Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Vynulovanie upozornenia servisnej prehliadky na kotle

Vynulovanie upozornenia servisnej prehliadky na kotle

V┼íetko to ─Źo sa inde nehod├ş

Moderátori: psichac, Moderátori

Vynulovanie upozornenia servisnej prehliadky na kotle

Odosla┼ąod Edgar » 20 Apr 2019, 17:18

Ahojte, m├ím doma kotol Vailant EcoTec (presn├Ż typ som nena┼íiel) a k nemu ekvitermick├Ż regul├ítor Vailant VRC 410.
Asi pred 4 d┼łami za─Źalo na regul├ítore p├şsa┼ą "├Üdr┼żba" a na displeji kotla st├íle preblik├íva s teplotou aj n├ípis "SER" (pochopite─żne SERVICE :biggrin:). D├í sa to vynulova┼ą u┼ż├şvate─żsky pr├şstupnou cestou? Zatia─ż teda funguje aj k├║renie aj tepl├í voda, ale ob├ívam sa ┼że nie nadlho...
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1258
Vek: 22.39
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Re: Vynulovanie upozornenia servisnej prehliadky na kotle

Odosla┼ąod mr.dred » 20 Apr 2019, 17:32

─Ź├ştaj tutaj :wink:
vailant.png
Nulova┼ą to bude po "z├ísahu" servis├ík.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2965
Vek: 53.95
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod Edgar » 20 Apr 2019, 20:29

V─Ćaka. :applause: Vedel som ┼że je to po─Ź├ştadlo prev├ídzky k najbli┼ż┼íej prehliadke, ale nebol som si ist├Ż ─Źi takto m├┤┼że kotol pracova┼ą bez obmedzenia. Byt nie je m├┤j tak┼że nech to rie┼íi majite─ż. Ale aj tak, ako to nuluje servis├ík ke─Ć nikde nevid├şm ┼żiadny konektor pre extern├ę zariadenie? :pain:
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod mr.dred » 20 Apr 2019, 20:42

Edgar nap├şsal:ako to nuluje servis├ík ke─Ć nikde nevid├şm ┼żiadny konektor pre extern├ę zariadenie?
K autu na sp├írovanie dialkov├ęho tie┼ż nepotrebuje┼í ni─Ź mimoriadne, v├Ą─Ź┼íinou sta─Ź├ş spr├ívna kombin├ícia polohy k─ż├║─Źa v sp├şna─Źke a spr├ívne postl├í─Źa┼ą gomb├şky na dialkovom.
Aj tu bude ur─Źite vstup do servisn├ęho menu cez nejak├║ kombin├íciu tla─Źidiel, ale servis├ík to nesmie prezradi┼ą.
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2965
Vek: 53.95
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod Drakoush » 20 Apr 2019, 20:49

Dneska sa u┼ż ni─Ź nerob├ş tak, ┼że niekto niekam pripoj├ş nejak├ę cajky a vynuluje to, norm├ílne je kombin├ícia tla─Źidiel a dostane┼í sa do servisn├ęho menu.
Vo v├Ą─Ź┼í├şch strojoch je pod heslom a v├Ą─Ź┼íinou je to potom e┼íte rozdelen├ę pod─ża privil├ęgi├ş, aby zas ani servis├ík nemohol povoli┼ą nie─Źo, ─Źo je za pr├şplatok len tak. My k tomu m├íme tzv. IPR k├│dy. Ke─Ć chcem pristupova┼ą do menu, kde sa daj├║ meni┼ą parametre, vygeneruje mi to k├│d a ja n├ísledne tento k├│d bu─Ć vlo┼ż├şm do aplik├ície, alebo zavol├ím v├Żrobcovi do Nemecka, ktor├Ż mi na z├íklade tohoto IPR k├│du vygeneruje jedine─Źn├ę heslo pre vstup do menu. ┼Żiadne k├íble, ┼żiadne po─Ź├şta─Źe :)
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9458
Vek: 23.92
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod AEdison » 20 Apr 2019, 23:43

To sn├í─Ć ani nieje nutn├ę. Tie┼ż m├ím vaillant a v┼íetky servisn├ę k├│dy m├ím v prilo┼żenej dokument├ícii. Ke─Ć mi ho servis├ík pred troma rokmi nahadzoval, ka┼żd├Ż hex k├│d som si pozeral v papieroch a vedel som presne ─Źo pr├íve nastavuje alebo testuje. Takto si viem s├ím spusti┼ą automatick├ę odvzdu┼ínenie, test ─Źerpadla, test senzorov at─Ć... Akur├ít tam niesu vyp├şsan├ę v┼íetky chybov├ę hl├ísenia, ale to sa d├í n├íjs┼ą na nete. Ak chce┼í, zajtra ve─Źer ti to m├┤┼żem zoskenova┼ą. Len m├ím in├Ż typ ako ty, tak┼że najsk├┤r si s t├Żm nepom├┤┼że┼í.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1088
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod Drakoush » 20 Apr 2019, 23:47

Nehovor├şm priamo o kotloch, ale vo v┼íeobecnosti ak├Ż je zvyk. Kotol je zariadenie mal├ę, ale pri ve─żk├Żch celkoch nem├┤┼że┼í predsa dovoli┼ą laikovi, aby sa r├Żpal v parametroch stroja a len tak ich menil.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9458
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Hop377 » 21 Apr 2019, 02:17

Daj presny typ, ci ma externu nadrz na vodu atd, ak budes mat ako ja, tak pozriem do manualu, ale neviem o tom ze by sa tam nastavoavala doba prehliadky.
Hop377
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 390
Vek: 5.14
Zalo┼żen├Ż: 13.12.2010

Odosla┼ąod misocko » 21 Apr 2019, 08:01

Drakoush nap├şsal:Nehovor├şm priamo o kotloch, ale vo v┼íeobecnosti ak├Ż je zvyk. Kotol je zariadenie mal├ę, ale pri ve─żk├Żch celkoch nem├┤┼że┼í predsa dovoli┼ą laikovi, aby sa r├Żpal v parametroch stroja a len tak ich menil.

Mozes, ak je to ─Źina a vec ktoru potrebujes k beznej cinnosti nevedia dat do nezaheslovaneho menu, alebo to treba kalibrovat castejsie ako sa patri. Potom vsak nemozu nadavat keby sa nieco pototo. Ani nenadavaju, vysvetlili sme im ze vyrabaju shit.
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2874
Vek: 42.57
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod straciam » 21 Apr 2019, 08:03

edgar:
kolko rokov ti bez kotol kym napisal ziadost o servis? pouzival si ho len na kurenie cez zimu alebo aj na ohrev TUV?
ja mam ecotec pro v prevadzke uz 9 rok a zatial servis neziadal. najst dobreho servisaka v mojom okoli je trochu problem.. museli by pricestovat a teda servis sa predrazi.. ale asi sa tomu nevyhnem...
No password, no problem.
Ins-piration
straciam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1179
Vek: 33.62
Zalo┼żen├Ż: 06.01.2009

Odosla┼ąod Edgar » 21 Apr 2019, 18:13

Model je to VU INT 196/2-7-H

AEdison nap├şsal:Ak chce┼í, zajtra ve─Źer ti to m├┤┼żem zoskenova┼ą. Len m├ím in├Ż typ ako ty, tak┼że najsk├┤r si s t├Żm nepom├┤┼że┼í.

Tak mo┼żno to bude univerz├ílne :D

Hop377 nap├şsal:ci ma externu nadrz na vodu

Áno má.

straciam nap├şsal:kolko rokov ti bez kotol kym napisal ziadost o servis?

B├Żvam tu od septembra 2018, d├ítum in┼ítal├ície kotla je janu├ír 2014, posledn├í rev├şzia na ┼ít├ştku je janu├ír 2016 (1x prelepen├Ż), nasleduj├║ca janu├ír 2018 (sedmi─Źka prep├şsan├í na osmi─Źku tak┼że neviem ─Źi sa rob├ş ka┼żd├Ż rok alebo ka┼żd├ę dva roky, no ka┼żdop├ídne aj tak je u┼ż minim├ílne 4 mesiace po, ─Źo je asi d├┤vod tejto hl├í┼íky).

straciam nap├şsal:pouzival si ho len na kurenie cez zimu alebo aj na ohrev TUV?

Aj aj.
Edgar
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Nezaradite─żn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist