Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mucha
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa mucha » 22 Apr 2019, 18:03

Ahoj , telku co ma rozlisenie 1366x768 tzv HD redy , ani nekupuj
ja som raz na vianoce tak kupil . Zobral som zlu krabicu , ked k tomu
pripojis PC/Android box tak ten problem tam je vidiet a strasne ,
zo zvedavosti som tam zapojil rasberry pi , a katastrofa ... urcite FULLHD PLNE .
Alebo uz 4K minimalne .
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 22 Apr 2019, 18:22

Ja by som už ani FHD(1080p) nebral, dosť neperspektívne. Ideálne 4K HDR.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa dan21 » 22 Apr 2019, 18:46

co sa da pozerat na 4k TV u nas ?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Apr 2019, 19:58

miroja,
No ved to. Nasral ma aj Samsung aj SONY. Kupil som sebe aj nasim smart TV okolo roku 2012. Mne Sammsung kvoli smart funkciam (youtube, netflix a pod) a nasim kvoli Skype, lebo PC bol pre nich problem a takto ked 26" Smart TV mali v kuchyni tak si pocas skypovania mohli robit co chceli a mohli si v kuchyni robit svoje. Za 2-3 roky Sony ohlasil ze rusi skype v TV. Ma skoro porazilo. Ved to bola hlavna pricina kupy Smart TV pre nasich aby sme mohli skypovat cez TV. Aj neaku 40€ specalnu kameru som dokupoval k TV nech sa aj vidime. Teraz tam lezi hodeny za televizorom. Len tak. Lebo Sony... Onedlho aj Samsung. A aby nebolo dost tak sa zrusil aj youtube a vzdy zmizli rozne aplikace a pridavali co som nechcel. A nemohol som to ovplyvnit. Takze od vtedy uz nechcem Smart TV ani vidiet. Uz TV chcem len ako zobrazovadlo.

Tribec Zacks,
Diki aj tebe za info, tak pojdem po Full HD ak ked nie vsetko je full HD ale ak je tak preco to nepozerat vo Full HD.
btw co to v tom irsku robis ked rozoberas cenu 32" telkaca ????
Nasi su uz na dochodku a nie su na tom najhorsie ale ani najlepsie. Ked im poviem ze kupte si novy TV (do obyvacky, v kuchyni maju 26" Sony Smart TV z roku 2012, na ktorom uz nic smart neide) a nepozerajte uz ten stary CRT TV orava na ktorom su uz vsetky farby vyblednute a blika to ako stroboskop, tak mi povedia ze je to pre nich este dobre. Ze este to ide. Vzdy ked im nieco kupim tak mi to preplacaju. Ze aby som na nich neutracal. Viem ze aj tento telkac ked im kupim, aj ked hned nie ale neskor mi to vratia. Tak nech ich to stoji co najmenej. Len kvoli tomu tu riesim cenu. A len pre info, ked si nakusol otazku co robim v IRL, pokial nerobis "poslednu robotu" (umyvac riadu pod) alebo u skupeho sukromnika albo skupeho farmara, tak v IRL sa da dobre zarobit, hlavne na stavbach, len ti tam casto prsi za krk. V IRL je problem s cenou najmu a kupou domu (300 000 a viac, zavisi od velkosi a poctu izieb).

cool-zool,
bolo mi povedané : ,, Samsung , LG , Panasonic , až potom na konci niekde Philips ,
diki, toto si zapamatam...

mucha
diki za radu. Moc mi pomohla

maskrtnik01,
dan2 ma pravdu. Na SK je 4K HD buducnost. A internet s rychlostou 10mbit/s to asi nezvladne aj tak (IPTV), kedze 4K potrebuje aspon 15mbit/s (https://www.avforums.com/threads/netfli ... d.2182278/)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Oplati sa kupit neznackovy televizor?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Apr 2019, 20:31

romiadam: tak to urob ako ja. Ked im nieco kupim, tak ked trvaju na cene, tak im poviem nejaku nizsiu a vsetci su spokojni.
S tou hlaskou, ze ono to funguje, tak naco nove, to som pocuval aj ja roky, az kym som proste neprisiel domov s 5.1 reproduktormi, dvd prehravacom. Po case zase vymenil staru 45cm teslu za 32" sharp - to uz bol taky rozdiel, ze aj vecne hundrajuci otec uznal, ze konecne vidi poriadne a vie precitat aj text na obrazovke :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok