Haluze, blbosti, kuriozity V.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa cs001 » 14 Mar 2019, 20:37

Dakujem za info, uz som preposlal tvoj koment asi autorovi toho videa, fakt netusil som, asi to premazte....
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Mar 2019, 20:43

Mať tak vaše starosti... 8)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 14 Mar 2019, 20:54

medved napísal:cs001: hodil som link vyššie na jeho YT kanál, nie je to žiadny blbec a veľmi dobre sa vyzná.. toto sú len vystrihnuté videá z kontextu, čo začalo aj na FB kolovať... netuším s akým cieľom, a čo tým chcel vlastne autor povedať, keďže mu vykradol scény, takto to postrihal a dal tam tento názov videa... má proste svoj štýl humoru a prezentácie pri vysvetľovaní rôznych veci.. kto ho pozná, vie, čo je zač.. možno nie každému sadne tento jeho štýl videí, no vie, čo robí a vie to pekne a dosť názorne dať do videa :)

o niektorých mojich videách, čo mám na YT by tiež mohli ľudia povedať, niečo podobné.. ale x vecí je len vhodne natočené, nafotené, ale už nevidieť, čo je mimo záber
No napríklad keď chytal padajúci zapnutý jakubov rebrík, to musela byť riadna šupa. Čo tam mal stiahnuté napätie? S motmi sa nesranduje.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Mar 2019, 20:56

cs001 napísal:
Najgel napísal:Vieš aspoň kto to je ?
...netusim, bud jeto blbec, alebo to len hra...
Je to blbec, čo to hrá. Robí to kvôli sledovanosti, ale podiel viny je len polovičný.
On ke blbec preto, lebo úmyselne si ubližuje a robí zo seba šaša.
Ale blbí sú aj ľudia, ktorí nemajú záujem to sledovať bez týchto scén. Ľudia sa nechcú učiť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 14 Mar 2019, 21:15

maskrtnik01 : electroboom to má pekne prepočítané inak by už toľko krát zomrel .Síce hej býva v Kanade kde majú 120V sústavu , ale nieje blbí , aj keď to niekedy tak vypadá .
Patrí to ku jeho štýlu ako sa " predať " .
Ľudia - dokonca aj taký ktorý sa o to nezaujímajú si pozrú jeho videá z očakávaním že sa mu zase niečo "nepodari" - niečo "vybuchne" alebo sa popáli alebo ho skope zase elektrina .
Veď si stačí zobrať taký eevblog - kde sa dá naučiť kopec vecí , ale je to pre ľudí nezáživné ,teda má iba 600 000 subscriberov - pritom má omnoho viac videí , ktoré sú "náučnejšie" .(pritom ak sa dobre pamatám eevblog je na sieti dlhšie ).
Pritom electroboom ukáže "základy" ale "zábavnou " formou / 2 200 000 subscriberov .
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa medved » 14 Mar 2019, 21:41

maskrtnik01 napísal:No napríklad keď chytal padajúci zapnutý jakubov rebrík, to musela byť riadna šupa. Čo tam mal stiahnuté napätie? S motmi sa nesranduje.
všetko ako už písal AlbiDartanan a ja len doplním k tomu jedno:
sám som robil nejaké videá a fotky, ktoré som si vhodne premyslel, vhodne pripravil, správne natočil, postrihal.. pre ten správny výsledok. Neverím, že ho ten MOT tam kopol na videu.. tie iskri na rukách mi tam od MOTu nesedia.. tie pasáže sú x krát strihnuté, MOT vidieť len čiastočne a vodiče tiež tam na pavúka pomotané.. ale tie iskri tam z rúk.. ne ne to ne, pekný efekt nejako docielený.. na ďalšom zábere ma ruky čisté a len 1 palec omotaný. Kamaráta kopol MOT do palca, iba do palca... do čierna spálený kruh od výboja.. on má ďalej príliš čisté ruky :D

-- Spojený príspevok 14 Mar 2019, 21:44 --

Teraz som si spomenul.. ja mám napríklad aj takúto fotku.. :D
http://www.vn-experimenty.eu/homemade_v ... tr07_b.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 15 Mar 2019, 00:44

Je možné že použil pomerne vysokú frekvenciu - teraz naposledy ukazoval malý teslák z frekv. okolo 1 MHz 6:58 Inak , to vysoké napätie tvorené iba vďaka vode ,vodičom a vodivím nádobám som skúšal spraviť aj ja ale dáko sa to nepodarilo a žiadne VN som s toho nedostal - možno nejaká chyba v mojej konštrukcii ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Mar 2019, 00:58

Škoda , že nemá vlasy, vyzeral by občas ako - Majster EN, ak si ho pamätáte. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa medved » 16 Mar 2019, 21:01

Jasné pamätáme.. veď tie vlasy ho aj zradili pri Van de grafovom generátore... nemal si čo postaviť na hlave :D
Inak už keď sme pri ňom.. ako správne testovať vplyv frekvencie na bolesť :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=MMzU66IHe-k
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa muziker » 16 Mar 2019, 21:36

Takže už aj "štoplíky do uší" spôsobujú rakovinu ??? :D

Vedci upozorňujú, že Apple AirPods a ďalšie bezdrôtové slúchadlá môžu mať spojitosť s rakovinou
Viac ako 250 vedcov sa podpísalo pod petíciu vyzývajúcu Organizáciu Spojených národov a Svetovú zdravotnícku organizáciu, aby vypracovali prísnejšie usmernenia týkajúce sa potenciálneho rizika rakoviny a iných účinkov na zdravie spôsobených neionizujúcimi elektromagnetickými poľami.

V minulom roku Apple predal viac ako 28 miliónov slúchadiel AirPods a rok predtým 16 miliónov. Populárne slúchadlá sa pripájajú k telefónu alebo počítaču bezdrôtovo cez bluetooth. Petícia varuje pred všetkými typmi rádiofrekvenčného žiarenia vrátane Wi-Fi a bluetoothových zariadení. Niektoré štúdie na zvieratách totiž naznačujú, že existuje spojenie medzi rádiofrekvenčným žiarením a rakovinou.

Odborníci sa domnievajú, že slúchadlá typu AirPods môžu byť obzvlášť nebezpečné, pretože sú zasadené hlboko vnútri zvukového kanála a vyžarujú žiarenie do krehkých častí ucha. Vedci spomínajú aj ďalšie možné zdravotné riziká vrátane zvýšenia škodlivých voľných radikálov, genetického poškodenia, štrukturálnych a funkčných zmien reprodukčného systému, nedostatkov v učení a pamäti a neurologických porúch.

Jedným z najväčších rizík môže byť strata sluchu z počúvania príliš hlasnej hudby v slúchadlách, ale mnohí odborníci sa zhodujú na tom, že táto technológia nezvyšuje riziko vzniku rakoviny. Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny v rokoch 2002 a 2011 klasifikovala neionizujúce elektromagnetické polia ako karcinogénne. Vedci preto požadujú prísnejší dohľad a vydanie výstrah pre všetky typy technológií, ktoré vysielajú rádiové vlny.
Prílohy
electromagnetic-spectrum-article---v10067782.png
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa medved » 16 Mar 2019, 22:02

No mňa by aj viac napríklad zaujímalo, ako to je, ak vôbec vieme, ako to je pri f rozsahu niekde medzi povedzme 20kHz až ja neviem, napr. 50MHz čo sa týka VF prúdov a ohrevu tkaniva prechodom prúdu cez telo človeka. Je to len čisto o veľkosti prúdu a tepelnom účinku na tkanivo, alebo hrá rolu aj frekvencia... sú tam aj nejaké účinky na bunky a nervy v závislosti od frekvencie, alebo opäť sa všetko točí len o samotnom teple a ohreve tkaniva. Pri tele človeka vzhľadom na odpor sa neprejavuje skin efekt, prúd prechádza cez tkanivo, svalstvo, orgány, cievy, nervy... nervy sú práve najviac vodivé.. ale od cca 10-20kHz nervy proste nereagujú na daný VF prúd. Potom tu hrá rolu chladenie krvným obehom a taktiež, kde všade vnútri tela je a nie je cítiť teplo a pálenie... či veľmi komplikovaná otázka a veľa by som chcel vedieť ? :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa daqq » 16 Mar 2019, 22:57

Potom tu hrá rolu chladenie krvným obehom a taktiež, kde všade vnútri tela je a nie je cítiť teplo a pálenie.
Tepelne ucinky mozno rovno zanedbat podla mna, moze to mat par desiatok mW vf vykonu max.
Pri tele človeka vzhľadom na odpor sa neprejavuje skin efekt, prúd prechádza cez tkanivo, svalstvo, orgány, cievy, nervy... nervy sú práve najviac vodivé.
Pri vf by som tunak skorej hladal dielektricky ohrev nez ine mechanizmy.
Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny v rokoch 2002 a 2011 klasifikovala neionizujúce elektromagnetické polia ako karcinogénne.
Nie uplne. Klasifikovane su ako "2B - mozno karcinogenne". To je kategoria kam spadaju veci ktore odporucaju dalej studovat.
Group 1 Carcinogenic to humans
Group 2A Probably carcinogenic to humans
Group 2B Possibly carcinogenic to humans
Group 3 Not classifiable as to its carcinogenicity to humans
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa medved » 16 Mar 2019, 23:37

daqq: myslíme na to isté ? ja som skôr narážal na VF prúdy napr. ak sa napojím na teslák.. výboj do ruky od nejakého VN zdroja.. preto cca tento rozsah f som napísal
https://www.youtube.com/watch?v=yGdToODcZMI
tu napríklad sedím napojený na VTTC a pár kW pulzy zo siete.. presne neviem, plus mínus autobus.. s GU5B v impulznom režime.. f oscilátora 1MHz. Po chvíľke po niekoľkých pulzoch som cítil, ako sa mi ohrieva celá riť a ruka z ktorej šiel výboj.. to mi neprišlo veľmi ok tak som s tým potom prestal, aj tak som tam odpálil riadiacu elektroniku prerušovača.. neskôr s inou cievkou na 470kHz to už bolo v pohode a VF ohrev minimálny, už nebol potrebný taký prúd a výkon v pulze pre dĺžku výboja na tejto f, takže bez problémov s ešte väčšími výbojmi pri menšom prúde a minimálnom ohreve.

Dielektrický ohrev nastáva v dielektriku alebo izolátore, ale telo človeka to nie je. S frekvenciou rastie podiel dielektrických strát, ale tu sme ešte nízko v tom rozsahu, ako som písal (20kHz - 50MHz). Vysoké dielektrické straty budú napr. s magnetrónom na 2,45GHz a pod.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Mar 2019, 10:45

ocíííí , kedy už budeme v tom tunely ?
Prílohy
Višňové 2019
Višňové 2019
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Mar 2019, 18:06

Ne taký hlúpy spambot. Kto tomuto uverí?

Btw čo za svinstvo zvykne byť v priloženom pdf?
Prílohy
E33EE9B9-372C-4CE6-8F1C-1B2E5EED8C9A.png
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa muziker » 19 Mar 2019, 11:55

Trocha na inú nôtu (pre každého - ženy, mužov, deti, aj pre politikov, či pre voličov prezidenta SR :D ):

Euripidés a jeho citáty (bol to starogrécky dramatik, klasik tragédie. Tradičné mýty spracúval originálnym spôsobom, s výnimočnou znalosťou psychológie hrdinov poľudšťoval. Žil v období 480 až 406 pr. n. l.)

„Každý si sám určuje svoj osud, ale i sám za to platí.“

„Čisté svedomie je to jediné, čo má rovnakú cenu ako život.“

„Nerozčuľujme sa kvôli veciam, veď im je to úplne jedno.“

„Najmúdrejší ľudia sa riadia vlastnými príkazmi.“

„Otrokom je ten, kto nemôže nahlas vysloviť, čo si myslí.“

„Podpriemerní ľudia sú najvýrečnejší, keď rečnia k davu.“

„Nie je slobodný nikto, kto nie je pánom samého seba.“

„Je dobré, ak sme bohatí a je dobré ak sme silní, ale je lepšie, ak nás majú radi mnohí priatelia.“

„Sila, ktorá drží mestá a ľudí pokope, je čestné zachovania zákonov.“

„Čas nikdy nereaguje na hodnotu našich želaní: Plynie odo dneška, zaujímajúc sa o svoje vlastné záležitosti.“

„Opatrnosť je správna odvaha.“

„Keď sa dvaja hádajú, ten z nich, kto neodporuje rozhnevanému, je múdrejší.“

„Múdry človek má mať doma iba poslušnú a statočnú ženu, alebo sa nemá nikdy oženiť.“

„Zo všetkého bohatstva je najlepšie nájsť ušľachtilú ženu.“

„Zabávaj sa, pi a dnešný deň vždy považuj za svoj, pretože ďalšie dni patria osudu.“

„Bohovia dávajú mnoho prekvapení: to na čo čakáme nikdy nepríde, zatiaľ čo osud otvorí cestu nikdy nečakanému.“
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 19 Mar 2019, 17:19

neskúšajte doma

0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Mar 2019, 21:13

AlbiDartanan: neboj, doma to skusat nebudeme, my sme to totiz skusali na strednej v pritomnosti ucitela :) nie je to nic prijemne. Bolo to tak vyse 15 rokov dozadu, kedy sa bezne na hodinach v labakoch robili zapojenia, ktore isli na 220V, pripadne merala sa charakteristika motora 380V.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa medved » 19 Mar 2019, 22:54

To som ja už nezažil na škole, no dnes sa už simulujú na PC aj také triviálne veci, ako meranie a prepípanie predĺžovačky a je to dokonca príkazom zhora nariadene... musí sa použiť PC a pekne odsimulovať ! ... :butthead:
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 20 Mar 2019, 07:29

Pekný výsmech som mal “meranie na osciloskope”. Nejaká výuková mašina. Zopár prepojov, a na pc softwarový generátor aj osciloskop.
Pritom tam mali nejaké Tesly, aj generátor aj osciloskop.
0

Zamknuté