Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Oprava zosil┼łova─Źa Skytec mobile amplifier system st 100

Oprava zosil┼łova─Źa Skytec mobile amplifier system st 100

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Oprava zosil┼łova─Źa Skytec mobile amplifier system st 100

Odosla┼ąod lujdzo512 » 04 Apr 2019, 15:27

AlbiDartanan nap├şsal:maskrtnik01 - repr├íky sa vo ve─żmi krajnom pr├şpade testuj├║ z nap├Ąt├şm a iba na kr├ítku dobu , kv├┤li mo┼żnosti prehrania / zhorenia / zni─Źenia cievky .Ur─Źite ich netestova┼ą na 12 V / v tom videu bola pou┼żit├í 9V baterka na kratu─Źk├Ż ─Źas ...
Tie reproduktory si mal zmera┼ą na odpore hodnota 200 , lebo takto ti to neuk├ízalo prakticky ni─Ź (ke─Ć┼że reproduktor m├í zav┼íe okolo 4 ohmy) .

─Äal┼í├ş postup by bol mo┼żno sk├║si┼ą odp├íjkova┼ą ten integrovan├Ż obvod (TDA7265) ....

Prep├í─Źte, ale ja som tie reproduktory meral na odpore 200. 8O 8O Pomyslel som si, ┼że reproduktory s├║ u┼ż nefunk─Źn├ę tak som ich len tak pripojil na t├║ baterku, ┼że uvid├şm, ─Źo sa stane :) :). A ke─Ć odp├íjkujem ten integrovan├Ż obvod (TDA7265), tak ─Źo tam d├ím ? :o :) :) A nieje to zbyto─Źn├ę, ke─Ć reproduktory s├║ pravdepodobne K.O. ? :) :(
Pr├şlohy
20190330_173922.jpg
lujdzo512
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 33
Vek: 22.08
Zalo┼żen├Ż: 09.08.2015

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 04 Apr 2019, 21:43

lujdzo512 - meral si to na 200k teda na tej hodnote m├┤┼że┼í mera┼ą do hodnoty 200 000 ohmov .
Ke─Ć┼że reproduktory m├ívaj├║ hodnotu zv├Ą─Ź┼ía hodnotu okolo 4 - 16 ohmov a tvoj merac├ş pr├şstroj ukazuje mo┼żno maxim├ílne na 2 - 3 desatine miesta ,tak tam m├í┼í preto 0 .
Keby si mal merac├ş pr├şstroj ktor├Ż ti ukazuje na 6-7 desatinn├Żch miest dalo by sa to meranie pova┼żova┼ą mo┼żno za adekv├ítne (ak by mal ten merac├ş pr├şstroj vysok├║ presnos┼ą merania ) .

Ak by sa stade dal pre─Ź ten IO a vedeli by sa hodnoty t├Żch reproduktorov (ko─żko ohmov maj├║) , sp├┤sob ich zapojenia - ─Źi to ide cez v├Żhybky (ak ├íno , s├║ tie v├Żhybky OK alebo KO ) / ─Źi s├║ zapojen├ę paralelne .

Potom by sa dalo pomaly mo┼żno zohna┼ą bu─Ć to TDA7265 alebo nejak├Ż in├Ż mo┼żno ┼íikovnej┼í├ş jednoduch├Ż IC (mo┼żno ─Źosi ako LM3886T + nejak├ę extra s├║─Źiastky ) nap├íjan├Ż symetrick├Żm nap├íjan├şm (+ GND -) .
Mo┼żno jeden 2 kan├ílov├Ż IC kde sa pripoj├ş v├Ż┼íkov├Ż reproduktor na jeden kan├íl a ten "basov├Ż" reproduktor na druh├Ż kan├íl ...

Mo┼żno niekto in├Ż tu na str├ínke e┼íte navrhne nejak├ę IC ktor├ę by sa sem mo┼żno hodilo ....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1698
Vek: 35.2
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod lujdzo512 » 07 Apr 2019, 11:35

Ah├í, tak to som nevedel, ┼że je medzi t├Żm tak├Ż rozdiel :) :) . Ospravedl┼łujem sa... :) :) . E┼íte raz som zmeral odpor t├Żch reproduktorov, d├║fam, ┼że u┼ż spr├ívne :D :D . No ja som rozm├Ż┼í─żal , ┼że ─Źi by sa nedalo nejako re├ílne zisti┼ą, ─Źi s├║ tie reproduktory v├┤bec funk─Źn├ę, ke─Ć┼że ja to pod─ża t├Żch ohmov pos├║di┼ą neviem. Napr. nejak├Żm prepojen├şm k├íblikov :D :D . Vedel by som objedna┼ą tak├ę ist├ę TDA7265. Mo┼żno by to za pokus st├ílo. Foto v pr├şlohe :) :lol:
Pr├şlohy
20190406_142649.jpg
20190406_144519.jpg
Bez názvu.jpg
lujdzo512
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 07 Apr 2019, 15:25

Od toho basov├ęho reproduktoru sk├║s odpoji┼ą jeden k├íbel (bu─Ć ─Źierny alebo ─Źerven├Ż ) a potom zmeraj . Ak ti bude aj vtedy ukazova┼ą menej ako 4 ohmy (v tvojom pr├şpade ti teraz ukazuje 0,6 ohmu ─Źo je d├í sa poveda┼ą skrat ) je vysoko pravdepodobn├ę ┼że reproduktor zhoren├Ż .
Pokia─ż ti ale pri odpojen├ş toho jedn├ęho k├íblu za─Źne ukazova┼ą 4 a viac ohmov tak bude na vine podla v┼íetk├ęho asi v├Żhybka na ktor├║ m├í┼í napojen├Ż v├Ż┼íkov├Ż a basov├Ż reproduktor .

Na t├Żch reproduktoroch nem├í┼í nap├şsan├ę ni─Ź ????
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod lujdzo512 » 14 Apr 2019, 14:35

Zdrav├şm, tak sk├║sil som zmera┼ą e┼íte ten odpojen├Ż reproduktor. Vyzer├í to tak, ┼że je kaput :biggrin: :D :lol: Lebo ukazuje len 007 :) :) Tak┼że zosil┼łova─Ź p├┤jde do kontajnera :D :D . In├í─Ź ─Ćakujem v┼íetk├Żm, ktor├ş sa zapojili do tejto konverz├íci├ş najm├Ą AlbiDartanan -ovi, ktor├Ż mi v┼íetko polopatistick├Ż vysvetlil. Aj ke─Ć sa mi to nepodarilo opravi┼ą, ale aspo┼ł som z├şskal nejak├ę u┼żito─Źn├ę rady a tak sa m├┤┼żem posun├║┼ą zase k inej oprave :lol: :lol: :D :D :finga: :finga:
Pr├şlohy
DSC_0060.jpg
lujdzo512
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod misocko » 14 Apr 2019, 16:57

007 - akoze agent? kde je ciarka, je to 7ohm alebo 0,07 alebo 0,7 ohm
zase kurna rozdiel medzi tym ci je reprak OK (7 ohm) alebo je mrtvy (0,07 a 0,7 ohm)
nauc sa merat
zober baterku (nie 12V akumulator aby si si neublizil kym nevies merat prud) , k tomu ziarovku (nie LED, normalnu ziarovku), pust si youtube alebo nieco poucne a meraj.
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2919
Vek: 42.72
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod Andrej152 » 14 Apr 2019, 19:35

ja tam vidim 00.7 :)
Andrej152
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 904
Vek: 17.95
Zalo┼żen├Ż: 29.07.2013

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 14 Apr 2019, 20:19

Sta─Źilo bi ti k├║pi┼ą reproduktor + dajme tomu to TDA ─Źko a mal by si plne funk─Źn├Ż zosil┼łova─Ź .Vedel by som si aj predstavi┼ą ┼że poniektor├Ż tu na f├│re by zobrali aj tak├Żto poni─çen├Ż zosil┼łova─Ź a ─Źosi z neho vytvorili ...
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod cool-zool » 14 Apr 2019, 20:22

Pri zvolenom rozsahu 200 ohm by to mohlo by┼ą 0,07 ohm a vtedy je ten reproduktor v prdeli ... Je pravda ┼że z tej fotky to vyzer├í fakt pochybne (v├Ą─Ź┼í├ş detail na display by sa hodil) ....
cool-zool
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 696
Vek: 50.04
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod mr.dred » 14 Apr 2019, 20:30

cool-zool nap├şsal:Pri zvolenom rozsahu 200 ohm by to mohlo by┼ą 0,07 ohm
pochybujem, ┼że ten mer├ík meria mal├ę odpory na 2 desatinn├ę miesta..
V├Żsledok je teda jasn├Ż - "upe─Źen├í" cievka reproduktoru - sp├ílen├í izol├ícia vinutia - skrat "spodn├ęho" dr├┤tu, ktor├Ż ide pod vinut├şm cievky.
= reprák v :butthead:

Tie┼ż nech├ípem, pre─Źo h├ídza┼ą flintu do ┼żita - zariadenie do kontajnera... adekv├ítny repr├ík na bazo┼íi za nejak├Żch 10 ÔéČ + integr├í─Ź - ┼żiadna ve─żk├í invest├şcia.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3103
Vek: 54.1
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod misocko » 14 Apr 2019, 21:15

Andrej152 nap├şsal:ja tam vidim 00.7 :)

ja tam tu bodku nevidim na fotke (nejaky tien ale bodka? :lol: ) ani v texte
jasne ze viem co nameral, len sa ho snazim trosku dostat do obrazu ked uz opravuje zosik a pohon vozika tak by mohol vediet co meria a tiez podat vysledky svojho merania, bez toho sa dalej nepohneme (to je takto naprd radit ked jedine co vie, je dat fotky)
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod lujdzo512 » 15 Apr 2019, 18:56

misocko nap├şsal:007 - akoze agent? kde je ciarka, je to 7ohm alebo 0,07 alebo 0,7 ohm
zase kurna rozdiel medzi tym ci je reprak OK (7 ohm) alebo je mrtvy (0,07 a 0,7 ohm)
nauc sa merat
.

:D :D Ujo, vy ste fest optimisticky naladen├Ż ─Źlovek :lol: :lol: :biggrin: T├í neviem na─Źo sa ma to p├Żtate, ke─Ć viete, ┼że je to 00,7 ohm. N├íhodou ja osobne si mysl├şm, ┼że ostatn├ş s├║ viac v obraze z moj├şch fotiek, ako ja z v├í┼ího nap├şsan├ęho postupu. 8) :biggrin: :biggrin: Aj ja si mysl├şm, ┼że by sa s n├şm dalo e┼íte nie─Źo robi┼ą, av┼íak moment├ílne na to nem├ím nejako ─Źas, lebo m├ím prioritnej┼íie veci rozbabran├ę :biggrin: :biggrin: :oops: :oops: .
lujdzo512
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 15 Apr 2019, 21:20

lujdzo512 - tak si to niekde odlo┼ż z t├Żm ┼że si nap├ş┼íe┼í ─Źo je tam pravdepodobne chyba ,alebo to niekomu "daruj" ....
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 15 Apr 2019, 22:00

lujdzo512 nap├şsal: :D :D Ujo, vy ste fest optimisticky naladen├Ż ─Źlovek :lol: :lol: :biggrin:

radsej mi tykaj
nemam rad ked mi niekto hovori UJO , hlavne nie pekne vysokoskolske brigadni─Źky u nas v robote (to zaboli) , potom si clovek uvedomi aky je stary :(
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist