Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Akusticky difuzer POMOC

Akusticky difuzer POMOC

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Akusticky difuzer POMOC

Odosla┼ąod hpeter » 16 Apr 2019, 08:05

keby ste mali openbaffle-dipoly, vtedy sa situacia este skomplikuje. ale vraj je to super.
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1412
Vek: 35.23
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Loloone » 17 Apr 2019, 08:01

@ Juroo
Juroo nap├şsal:Posunie to o 20-30cm a zrazu sa stane z├ízrak nie :lol:

...ano presne to som mal na mysli :-) vzdialenost zdroja zvuku od rohu/steny miestnosti ma priamo vpliv napr. na stojatu vlnu a moze pomoct zlepsit zvuk hlavne basovu (pomalu) zlozku, nielen v mieste posluchu...
Juroo, ospravedlnuje ta len neznalost fyziky :thumbup:

@ misop
odporucam regnut sa na nejake hi-fi-sticke forum
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp
Loloone
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1367
Vek: 46.77
Zalo┼żen├Ż: 29.08.2010

Odosla┼ąod penjo » 17 Apr 2019, 09:41

Ja by som v prvom rade odpor├║─Źal vymeni┼ą reprobedne za nie─Źo sol├şdne hraj├║ce, a┼ż potom rie┼íi┼ą miestnos┼ą.
penjo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 793
Vek: 28.57
Zalo┼żen├Ż: 31.05.2007

Odosla┼ąod Juroo » 17 Apr 2019, 09:58

Loloone, teba ospravedl┼łuje nepochopenie druh├ęho n├ízoru. Pre─Ź├ştaj si e┼íte raz, neviem kde sa rozch├ídzame :
Rozhodni sa s├ím ─Źi chce┼í len zamaskova┼ą probl├ęm (laborovan├şm a pos├║van├şm) alebo ho aj re├ílne rie┼íi┼ą (stavebn├ę ├║pravy).

├üno, ak pova┼żujeme za rie┼íenie to, ┼że n├íjdeme miesto kam d├íme bedne, n├íjdeme bod kde si mus├şm da┼ą hlavu aby boli n├şzke frekvencie pod─ża predst├ív ... nedaj boh ┼że si sadnem inak. To si m├┤┼że rovno k├║pi┼ą sl├║chadl├í a je po probl├ęme :wink:
Nevyrie┼íi to probl├ęm s dozvukom, rezonovan├şm a dunen├şm miestnosti ani t├Żm ┼że ka┼żd├ęho pol metra to hr├í inak ... jednoducho len ┼ípi─Źku probl├ęmu posunie┼í ─Źiasto─Źne inam ...
K neznalosti fyziky, ke─Ć sa miestnos┼ą pres├Żti (vysok├Ż netlmen├Ż dozvuk) a na n├şzkych frekvenci├ích je to najintenz├şvnej┼íie ... je skoro jedno kde je reproduktor umiestnen├Ż ... ur─Źite si videl frekven─Źn├ę mapy ktor├ę s├║ dan├ę len rozmermi dan├ęho objektu. Toto treba zamedzi┼ą inak v┼żdy bud├║ rohy/steny pres├Żten├ę a stred miestnosti utlmen├Ż ... hlavne v rezonan─Źn├Żch m├│doch miestnosti a s harmonick├Żmi frekvenciami sa polohy u┼ż len n├ísobia. (Preto som mu odporu─Źil onen program)

Inak sme pekne OT. Rie┼íil sa tu dif├║zer ... bedne s├║ pravdepodobne rozlo┼żen├ę nes├║merne. MisoP, nechce┼í nakresli┼ą mal├ş pl├ínik ?

@Penjo, na toto bedne nemaj├║ vplyv. Aj tie najlep┼íie reproduktory bud├║ v netlmenej miestnosti hra┼ą nahovno ... Treba si uvedomi┼ą ┼że zatia─ż ─Źo pri repr├íkoch sa sna┼ż├şme o najrovnej┼íiu frekven─Źn├║ charakteristiku tak miestnos┼ą s t├Żm narob├ş paseku kde to lieta k─żudne +/- 15-20dB ...
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzer├í ke─Ć sa Stavb├ír montuje do elektra ...
Juroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 659
Vek: 29.38
Zalo┼żen├Ż: 24.02.2007

Odosla┼ąod penjo » 17 Apr 2019, 10:28

Juroo, mne to vysvet─żova┼ą nemus├ş┼í. Problematiku pozn├ím.
V nede─żu som robil jednu men┼íiu akciu, kde sa prezentovali r├┤zne reprobedne, najm├Ą teda DIY, naproti tomu s├ęriovky BW CM9, ktor├ę m├í misop, zna─Źne zaost├ívali v ka┼żdom smere. Proste prepad├ík za 2000ÔéČ. Miestnos┼ą bolo javisko v kult├║rnom dome, kde sme po─Ź├║vali hlavne prejav bedn├ş a nie ozveny a vplyv miestnosti. Preto p├ş┼íem, ┼że treba ma┼ą najprv bedne, ktor├ę bud├║ hra┼ą dobre v akomko─żvek priestore - rozumej, ┼że bud├║ "rovn├ę" a n├ísledne sa d├í zaobera┼ą miestnos┼ąou a jej ├║pravami. K ─Źomu bude NAJPRV upravova┼ą priestor, ke─Ć tie konkr├ętne bedne maj├║ basy oni─Źom, nev├Żrazn├ę, naviazanie v├Ż┼íka-stred hrozn├ę, smerovos┼ą stredov├ęho repr├íku katastrof├ílna. Ch├Żbaj├║ce frekvencie, resp. prepady v pren├í┼íanom p├ísme nedorovn├í┼í miestnos┼ąou (okrem pr├şpadu, kedy sa uplat┼łuj├║ m├│dy miestnosti na n├írast basov na ur─Źit├Żch f). Proste ─Źo repros├║stava nezahr├í, miestnos┼ą nevyrie┼íi. Ale zase naopak, ke─Ć niektor├ę f prevl├ídaj├║, a┼ż toto sa d├í rie┼íi┼ą akustick├Żmi ├║pravami, dif├║zormi, basov├Żmi pascami, ktor├ę moc nefunguj├║, at─Ć.

Keby som tie jeho bedne nepo─Źul, nedovolil by som si toto nap├şsa┼ą.
penjo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Juroo » 17 Apr 2019, 11:51

@Penjo, tak ak si ich po─Źul, nie je o ─Źom ┼ípekulova┼ą. V kultur├íku bude ur─Źite lep┼íia akustika, bl├şzke odrazy relat├şvne ─Ćaleko a m├│dy podstatne frekven─Źne ni┼ż┼íie ako v ob├Żvacej izbe. Ke─Ć to tam nie─Źo nezahralo, tak v problematickej izbe to bude len a len hor┼íie. S t├Żm ─Źo p├ş┼íe┼í ├║plne s├║hlas├şm :thumbup:
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzer├í ke─Ć sa Stavb├ír montuje do elektra ...
Juroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 659
Vek: 29.38
Zalo┼żen├Ż: 24.02.2007

Odosla┼ąod diamos » 17 Apr 2019, 12:16

Je to divne, ale skutocnost je uplne ina.
Tie B&W CM9 hraju v obyvacke ovela lepsie nez v kulturaku.
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 330
Vek: 46.39
Zalo┼żen├Ż: 02.07.2018

Odosla┼ąod Loloone » 17 Apr 2019, 18:35

skusat regalovky v kulturaku to je fakt popici napad :-)
takisto si myslim ze ziadna hi-fi bedna sa nesnazi o co najvyrovnanejsiu freq. charakteristiku (ani nahodou :-) ) + dalsie kokotiny ale nebudem to tu pitvat.... ste dost vedla podla mojho nazoru :-) referencny posluch napr. v studiu a hi-fi posluch v domacnosti aj ked na vysokej urovni su a budu vzdy dve rozne veci, aj ked samozrejme niektore zakonitosti platia rovnako pre obe sfery...

ok, takze podla vas odbornikov (Juroo, penjo) co teraz, jake riesenie navrhujete teda? ...okrem toho ze nove repraky treba kupit :-)
tak co este by bolo dobre urobit :-)
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp
Loloone
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1367
Vek: 46.77
Zalo┼żen├Ż: 29.08.2010

Odosla┼ąod penjo » 17 Apr 2019, 19:50

Si ment├ílne zaostal├Ż, alebo nevie┼í ─Ź├şta┼ą, ─Źi h─żada┼ą inform├ície?
CM9 s├║ st─║pov├ę trojp├ísma, zvukovo podpriemern├ę. Alebo je hluch├í zna─Źn├í ─Źas┼ą osadenstva, ktor├í sa z├║─Źastnila a mala mo┼żnos┼ą to porovna┼ą s s dvoma 4-p├ísmami a ─Ćal┼í├şmi men┼í├şmi home-made reprobed┼łami? A akosi v┼íetci, okrem majite─żov sa zhodli, ┼że v├┤bec nehraj├║ dobre.
N├ízor m├í┼í ozaj pekn├Ż, aj vyjadrovanie na ├║rovni, to sa mus├ş uzna┼ą. V ┼żivote si na takej akcii nebol, nevie┼í ─Źo sa tam dialo, ako to prebiehalo, ale bude┼í mudrova┼ą. Od toho je predsa internet, ┼że?

U┼ż som nap├şsal...v prvom rade vymeni┼ą reprobedne, potom povola┼ą odborn├şka na meranie akustiky miestnosti a n├ísledne a┼ż ┼ípekulova┼ą, ak├Żmi prvkami to rie┼íi┼ą.

A ke─Ć chce┼í r├Żpa┼ą, tak vie┼í v├┤bec ak├í je ├║─Źinnos┼ą toho tvojho doporu─Źen├ęho basstrapu do rohov? Miziv├í. U┼ż tu niekde odznelo, kto toto vie re├ílne rie┼íi┼ą. Martin Vitvar alias Check z Prahy, ktor├Ż dokonca vyvinul nieko─żko prvkov na ├║pravu akustiky miestnosti. A na basy to pomenoval Boomkiller, pri─Źom to je Helmholtzov rezon├ítor, ktor├Ż sa pr├íve na z├íklade meran├ş nalad├ş na kritick├ę frekvencie.

OT: v├Żrobe DIY reprobedn├ş sa sporadicky venujem u┼ż nieko─żko rokov, tak naozaj mi nie je treba vysvet─żova┼ą nie─Źo oh─żadom repros├║stav, po┼ąa┼żmo akustiky v miestnosti
https://svetelektro.com/modules.php?nam ... d4a0f60228
penjo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 17 Apr 2019, 22:20

diamos nap├şsal:Je to divne, ale skutocnost je uplne ina.
Tie B&W CM9 hraju v obyvacke ovela lepsie nez v kulturaku.

A┼ż Ti do tej ob├Żva─Źky nanominujem bedne bez hrbu na 100Hz, v├Żkonovej diery medzi 2 a 3 kHz a bez skreslenia na stredoch (vplyv asi nezatl─Źen├ęho breakupu stre─Ć├íku), tak r├Żchlo pochop├ş┼í, ┼że tie CM9 hraj├║ zle ├║plne v┼íade. Ja viem, ┼że sme niekomu v nede─żu rozkopali b├íbovi─Źky na pieskovisku, ale t├Żm, ┼że bude obhajova┼ą nepodarok z toho dobr├ę bedne neurob├ş. Nepodarok ostane nepodarkom. Tie CM-k├í nemali proti tomu ostatn├ęmu ┼íancu asi v ┼żiadnej discipl├şne...

─îo sa t├Żka akustiky miestnosti, tu evidentne takmer nikto (okrem Juraa a penja) nem├í ┼íajn, o ─Źom vlastne p├ş┼íe. Kto chce pochopi┼ą chovanie s├║stav v mod├ílnom p├ísme, je na nete k dispoz├şcii dos┼ą literat├║ry aj simul├ítorov. D├í sa z toho hodne dozvedie┼ą aj bez toho, aby ─Źlovek bol fyzik.
Vo fin├íle ─Źlovek obyvkle pr├şde k tomu, ┼że bu─Ć vyrie┼íi akustiku vecami ako "boomkiller", ─Źo je dos┼ą n├íkladn├ę, alebo sk├║si multisub (tie┼ż n├íkladn├ę) alebo sa na to vyka┼íle a vyrie┼íi probl├ęm len v mieste posluchu a to pou┼żit├şm DSP (jednoducho vyekvalizuje m├│dy miestnosti, no e┼íte raz upozor┼łujem, ┼że to rie┼íi len jedno miesto). Koberce v pr├şpade basov naozaj moc nepom├┤┼żu a basstrapy m├┤┼żu situ├íciu e┼íte zhor┼íi┼ą.
TheLastUnicorn
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 374
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2014

Odosla┼ąod diamos » 17 Apr 2019, 23:44

Kto z vas ich pocul hrat aj v obyvacke aj v kulturaku a vie to porovnat ?

Penjo, nikto z nas nepovedal ze bw hraju dobre v kulturaku na tej akcii.
Len sme boli prekvapeny pretoze doma to proste hra pekne.
Mozno nie dokonale ale prijemne.Hlavne vokaly su velmi pocuvatelne.
V kulturaku presne naopak, stredy boli divne.
Doma je zapojeny vecsinou elektronkovy zosik DIY a tranzistorak Yamaha.Zdroj je Oppo alebo
sa hra z Tidalu.

Nepovazujem sa za odbornika ale myslim si ze priestor ma zasadny vplyv na
zvukovy prednes.No a tieto CM9 boli s najvecsou pravdepodobnostou
navrhnute do priemerne vybavenej obyvacky vecsich rozmerov.

A este jedna poznamka: Neurazajte sa tu ! To z nikoho neurobi vecsieho odbornika.
Proste diskutujme.Kazdy prispevok ma svoju hodnotu.
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 330
Vek: 46.39
Zalo┼żen├Ż: 02.07.2018

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 18 Apr 2019, 07:06

Doma to hr├í pr├şjemne, lebo tam nem├íte mo┼żnos┼ą to porovna┼ą a ste na ne zvyknut├ş. V kultur├íku to bolo divn├ę, preto┼że to bezprostredne po po─Ź├║van├ş in├ęho pra┼ítilo do u┼í├ş. A zosil┼łova─Źe alebo tidal sem neple┼ąte, m┼ła nezauj├şma 4-prvkov├í n├íprava, ke─Ć prevodovka rad├ş na h...o. Priestor m├í z├ísadn├Ż vplyv, ale nie rozhodne nie na v┼íetko. Ak DI sk├í─Źe ako veveri─Źka po strome, tak to bude po─Źu┼ą v ka┼żdej miestnosti. Pre─Źo ostatn├ę bedne hraj├║ dobre doma aj v kultur├íku? A pre─Źo hraj├║ dobre v┼íetko a nielen vok├íly? Chlapci, nepri┼íiel som sem z mesiaca na trojkolke, v kra┼ąasoch a tri─Źku s n├ípisom "Nazdar".
Ale poviem Ti na z├íver asi takto: Ak si Ty s nimi spokojn├Ż, tak Ok a ┼í┼ąastne si ich po─Ź├║vaj. M├┤j n├ízor pre Teba m├┤┼że by┼ą ├║plne irelevantn├Ż. Basy si doekvalizuj.
TheLastUnicorn
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 374
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2014

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist