Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Prenos WIFI na 1,5 km

Prenos WIFI na 1,5 km

Moderátori: psichac, Moderátori

Prenos WIFI na 1,5 km

Odosla┼ąod brem » 13 Apr 2019, 03:49

Zdrav├şm v├ís p├íni.

M├┤┼żem poprosi┼ą o pomoc?
Potreboval by som prenies┼ą internet z mojej firmy ku mne domov.
Vzdu┼ín├í vzdialenos┼ą je cca 1,5 km nemeral som to presne, ale v ceste nie je ┼żiadna prek├í┼żka a budovu firmy z balk├│na vid├şm. Ide mi o to, aby som nemusel plati┼ą internet doma aj vo firme.
Vie mi niekto poradi┼ą ako to najlep┼íie vyrie┼íi┼ą? ─îo presne si m├ím k tomu k├║pi┼ą, aby to norm├ílne a bez probl├ęmu fungovalo?
V tomto som úplná lama :?
─Äakujem
brem
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 3
Zalo┼żen├Ż: 13.04.2019

Re: Prenos WIFI na 1,5 km

Odosla┼ąod technikus110 » 13 Apr 2019, 05:40

napr├şklad produkty tejto firmy: https://www.ui.com/products/#airmax

P.S. a keby si p├ín podnikate─ż do nicu vyp├şsal okres z ktor├ęho je, tak mu ur─Źite niekto miestny ochotne pom├┤┼że a d├í viac inform├íci├ş....
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 531
Vek: 59.63
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod mihal.dp » 13 Apr 2019, 13:01

ubnt loco m5 :-)
mihal.dp
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 421
Vek: 28.9
Zalo┼żen├Ż: 04.07.2008
Paragraf: 23

Odosla┼ąod pocitujlasku » 13 Apr 2019, 16:15

2x nanostation loco, ako bridge a bude sa to tvarit, ze aj doma si v praci. ak to teda nevadi
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4512
Vek: 36.35
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod brem » 13 Apr 2019, 22:37

technikus110 nap├şsal:napr├şklad produkty tejto firmy: https://www.ui.com/products/#airmax

P.S. a keby si p├ín podnikate─ż do nicu vyp├şsal okres z ktor├ęho je, tak mu ur─Źite niekto miestny ochotne pom├┤┼że a d├í viac inform├íci├ş....

Nie som a┼ż tak├Ż ve─żk├Ż podnikate─ż .... keby ├íno, nerie┼íim to takto :wink:
Potreboval by som pr├şstroj s frekvenciou 2,4 Ghz a 5 Ghz dokopy... neviem m├ím zrejme 2,4 Ghz, ale po ─Źase ked sa prejde na 5 Ghz nech to nemus├şm zas rie┼íi┼ą.
Nechcem kupova┼ą ant├ęnu zvl├í┼í┼ą - router zvl├í┼í┼ą - stanicu zvl├í┼í┼ą a preto sa p├Żtam na univerz├ílne rie┼íenie.
Je tak├í ma┼íina, ktor├í mi to nahrad├ş v┼íetko v jednom? aby som nemusel rie┼íi┼ą xy zdrojov a xy k├íblov :roll:

-- Spojen├Ż pr├şspevok 13 Apr 2019, 22:52 --

pocitujlasku nap├şsal:2x nanostation loco, ako bridge a bude sa to tvarit, ze aj doma si v praci. ak to teda nevadi

Nesta─Źil by mi iba doma nejak├Ż univerz├ílny pr├şstroj s tak├Żm dosahom ?
Ved na firme u┼ż router m├ím a ten ─Źo som mal doma bez tak odi┼íiel.
Je nie─Źo ─Źo by som mal pou┼żi┼ą doma aby to malo tak├Ż dosah cca 1,5km?
Potreboval by som pr├şstroj s frekvenciou 2,4 Ghz a 5 Ghz dokopy... neviem wifi m├ím zrejme 2,4 Ghz, ale po ─Źase ked sa prejde na 5 Ghz nech to nemus├şm zas rie┼íi┼ą.
Existuje jedna tak├í ma┼íina, ktor├í mi to nahrad├ş v┼íetko v jednom ? Aby som doma nemusel rie┼íi┼ą XY zdrojov, ant├ęn a k├íblov... ale tak aby som u┼ż na firme do toho nemusel zasahova┼ą ked to tam v fr─Ź├ş. :roll:
brem
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 3
Zalo┼żen├Ż: 13.04.2019

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 13 Apr 2019, 23:15

brem
Dalo by sa spravi┼ą ┼że si k├║pi┼í kvalitn├║ ma┼íinku ktor├║ bude┼í ma┼ą doma .Nasmeruje┼í si ju na tvoju firmu a preskenuje┼í ─Źi vid├ş┼í firemn├ę wifi .Ak uvid├ş┼í , sk├║s sa na to napoji┼ą ak bude┼í ma┼ą dobr├Ż sign├íl .Ak nebude┼í vidie┼ą ┼żiaden alebo prislab├Ż sign├íl bude┼í potrebova┼ą druh├║ ma┼íinku v tvojej firme ktor├í ti tento sign├íl bude "posiela┼ą" domov .... Pokia─ż k├║pi┼í nie─Źo nerozumn├ę tak sa potom ne─Źuduj ┼że ni─Ź nechyt├ş┼í alebo ti to nebude fungova┼ą ("pop├ílil" som sa u┼║ ve─ża kr├ít .... ) .

Ako tu u┼ż p├şsali od ubnt s├║ celkom dobr├ę v├Żrobky .

Ak chce┼í nie─Źo lacnej┼íie poh─żadaj na baz├íri nie─Źo ako airlive wl-5460ap + zo┼że┼ł si smerov├║ ant├ęnu ...
Ak chce┼í e┼íte nie─Źo lacnej┼íie tak si pozh├í┼łaj extern├ę USB wifi z mo┼żnos┼ąou pripojenia externej ant├ęny + extern├║ smerov├║ ant├ęnu .....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1697
Vek: 35.2
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod pocitujlasku » 14 Apr 2019, 08:09

nesnaz sa o najlacnejsie, lebo na to doplatis. 2x loco m5 mas do 100 eur, predstav si to ako nahradu kabla - v praci vstup ethernet, doma tiez ethernet a nanho si sa ake wifi budes chciet.
napajanie maju PoE.
su to zariadenia, ktore su prakticky neznicitelne, blizko jedneho udrel blesk a odisiel akurat adapter.
funguju bez restartu mesiace/roky na rozdiel od lacnych vsetko v jednom.
a nehovor, ze 100 eur je pre podnikatela vela.
---------------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 14 Apr 2019, 08:34

AlbiDartanan nap├şsal:Ako tu u┼ż p├şsali od ubnt s├║ celkom dobr├ę v├Żrobky

Tak tak, doma m├ím komplet cel├║ sie┼ą unifi, ne─żutujem ani jeden cent.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1211
Vek: 22.64
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod Dr.Martin » 14 Apr 2019, 08:53

Tak ke─Ć je ti ─ż├║to da┼ą za nov├ę to─żko pe┼łaz├ş sk├║s bazo┼í.
https://pc.bazos.sk/inzerat/96603829/Na ... -Loco5.php
https://pc.bazos.sk/inzerat/96603946/NanoStation-5.php

Máš to do 30 eur aj s poštou.
Dr.Martin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 639
Vek: 25.08
Zalo┼żen├Ż: 15.06.2011

Odosla┼ąod technikus110 » 14 Apr 2019, 10:19

brem: máš SS

1. Nako─żko v┼íetko s├║ to prvky ktor├ę sa p├íruj├║ a s├║ so smerov├Żm prenosom, tak ur─Źite potrebuje┼í pr├şstupov├Ż bod v pr├íci a klienta doma.
2. Ned├║faj, ┼że si smerovkou n├íjde┼í WiFi v pr├íci, takto to nefunguje.
3. A taktie┼ż si neudal ak├║ prenosov├║ r├Żchlos┼ą po┼żaduje┼í.
4. Ak to bude┼í rie┼íi┼ą, tak 5GHz syst├ęm. To p├ísmo je e┼íte st├íle r├Żchlej┼íie a nie a┼ż tak zaru┼íen├ę - samozrejme pod─ża lokality, kde b├Żva┼í, to nemus├ş by┼ą pravda.
5. Do exteri├ęru ┼ąah├í┼í iba jeden LAN k├íbel. PoE nap├íja─Ź m├í┼í v racku, alebo pri LAN z├ísuvke na stene, ┼żiadna sple┼ą k├íblov.
6. Mo┼żno, ┼że Lama bude potrebova┼ą pom├┤c┼ą s nastaveniami AP a CL, ale d├í sa to zvl├ídnu┼ą aj samo┼ít├║diom.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 531
Vek: 59.63
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod marioo » 14 Apr 2019, 11:57

On si sk├┤r myslel, ┼że bude ma┼ą zariadenie ktor├ę mu sprav├ş spoj na 1,5 km a aj wifi doma ALL in ONE :)

2x ubunt + jedno male wifi doma - ale treba si uvedomi┼ą vidite─żnos┼ą a tie┼ż aby sign├íl mal priestor na ┼í├şrenie ...
nie, ┼że d├í┼í to zariadenie na pr├şzem├ş doma a bude┼í sa ─Źudova┼ą, ┼że s├şce vidite─żnos┼ą je ale r├Żchlos┼ą ┼żiadna a chybovos┼ą vysok├í ....
a na 1,5 km je u┼ż nejak├í t├í Fresnelova z├│na... na 1,5 km potrebuje┼í aspon 5-8 fresnelovu metrov├║ z├│nu ... tj v├Ż┼íka umniestnenia ant├ęny aspo┼ł 8-10 a viac metrov aby to dobre fungovalo

Daj si tam Mikrotik: SXT Lite 5 alebo DISC Lite5 ac alebo LHG 5 ac tie zapoj do m├│du bridge, nezabudni na k├│dovanie sign├ílu a ochranu pred pripojen├şm ─Ćal┼í├şch zariaden├ş ( predsa to bude vstup do firemnej siete s Tvojimi d├ítami!) a t├Żm spojom roz┼í├şri┼í sie┼ą vo firme a┼ż domov...
t.j. bude┼í m├┤c┼ą tla─Źi┼ą na tla─Źiarni vo firme priamo z domu, + bude┼í ma┼ą pr├şstup ku v┼íetk├ęmu vo firme priamo z domu...

Pr├şpadne podobn├ę zariadenia od in├ęho v├Żrobcu...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 707
Vek: 46.04
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod sbf » 14 Apr 2019, 17:03

a nezabudni tam nastavit poriadny vyzarovaci vykon. susedia ta pomiluju
sbf
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 341
Zalo┼żen├Ż: 28.08.2009

Odosla┼ąod marioo » 14 Apr 2019, 17:07

Ur─Źite len to ─Źo je potrebn├ę a so spr├ívnym nasmerovan├şm... Mylne si ─żudia myslia, ┼że "peh├║len├Ż" v├Żkon vy┼í┼íia r├Żchlos┼ą a stabilita.... opak je pravdou..
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 707
Vek: 46.04
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod pocitujlasku » 14 Apr 2019, 21:08

sbf: preto nanostation, alebo mikrotik. vedia si sami regulovat vykon podla vzdialenosti a v pripade ubnt tam pomaly nemusi nic nastavovat, len par zakladnych veci.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod datam » 17 Apr 2019, 13:55

Z vlastnej sk├║senosti

Link 2,4G na 400m v meste. Zaru┼íen├ę total fuj. Musel som nastavi┼ą RTS Threshold met├│dou pokus omyl a fragment├íciu na minimum. Potom to nejako dr┼żalo link 1Mbps ale re├íl bol p├ír kB/s.
S 5G nem├ím sk├║senosti ale ako to sledujem m├í to hor┼íiu priechodnos┼ą a ┼í├şri sa to hor┼íie (v┼íak 5G bola navrhnut├í iba pre lok├ílne pokrytie vysokou r├Żchlos┼ąou a ako opatrenie proti zaru┼íeniu p├ísma bol zvolen├Ż kompromis zn├ş┼żen├ęho v├Żkonu).

Ak potrebuje┼í konektivitu do pr├íce zria─Ć si VPN. Ak chce┼í odtia─ż iba ┼ąaha┼ą net tak sa ti to neplat├ş.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2326
Vek: 37.2
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 17 Apr 2019, 14:02

Ak som pochopil, brem nechce plati┼ą internet na dvoch miestach bl├şzko seba. V tom mu VPN nepom├┤┼że. Len nejak├í bezdr├┤tov├í technol├│gia. K├íbel by bol teoreticky najspo─żahlivej┼í├ş, ale za t├║ cenu m├í 100x zaplaten├ę pripojenie zvl├í┼í┼ą doma a v pr├íci.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod datam » 18 Apr 2019, 14:31

V┼íak na to nar├í┼żam. Vraz├ş tak 200ÔéČ HW + kvalitn├ę ant├ęny a kopec ─Źasu pri rozbehan├ş. Za tie n├íklady by mal na 2 roky zaplaten├║ optiku :D

Na 1,5km jedine tak optiku aj to by sa nedoplatil. K├íblom by ko─żko repeaterov musel naseka┼ą. To by bola in├í latencia tak├ęho prepoja a PoE by sa posunulo na trochu in├Ż level :D
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2326
Vek: 37.2
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 18 Apr 2019, 14:44

Ke─Ć sme pri tom, m├┤┼żte by┼ą konkr├ętnej┼í├ş?

K├íblom by ko─żko repeaterov musel naseka┼ą. To by bola in├í latencia tak├ęho prepoja a PoE by sa posunulo na trochu in├Ż level
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Dr.Martin » 18 Apr 2019, 14:50

Nechcem spochyb┼łova┼ą tvoje sk├║senosti m├┤┼żem nap├şsa┼ą len svoje. 2x nanostation 2,4Ghz na cca 2,8km r├Żchlos┼ą 20Mb ,po─Źas hust├ęho da┼żda 15Mb.A HW st├íl vtedy 40E z bazo┼íu dnes u┼ż ako som poslal vie zohna┼ą 5Ghz za 20e 2 p├íry. Ano pravda ja som z dediny tak┼że nieje to─żko ru┼íenia ako v meste. A ni─Ź extra som nenastavoval niesom sie┼ąar ani podobne tak┼że ostali z├íkladne nastavenia len firewall a hesla som si nastavil.
Dr.Martin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 639
Vek: 25.08
Zalo┼żen├Ż: 15.06.2011

Odosla┼ąod pocitujlasku » 18 Apr 2019, 21:44

dnes na 5Ghz nemas problem ist vzduchom 100Mbis/s aj na par km. takze fakt nespekuluj, vezmi 2x nano a mas za chvilu hotove prepojenie.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Internet a sie┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist