Nový web SVETELEKTRO

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Apr 2019, 14:10

technikus110 napísal:Tribec Zacks:
Prevádzka Eshopu prináša iné pravidlá v rámci GDPR a nie je moc účelné miešať dve veci do hromady. Minimálne zdvojené prihlasovanie, pokiaľ chce "niekto" ostať v anonymite. Odhliadnuc od financií na sklad.
nie eshop, ale inzercia - teda pkial sa jedna o platnych clenov, co sa tyka GDPR - nastavenia sa preberaju z hlavnej stranky. Pokial by aj bol na stranke eshop, je blbostou mat dvojite prihlasovaie, nakolko nikde nebude "vysvietene" kto danu polozku kupil, vsade sa (v module "najpredavanejsie") bude uvadzat "zakaznici si kupili aj" alebo "Najpredavanejsie". GDPR sa netreba bat, Wordpress to ma osetrene v pohode.
Ja osobne sa priklanam skor k inzercii, jak si pisal problemom moze byt sklad a financie na tovar.... Uvital by som volbu (pokial to autor konstrukcie povoli) predaj DPS ku konstrukcii,, ale to je moj subjektivny nazor, rovnko by bola aujimava moznost v inzercii dat tovar do aukcie, odstranili by sa tak problemy z transparentnostou predaja a skriepky typu "ja som poslal SS ako prvy...." a podobne, jednoducho sa tovar vystavi, klikne sa na predaj a je vybavene.

Daevid napísal:Mam rovnaký firefox akurát na MacOS a bez problémov. Skús povypínať addony, prípadne aj reštartovať OS.
mam len jediny - easy youtube downloader, PC som restarol a stale to robi, nemienim to uz riesit, iba som poukazal na problem, tento stav je u mna cca 2 dni, nic som do pc neinstaloval, akurat ovladac grafiky vcera (dneska po polnoci), ale ten s tym nema nic
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 21 Apr 2019, 14:18

technikus110 napísal:Tribec Zacks:
Prevádzka Eshopu prináša iné pravidlá v rámci GDPR a nie je moc účelné miešať dve veci do hromady. Minimálne zdvojené prihlasovanie, pokiaľ chce "niekto" ostať v anonymite. Odhliadnuc od financií na sklad.
@technikus110, nepoznam pravidla eshopu, ale som plne presvedceny ze mat shop a forum na jednej stranke je cisto technicka zalezitost, legislativne plne riesitelna aj s jednym prihlasovanim (wp woocommerce a pod), popripade v ramci zakona slusne a bez postihu obididelna :P (bohuzial, tak to v dnesnej dobe funguje)

co sa tyka eshopu, nehovorim aby ste robili kopiu aliexpresu, na zaciatok mozno par plnohodnotnych oblubenych SE projektov, su tu clenovia fora davajuci si vyrabat pcb placky vo vacsich mnozstvach, je to stale lacnejsie ako riesit 2 placky na zosik doma v industry standarde, zbytok by mohol byt ponuknuty v shope s "technickou podporou" stavby na fore ako pridanou hodnotou k nemu atd. proste pointa je, ze bez zmeny rozmyslania a pristupu k stranke sa to dalej nepohne. a samozrejme zalezi co s tym zawin dalej planuje. ci zmenit vzhlad na nejaky modernejsi a zbytok nech funguje tak ako doteraz, alebo z toho planuje nieco na styl hackaday. kazdopadne bez ochoty ludi co to tu spravuju to bude tak ako do teraz, aspon novy vzhlad nas potesi ze mozme napisat do fora pohodlne aj z telefonu (v to nas vela dufa :) )
pls neber moj komentar ako kritiku, ale len ako dalsi nazor, je tu dost velka clenska zakladna aby sa to dalo potiahnut dalej a ziskat aj viac clenov z cr napriklad, vsetko je vecou obsahu a ochoty ludi do toho vlozit nejaku extra energiu.

-- Spojený príspevok 21 Apr 2019, 13:22 --

@Marek1975,
suhlasim, da sa to riesit aj formou klasickej inzercie, ale z tej na podporu chodu stranky nejde nic a naozaj kvalitny obsah nieje zadarmo (aj ked par ludi sem-tam posle nejaky lepsi ci horsi clanok)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Apr 2019, 14:28

Preco by neslo nic? Topovanie inzeratov nieje zdarma, Rovnako napriklad poplatok za predĺženie, vlozenie do aukcie, nahratie dalsich obrazkov, videa, extra text k inzeratu..... - s coho "zije" napriklad taky ebay? Nevravim, ze stranka ma byt ako abay, ale aj toto je cesta ako ziskat fondy na prevadzku, robim inzertne portaly, viem o com hovorim
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Apr 2019, 15:00

Marek1975:
1. Máš pravdu s tým ošetrením údajov v redakčných systémoch, ale do fóra si nemusíš vypísať pravé meno a ani náznak o bydlisku. Nic je Anton Špelec zo Sniny a pritom v reále je to Gejza Lakatoš z Komárna. (prosím iba ako príklad) Do Eshopu musíš ale zadať kvôli adrese pre dodanie svoje reálne meno a bydlisko. Čiže ak je oddelený Eshop od diskusného fóra, je to jednoduchšie a lepšie. A to vytrubovanie do sveta, že X.Z. si práve zakúpil.... to už teraz je v pravidlách bazáru o rezervácii a nemá to žiadne právne opodstatnenie na chod predaja.

2. Poplatok za predĺženie inzerátu? Keď sa debatovalo o tom, že sa majú inzeráty dajme tomu po pol roku automaticky zmazať, tak odpoveď bola, že miesta na diskoch je dosť. Keď sa niečo hodí do koša, tak kým to zmizne, tak to dlho trvá a dá sa to otvoriť a čítať. Zrejme to má svoje "iné" opodstatnenie.

3. Tribec Zacks napísal: ....mali by ste rozbehnut china shop a aspon male percento si prihodit na kadejake cinske moduly, stavebnice, co by pomohlo stranku a autorov financovat.... a toto už nie je inzercia, ale kúpa a predaj. Buď formou Eshopu, alebo firmy s predmetom podnikania "kúpa a predaj maloobchod", čo prináša ďalšie s tým spojené povinnosti prevádzkovateľovi. A E-shop má pre prevádzkovateľa viac nevýhod, ako priamy predaj. Ak niečo týmto smerom, tak link na ponuky s riadnou registráciou bez viditeľnosti kto, kedy a čo. Je to predsa zmluva medzi dvomi stranami a "svet" do toho nesmie vidieť ... obchodný zákonník SR.

Čiže financovanie tohto fóra je už riešené, nakoľko je systém prevádzkovaný dosť dlho a nemiešal by som to dohromady s fórom. Len nie viac reklamy!
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Apr 2019, 15:32

Do Eshopu musíš ale zadať kvôli adrese pre dodanie svoje reálne meno a bydlisko.
Ano, ale tieto udaje niesu viditelne pre ostatnych, vidi ich jedine predajca / predavajuci
Čiže ak je oddelený Eshop od diskusného fóra, je to jednoduchšie a lepšie.
Tato moznost nieje najstastnejsia, nakolko je potrebna dvojita registracia, raz na fore a raz v eshope, je to podla mna nerentabilny system, nakolko je potrebne starat sa o prakticky 2 projekty
Poplatok za predĺženie inzerátu?
Ano, a preco nie, ako som spominal vyssie, prave s toho "zije" kazdy jeden web, ktory sa zaobera inzerciou a nielen nou
Keď sa debatovalo o tom, že sa majú inzeráty dajme tomu po pol roku automaticky zmazať, tak odpoveď bola, že miesta na diskoch je dosť. Keď sa niečo hodí do koša, tak kým to zmizne, tak to dlho trvá a dá sa to otvoriť a čítať. Zrejme to má svoje "iné" opodstatnenie.
Je hlupost drzat pol roka stary inzerat na webe - aky to ma vyznam ? Tovar je uz davno predany a ak sa nan niekto ozve tak ho slusne predajca posle niekam... Za mna mazat neaktualne veci, zbytocne sa zahlcuje web o zbytocne databazove zaznami.

Na margo reklama ANO / NIE.... ano, ale rozumne, to znamena sponzorska, popripade google adsence, kde je mozne zarobit urcitu ciastku na chod projektu.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Apr 2019, 15:51

Marek pozri sa do sekcie predám a kúpim...."Je hlupost drzat pol roka stary inzerat na webe - to viem tiež"

čo sa menežovania "dvoch" projektov týka, je to rovnaká práca ako v jednom rozsiahlom.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Apr 2019, 16:28

technikus110 napísal:pozri sa do sekcie predám a kúpim...."Je hlupost drzat pol roka stary inzerat na webe
Prečo by to bola hlúposť...minulý týždeň som tu kupoval súčiastky z 2 roky starého inzerátu (od proton). Súčiastky sú neni rožky, že by stvrdli,alebo spleniveli :)
Stačí keby neaktuálny inzerát užívateľ,alebo admin zmazal (najlepšie komplet) po predchádzajúcom upozornení cez SS, prípadne znovu aktualizoval.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Mek » 21 Apr 2019, 17:57

Zaoberam sa tvorbou webu, tak napisem par mojich domnienok.
Logo by malo byt co najjednoduchsie, aby sa, ako uz bolo napisane, dalo pouzit aj na peciatky, vizitky, nalepky atd. Logo nie je len vec na jedno pouzitie na stranku.
Dufam, ze o ziadne dolezite funkcie stranky neprideme. Hlavne by som bol rad, ak by sa dalo pridavat viac ako 15 obrazkov do jedneho prispevku (treba to kvoli bazaru).
A najma pozor na preklepy a hrubky. Aj v prispevkoch od zawina v tejto teme som ich videl. Ked som na ne upozornil v teme "chyby na fore", oprava do dnesneho dna nenastala (ako keby prepnut sa do administracie a zmenit to, bol nadludsky vykon).
Responzivny web je dolezity pre tych, co sem chodia z mobilov a tabletov. Osobne to nerobim, ale kolko ludi tolko chuti. A najma ak to wordpress v zaklade podporuje, nie je dovod to vypinat.
Sucasne fungovanie stareho aj noveho webu si neviem predstavit. Su to dva uplne odlisne systemy, s uplne odlisnou databazovou strukturou. V praci takto udrziavame funkcne dve verzie a ideme sa z toho zbesniet. Preto by som navrhoval proste staru stranku odstrihnut, pocas par dni vsetko zmigrovat a potom zase zapnut. A najma uistit sa, ze sa nic nestratilo (prispevky, a prilohy k nim...). Myslim, ze par dni aj najvacsi zavislaci bez SE vydrzia.
Inac, myslim, ze je tu aj par zaujimavych clankov a schem, ale su dost zahrabane v strukture stranky. Dovolim si tvrdit, ze sem vsetci chodime kvoli foru. Motivovat uzivatelov zakladat clanky a navody, je dobre, to by som podporil.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 21 Apr 2019, 18:51

Alebo veď ako to robil zawin keď sťahoval tento web?

Proste bokom na nejakej adrese svetelektro.*.com(alebo trebárs aj tu na subdoméne) pripraviť komplet celý systém. A potom zhodiť tento web, zmigrovať už iba údaje v db, a prehodiť DNS. A ešte dávno pred migráciou dát môže pripraviť demo účet a nechať ľudí testovať.

No a bazár. Myslím že by neuškodilo trocha automatizácie. Takto cez príspevky vo fóre to funguje, máte pravdu. Ale podľa mňa je ebay/aliexpress/... pohodlnejší. A dalo by sa celkom ľahko dosiahnúť "kto prvý klikne, prvý berie". Proste predávajúci nahodí počet kusov, a systém ďalej nepustí.
0

MisoTipek
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13 Mar 2016, 15:36
Bydlisko: ZS
Vek: 44

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa MisoTipek » 21 Apr 2019, 19:49

Čo sa týka zobrazovania fóra na mobiloch, tak nechápem využívanie vstavaného mob. prehliadača... Osobne chodim na web cez mobilnú verziu Opery...a všetko je v pohode.. :pain: :D A keby mala Opera problem, idem cez UCweb browser... :mrgreen:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Apr 2019, 00:29

technikus110 napísal:Marek pozri sa do sekcie predám a kúpim...."Je hlupost drzat pol roka stary inzerat na webe - to viem tiež"

čo sa menežovania "dvoch" projektov týka, je to rovnaká práca ako v jednom rozsiahlom.
Kazdy inzerat by mal mat zivotnost napr. 4 tyzdne. Po tomto case by autor dostal upozornnie na email alebo SS na svetelektro, ze ak si nepredlzi inzerat (kliknutim na tlacitko) tak sa vymaze. A takto by sa dalo predlzovt inzeraty do nekonecna (alebo napr. jeden rok). Teda ak niekto nieco preda a zabudne to vymazat system by to vymazal po 4 tyzdnoch za neho.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa medved » 29 Apr 2019, 07:46

Tak su tu inzeraty aj s dlhodobym predajom s pravitelnym prisunom suciastok, asi by som ten cas dal napr. na 3 mesiace, ale inak fajn napad pre neaktualne a zabudnute inzeraty nech tam nie je bordel...
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 29 Apr 2019, 10:08

A čo takto mazať inzeráty, kde je celý mesiac ticho?
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Merak » 29 Apr 2019, 11:35

to maskrtnik01
pozri sa napríklad u mňa, ja niekedy mám inzeráty, kde aj dva mesiace nič neaktualizujem, lebo nemám čo, ale stále mám aktuálne to, čo tam mám
predpokladám že aj daily, zdenoeddie a podobní, tiež tam nepíšu každý deň či týždeň, čo je nové alebo aktualizované
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa medved » 29 Apr 2019, 12:40

No presne aj ty si ma hneď napadol, či daily a zdenoeddie to isté, koľko krát dlho dlho nič kým niečo nahodí a pritom tie veci sú tam stále aktuálne a priebežne sa stav mení a aktualizuje. To by potom trebalo nejako rozlíšiť takéto trvalé inzeráty a potom ten zvyšok pre poriadok.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa technikus110 » 29 Apr 2019, 13:34

medved: Toto je jeden z príkladov skladovania neužitočného. A je tam toho viac.

https://svetelektro.com/modules.php?nam ... 7c6f804902

Pokiaľ sú na tomto fóre "rozumné" pravidlá, tak treba zaviesť ďalšie, že ak niekto po 1/2/3 mesiacoch si svoj inzerát neobnoví, tak sa automaticky zmaže. Lebo text: "potrebujem sa zbaviť, ináč zberný dvor..." a svieti to tam 1,5 roka.

Čím väčší pohyb na stránke, tým väčší zárobok.....

Skôr je zaujímavé to, že ak si tu do interného vyhľadávania zadám, že hľadám "xxxx", tak dostanem niekoľko vyhľadaných miest. Ak si niekam kliknem, (staršie ako 2017) tak mi vyskočí hláška, že daná téma neexistuje. To pre mňa znamená, že niekde to uložené je, ale nie je to asi sprístupnené. Lebo ináč by to nebolo vyhľadané a dané systémom do ponuky.

Ale opačný príklad je, že viem, že to existuje, ale vyhľadanie to odignoruje.
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa martin63 » 29 Apr 2019, 17:14

na bazosi pride po asi 3 mesiacoch pouzivatelovi email na obnovenie inzerat. Kludne sa to moze aplikovat aj sem. Ale pokial nechate vymazanie inzeratu na pouzivatelovi, tak tu budu stale neaktualne inzeraty.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Merak » 29 Apr 2019, 18:49

Ja by som chcel bazár spraviť tak, že každý užívateľ by mal svoju jednú jedinú tému, kde by ponúkal všetok svoj tovar, a nie tak, že čo tovar to samotná téma.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 29 Apr 2019, 20:00

Ja by som mal iný návrh. Čo takto akoby jeden veľký zoznam ponúkaného tovaru. Ktorý by sa kategorizoval aj podľa druhu tovaru, aj podľa užívateľa?

Ako eshop, jeden veľký zoznam TV, viem si filtrovať výrobcu, nezávisle od toho napr. rozlíšenie, aj iné.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nový web SVETELEKTRO

Príspevok od používateľa Milos66 » 29 Apr 2019, 20:59

Merak napísal:Ja by som chcel bazár spraviť tak, že každý užívateľ by mal svoju jednú jedinú tému, kde by ponúkal všetok svoj tovar, a nie tak, že čo tovar to samotná téma.
To by bolo veľmi dobre. Jeden užívateľ = jeden chlievik, ktorý by si on sám obhospodaroval.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok