Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Oprava zosilňovača Skytec mobile amplifier system st 100

Odoslaťod lujdzo512 » 04 Apr 2019, 15:27

AlbiDartanan napísal:maskrtnik01 - repráky sa vo veľmi krajnom prípade testujú z napätím a iba na krátku dobu , kvôli možnosti prehrania / zhorenia / zničenia cievky .Určite ich netestovať na 12 V / v tom videu bola použitá 9V baterka na kratučký čas ...
Tie reproduktory si mal zmerať na odpore hodnota 200 , lebo takto ti to neukázalo prakticky nič (keďže reproduktor má zavše okolo 4 ohmy) .

Ďalší postup by bol možno skúsiť odpájkovať ten integrovaný obvod (TDA7265) ....

Prepáčte, ale ja som tie reproduktory meral na odpore 200. 8O 8O Pomyslel som si, že reproduktory sú už nefunkčné tak som ich len tak pripojil na tú baterku, že uvidím, čo sa stane :) :). A keď odpájkujem ten integrovaný obvod (TDA7265), tak čo tam dám ? :o :) :) A nieje to zbytočné, keď reproduktory sú pravdepodobne K.O. ? :) :(
Prílohy
20190330_173922.jpg
lujdzo512
Okoloidúci
Okoloidúci
Vek: 21.84
Založený: 09.08.2015

Odoslaťod AlbiDartanan » 04 Apr 2019, 21:43

lujdzo512 - meral si to na 200k teda na tej hodnote môžeš merať do hodnoty 200 000 ohmov .
Keďže reproduktory mávajú hodnotu zväčša hodnotu okolo 4 - 16 ohmov a tvoj merací prístroj ukazuje možno maximálne na 2 - 3 desatine miesta ,tak tam máš preto 0 .
Keby si mal merací prístroj ktorý ti ukazuje na 6-7 desatinných miest dalo by sa to meranie považovať možno za adekvátne (ak by mal ten merací prístroj vysokú presnosť merania ) .

Ak by sa stade dal preč ten IO a vedeli by sa hodnoty tých reproduktorov (koľko ohmov majú) , spôsob ich zapojenia - či to ide cez výhybky (ak áno , sú tie výhybky OK alebo KO ) / či sú zapojené paralelne .

Potom by sa dalo pomaly možno zohnať buď to TDA7265 alebo nejaký iný možno šikovnejší jednoduchý IC (možno čosi ako LM3886T + nejaké extra súčiastky ) napájaný symetrickým napájaním (+ GND -) .
Možno jeden 2 kanálový IC kde sa pripojí výškový reproduktor na jeden kanál a ten "basový" reproduktor na druhý kanál ...

Možno niekto iný tu na stránke ešte navrhne nejaké IC ktoré by sa sem možno hodilo ....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 34.97
Založený: 09.07.2009

Odoslaťod lujdzo512 » 07 Apr 2019, 11:35

Ahá, tak to som nevedel, že je medzi tým taký rozdiel :) :) . Ospravedlňujem sa... :) :) . Ešte raz som zmeral odpor tých reproduktorov, dúfam, že už správne :D :D . No ja som rozmýšľal , že či by sa nedalo nejako reálne zistiť, či sú tie reproduktory vôbec funkčné, keďže ja to podľa tých ohmov posúdiť neviem. Napr. nejakým prepojením káblikov :D :D . Vedel by som objednať také isté TDA7265. Možno by to za pokus stálo. Foto v prílohe :) :lol:
Prílohy
20190406_142649.jpg
20190406_144519.jpg
Bez názvu.jpg
lujdzo512
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod AlbiDartanan » 07 Apr 2019, 15:25

Od toho basového reproduktoru skús odpojiť jeden kábel (buď čierny alebo červený ) a potom zmeraj . Ak ti bude aj vtedy ukazovať menej ako 4 ohmy (v tvojom prípade ti teraz ukazuje 0,6 ohmu čo je dá sa povedať skrat ) je vysoko pravdepodobné že reproduktor zhorený .
Pokiaľ ti ale pri odpojení toho jedného káblu začne ukazovať 4 a viac ohmov tak bude na vine podla všetkého asi výhybka na ktorú máš napojený výškový a basový reproduktor .

Na tých reproduktoroch nemáš napísané nič ????
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
AlbiDartanan
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod lujdzo512 » 14 Apr 2019, 14:35

Zdravím, tak skúsil som zmerať ešte ten odpojený reproduktor. Vyzerá to tak, že je kaput :biggrin: :D :lol: Lebo ukazuje len 007 :) :) Takže zosilňovač pôjde do kontajnera :D :D . Ináč ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do tejto konverzácií najmä AlbiDartanan -ovi, ktorý mi všetko polopatistický vysvetlil. Aj keď sa mi to nepodarilo opraviť, ale aspoň som získal nejaké užitočné rady a tak sa môžem posunúť zase k inej oprave :lol: :lol: :D :D :finga: :finga:
Prílohy
DSC_0060.jpg
lujdzo512
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod misocko » 14 Apr 2019, 16:57

007 - akoze agent? kde je ciarka, je to 7ohm alebo 0,07 alebo 0,7 ohm
zase kurna rozdiel medzi tym ci je reprak OK (7 ohm) alebo je mrtvy (0,07 a 0,7 ohm)
nauc sa merat
zober baterku (nie 12V akumulator aby si si neublizil kym nevies merat prud) , k tomu ziarovku (nie LED, normalnu ziarovku), pust si youtube alebo nieco poucne a meraj.
misocko
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 42.48
Založený: 14.06.2009

Odoslaťod Andrej152 » 14 Apr 2019, 19:35

ja tam vidim 00.7 :)
Andrej152
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 17.72
Založený: 29.07.2013

Odoslaťod AlbiDartanan » 14 Apr 2019, 20:19

Stačilo bi ti kúpiť reproduktor + dajme tomu to TDA čko a mal by si plne funkčný zosilňovač .Vedel by som si aj predstaviť že poniektorý tu na fóre by zobrali aj takýto ponićený zosilňovač a čosi z neho vytvorili ...
AlbiDartanan
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod cool-zool » 14 Apr 2019, 20:22

Pri zvolenom rozsahu 200 ohm by to mohlo byť 0,07 ohm a vtedy je ten reproduktor v prdeli ... Je pravda že z tej fotky to vyzerá fakt pochybne (väčší detail na display by sa hodil) ....
cool-zool
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 49.81
Založený: 09.12.2013

Odoslaťod mr.dred » 14 Apr 2019, 20:30

cool-zool napísal:Pri zvolenom rozsahu 200 ohm by to mohlo byť 0,07 ohm
pochybujem, že ten merák meria malé odpory na 2 desatinné miesta..
Výsledok je teda jasný - "upečená" cievka reproduktoru - spálená izolácia vinutia - skrat "spodného" drôtu, ktorý ide pod vinutím cievky.
= reprák v :butthead:

Tiež nechápem, prečo hádzať flintu do žita - zariadenie do kontajnera... adekvátny reprák na bazoši za nejakých 10 € + integráč - žiadna veľká investícia.
Nešikovní elektrikári majú občas takú zvláštnu iskru v oku.
mr.dred
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 53.86
Založený: 17.08.2011

Odoslaťod misocko » 14 Apr 2019, 21:15

Andrej152 napísal:ja tam vidim 00.7 :)

ja tam tu bodku nevidim na fotke (nejaky tien ale bodka? :lol: ) ani v texte
jasne ze viem co nameral, len sa ho snazim trosku dostat do obrazu ked uz opravuje zosik a pohon vozika tak by mohol vediet co meria a tiez podat vysledky svojho merania, bez toho sa dalej nepohneme (to je takto naprd radit ked jedine co vie, je dat fotky)
misocko
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod lujdzo512 » 15 Apr 2019, 18:56

misocko napísal:007 - akoze agent? kde je ciarka, je to 7ohm alebo 0,07 alebo 0,7 ohm
zase kurna rozdiel medzi tym ci je reprak OK (7 ohm) alebo je mrtvy (0,07 a 0,7 ohm)
nauc sa merat
.

:D :D Ujo, vy ste fest optimisticky naladený človek :lol: :lol: :biggrin: Tá neviem načo sa ma to pýtate, keď viete, že je to 00,7 ohm. Náhodou ja osobne si myslím, že ostatní sú viac v obraze z mojích fotiek, ako ja z vášho napísaného postupu. 8) :biggrin: :biggrin: Aj ja si myslím, že by sa s ním dalo ešte niečo robiť, avšak momentálne na to nemám nejako čas, lebo mám prioritnejšie veci rozbabrané :biggrin: :biggrin: :oops: :oops: .
lujdzo512
Okoloidúci
Okoloidúci

Odoslaťod AlbiDartanan » 15 Apr 2019, 21:20

lujdzo512 - tak si to niekde odlož z tým že si napíšeš čo je tam pravdepodobne chyba ,alebo to niekomu "daruj" ....
AlbiDartanan
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod misocko » 15 Apr 2019, 22:00

lujdzo512 napísal: :D :D Ujo, vy ste fest optimisticky naladený človek :lol: :lol: :biggrin:

radsej mi tykaj
nemam rad ked mi niekto hovori UJO , hlavne nie pekne vysokoskolske brigadničky u nas v robote (to zaboli) , potom si clovek uvedomi aky je stary :(
misocko
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Predchádzajúca

Naspäť na Audiotechnika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist