ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa dudoo » 14 Feb 2019, 00:43

@Jirka84:
Po tom čo sa zakázali žiarovky a hromadne sa vymieňali za žiarivky s jedovatým obsahom, s náročnejšiou výrobou ktorá zanecháva väčšíu uhlíkovú stopu vo výrobnom a recyklačnom procese v pomere ku priemernej životnosti vzhľadom na denné domáce používanie. Po tom čo sa zakázalo používanie olovnatých pájok, ktoré zabepečujú aj po rokoch stabilnejšie mechanické a vodivé spoje a nevyžadujú vyššie energetické nároky na roztavenie (potrebná vyššia teplota). Po tom ako nariadili, že domáce vysávače v predaji nesmú presahovať povolený príkon, ale s tým vysávačom sa musí vysávať oveľa dlhšie v porovnaním na tú istú domácnosť a charakteristické znečistenie. Teraz zvažujú. že rybári nebudú môcť používať olovká a polovníci olovené guľky.
Takže na jar pôjdem do poisťovne nahlásiť jednú benzínovú a jednu elektrickú kosačku. Ta prvá nemá značky ani STK ani EK, a vlastne nemá an tachometer ani motohodiny 8O, no nič budem používať tú elektrickú... , ale vlasne nemám od nej revíznu správu... 8O.
Nechápem tomuto riešeniu akú výhodu by to malo prevádzkovateľovi priniesť, ale myslím si, že normálnému prevádzkovateľovi to neprinesie nič viac, len mu to pridá na birokracii a odnesie nejaké peniaze z domáceho rozpočtu. Já som sedlák z dediny a okná máme do dvora, tak neviem kde je ten pes zakopaný v tejto záležitosti, ale určite únia vie čo schváli a má perfektnú predstavu o tom aká bude perfektne luxusná budúcnosť jej obyvateľov, ale zabudli nás o tom informovať.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Feb 2019, 00:50

Ten elektrobicykel by som ešte pochopil, šuchneš mi káru, budeš chudobný študent, tak mi to poisťovňa zacvaká. Väčšinou s tým ideš do premávky. OK. Povedzme... Aj keď potom by mali mať rovnaké PZP aj obyčajné bicykle, ale dobre, budiž, logika niektorích jedincov je komplikovanejšia, než ženská.
Ale kosačka? Akože budem kosiť na dvore, ona uletí, susedovi presekne internet, on si chudák nebude môcť vyhoniť a ráno v práci sa vyburcuje na nevinných? Alebo mi môže ten čínsky motor explodovať a tlaková vlna naruší časopriestor? Alebo aký katastrofálny čin môže tá kokocina za 150€ vykonať? Samozrejme, že toto je obyčajné okrádanie, lebo na obhajobu neexistuje jeden pádny dokument.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 18 Feb 2019, 10:42

Zdravím. Chcel by som si kúpiť nový merák keďže ten čo mám aktuálne nemá True RMS, jedná sa o model Uni-T UT50C, mám ho už zo 4 roky. Každopádne máte niekto dobrý merák od UNI-T s true rms za kvázi rozumnú cenu? Aj keď v podstate môže byť aj iná značka, Fluke nie, to mi je zbytočné. Cenu zatiaľ riešiť nebudem. Ideál keby už mal aj automatickú voľbu rozsahov. Meranie L a C nieje podmienkou, ale keď to tam bude vôbec mi to vadiť nebude.
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa E001 » 18 Feb 2019, 11:19

Drakoush napísal:Ten elektrobicykel by som ešte pochopil, šuchneš mi káru, budeš chudobný študent, tak mi to poisťovňa zacvaká. Väčšinou s tým ideš do premávky. OK. Povedzme... Aj keď potom by mali mať rovnaké PZP aj obyčajné bicykle, ale dobre, budiž, logika niektorích jedincov je komplikovanejšia, než ženská.
Ale kosačka? Akože budem kosiť na dvore, ona uletí, susedovi presekne internet, on si chudák nebude môcť vyhoniť a ráno v práci sa vyburcuje na nevinných? Alebo mi môže ten čínsky motor explodovať a tlaková vlna naruší časopriestor? Alebo aký katastrofálny čin môže tá kokocina za 150€ vykonať? Samozrejme, že toto je obyčajné okrádanie, lebo na obhajobu neexistuje jeden pádny dokument.
Tak trocha zaoponujem. Ak sused bude vykášať a uletí mu spod mašiny kameň, rozbije ti predné sklo na aute na ktoré platíš iba PZP, tak sa mu určite poďakuješ. To sklo bude drahšie, ako tá kosačka. A aj keby si to auto mal poistené, máš tam spoluúčasť, prípadne amortizáciu.
0

aladar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 04 Jún 2018, 21:22

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa aladar » 19 Feb 2019, 03:44

Hopikmajo napísal:Zdravím. Chcel by som si kúpiť nový merák keďže ten čo mám aktuálne nemá True RMS,
....
Ideál keby už mal aj automatickú voľbu rozsahov.
Ja som sa tak naštval na prepínanie rozsahov, že som sa naštval aj na prepínanie funkcií a kúpil som si toto:https://www.banggood.com/ANENG-V01A-Dig ... 48532.html (Verziu v inej farbe o 2€ drahšiu.) :applause: Má to jedinú chybu, že keď meriam rezistor do 10ohm, tak to pípa z dôvodu funkcionality continuity obvodu. Ked si budem kupovat dalsi tak mozno pojdem do tohoto, kde ani sondu netreba prepinat na meranie prudu https://www.banggood.com/ANENG-AN302-Tr ... 07383.html, alebo https://www.banggood.com/ANENG-Q1-9999- ... 02943.html s meranim aj teploty, kapacity, frekvencie, mikroamperov. Ale to iba ak by zlacnel v akcii pod 22€ pre mozne obtazovanie colnikmi s vyhlasenim atd., co by to predrazilo. Neviem, ake kondenzatory chces merat, ale ak elektrolyticke tak pravdepodobne budes potrebovat merat aj ich vnutorny odpor - ESR a tam podla mna treba ist rovno do AVR component testera, ktory odmeria aj tento nemenej dôležitý údaj kondenzátora. Vlákno o ňom je aj tu: https://svetelektro.com/modules.php?nam ... 18&t=30285. Odmeria to aj kadečo iné. Kupis poskladane, ale aj neposkladane verzie.

-- Spojený príspevok 19 Feb 2019, 04:45 --
Drakoush napísal:Čaute, mám USB-RS232-CAN hub Peak systems
....
Ide s ním diagnostikovať auto? Čo k tomu potrebujem?
Drakoush napísal:Nie som automechanik, stačí mi prezrieť si svoje. Otázka: je ten soft aj dostupný? Mám VW T5 2009.
Asi vies, ze je tu sekcia Auto moto elektronika auto-moto-elektronika-f7.html a tam "operuje" zopár odborníkov, ktorí sa ti tu este neozvali a urcite budu vediet dobre poradit. Nie je diagnostika ako diagnostika a ak soft, ktory ziskas bude podporovat iba zakladnu funkcionalitu, tak sa nedostanes ku vsetkym ficuram, ktore RJ tvojho auta podporuje. Mozno ti to vsak bude stacit.
Teraz si este kupit OBD II kabel s 9 pin koncovkou, alebo iba konektor, ktory zapojis cez kabel od monitora. Investicia minimalne 1€. Alebo si objednas z Ciny za 3€ rovno pohodlny ELM OBD Bluetooth adapter, ktory spojis s Android/iPhone aplikaciou a mozes vycitat zakladne chybove kody, Readiness kody, ktore zaujimaju emisnu kontrolu a par inych veci. :finga:
0

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 19 Feb 2019, 12:39

Na tie Aneng meraky som počul vcelku dobré ohlasy, na EEVblog aj ukazoval niektoré tuším. Takých obyčajných merakov mám dosť, teraz by som chcel už niečo lepšie. Cenu neriešim ale dajme tomu cca 150eur je taký pomyselný strop. Na ESR mám z Ebay taký ten akože meráčik s veľkým displejom.
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Jirka84 » 19 Feb 2019, 15:43

Velice nerad bych aby následující řádky někdo bral jako
"politikum", ale ani jako APRÍL, ikdyž ten je ještě daleko,
protože se ptám, ale nevím, co si o tom mám myslet? Považuji to už konečně za ten pravý Kocourkov 21. století...

Nejprve v Česku :
...Železniční dopravce čekají další poplatky. Za každé zastavení na nádraží totiž budou muset státu nově platit. Podle pondělních Hospodářských novin půjde o poplatek nejen za to, že po nástupištích chodí lidé....
Ale aby TO NEBYLO MÁLO,tak, vymyslely chytré mozky (neznám jejich SÍDLO !):
Ošlapné a platby za hlášení

že opravdu nekecám, důkaz ve zprávách zde:
http://tn.nova.cz/hledat?q=poplatek+zaz ... end=Hledat

V EU :
Co navrhuje Evropská komise?

Evropská strategie pro boj za bezpečnější silnice má vést i ke snížení rychlosti. Podle expertů to bude vyžadovat kombinaci opatření, ale hlavní roli má hrát inteligentní asistenční systém přizpůsobení rychlosti (ISA - Intelligent Speed Adaptation).
ISA pro rozpoznávání rychlosti využívá videokameru a GPS. Informuje řidiče o aktuálním omezení a limitech a hlavně umí automaticky omezit rychlost podle situace.
Systémy ISA automaticky nebrzdí, ale omezují výkon motoru, aby vozidlo nepřekročilo rychlostní limit. Systém už je součástí výbavy některých současných vozů, ve standardu ho má třeba nový Ford Focus. ....


PS dosud mi stačila zlatá stará škodovka...
já se asi začnu zajímat o jízdu na invalidním vozíku S ELEKTROMOTOREM bez omezování rychlosti, ten snad TAK BRZY nezpoplatní
ani mu nesníží maximální rychlost... :applause:
Můžete mi nějaký už teď doporučit?

co vy ostatní?...

-- Spojený príspevok 19 Feb 2019, 16:32 --

Odpověď na dotaz: KURVÍTKO - klikni si:
co to vlastně takové KURVÍTKO je?
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

DanielK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 28 Feb 2015, 14:55

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa DanielK » 20 Feb 2019, 07:04

Jakym zpusobem brobiha mereni impedance zemnicich svodu, ktera musi byt <15 Ohm? Resp jake veliciny ten pristroj sbira a z nich vypocita ten odpor? Jeda svorka se pripoji na fazi a druha na svod. Napadlo me: zmeri si napeti na prazdno a pak si obvod zatizi a z ubytku, ktery vznikne vypocita tu impedanci. Jak to meri?
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa muziker » 20 Feb 2019, 14:36

Jirka84 napísal:Velice nerad bych aby následující řádky někdo bral jako
"politikum", ale ani jako APRÍL, ikdyž ten je ještě daleko,
protože se ptám, ale nevím, co si o tom mám myslet? Považuji to už konečně za ten pravý Kocourkov 21. století...
Odpověď na dotaz: KURVÍTKO - klikni si:
co to vlastně takové KURVÍTKO je?
Jirka, nie je to len o elektronike ... a čo takto povieš na toto:
:D už sa mi rozpadajú (drobia sa) podrážky na treťom páre topánok. Inak mal som ich na nohách iba niekoľkokrát. Aj tá koža na zvršku (na topánke bola nálepka že sú kožené) sa akosi rozpadá a zdá sa že to nie je koža, ale akási látka a na nej nejaká plastová fólia imitujúca kožu. Síce som ich kupoval ako značkové a neboli vôbec lacné, ale asi ich len vyhodím do smetí, lebo by ma ešte pri reklamácii presviedčali, že som si sám na vine a iste som ich nosil vonku na slnku, v daždi, v snehu a mraze. Asi som sa na nich mal len pozerať v poličke počas jedného leta a bez reptania som si mal ísť kúpiť nové ... :D

... alebo: Kúpil som žene tyčový mixér PHILIPS aj s nádobou a sekáčikom zeleniny. OK tak sme si posekali asi 4x zemiaky na halušky (spolu nech to bolo max. 20 kusov) a potom už sekáčik vydával len zúfalé kvílivé zvuky ale neotáčal sa vôbec. Príčina? Prevodovka celoplastová - neprišiel som na to ako ju rozobrať bez poškodenia s plastovými ozubenými kolieskami ktoré mali asi "mliečne zuby" ako malé dieťa. Riešenie - objednávka novej prevodovky v cene nového mixéra, lebo záruka už skončila pred týždňom.

Dnes majú síce všetky výrobky pekný dizajn, krásne balenie, ale všetko je asi len na to aby ste sa pozerali a vytešovali nad tým čo ste si kúpili. :D
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa medved » 20 Feb 2019, 16:26

dudoo napísal:@Jirka84: ...Po tom čo sa zakázalo používanie olovnatých pájok...
vie niekto, ako to je u nás na SR ? Čo mám info, že na Čechách je teraz už veľký problém a od 1.3. už konec. U nás som ešte stále nakupoval olovnatý a u Schottera nič nevedeli.. tak ako teda to my máme ?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Feb 2019, 16:33

Keď som prišiel z vojenčiny, mal som kondičku ako štajerák a 50kg činku hodiť nad hlavu nebol žiadny problém, teraz už ked len pozriem na schody , už ma bolia kolená.Ale to je normálna únava materiálu ,veď už má aj nárok na pozáručné poruchy a opravy, ale v čase mojej výroby ešte kurvítka nepoznali.
Dnes sú ordinácie plné autistických alebo hyperaktívnych nezvládnutelných detí, ktoré okrem čumenia do tabletu a surfovania na nete nedokážu vyšplhať po lane ani pol metra.Takže asi v poslednej dobe niekto vymyslel spôsob,ako namontovať kurvítka už aj do detí a tak zabezpečiť trvalo udržatelnú chorobnosť obyvatelstva,aby ,,obvodný montéri,, mali dosť roboty. :wink:
Len zrejme aj záručnú dobu na PZP /povinné zdravotné poistenie/ skrátia na max 30 rokov, zvyšok bude už pozáručná oprava, hradená pacientom :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Mek » 20 Feb 2019, 21:19

medved napísal:
dudoo napísal:@Jirka84: ...Po tom čo sa zakázalo používanie olovnatých pájok...
vie niekto, ako to je u nás na SR ? Čo mám info, že na Čechách je teraz už veľký problém a od 1.3. už konec. U nás som ešte stále nakupoval olovnatý a u Schottera nič nevedeli.. tak ako teda to my máme ?
Asi rovnako, ved sme tiez v EU. V tme.eu napriklad sa uz dolovnaty cin ani neda kupit. Cital som tu na fore nedavno, ze v DT elektronik ho predavaju, taxom si objednal kilecko do zasoby a normalne mi prisiel. Vystaci hadam aj na 10 rokov...
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Wili » 20 Feb 2019, 21:27

Mek az mi to nedalo :roll: a siel sa pozriet, co to meles ved v tme maju 43 druhov olovnatych pajok...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa boraicho » 20 Feb 2019, 21:33

MEK ma pravdu, pred týždňom tam nebola ani jedná olovená pajka.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Mek » 20 Feb 2019, 21:34

No fakt, pozeram ze teraz ich tam maju, to je divne. Ked som pozeral 2 tyzdne dozadu, mal som tam len "lead free" a nic ine.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Feb 2019, 07:11

No ved hej, ale jetam iba polsky Cynel. Vsetko ostatne stiahli z predaja. Pred tym mali Cokson, Stanol atd. teraz iba poliakov.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa dan21 » 21 Feb 2019, 07:56

Asi ho Poliaci zacali robit zo zdochnutych krav ! :-) :-) Maju ich dost :-) :-)
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Feb 2019, 08:30

Cynel je v pohode. Ja ho pouzivam, len ma to zaujalo, ze preco . . .
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa medved » 21 Feb 2019, 08:34

U Schottera tiež stále predávali Poľský cín a aj naďalej predávajú... akosi od Poliakov zatiaľ nie je žiadny problém s tým cínom.. len dokedy. Veď oni tam tuším ani bezolovo na predajni nemajú, že to nikto nechce, tak len olovnatý stále predávajú.
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 11

Príspevok od používateľa eurobastler » 21 Feb 2019, 11:16

Ani v GME už nekúpite olovnatý cín. Majú tento oznam v predajni zavesený :axe:
0
Obrázok

Zamknuté