Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Attiny 2313

Attiny 2313

V┼íetko ─Źo sa t├Żka mikropo─Ź├şta─Źov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: Attiny 2313

Odosla┼ąod Tribec Zacks » 11 Mar 2019, 20:59

Nezabudni ze programovaci clock musi byt na AVR mensi ako 1/4 MCU clocku. Ak aj mas 4MHz a viac MCU clk, tak drz programator na 250kHz alebo aj menej, zalezi od dlzky a kvality isp kabla. Tiez nezabudni na spravne kondiky pre rozne krystaly.
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.
Tribec Zacks
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 613
Vek: 36.73
Zalo┼żen├Ż: 26.06.2010

Odosla┼ąod datam » 12 Mar 2019, 11:10

No tak to gratulujem ku v├Żhodnej k├║pe. Zd├í sa ┼że u┼ż s├║ dobre jet├ę a niekto im sto─Źil tachometer :D

Inak neviem ako na AVR ale ba x51 sa to dalo uzamkn├║┼ą tak ┼że sa to mohlo leda tak vyhodi┼ą do ko┼ía.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2306
Vek: 37.04
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod bleky » 12 Mar 2019, 19:29

Tie dva kusy cez extern├Ż kry┼ít├íl , reset default ,nastaven├ę poistky ,intern├Ż kry┼ít├íl , ┼żij├║├║├║ . Nieko─żkokr├ít som sk├║┼íal preprogramova┼ą blikanie diody , funguje .Pre upresnenie jeden z t├Żch 2313 bol kupovan├Ż z avelmaku .
bleky
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Vek: 49.47
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2019

Odosla┼ąod datam » 13 Mar 2019, 09:18

Sa n├ím to tu zamot├íva :D Si hovoril ┼że v┼íetky s├║ z ─Źajny a teraz u┼ż je jeden od inej matere :D

Pri tom externom taktovan├ş je ├║plne jedno na akej frekvencii fr─Ź├ş. D├┤le┼żit├ę je zachova┼ą ─Źasovanie ISP vo─Źi taktovaniu. E┼íte je tu mo┼żnos┼ą privies┼ą mu hodiny z extern├ęho gener├ítora. Kludne by sta─Źil aj 1MHz a programovaciu r├Żchlos┼ą tak nejak├║ ├║plne pomal├║. Mo┼żnost├ş u┼ż moc nezost├íva.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod bleky » 13 Mar 2019, 19:50

Datam , dobr├Ż postreh .Mcu kv├┤li ktor├Żm som zalo┼żil vlakno s├║ kupovan├ę z ─Źiny cca pred pol rokom .Minuly ty┼żde┼ł som bol v Snine tak som kupil e┼íte jeden kus .Zbo┼żn├ę ┼żelanie ┼że bude OK .Tak┼że jeden z Avelmaku a jeden z ─Źiny sa podarilo rozchodi┼ą ,ale len z extern├Żm kry┼ít├ílom 4 Mhz .Na 16 Mhz nereagoval ani jeden , tak neviem ─Źi je jedno ak├Ż extern├Ż kry┼ít├íl pou┼żije┼í .Ak sa ozve Manik a doka┼żeme sa pozrie┼ą ─Źo je vlastn├ę nastaven├ę na ostatn├Żch Mcu , d├ím vedie┼ą .
bleky
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Vek: 49.47
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2019

Odosla┼ąod datam » 15 Mar 2019, 09:55

To u┼ż aby sa ─Źlovek b├íl k├║pi┼ą MCU aj od na┼íich distrib├║torov. Napr├şklad ja som ├║plne prestal kupova┼ą v SOS. ZA prv├ę odbern├ę mno┼żstv├í ktor├ę si nem├┤┼że dovoli┼ą ani predaj┼ła r├ídioamat├ęra a za druh├ę kvalita i┼íla rap├şdne dolu. Posledn├ę ─Źo ma dorazilo ke─Ć som tak k├║pil krokod├şly ┼ż ─Źajny ktor├ę sa po prvom otvoren├ş skr├║tia. Tie┼ż sa to za─Źalo prejavova┼ą dos┼ą ─Źastou poruchovos┼ąou z├íkladn├Żch s├║─Źiastok ako odpor a keramick├Ż kond├şk. Ako ─Źo sa m├┤┼że na takej s├║─Źiastke vlastne pokazi┼ą? No ─Źuduj sa svete ├íno dok├í┼że aj po mesiaci prev├ídzky odsko─Ź├ş odpor. Tak┼że by som sa ne─Źudoval ┼że mo┼żno s├║ od jedn├ęho zdroja k├║pen├ę.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Mikropo─Ź├şta─Źe

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: pberki a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist