trapezový závit

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

trapezový závit

Príspevok od používateľa burizon » 21 Mar 2019, 11:39

Ahojte,
potreboval by som narezať trapezovy závit (maticu)Tr12. Upravujem zdvih píly, kde sa mi metrický závit stále zderie, tak dúfam, že trapez vydrží viac. Kúpil som závitovú tyč Tr12 a potrebujem do urobeného protikusu narezať závit. Závitníky sú drahé, inak by som to neriešil a neoplatí sa mi ich kupovať pre jednorázovú záležitosť. Dúfam, že som ten závit označil dobre. V trapezoch sa nevyznám, či sú tam rôzne stúpania alebo iné záležitosti. Viem zaslať malú časť z kúpenej tyče ako vzor, ak je to potrebné. Nemá z vás niekto takú možnosť?
0

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: trapezový závit

Príspevok od používateľa clim-ber » 21 Mar 2019, 12:59

Nie je jednoduchsie tam vovarit hotovu lacnu trapezovu matku ako zhanat drahy TR12x3 zavitnik ?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: trapezový závit

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Mar 2019, 13:59

Trapéz není problém vytočit, ale bude opravdu lepší koupit závitovou tyč https://www.briol.cz/zavitova-tyc-trapezova, osobně bych osadil nerezovku, a trapezovou matici https://www.briol.cz/matice-trapezova-kruhova . Ale TR12 se mu zdá malá pokud se o klasickou okružku.

PS: dotaz trošku OT jak jsi vyřešil zdvih pily, já ted taky vyrábím takovou malou formátovačku a zdvih řeším taky.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: trapezový závit

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Mar 2019, 15:00

0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: trapezový závit

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Mar 2019, 15:29

A ještě bacha, trapez může mít různý stoupání..
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: trapezový závit

Príspevok od používateľa burizon » 22 Mar 2019, 10:29

Áno, teraz to mám vyriešené presne tak,ako ste mi doporučili. Mám na pôvodnú trapezovú maticu privarené to, čo je potrebné, ale si myslím, že to nie je ono. Hodím sem foto,(večer) aby ste boli v obraze. Jenda, ja upravujem zdvih v originál stroji Holzmann, sám neviem aký tam je systém na zdvíhanie, pretože sa to celé zatiaľ chystám rozobrať. Doteraz som s problémami iba menil strhanú skrutku, ktorú mi do potrebného stavu upravil sústružník. Mám rozrobenú pílu, ktorú som nedokončil, pretože sa mi nepodarilo odtrániť nečistý rez, nechcel som do toho ďalej investovať, tak som kúpil kombináciu holzmanna, čo už banujem,lebo je to čínsko-rakúska spolupráca a tak to aj vyzerá. Nafotím ako som riešil zdvih a pošlem ti to, ak ti to pomôže.
0

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: trapezový závit

Príspevok od používateľa burizon » 23 Mar 2019, 00:18

prikladam nejaké foto.
Prílohy
original
original
tu chcem narezať zavit, matice do rezervy
tu chcem narezať zavit, matice do rezervy
súčasný stav
súčasný stav
0

Napísať odpoveď