Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

lujdzo512
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Aug 2015, 20:13
Bydlisko: Poprad
Vek: 26

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa lujdzo512 » 17 Mar 2019, 17:03

Myslím, že multimeter je v poriadku :lol: . Ďalej som išiel podľa vašich inštrukcií. Na vypnutom repráku som zmeral odpor medzi pinom 9 a nápisov GND bolo v okolí viacero, tak som poskúšal, lebo som nevedel na ktorý GND to mám priložiť, ale na ostatných mi ukazovalo nulu.
V ďalšom kroku som tiež nevedel, v ktorom konektore, mám nechať zapojený vývod meráku, ale skúšal som. Potom som zapol reprák a dal som ho aj do zásuvky avšak na všetkých pinoch mi ukázalo nulu. 8O :) .

Tak myslím, že nechápem väčšine, ale potom sa to snažím zisťovať v praxi :lol: :lol: .
Prílohy
multimeter funguje (s napojením na sieť)
multimeter funguje (s napojením na sieť)
multimeter funguje (s napojením na batériu)
multimeter funguje (s napojením na batériu)
test diód - odpor 000
test diód - odpor 000
vypnutý reprák a odpor GND
vypnutý reprák a odpor GND
vypnutý reprák a odpor GND
vypnutý reprák a odpor GND
vypnutý reprák a odpor GND
vypnutý reprák a odpor GND
pokus pin 9 a GND
pokus pin 9 a GND
pokus pin 9 a GND
pokus pin 9 a GND
tých GND nápisov je tu viacej
tých GND nápisov je tu viacej
zapnutý reprák (aj v zástrčke) napätie pin 1
zapnutý reprák (aj v zástrčke) napätie pin 1
zapnutý reprák (aj v zástrčke) napätie pin 2
zapnutý reprák (aj v zástrčke) napätie pin 2
zapnutý reprák (aj v zástrčke) napätie pin 3
zapnutý reprák (aj v zástrčke) napätie pin 3
odpor poistky nejako kolíše :)
odpor poistky nejako kolíše :)
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa jenda23 » 17 Mar 2019, 18:58

Vše co se týče odporu je nutno měřit při VYPNUTÉM stavu, jinak je měření ovlivňováno úbytky. Prosím místo fotek radši piš čísla, změř jednotlivá napájení koncáku.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

lujdzo512
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Aug 2015, 20:13
Bydlisko: Poprad
Vek: 26

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa lujdzo512 » 17 Mar 2019, 22:11

Tak na kábloch, čo idú od reproduktora nieje žiadne napätie :? . Ďalej som meral odpor na kábloch aj na konektore. Na kábloch je odpor 01,6 a na konektore je 4,5. Tak neviem čo by som mal ešte vyskúšať :?
Prílohy
20190317_185557.jpg
20190317_190718.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 17 Mar 2019, 23:05

Zatiaľ možné diagnózy :
1 .zhorený reproduktor / alebo výhybka - ak to nejakú má (1,6 ohmu je dosť málo pre TDA7265 )
BRIDGE APPLICATION For this reason, we reccomend to use the TDA7265 in bridge with the supply voltage equal/lower than ±16V when the load is 8Ω; with higher loads (i.e.16Ω), the amplifier can work correctly in the whole supply voltage range.



2. zhorené TDA7265 (nie som si 100% istý ale v BRIDGE APPLICATION medzi nimi bi si mal teoreticky namerať trocha viac ako 4,5 ohmu pretože čo mám po ruke TDA7375 - má v zapojení stereo bridga / Double Bridge 130 ohmov na výstupe pre reproduktor a pri TDA1518BQ v zapojení bridg je na výstupe pre reproduktor 11 KΩ )


3. zhorené poistky pre výkonný zosilňovač TDA7265 .

4. niečo úplne iné čo tu ešte nebolo spomenuté alebo sa na to pozabudlo .

Je možné že je tu iba 1 závada , alebo všetky 4 .

Ako zmeriaš poistky :
Vypnutý zosilňovač ; meranie odporu 200 a zmerať čo je na poistkách (zakrúžkované v zelenom ) .Pokiaľ sú dobré merák by ti mal ukázať 0 ,alebo niečo veľmi blízke ku 0.
Skús sa pozrieť či nemáš nejaké poistky skryté aj v tej červene zakrúžkovanej oblasti / ak hej zmeraj ich ako tie predošlé ....
Prílohy
PO_001.jpg
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa misocko » 18 Mar 2019, 18:20

Nevies nerat ani absolutne zaklady a ides opravovat zosik ?
Nauc sa merat !!
Odpor repraku merias prepnutim na diodovy test -pritom odpor repraku je zaklad
Poistku namerias 6ohm? Nula alebo nekonecno , nic medzi tym a nema to lietat.
Chce sa mi plakat ked pomyslim ze ja som nad zosikom sedel tri dni a to som mal SM a viem merat !
Ak to aj uplne nezhorelo doteraz tak po tvojom zasahu to moze byt na odpis. Spojenie nespravnych noziciek toho integraca ti ho vpohode odpali aj bez zaiskrenia a dymu, a staci aj desatina sekundy.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Mar 2019, 19:49

misocko napísal:Nevies nerat ani absolutne zaklady a ides opravovat zosik ?
Nauc sa merat !!
Ale musím uznať, meranie vie odfotiť :lol: :lol: :lol: Bude to historicky najobsiahlejší článok, čo sa týka zbytočného zobrazenia merania :lol: :lol: :lol:

AlbiDartanan klobúk dolu nad tvojou trpezlivosťou. Hneď na začiatku ma pichalo v :butthead: s tým, že to bude osoba úplne neznalá, ale strašne opravychtivá a preto som sa nezapojil. Ináč sa tu viem aj ja niekedy celkom pekne zabaviť :P
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

lujdzo512
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Aug 2015, 20:13
Bydlisko: Poprad
Vek: 26

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa lujdzo512 » 18 Mar 2019, 21:38

Skúsil som odtestovať ten reproduktor pomocou batérie a reproduktor chrčal. Iba na tej najväčšej poistke som nameral 00,3 na ostatných som nenameral nič :D No však ja viem, že nemám o týchto veciach ani šajn, ale ten reproduktor bol už na vyhodenie, lebo už bol raz opravovaný a ďalšia oprava by sa neoplatila, takže som sa toho chytil ja :D :D :biggrin: :lol: . Však viem, že vám je to smiešne :D :D Keď to tak čítam tak aj mne :biggrin: :lol: :lol: :biggrin: Týmto by som sa veľmi pekne chcel poďakovať AlbiDartanan-ovi za jeho trpezlivosť somnou a s polopatistickým vysvetlovaním (presne tak som to potreboval vysvetliť) :agree: :agree: :lol: Myslím, že presne takto by to tu malo fungovať a nielen tu, ale všade. Lebo niekedy vôl zabudá, že aj on teľaťom bol :D :biggrin: :lol: :lol: Nebojte, nemiením sa opravovaním elektro spotrebičov živiť, len som chcel vyskúšať, či sa mi ho nepodarí opraviť, pred tým, ako ho vyhodím :confused: :confused: :lol: :biggrin: :biggrin: Ešte pridám zopár foto aby som vás potešil. :butthead: :butthead: :biggrin: :biggrin: :lol:
Prílohy
DSC_0009.jpg
DSC_0012.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa misocko » 18 Mar 2019, 22:21

vies aspon co si nameral tym 00,2 a tou I ?
ktora z poistiek je podla teba dobra? - absolutny zaklad, nic menej sa uz v elektrike merat neda, a to nieje ani 1/100 toho co potrebujes vediet aby si sa mohol pustit do opravy zosiku. Ak ta to bavi, kludne ti pomozeme zacat s elektrikou, len nechaj tu opravu bokom, zatial.

ked nevies absolutne nic a ides opravovat zosik ... (domysli si sam) 8O
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 18 Mar 2019, 22:44

lujdzo512 : takže to budú zhorené poistky a možno aj to TDA čko .
Dalo by sa kúpiť možno 2 kusy 100 ohmove 5W alebo 10W odpory a dať namiesto poistiek zatiaľ a zistiť či to boli iba poistky alebo aj ten integrovaný obvod ...

Toto bude možno "trocha" OT :
mr.dred - ja som si na začiatku sám pre seba hovoril že je to možno zbytočné , ale potom som si spomenul na svoje absolútne úplne začiatky : kedy "internet" bol ešte v plienkach a nemal som ku nemu poriadne prístup (či už časovo , alebo finančne ) ; nedostatok nejakej odbornej literatúry ktorá by mi objasnila kopec vecí (v knižnici čo tu máme toto chýbalo / alebo ešte stále chýba ) ; ˇporiadne žiaden človek na okolí ktorý by mi vedel poradiť - niečo ukázať / naučiť / vysvetliť ; keď som sa "pár" krát skoro "odrovnal" lebo som nevedel poriadne čo robím , iba som predpokladal že mám pravdu . Keď mi nešlo do hlavy napríklad niečo ako transformátory / elektromagnetické zariadenia / pokiaľ primár a sekundár niesu spojené ako bolo možné že sa na sekundárnej strane objavilo napätie [Elektromagnetická indukcia] . Postupom času som zničil kopec vecí / zariadení , pokazil pár merákov [keď som ich nesprávne zapájal ] (keď si na to v retrospektíve spomínam ) , no predpokladám že nie som v tomto sám .
V dnešnej dobe je síce internet dostupný a informácie sa hľadajú ľahšie no nejako "super" ochotných ľudí ktorý skúšajú poradiť [reálne - nie ako tý čo skúšajú oblbnúť ostatných kvôli peniazom , škodoradosti alebo neviem ešte čomu ... ] bez nejakej "náhrady / finančnej odmeny " v dnešnej dobe nieje až také množstvo ....

Takže sa aspoň trocha pokúšam "ukázať / poradiť " ako by sa asi toto dalo opraviť aj osobe "neznalej" [možno to nieje tá najsprávnejšia cesta - ale lepšie ako niekoho zahrnúť hromadou kníh , článkov a neviem čoho všetkého a povedať mu že sa s ním nebudeš na túto vec baviť pokiaľ si tie veci nepreštuduje ].


misocko :
1.on ten odpor reproduktoru meral správne podla "návodu" na meraní odporu (ja tak meriam repráky vždy :oops: , dokonca aj v niektorých knihách je písané merať ho na odpore :? , aj na nete nájdeš inštruktážne videá kde to merajú na odpore :confused: / síce ti funguje aj na diodovom teste / pred chvíľkou som skúšal 8O )
2.nie si sám pri tých opravách .
Ja tu mám " kopu projektov " na ktoré nemám čas / chuť / znalosti / prístroje / na to aby som z niektorými pohol (taký zaujímavý bol hádam teraz na posledy HDD čo mi nechcelo načítať , napätia vyzerali OK , žiadne :"water damage" , viditeľne zničené súčiastky / rady na nete - kúpte si novú PCB na ten typ HDD za 20 - 40 E a možno to pôjde . Pravdaže vrátiť by sa mi to nevrátilo ; nedávno som sa na to pozrel ešte raz , malo to na sebe JTAG "konektory" a náhodou pred nedávnom som sa začal zabávať z komunikáciou cez JTAG [na HDD okolo 20 pinov ] , tak som to začal merať no nič ; reku možno procesor nekmitá , tak som meral a nič , náhodou som našiel malý SMD kryštál / tak som ho vymenil a nič , skúšal som merať kryštál z osciloskopom + klasickou sondou [skúšal som to aj na iných starých zničených / chybných čo mám - zakaždým pri meraní prestali fungovať / vypli sa ] , porazený som sa začal pozerať zase ešte na napájanie a náhodou som natrafil na jedno samostatné ktoré išlo do vnútra HDD na napájanie OZ / zosilňovača pre hlavy .Vnútri bolo pár SMD keramických kondenzátorov a ten OZ čip , keď som tam priviedol napájanie tak jediné čo sa hrialo bol OZ - tak zase ostáva odložený dokiaľ mi zase niečo nenapadne .Čo mi tento projekt "priniesol" : malú špeciálnu aktívnu sondu na meranie veľmi náchylných obvodov / som si ju poskladal ) .Niektoré "projekty" pomaly posúvam ďalej (malú "vežu" mikro-systém kde pri zapnutí zamrzla / chybné napájanie procesoru 1,8 V kde sa prehrievajú tranzistory [ešte stále rozmýšľam či to spravým externým modulom pre 3,3v + 1,8V alebo iba vymeniť tranzistory za silnejšie , lenže je tam spätná väzba a ja pri tom neviem ako je to presne nastavené , či to nieje urobené špecificky pre nejaké zosilnenie a pod.] ; tablet - stále sa resetuje , mám už pripravený modul pre JTAG , no teraz som dokončieval modul nabíjačky LIon batérie / nevie sa v tablete nabiť batéria keď sa to stále resetuje ; a ešte kopec ďalších vecí ..).
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Mar 2019, 23:10

AlbiDartanan napísal:potom som si spomenul na svoje absolútne úplne začiatky
:) ja si k tomu musím ešte 20 rokov prirátať :) Začínal som na krištálke s asi 30m anténou natiahnutou cez záhradu a hrotovou diódou, kde sa ešte musela nastaviť najlepšia poloha, aby to vôbec hralo :lol: Potom zopár kopancov od elektrónkových rádií atď. Dnes je to o inom...
:agree:
Práve som otvoril bluetooth reprák s rádiom a svetlom - taký za dvacku pod rôznymi značkami (T2) , stále hlási Low batery, please charge. Odber má jak sviňa (1,8A) , procesor aj D-čkový koncák kúria, že sa nedá prst na nich udržať,repráky skáču v rytme jednosmerných nepravidelných impulzov, ale hrať sa mu chce...vraj im spadol... asi kôš.
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 18 Mar 2019, 23:18, upravené celkom 1 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa misocko » 18 Mar 2019, 23:14

Reprak by som samozrejme meral na odpor, pozri na foto, on to meral diodovym testom - z toho sa vela nedozvies, aj ked niektore repraky v spolupraci s niektorymi merakmi dokazu pipat aj s merakom (akose skrat na diodovom testery). Normalne ide pipanie z repraku.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Mar 2019, 23:25

Čo mám LCR meter, ten meria aj odpory 120Hz / 1kHz (ako prepnem) a vrčí/píska aj v reproduktore. MM - Metex len pípa na diodovom teste, v repro je ticho a ukáže zhruba hodnotu repráku ( 004 na 4 ohm))
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa jenda23 » 19 Mar 2019, 10:01

Hlavně tam nevrážej pojistky, ani odpory nemusíš shánět pokud nemáš, postačí i 24V žárovky.... další věcí v jakých obvodech jsou zapojeny...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa dudoo » 20 Mar 2019, 22:16

AlbiDartanan napísal:Zatiaľ možné diagnózy :


3. zhorené poistky pre výkonný zosilňovač TDA7265 .

4. niečo úplne iné čo tu ešte nebolo spomenuté alebo sa na to pozabudlo .

Je možné že je tu iba 1 závada , alebo všetky 4 .

Ako zmeriaš poistky :
Vypnutý zosilňovač ; meranie odporu 200 a zmerať čo je na poistkách (zakrúžkované v zelenom ) .Pokiaľ sú dobré merák by ti mal ukázať 0 ,alebo niečo veľmi blízke ku 0.
Skús sa pozrieť či nemáš nejaké poistky skryté aj v tej červene zakrúžkovanej oblasti / ak hej zmeraj ich ako tie predošlé ....
!
!
!
!
Prvé čo sa meria: P-O-I-S-T-K-(posledné písmeno je za 20 zlatých bludišťákov :argue: )

Vysvetlenie pre @lujdzo512: Ak Vám na poistke merák bez napájania (baterka - off, sieťové 230V - off) ukáže ". I", tak:
a.) nemáte kontakt s jednou sondou, alebo
b.) kontakt je stabilný a poistka je prdnutá.
c.) po pritlačení na jednu zo sond, ukáže sa niečo "OXX" (Pričom XX je akákoľvek iná hodnota nerovnajúca ". I")
d.) Borec čo opravuje na okolí a tie poistky vymení aj s možno v tom horšiom prípade aj TDA :(
0

lujdzo512
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Aug 2015, 20:13
Bydlisko: Poprad
Vek: 26

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa lujdzo512 » 28 Mar 2019, 10:56

jenda23 napísal: Hlavně tam nevrážej pojistky, ani odpory nemusíš shánět pokud nemáš, postačí i 24V žárovky :wink: :) .


Zdravím, po menšej prestávke som zase tu :wink: :) . Skúsil som urobiť, to čo mi napísal jenda23. Na tie malé poistky som pripojil 24V žiarovky. Po pripojení mi 2 žiarovky svietili, avšak na tej tretej poistke, ktorá je zakrúžkovaná mi žiarovka nesvietila :roll: :) . Vyzerá to tak, že s mojími schopnosťami sa už asi ďalej nedostanem :) .
Prílohy
upravená.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 28 Mar 2019, 12:31

Koľko vatové (ampérové) boli tie žiarovky .

Pokiaľ ti tie žiarovky začali svietiť na tých miestach , (ak mali dajme tomu možno 12 W ) tak tam bude pravdepodobne chyba v tom TDA7265 / bude asi zhorené .

Takže ďalšie meranie :
Vypnutý zosilňovač .
Multimeter si zapni na odpor 200 .

Mínus (čierny / gnd / com ) koniec multimetra pripoj na GND zosilňovača .
Červeným hrot pripoj na (TDA7265) :
1 pin napíš hodnotu
3 pin napíš hodnotu

Plus ( červený ) koniec multimetra pripoj na GND zosilňovača .
Čierny hrot pripoj na (TDA7265) :
1 pin napíš hodnotu
3 pin napíš hodnotu

Červený pripoj na 1 pin a čierny pripoj na 3 pin napíš hodnotu
Čierny pripoj na 1 pin a červený pripoj na 3 pin napíš hodnotu

Pinout pre TDA7265 máš už v tomto "vlákne" uverejnené .....

Inak tých 1,6 ohmu čo si zmeral na reproduktore sa mi nezdá , môžeš sa dostať priamo ku reproduktoru ?????

Ono pokiaľ by bol zhorené iba to TDA7265 tak by sa dalo hádam nejako vymeniť (prípadne nahradiť niečim silnejším ).Lenže pokiaľ tam bude reproduktor ( možno poškodený ) z 1,6 ohmu tak väčšina zosilňovačov sa bude porúčať [ešte by sa teoreticky dalo že bi sa do série dal nejaký výkonný odpor ale to bz bolo iba to najkrajnejšie riešenie ] ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

lujdzo512
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 09 Aug 2015, 20:13
Bydlisko: Poprad
Vek: 26

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa lujdzo512 » 01 Apr 2019, 10:00

AlbiDartanan napísal:Koľko vatové (ampérové) boli tie žiarovky .] ....
Tie žiarovky boli 24V 3W. Ďalej som meral tie hodnoty:

Mínus (čierny / gnd / com ) koniec multimetra a GND zosilňovača .
Červeným hrot na (TDA7265) :
1 pin = 17,1
3 pin = 17,1

Plus ( červený ) koniec multimetra na GND zosilňovača .
Čierny hrot pripoj (TDA7265) :
1 pin = 17,1
3 pin = 17,1

Červený na 1 pin a čierny na 3 pin = 00,0
Čierny na 1 pin a červený na 3 pin = 00,0

Dostal som sa priamo k reproduktorom a výsledok je asi taký, že nefungujú, keďže mi ukazuje na odpore samé nuly. A potom keď som pripojil reproduktor na 12V baterku, tak zazačal chrčať a potom sa mi z neho začalo dymiť. :) :) :lol: :lol:
Prílohy
20190331_190339.jpg
DSC_0001.jpg
20190330_173922.jpg
20190330_175837.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Apr 2019, 10:24

3W je málo alespoň 15- 20W, ale to co jsi naměřil je čistý zkrat.... takže bych vytáh zesik... ale zkrat je až moc dokonalej.

a to že jsi připojil reproduktory na 12V tak to radši pomlčím :ignore:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 01 Apr 2019, 12:34

Jenda23, a na AC zdroji príp. sínusovom generátore sa môže testovať reprak?
DC určite nie, neuplatní sa indukčnosť vinutia a pri činnom odpore to zle dopadne.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 01 Apr 2019, 21:51

maskrtnik01 - repráky sa vo veľmi krajnom prípade testujú z napätím a iba na krátku dobu , kvôli možnosti prehrania / zhorenia / zničenia cievky .Určite ich netestovať na 12 V / v tom videu bola použitá 9V baterka na kratučký čas ...
Tie reproduktory si mal zmerať na odpore hodnota 200 , lebo takto ti to neukázalo prakticky nič (keďže reproduktor má zavše okolo 4 ohmy) .


Ďalší postup by bol možno skúsiť odpájkovať ten integrovaný obvod (TDA7265) ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok