup telef├│nu so vstupom mic na r├ídiostanici. Posta─Ź├ş mi inform├ícia ─Źi je mo┼żne prepoji┼ą tieto sign├íly (audio out -> mic) bez toho aby hrozilo po┼íkodenie niektor├ęho zo zariaden├ş. Pr├şpadne ak to nie je mo┼żn├ę (pr├şli┼í vysok├Ż rozdiel ├║rovne sign├ílov a pod...), tak by som potreboval sch├ęmu zapojenia ako to vyrie┼íi┼ą. Sta─Ź├ş nie─Źo ├║plne jednoduch├ę. Na┼íiel som jedine toto: https://github.com/johnboiles/BaofengUV5R-TRRS , ale nie som si ist├Ż ─Źi to je presne to ─Źo h─żad├ím a ─Źi by to fungovalo.
Eventu├ílne m├ím ot├ízku ─Źi je mo┼żn├ę vyu┼żi┼ą nejak├Ż z Bluetooth modulov, tak aby po zapojen├ş nap├íjania a sp├írovan├ş sa s telef├│nom automaticky obojsmerne pren├í┼íali ten sign├íl.

Vopred ─Ćakujem za ka┼żd├║ radu a inform├íciu.
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 13
Zalo┼żen├Ż: 12.04.2015

Re: Prepojenie mobiln├ęho telef├│nu s r├ídiostanicou

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 08 Feb 2019, 20:55

Asi ─Źiasto─Źne OT pre ─żud├ş znal├Żch to vyznie asi trivi├ílne ale : modern├ę r├ídiostanice nemus├ş┼í prep├şna┼ą (vysielanie , prij├şmanie ako dakedy) ????Ja si pam├Ąt├ím r├ídiostanice ─Źo bolo nutn├ę za ka┼żd├Żm "prepn├║┼ą" (ke─Ć ─Źlovek dohovoril pustil tla─Ź├ştko a potom mohol hovori┼ą ten druh├Ż / pravda ten druh├Ż musel stla─Źi┼ą tla─Ź├ştko ) .

Bluetooth modul som ti chcel navrhn├║┼ą ale ako som p├şsal - nemus├ş sa to u┼ż prep├şna┼ą ???
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1393
Vek: 34.89
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod rusopp » 08 Feb 2019, 21:40

Pre jednoduchos┼ą rie┼íenia by som pou┼żil funkciu VOX a teda ┼że r├ídiostanica za─Źne automaticky vysiela┼ą, ak m├í na vstupe sign├íl.

Ten BT modul - prenáša automaticky signál z mikrofónu aj reproduktoru? Tvári sa pri mobile ako headset na telefonovanie?
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 08 Feb 2019, 23:07

v├Ą─Ź┼íina BT tak funguje (teda aspo┼ł podla toho ─Źo viem ) ....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod rusopp » 09 Feb 2019, 00:34

Potom tu vznik├í ot├ízka ci mic vstup BT modulu m├┤┼żem pripoji┼ą na norm├ílny audio v├Żstup, ─Źi┼że st├íle ta p├┤vodn├í ot├ízka.
Ako som testoval prenosn├Ż reprak s mo┼żnos┼ąou telefonovania, tak ten pr├íve posielal audio do mobilu len pri volan├ş.

A┼íi by bolo pre m┼ła lep┼íie sk├║si┼ą na zaciatok tu jednoduch┼íiu cestu priamo na k├íbel, len neviem ci to m├┤┼żem natvrdo prepoji┼ą.
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Ado_PO » 09 Feb 2019, 01:00

Ten adapt├ęr z Github je na obojsmern├ę prepojenie audia telef├│nu a r├ídiostanice, v uvedenom linku sa telef├│n vyu┼ż├şva na pr├şjem a vysielanie d├ít v audio rozsahu pre r├ídioamat├ęrske GPS (APRS). Tie kondenz├ítory C1 a C2 maj├║ na prenos audia dos┼ą mal├║ kapacitu, ne─Źudo ┼że m├í autor hlasitos┼ą z vysiela─Źky vyto─Źen├║ naplno. Namiesto 10nF by to chcelo aspo┼ł 0,47-1uF.

Bluetooth modul s obojsmern├Żm audio prenosom (ktor├Ż by sa tv├íril ako headset) by som pou┼żil ak chcem s telef├│nom chodi┼ą po miestnosti, ale k ─Źomu by to bolo, ke─Ć telef├│n s pripojen├Żm BT zariaden├şm vyp├şna intern├ę repro a mikrof├│n?
Pokia─ż bude prepojenie telef-vysiel. trvale niekde na stole, modul bude nadbyto─Źn├Ż.

K ─Źomu bude vlastne tak├í zostava okrem o─Źividnej komunik├ície? Bude sa pou┼ż├şva┼ą na prepojenie telef.hovorov na vysiela─Źku?
Kto bude na telef├│ne hovory prij├şma┼ą a vyt├í─Źa┼ą? Ste si vedom├Ż, ┼że pri tejto prev├ídzke bude m├┤c┼ą hovori┼ą v┼żdy len jeden z ├║─Źastn├şkov? Do re─Źi sa sk├íka┼ą nebude da┼ą.
Alebo bude telef├│n sl├║┼żi┼ą na spracovanie audia podobne ako v hore spomenutom (APRS) ?

Funkcia VOX viacmenej nahradzuje tla─Źidlo pr├şjem/vysielanie na r├ídiostaniciach so simplex prev├ídzkou.
Na v├Żstup z mikrof├│nu je pripojen├Ż porovn├ívac├ş obvod, ktor├Ż sleduje ├║rove┼ł sign├ílu.
Ke─Ć z mikrof├│nu v├Żjde sign├íl v├Ą─Ź┼í├ş ako je nastaven├í hodnota v porovn├ívacom obvode (kompar├ítore), obvod tento sign├íl prepust├ş ─Ćalej do zariadenia. Akon├íhle sign├íl spadne pod nastaven├║ hodnotu, porovn├ívac├ş obvod cestu sign├ílu preru┼í├ş.
Mimochodom na tom istom princ├şpe pracuje aj ┼íumov├í br├ína alebo squelch/SQ pri pr├şjme.

pol hodina v cajku :)
RoHS? Hr├┤za a des.
Ado_PO
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 821
Vek: 35.17
Zalo┼żen├Ż: 31.03.2008
Paragraf: 22

Odosla┼ąod rusopp » 09 Feb 2019, 09:04

Jedna sa o pokus pren├í┼ía┼ą d├íta, nieco podobne ako to Aprs povedzme. BT modul by bol povedzme pou┼ż├şvate─żsk├Ż pohodlnej┼í├ş.

Mysl├şte teda, ┼że sa oplat├ş sk├║si┼ą to zapojenie z GitHub, pripadne tam zmeni┼ą tie kondenz├ítory?
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod rusopp » 09 Feb 2019, 16:01

Tak som vysk├║┼íal to zapojenie z GitHub. Smer telef├│n -> r├ídiostanica funguje dobre. Telef├│n sa po pripojen├ş adapt├ęra prepne do re┼żimu headstu. Probl├ęm je v┼íak s druhou stranou a sign├íl z r├ídiostanice u┼ż do telef├│nu nedoraz├ş. Sign├íl som nenameral na v├Żstupe z adapt├ęra, ─Źi┼że probl├ęm nie je v mobile. Je mo┼żnos┼ą ┼że som to zle poskladal, alebo je probl├ęm niekde inde :/
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Ado_PO » 09 Feb 2019, 17:59

A hodnoty kondenz├ítorov ste u┼ż sk├║┼íali zmeni┼ą? Pr├şpadne hlasitos┼ą na stanici na max?
RoHS? Hr├┤za a des.
Ado_PO
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 821
Vek: 35.17
Zalo┼żen├Ż: 31.03.2008
Paragraf: 22

Odosla┼ąod rusopp » 09 Feb 2019, 21:57

Nie, in├ę doma nem├ím. T├║ hlasitos┼ą som sk├║┼íal. Z mobilu to sta─Źilo na 60% aby to i┼ílo pekne do stanice. Zo stanice som sk├║┼íal r├┤zne nastavenia, ale nepomohlo mi to.
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 10 Feb 2019, 13:15

Sk├║┼íal si to aj tak ┼że zmeraj / zisti ─Źi je tam sign├íl pred pr├şpravkom teda ako ti ide sign├íl z vysiela─Źky do mobilu ....

Tu bude asi probl├ęm z tou Funkciou VOX - prep├şnan├şm .
Mo┼żno spravi┼ą nie─Źo ako "predzosil┼łova─Ź" z automatickou kontrolou hlasitosti (AVC - automatic volume control / AGC - automatic volume control ) .
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod rusopp » 10 Feb 2019, 14:03

Zo stanice sign├íl i┼íiel, nepre┼íiel u┼ż t├Żm obvodom. Ten obvod je hlavne asi, aby si telef├│n myslel ze je pripojen├Ż headset a aby zn├ş┼żil nap├Ątie sign├ílu tak aby bol vhodn├Ż pre MIC vstup. Vysk├║┼íam k├║pi┼ą s├║─Źiastky a vyklada┼ą to na sk├║┼íobnom poli, lebo si nie som ist├Ż ─Źi som n├íhodou niektor├║ z t├Żch SMD s├║─Źiastok nesp├ílil.

Taka laick├í ot├ízka, ak├Ż je rozdiel v sile (V) sign├ílu ktor├Ż ide do ako v├Żstup do sl├║chadiel a ktor├Ż ide ako v├Żstup z mikrof├│nu?
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 10 Feb 2019, 18:30

Jedna ot├ízka - pou┼ż├şva┼í na to jack zo 4 v├Żvodmi ???
Obrázok
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod rusopp » 10 Feb 2019, 18:38

├üno , presne ten. Najnov┼íie ke─Ć┼że m├ím P20 tak aj t├║ redukciu na USB C. Zapojenie konektorov som si viac kr├ít kontroloval to sed├ş, jedine som mohol po┼íkodit nejak├ę tie s├║─Źiastky, ke─Ć┼że toto bol m├┤j prv├Ż SMD plo┼í├ík. Vysk├║┼íam to e┼íte na breadboard, ale mus├şm ├şs┼ą k├║pi┼ą s├║─Źiastky.
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod rusopp » 17 Feb 2019, 18:24

Sk├║sil som to zapojenie z GitHub na breadboarde, ale ne├║spe┼íne. Presne ako p├ş┼íe Ado_PO, sign├íl nepre┼íiel za kondenz├ítor C2 - 0,01uF. Po v├Żmene kondenz├ítorov za spom├şnan├ę 0,47uF sign├íl cez ne pre┼íiel o dos┼ą zoslaben├Ż, ale nedostal sa za odpor R1 10k. Vysk├║┼íam to spravi┼ą o dos┼ą jednoduch┼íie:

http://k6vhf.com/baofeng-and-aprsdroid/

alebo

https://willbradley.name/2015/08/09/aprs-via-rf-cable-for-connecting-aprsdroid-to-a-baofeng-radio/

D├ím vedie┼ą, ako to dopadlo :)
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod datam » 20 Feb 2019, 16:55

Ja som absovlvoval nie─Źo podobn├ę ked som si robil interface z NB na m├┤jho allbrechta pre PSK31 m├│dy. Celkom ma to vy┼íkolilo a bez osciloskopu by som to nedal.

Ne─Ź├ştal som to tu cel├ę ale treba si uvedomi┼ą ┼że ak m├í t├í stanica vstup navrhnut├Ż pre elektretov├Ż mikrof├│n tak to treba patri─Źne prisp├┤sobi┼ą.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2273
Vek: 36.89
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod rusopp » 21 Feb 2019, 19:38

A ─Źo by ste mi poradil, ako problematike neznal├ęmu a bez osciloskopu :)
rusopp
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist