Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • poradte dobru audio zostavu

poradte dobru audio zostavu

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

poradte dobru audio zostavu

Odosla┼ąod luky82 » 19 Apr 2019, 10:14

ahojte vedeli by ste mi poradit nejake dobre znacky co vyrabaju audio zostavy? nieco do 200e, aktivne, co hra pekne. ja mam vytipovane microlab solo 7 alebo 9. paci sa mi ze maju aj dialkove a cital som na ne len pozitivne veci. akurat ze ich maju asi na 2 strankach na nete a nikde ich nemam sancu pocut nazivo. mate niekto skusenosti s nimi ci ozaj ist do toho, alebo mate nejaky tip na ine znacky co zahra pekne?
luky82
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 35
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2017

Re: poradte dobru audio zostavu

Odosla┼ąod muziker » 19 Apr 2019, 13:18

... najprv by si mal zadefinova┼ą ─Źo rozumie┼í pod pojmom "dobr├í audio zostava" - niekto toti┼ż preferuje "prifarbenie", in├Ż naopak preferuje aby to ─Źo do nej posiela aby to aj rovnako bez ak├Żchko─żvek pr├şkras znelo aj cez audio zostavu (napr. ┼ít├║diov├ę monitory). Niekto miluje duniv├ę-rozmazan├ę basy, in├Ż ich ob─żubuje zas tvrd┼íie a konkr├ętne. Jeden preferuje kri┼ít├ílovo ─Źist├ę prierazn├ę v├Ż┼íky k├Żm in├ęmu to m├┤┼że prek├í┼ża┼ą, in├Ż zas preferuje silnej┼íie stredy alebo naopak. Ak to neuvedie┼í, asi nikto ti objekt├şvne neporad├ş (subjekt├şvne pod─ża seba asi ├íno, ale ka┼żd├Ż m├íme trocha odli┼ín├Ż sluch ako aj predstavy o zvuku). Tie┼ż asi bude┼í musie┼ą posun├║┼ą hrani─Źn├║ cenu smerom nahor ak bude┼í po┼żadova┼ą vy┼í┼íiu kvalitu. D├┤le┼żit├ę je aj to v ak├Żch priestoroch to pl├ínuje┼í pou┼ż├şva┼ą, ako aj to, ─Ź├şm to bude┼í k┼Ľmi┼ą. Na z├íver jedna rada - najlep┼íia je vlastn├í sk├║senos┼ą, vypo─Źu┼ą si jednotliv├ę zostavy v pribli┼żne rovnak├Żch podmienkach ako m├í┼í s├ím a vybra┼ą si pod─ża vlastn├ęho uv├í┼żenia. Najhor┼íie je asi kupova┼ą cez net pod─ża ceny s marketingovo laden├Żmi recenziami, teda bez vypo─Źutia si konkr├ętnej zostavy "na vlastn├ę u┼íi". Ve─Ć nakoniec bude┼í to po─Ź├║va┼ą ty s├ím a ak ti niekto porad├ş tak├║ ktor├í ti nebude vyhovova┼ą, bude┼í na┼łho nad├íva┼ą a zostavu bude┼í za p├ír dn├ş pred├íva┼ą ? Alebo bude┼í trpie┼ą zvuk ktor├Ż sa ti nebude p├í─Źi┼ą ? :)
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 6013
Vek: 70.55
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod luky82 » 19 Apr 2019, 14:36

chcel by som aby bol iaktivne, ako tie microlaby. asi kupim tie, ale chcel som sa opytat,predsa ci by sa nejaka podobna znacka, v podobnej kvalite a cene este nenasla.. aj edifier som pozeral, su za rovnaku cenu a take iste skoro tak este nejake take tipy by som chcel. tam so msa docital u tych microlab ze maju silne basy dokonca az vela ze treba uberat, takze o basy sa bat nemsim a niekto spominal aj kristalovo ciste vysky, akurat tie stredy ze nie su tip top.ale hej za tu cenu nic dokonale ani nekupim. pouzival by som ich k pc.
luky82
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod cool-zool » 19 Apr 2019, 20:17

luky , luki !
P├ş┼íe┼í o audio zostave a pritom chce┼í iba akt├şvne repros├║stavy ! To je ve─żk├Ż rozdiel !!! V pr├şpade akt├şvnych repros├║stav sa d├í hovori┼ą o ako takej kvalite iba pri akt├şvnych ┼ít├║diov├Żch monitoroch !!! V┼íetko ostatn├ę je na m├şle ─Ćaleko od dobrej , kvalitnej audio zostave ( ktor├í obsahuje min. zosil┼łova─Ź a reproduktory ) o tvojej cene nehovoriac ...
cool-zool
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 689
Vek: 49.96
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod luky82 » 19 Apr 2019, 20:29

tak tie microlaby su smejd? ked si kupim napr. creative 2.1 za 50-100e bude to nieco porovnatelne zvukovo ?
luky82
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 20 Apr 2019, 00:28

Luky82 -
Ve─żk├í v├Ą─Ź┼íina "Audio zost├ív" bude fungova┼ą v triede AB ,D,H .....
Naviac ke─Ć chce┼í ma┼ą kvalitn├Ż z├í┼żitok , mal by si ma┼ą "upraven├ę" aj miesto kde to chce┼í po─Ź├║va┼ą (eliminova┼ą echo a in├ę veci ) ....
─Äalej nasleduje aj vec ─Ź├şm to chce┼í "k┼Ľmi┼ą" ....

Ka┼żd├ę "bedni─Źky" sa ti bud├║ chova┼ą inak v r├┤znych miestach ("┼íitn├ę" bedni─Źky ti m├┤┼żu zahra┼ą niekedy v niektor├Żch pr├şpadoch lep┼íie ako nejak├ę kvalitn├ę bedni─Źky / subjekt├şvny n├ízor ) , ke─Ć to bude┼í k┼Ľmi┼ą r├┤znymi vecami ....

Absol├║tne najide├ílnej┼íie by si mal asi nejak├║ kvalitn├║ vec ─Ź├şm bude┼í t├║ zostavu "k┼Ľmi┼ą" , ─Ćalej kvalitn├Ż A - ─Źkov├Ż zosil┼łova─Ź (dajme tomu z elektr├│niek ) + kvalitn├ę bedni─Źky z repr├íkmy a v┼íetko umiestnen├ę v dobre "upravenej miestnosti (to by ┼ąa asi vy┼ílo nieko─żko n├ísobne viac ako 200E ) .

Ako u┼ż bolo p├şsan├ę , z├íle┼ż├ş na tvojom vlastnom subjekt├şvnom n├ízore (─Źo bude┼í po─Źu┼ą rad┼íej - viac basov ; viac v├Ż┼íok ; viac stredov ; pribli┼żne rovnak├í charakteristika pre v├Ą─Ź┼íinu frekvenci├ş ),ako "─Źist├ę" to m├í by┼ą (zvukovo),ako to m├í vypada┼ą pri ┼żiadnom alebo slabom sign├íly ....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1682
Vek: 35.12
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod luky82 » 20 Apr 2019, 08:45

to co si napisal je uz extrem a asi pre nejakych audiofilov, mne ide o to aby to zahralo krajsie ako nejake domace kina co sa bezne predavaju v elektrach, ako genius a pod. basy mam rad ale nie ked prehlusuju vsetko ostatne. chcel som ist do nejakych lacnych logitechov ale docital som sa ze dunia ako sa im chce. potom som dosiel ku creative, 2.1, tie som uz skoro kupil ale potom som nasiel zasa nazory ze uz radsej nejaku aktivnu 2.0. a potom som skoncil u tych microlaboch,. viac za to uz velmi nechcem davat, viem ze keby chcem nejaku audiofilsku zostavu mi treba tisice ale to uz je pre mna extrem, staci uplne ked to bude hrat vyvazene a pekne.
luky82
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod muziker » 20 Apr 2019, 10:55

luky :) pre─Ź├ştal si si s porozumen├şm v┼íetko ─Źo som ti nap├şsal na za─Źiatku ? Tam m├í┼í odpovede na v┼íetky svoje ot├ízky. Nikto ti ni─Ź in├ę beztak nem├┤┼że odpoveda┼ą na tvoje dotazy. Pre─Ź├ştaj si to e┼íte raz a zvo─ż si s├ím to najlep┼íie pre teba. Pekn├ę sviatky.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 6013
Vek: 70.55
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod diamos » 20 Apr 2019, 12:37

Kazdy ÔÇťaudiofilÔÇŁ s niecim zacal a postupne vylepsoval svoju zostavu.
Je to hlavne zavisle na financnych moznostiach, usiach a manzelke :axe:
Zacni teda s tym co si povodne chcel a casom uvidis ci potrebujes nieco vylepsit.
Dobra ale vecsinou zbytocna rada je:
Daj si pozor aby si tej audiofilli uplne neprepadol, pretoze to potom fakt stoji strasne
prachy a moze tym trpiet tvoja rodina.

V Mnichove bude v Maji svetova vystava High-End.Tam bude vsetko okolo audio zostav
od prijatelnych cez rozumne az po sialene ceny. :rolleyes:
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 364
Vek: 46.55
Zalo┼żen├Ż: 02.07.2018

Odosla┼ąod luky82 » 20 Apr 2019, 16:43

asi zacnem tymi microlab :rolleyes:
a ako pisete, uvidim co to da a neskor pojdem vyssie :agree:
vy ste uz niekto pocul ako hraju ? stretli ste sa s nimi ? alebo
luky82
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod diamos » 20 Apr 2019, 17:47

Ja som ich nepocul, ale v recenziach su celkom dobre.
Za 200,-E sa toho moc nenajde.
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 21 Apr 2019, 12:52

Bohu┼żia─ż akt├şvne s├║stavy, ktor├ę s├║ zvukovo naozaj dobr├ę (Dutch&Dutch, ATC) sa za 200ÔéČ k├║pi┼ą nedaj├║. :)
TheLastUnicorn
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 375
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2014

Odosla┼ąod luky82 » 14 M├íj 2019, 14:21

neviete mi nahodou poradit ze ci 7c alebo 9c? citam rozne zahranicne testy a jedny sa vyjadrili ze 7cky boli vydarenejsie a inde zasa opacne tka neviem co spravim lepsie ked kupim :rolleyes:
luky82
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 14 M├íj 2019, 14:49

Ešte stále si to nekúpil ?
Z├íle┼ż├ş na tebe ─Ź├şm to chce┼í "k┼Ľmi┼ą" .

Tu m├í┼í obe recenzie t├Żchto 2 produktov na rovnakej str├ínke .Sk├║s si tam porovna┼ą ....

Microlab solo 7c m├í jednoduch├ę pripojenie (2 x cinch) [2 X 55 W]
https://www.vortez.net/articles_pages/microlab_solo7c_multimedia_speaker_system,1.html

Microlab solo 9c máš toho "trošku" viac (2RCA, Auxilliary, HDMI, Toslink, Coaxial) [2 X 70 W]
https://www.vortez.net/articles_pages/m ... iew,1.html

─îakal som ┼że k├║pi┼í a pochv├íli┼í sa :-) ...
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod luky82 » 14 M├íj 2019, 17:41

hej idem ich kupit len neviem ktore, na tych recenziach som sa zasekol kde chvalia kazdy ine :confused:
luky82
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 14 M├íj 2019, 17:47

Microlab SOLO7C
Pros
+ Price
+ Good Sound Clarity
+ Excellent Bass
+ Dual Source Input
+ Remote

Cons
- Very infrequent resonance
- Issues waking from off
- Appearance not for everyone

Microlab SOLO9C
Pros.
+ Multiple connection options (HDMI, 2x Stereo RCA, optical TOSLINK and Coaxial)
+ Precise, balanced crystal clear sound across bass, mids and treble
+ Very loud
+ Attractive aesthetic and excellent build quality
+ Awesome for games, home cinema and music
+ Comprehensive bundle, including remote control

Cons.
- Some distortion at max volume
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod hpeter » 14 M├íj 2019, 18:55

tazko poradit, lebo toto su dost subjektivne veci.
ak kupujes cez net, mas pravo do _ dni tovar vratit bez udania dovodu. :idea:
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1474
Vek: 35.38
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odosla┼ąod luky82 » 15 M├íj 2019, 06:29

presiel som tie testy a hej tu zasa pisu ze 9tky su lepsie... ale som pozeral diskusiu a tam pisali ze 9tky maju daky konstrukcny problem a klavirova hudba sa tma neda pocuvat :confused: ze skresluju
luky82
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod diamos » 15 M├íj 2019, 07:21

Najlepsie by bolo ak by si si ich niekde pozical a doma vyskusal.
Niektore spec. audio predajne takuto moznost ponukaju ale neviem ci u nich najdes
tieto tvoje.
Dalej mas moznost kupit a pripadne vratit bez udania dovodu.
Nesmies ich ale poskodit.
Ten klavir ma zaujima, daj vediet ako hraju ak sa ti ich podari ziskat.
diamos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 15 M├íj 2019, 18:31

klavirova hudba sa tma neda pocuvat

Podla m┼ła by si sa mohol pohra┼ą z equaliz├ęrom a mal by si pohodu . Do 200 E repro s├║stavu ktor├í bude ma┼ą pribli┼żn├║ "rovn├║" frekven─Źn├║ charakteristiku asi len tak ─żahko nen├íjde┼í .
V dne┼ínej dobe sa to rie┼íi "zmenou equalizeru " alebo potom ke─Ć m├í┼í "hlb┼íie" do vrecka tak m├┤┼że┼í sk├║si┼ą k├║pi┼ą nie─Źo drah┼íie .

Pred chv├ş─żkou som prebehol p├ír zbe┼żne "p├ír" predajn├ş zo show - room - om a tam sa ceny akt├şvnych repro s├║stav pohybuj├║ od 300 E vy┼í┼íie ...

Pri Microlab SOLO7C máš "zvukovo"
Very infrequent resonance - zriedkav├í rezonancia (asi ─Źosi tak├ę / neviem to presne prelo┼żi┼ą :oops: ) / teda je mo┼żn├ę ┼że pri nejak├Żch frekvenci├ích ti za─Źn├║ vibrova┼ą (alebo nie─Źo tak├ę ) / rezonan─Źn├í frekvencia ...

Pri Microlab SOLO9C máš "zvukovo"
Some distortion at max volume - respekt├şve ke─Ć to vype─Źie┼í na "pln├ę gule" tak sa te┼í na zn├ş┼żen├║ kvalitu ....

Ak nechce┼í kupova┼ą tie Microlab - tak si sk├║s cez "baz├ír" zohna┼ą nie─Źo ─Źo v d├ívnej┼í├şch dob├ích st├ílo tis├şce , potom sk├║s ku nim zohna┼ą ─Źisto-nov├ę reproduktory a m├┤┼że┼í fungova┼ą ...

Hmm - ─Źisto-nov├ę reproduktory , teraz som si spomenul na jednu vec - podla nie─Źoho ─Źo som ─Ź├ştal pred ─Źasom sa hovorilo o tom ┼że ke─Ć si k├║pi┼í nov├ę reproduktory za─Źn├║ ti hra┼ą " kvalitne" a┼ż po nejakom ─Źase ( mo┼żno 1 - 5 mesiacov pou┼ż├şvania / z├íle┼ż├ş od kon┼ítrukcie membr├ín + ako ─Źasto sa budu pou┼ż├şva┼ą + na akej "hlasitosti" ) ako ich bude┼í pou┼ż├şva┼ą ....
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist