Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Čo vás dnes nahnevalo? 3

Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod maskrtnik01 » 06 Mar 2019, 17:28

eurobastler napísal:
maskrtnik01 napísal:Akurát mi odišiel jediný lab zdroj (BK127). Nakábloval som si jeden projekt, skúšal som pred začatím programovania či nie je hw chyba. A zrazu všetko zhaslo. Odpojil som plus, zdroj nešiel. Kontrolka zhasnutá, na meráku nula nech točím potenciometrami ako chcem. Dúfal som že poistka, vzadu je T315, tá je bohužial celá. Nemá niekto schému, a predstavu čo sa mohlo stať? Aj odber na výstupe som mal 800mA, to je v rámci parametrov - nevraviac, že zdroj má predsa prúdové obmedzenie, ktoré zvláda aj tvrdý skrat(aspoň tak ma na strednej učili nastavovať prúdové obmedzenie).

A ešte aj merák keď som nastavil na 400VAC tak na rozobratej koncovke na prívode ukazuje 2,3V (samozrejme opačný koniec je v zásuvke, na predlžovačke svieti kontrolka, takže snáď som na sieti :)

-- Spojený príspevok 17 Jan 2019, 12:58 --

Čáry máry fuk, a keď som naspäť zložil koncovku od lab zdroja, a zapol to, zdroj naspäť funguje. Pritom som ju len odkrytoval, nech mám priamy prístup na vodiče(keď som len do nej vložil hroty od meráka, ukazoval somariny).

Tak teraz vážne nerozumiem.

P.S.: Nakoniec z toho vznikol off-topic, keď tak presuňte.

Ak by si mal v budúcnosti problém so zdrojom:

Obrázok

Ďakujem, túto schému už mám.

Dôvod bol nakoniec primitívny - poškodený sieťový kábel.
maskrtnik01
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 22.33
Založený: 20.07.2010

Odoslaťod vlado5 » 06 Mar 2019, 19:25

Tak ventil je vymenený, bol som to skontrolovať, zatiaľ ani kvapka. Ten vadný bol na 6,7 baru. Ako 5ko píše, to testovacie koliesko som na pôvodnom tiež pretáčal, vždy to klaplo, myslel som, že lepšie sadne, ale sa to naopak ešte zhoršilo. Podľa indikátora teploty je voda asi za 30 minút zohriata. Mám to nastavené na eko, t.j. trochu teplejšie, nie na horúcu. Skúšal som aj na batérii pustiť teplú, či tam nie je vysoký tlak, zatiaľ to vyzerá ok.
vlado5
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Založený: 19.07.2011

Odoslaťod AlbiDartanan » 15 Mar 2019, 00:37

Dneska sa mi podarilo "troška" dotentovať 15 GB partíciu , windows to chcel formátovať , Ubuntu ukazovalo nejaké chyby tak som to spustil cez testdisk , pravdaže bez toho aby som si poriadne pozrel ako sa s ním pracuje a nechtiac som asi prepísal začiatočnú tabuľku . Photo rec čosi s toho povyťahovalo , ešte sa s tým možno budem asi zabávať , no nieje tam nič super extra dôležité - aspoň si na to nepamätám ...
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 34.89
Založený: 09.07.2009

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist