Nový web SVETELEKTRO

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa medved » 20 Apr 2019, 14:43

Drakoush: ja som tam tú LGBT dúhu nikdy nevidel, ale odteraz po tejto debate už budem stále to tam vidieť :lol:
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa technikus110 » 20 Apr 2019, 15:31

diamos: ....Emitor treba dat na spravne miesto, to som uz pisal vyssie.... To som čítal, ale nepochopil.
Za mojej mladosti sme mali PNP a NPN tranzistory. Potom prišli MOSFETy a.t.ď.
Opýtam sa to isté rovnako ako marioo: "čo akože chýba tomu emitoru?"

Drakoush, konštatuješ, že: ...Je smutné, že členovia elektrotechnickej komunity vidia na dúhe symbol LGBTI či ako sa to píše a nie farebné spektrum elektromagnetického vlnenia....
Smútim s tebou, váš grafik asi tiež nie je elektrikár, či technik. Lebo nemala by byť tá fialová nakreslená z druhej strany u modrej, nie u červenej? (elektrotechnik rypák)
Prílohy
EM_spectrum_SK kopie.jpg
Toto je spectrum správne zoradené.
Toto je spectrum správne zoradené.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Apr 2019, 20:56

Ivan, schválne som sa pozrel, ako vyzerá vlajka LGBT (nakoniec to nie je LGBTI, asi som si to poplietol s firmou Strabag BMTI, ktorá vo mne tiež vôbec neevokuje LGBT) - viď. príloha a musím konštatovať, že farby tejto vlajky sa omnoho viac líšia od tých na logu, v oboch prípadoch je tam teda chyba, či spektrum, či vlajka. Napriek tomuto faktu sa aj tak väčšina prikláňa k farbám LGBT. Tak o čom sa tu bavíme? A keď sa tak troška logicky zamyslíme, tak farby vo vlajke sú presne odtieňovo definované, takže tie naše v logu sa viac podobajú na spektrum, pretože medzi prechodmi do iného odtieňa farba stráca na intenzite, ako je tomu aj v logu. A to aj napriek tomu, že - ako si správne poznamenal - fialová je na nesprávnom mieste (aj keď je to asi ružová, ale neviem, nie som žena!). Aj LGBT vlajka má postupnosť farieb ako vo farebnom spektre.
Prílohy
275px-Gay_Pride_Flag.svg.png
275px-Gay_Pride_Flag.svg.png (447 Bajtov) 20254 zobrazení
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa oravan » 20 Apr 2019, 22:14

Záleží aké sú teraz farby v logu mne nie osobne mi to príde zase ako obal z knihy TV technika prvé vydanie,ale hlavne aby nové logo bolo jednoduché zanechajte to isté a hotovo .
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa bobo87 » 20 Apr 2019, 22:17

Pridavam sa k tomu, ze logo mi je ukradnute, zvedavy budem na funkcnost. Bude cim skor nejaky mock? :) Potesilo by aj cim menej JavaScriptu.
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
diamos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 02 Júl 2018, 10:08
Bydlisko: Banovce nad Bebravou
Vek: 51

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa diamos » 21 Apr 2019, 01:32

technikus 110, co nevies ako sa kresli NPN tranzistor v schemach ?
Emitor je hore alebo dolu ?
Na origo logu je hore, nie ?
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Apr 2019, 05:49

diamos:
Že by takto bola základná poloha,(viď. príloha) ktorá ale SMIE rotovať okolo svojich osových súradníc. Drvivá väčšina súborov STN/EN zapodievajúca sa značkami a značením bola zrušená a nahradená jedným súborom grafiky s poznámkami a vysvetlivkami. Smiešnych 345 strán čítania. Čiže tranzistor môže a nemusí byť v kruhu a tak isto nie je predpísaný smer bázy, či emitora a tým pádom o kolektore sa mlčí... posledná zmena pred 3 rokmi v normalizácii. Dokonca nie je ani presne zadefinovaná vzdialenosť šípky od bázy žiadnym percentuálnym pomerom k veľkosti komponentu. (zvislej čiarky)

A TREBA POVEDAŤ, ŽE LOGO JE GRAFICKÁ VARIÁCIA DIZAJNOVÉHO ZÁMERU NEPODLIEHAJÚCA NORMALIZÁCII. Takže si tú šípku môžeš strčiť kam chceš. Teda myslel som tým v tom grafickom návrhu - bez urážky.

https://gallery.proficad.com/Znacky/ele ... fault.html


Drakoush:
Ja som natoľko nevzdelaný, že som ani nevedel, čo tá skratka znamená a ani to, že títo ľudia majú svoju vlajku. Jednoducho to nie je môj sektor záujmu. Ja som generácia pestrých farieb a marihuany (1960-1970), ale nie takýchto vzťahov. V prvom kole som si zopakoval značky z grafického prostredia ako CMYK, RGB a iné a ďalej som to neriešil.

Ale ani oni nevedia asi ako sa chcú volať. ( preto asi jednoznačné ľudové slovenské pomenovanie teplý, je najvýstižnejšie a chápe to každý) Všetci sme teplý, máme 36,6°C v priemere.
Skratky LGBT, GLBT, LGB a GLB sú v angličtine podľa OED prvýkrát doložené na začiatku 90. rokov 20. storočia (1990 - 1993), skratka LGBTQ je doložená od roku 1996, skratka LGBTI od roku 1999. Na Slovensku bola pôvodne veľmi rozšírená skratka GLB (v národnom korpuse doložená od roku 1998), od konca prvého desaťročia 21. storočia sa ale už skôr používajú skratky LGBT a GLBT (v národnom korpuse sa prvýkrát vyskytujú k roku 2002), skratka LGB sa v korpuse vyskytuje od konca prvého desaťročia 21. storočia, ostatné skratky sú veľmi zriedkavé.

P.S.
Príde pán do reštaurácie, objedná si pivo a pýta sa: "Prosím vás, prečo sa táto reštaurácia volá u dvoch buzerantov?"
Čašník mu odpovie: " Neviem vám povedať, opýtam sa manželky." Otočí sa a zakričí." Karol, môžeš prísť sem na chvíľku?"

KONIEC ROZOBERANIA LOGA a grafiky z mojej strany. viem, že je to mimo základnú tému a informáciu, ale preložiť to voľne no nového vlákna by to celé stratilo zmysel.
Prílohy
Snímka obrazovky (76).png
0

Používateľov profilový obrázok
diamos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 02 Júl 2018, 10:08
Bydlisko: Banovce nad Bebravou
Vek: 51

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa diamos » 21 Apr 2019, 10:14

Rotacia a zrkadlenie nie je to iste.
Tiez tu koncim, nebavi ma rozpitvavat znacku tranzistora.
Je to logo a to je vysostne na rozhodnuti majitela.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa hpeter » 21 Apr 2019, 10:33

Drakoush napísal:Riešime tu doslova pikačoviny, prípadne iné pokémonoviny.
Obrázok
tak si ako vedenie najprv ujasnite co chcete riesit a prezentovat navonok, cele to vzniklo na nieci popud..prva strana
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Apr 2019, 10:41

Ako vedenie sme si ujasnili a ešte raz prečítali prvú otázku, kde bolo na výber z dvoch druhov loga a na druhej strane sme tu už mali zemeguľu a kadečo iné a riešilo sa tu, že ázia je červená, alebo že to vyzerá tak a tak.

Tak neviem, čomu nerozumieš :(
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa marioo » 21 Apr 2019, 11:12

Ešte jedna dôležitá vec ... ak sa niketo zapojí do vlákna a niečo napíše a medzitým to "zmizne" proste v iných vláknach sú nové príspevky a vlákno do ktoprého som písal "zmizne" tak človek musí hľadať svoj prípevok a reakcie naň...

Bolo by fajn to vyriešiť nejakým upozornením niekde ... teraz to riešim cez "môj äčet" moje príspevky tam kliknem a čítam ďalej reakcie...ale to je podla mňa dosť ťažkopádne
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Apr 2019, 12:35

zawin napísal:Budeme sa snažiť postupne vám odkrývať novinky ohľadne pripravovaných zmien a v maximálnej možnej miere s vami tieto zmeny komunikovať. Ďakujem
Každý má právo vysloviť svoj názor a nesúhlas, alebo súhlas. Predpokladám, že ak to tak záwin myslel, tak každý si to tu môže obkecať ako chce. Trebárs aj tí so svojou dúhovou vlajkou.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Apr 2019, 12:42

Cim skor bude novy web, tym lepsie, nakolko tato stranka sa sprava nepredvidavo, po kliknuti na img (prilohu) v tomto odkaze : https://svetelektro.com/modules.php?nam ... ead#unread

Mi hodilo takuto paradu.... vecny problem z obrazkami.... pre srandu si kliknite link vyssie a na prilohu..
Prílohy
chyba.png
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Apr 2019, 12:49

Marek, závada bude vo vašom prijímači... ja má dobre. (W7, Opera58)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Apr 2019, 13:07

Prílohy
alebo aj takto
alebo aj takto
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 21 Apr 2019, 13:09

Chalani, ale šmrdkáte sa tu s dizajnom loga stranky, bez toho aby ste vedeli zbytok dizajnu stranky (ako malovat dvere auta na zlto a potom kupovat auto a vyberat aku bude mat farbu).
Za mna, nech sa tu da hlavne prihlasovat normalne ako spomenul peterple, bez fb alebo google uctov. Podporit autorov clankov, ako spomenul zawin, bez kvalitneho obsahu aj nova stranka zostane forom s primarne reklamnymi pr clankami sos a dalej sa nepohne. Skusit najst viac sponzorov a inzerentov, nech mate ako motivovat pripadnych autorov clankov, za 2ecka vam nikto kvalitny obsah pisat nebude, mali by ste rozbehnut china shop a aspon male percento si prihodit na kadejake cinske moduly, stavebnice, co by pomohlo stranku a autorov financovat, verim ze ak nastavite cenu spravne, clenovia fora si kupia veci odtialto aj ked trochu drahsie ale bez mesiaca cakania na tovar z ali, plati aj pre rozne odskusane projekty a skompletizovat ich ako stavebnice. Vela ludi si tu dava vyrabat vsetky mozne pcb v 10tkach kusov, sup zbytok do shopu po dohode a podobne. Svk je maly trh ale SE mi pride dost velke na to aby si dovolilo to potiahnut niekam dalej. A mozno sa tazko mylim :)
Btw co sa tyka dizajnu, terajsi nieje najhorsi, ale je trochu opotrebovany, na tom wordprese, hlavne nenechajte bootstrap v defaulte, ale poriadne pretestujte responzivny design podla rozlisenia zariadeni, velkosti a dizajn elementov atd, a najdite niekoho co vie s css urobit viac ako "flat" design s velkymi elementami, tutorialovym rozlozenim na top, content a side panel, vycackanym pismom, pastelovym pozadim a nulovym obsahom...
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2573
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 21 Apr 2019, 13:29

mr.dred napísal:Marek, závada bude vo vašom prijímači... ja má dobre. (W7, Opera58)
Potvrdzujem, Safari @ macOS Mojave, normálne mi otvorilo obrázky na novej karte.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Apr 2019, 13:32

mr.dred napísal:Marek, závada bude vo vašom prijímači... ja má dobre. (W7, Opera58)

ja

win 10 (cca 2oj tyzdnova fresh instalacia), Mozilla Firefox Quantum 66.0.3 (64-bit) - tu sa to "serinka", V Edge je to ok, mne z toho vychadza, ze stranka nieje optimalizovana pre vsetky prehliadace, Internet explorer je podporovany, preto to na Edge ide, ale tu asi konci podpora... co je dane do velkej miery "vekom" stranky (svetelektro.com) a tym, ze posledny upgrade na nej bol robeny roku pana.... ani stary ludia nepametaju

musim podotnut, ze vsetko ide ok na ostatnych strankach, akurat tuto nie
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Daevid » 21 Apr 2019, 13:40

Mam rovnaký firefox akurát na MacOS a bez problémov. Skús povypínať addony, prípadne aj reštartovať OS.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Apr 2019, 13:45

Tribec Zacks:
Prevádzka Eshopu prináša iné pravidlá v rámci GDPR a nie je moc účelné miešať dve veci do hromady. Minimálne zdvojené prihlasovanie, pokiaľ chce "niekto" ostať v anonymite. Odhliadnuc od financií na sklad.
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok