Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Čo vás dnes nahnevalo? 3

Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod Tribec Zacks » 11 Máj 2019, 18:34

no esteze tu je tato tema ked uz "ide karta".... do obeda sla namiesto normalnej sladkej papriky udena... namiesto najskor precitania poistiek na avrku som si oznacil povolit debug wire a klikol, a zablokoval som si moznost programovania... a aby nebolo malo aj telefon po vymene baterky prestal nabijat.... grrr uz sa asi dnes nicoho nebudem chytat radsej
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.
Tribec Zacks
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 36.99
Založený: 26.06.2010

Odoslaťod stefanSK » 11 Máj 2019, 19:08

Napr. s MKII sa dá predsa debug wire znova zakázať, čím sa povolí ISP.
S.K.
stefanSK
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 63.73
Založený: 24.06.2010

Odoslaťod Tribec Zacks » 11 Máj 2019, 19:18

no ale preto ze som neprecital poistky najskor, ale len oznacil debug wire a klikol programovat, tak to vypada ze to zapisalo do spien 0 :\
...nedobry den toto na dalsie skumanie veci :D
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.
Tribec Zacks
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod BFX » 13 Máj 2019, 19:39

Tribec Zacks napísal:no esteze tu je tato tema ked uz "ide karta".... do obeda sla namiesto normalnej sladkej papriky udena... namiesto najskor precitania poistiek na avrku som si oznacil povolit debug wire a klikol, a zablokoval som si moznost programovania... a aby nebolo malo aj telefon po vymene baterky prestal nabijat.... grrr uz sa asi dnes nicoho nebudem chytat radsej

Som si uz davnejsie urobil taky maly geret kdesi z netu ze to vie vymazat poistky na atmeloch :)
Very usefuuuuul :D
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product%20Notes/chapter_1.pdf
Na predaj: https://svetelektro.com/Forum/p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html
BFX
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 45.68
Založený: 04.09.2013

Odoslaťod AlbiDartanan » 13 Máj 2019, 21:56

Dneska som si vravel že možno bude "normálny" deň . Išiel som si cez "obchod" dať čosi objednať - nemusel som , mali to na sklade :-) . Potom som sa pokúšal zohnať laserové ukazovátko (vo väčšine miest - také veci nevedieme , museli sme to stiahnuť kvôli možným zdravotným rizikám ) / našiel som nakoniec " podpultovku " - slabé ale lepšie ako nič . Rozobral som , upravil som starý CPU chladič ku tomu ( pre istotu ) . Skúšal som to rozchodiť zo starými " čočkami " zo starého modulu no nič (naviac mi "chvíľu" trvalo nahodiť pôvodnú "čočku" a nastaviť fokus ) ...
Trochu oddych , potom pokračovanie no bluetooth myš mi prestala fungovať [E-BLUE AIR FINDER] ( batéria AA ) . Prehrabal som všetko možné no nenašiel som :( .
Nevadí , vyhrabal som Trust GXT14 po krátkom čase som si všimol že sa mi "lepí" ruka o tú myšku vďaka "špeciálnemu" protišmikovému povrchu ktorý sa " rozkladá / rozpadá " [niečo podobné ale extrémnejšie som mal na jednom starom diári casio - som celý ten povrch "zoškrabal" ] a odstraňovanie je problematické .....
Našťastie som našiel ešte niečo druhé [tuscani JPC-M27U] no nieje to to "pravé" ; no lepšie ako byť bez myši .....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 35.3
Založený: 09.07.2009

Odoslaťod E001 » 13 Máj 2019, 23:17

Chlapi nie som poverčivý, ale ako výhovorka je to dobrá -" Veď bolo dnes trinásteho." :)
SONY je SONY, ale bol som neverný - zosík a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 62.22
Založený: 18.11.2012

Odoslaťod 5ko » 14 Máj 2019, 07:19

Asi preto ten gól v poslednej sekunde. :mrgreen: :crying:
Ale mne sa celkom darilo.Išiel som zaviezť do zberu vyradené papiere z archívu a našiel som tam kopu kníh od rozprávkových pre deti ,cez zaujímavé odborné knihy o lesníctve a polovníctve po odbornú literatúru a tabulky z elektroniky a fyziky .Zrejme z nejakej pozostalosti.Bude čo študovať.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 63.55
Založený: 18.02.2010

Odoslaťod miroja » 14 Máj 2019, 07:52

... ze doma dnes snezi :-( jablone a orech tesne pred rozkvitnutim, ceresna odkvitla, asi bude tento rok slaba oberacka :-)
miroja
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 57.27
Založený: 01.02.2010

Odoslaťod josek » 14 Máj 2019, 08:26

...a slabá čerešňovica
josek
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Založený: 10.01.2012

Odoslaťod 5ko » 14 Máj 2019, 09:06

Nebude slabá,akurát jej bude málo. :crying:
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 63.55
Založený: 18.02.2010

Odoslaťod Tribec Zacks » 14 Máj 2019, 09:12

BFX napísal:
Tribec Zacks napísal:no esteze tu je tato tema ked uz "ide karta".... do obeda sla namiesto normalnej sladkej papriky udena... namiesto najskor precitania poistiek na avrku som si oznacil povolit debug wire a klikol, a zablokoval som si moznost programovania... a aby nebolo malo aj telefon po vymene baterky prestal nabijat.... grrr uz sa asi dnes nicoho nebudem chytat radsej

Som si uz davnejsie urobil taky maly geret kdesi z netu ze to vie vymazat poistky na atmeloch :)
Very usefuuuuul :D

pfff vynalezy, nove avrko bude rychlejsie, lacnejsie a bez roboty :D
Tribec Zacks
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod AlbiDartanan » 14 Máj 2019, 17:02

To laserové ukazovátko čo som včera bral som dneska konečne skúšal ako dobre bude "svietiť" v Stage Line LSX-049SG (prislabé , musí byť absolútna tma ) .... Zajtra skočím do mesta a skúsim zohnať silnejšie ....

E001
veď som sa aj pousmial nad tým že je 13 - teho a dáko sa nejako extra nedarilo :D (pravdaže kopec ľudí máva horšie dni / mesiace / roky .).
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
AlbiDartanan
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod misop » 16 Máj 2019, 09:08

Mna teda kur...sky nahnevalo, ale to este vcera, ten vysledok hokejovy, to ma teda strasne dozralo, az som s toho prechladol :pain:
misop
Obrázok používateľa
Nový člen
Nový člen
Vek: 36.27
Založený: 18.06.2018

Odoslaťod Drakoush » 16 Máj 2019, 11:18

To je čisto len Tvoja chyba, pretože sa Ťa dotknú problémy, ktoré sa Ťa netýkajú. To by som aj ja mohol povedať, že ma dožrala včerajšia autonehoda v Nitre, hoci som bol asi 160km od toho miesta a navyše ani jedného účastníka nepoznám. Ale dožralo ma to, až som z toho prechladol. Vôbec to nebolo tým, že som zmokol.
Ponúkame: výkup, predaj, servis meracích prístrojov rôznych značiek, overenie presnosti meradiel kalibrátorom - do 5,5 miest. Pozri aj našu FB stránku (ikonka webu v profile), kde nájdeš zaujímavé fotky a videá z opráv, review nových merákov a pod.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 24.17
Založený: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odoslaťod AlbiDartanan » 17 Máj 2019, 15:24

Dneska ma "čiastočne" opustil laserový modul čo som vytiahol z PL 9L .

Neviem akým spôsobom sa pri svietení (napájanie 5 V pwm + nechal som tam odpory čo boli pôvodne do série z laserovou LED 22 R + 47 R [naviac ak som dobre pozeral prúd neprekračoval 15 mA ] ) .
20 minút to fungovalo / svietilo super no po tých 20 minútach akoby stratil silu . Po zmeraní PN priechodu bol akoby prerazený no vlákno "svieti" stále , len niekoľkonásobne slabšie . Nepoviem keby som ten modul nehodil pre istotu ešte na chladič ,alebo keby som sa zabával z prúdom (alebo napätím ) , že čo to dá najviac ,ale nič z toho som nerobil ....
Keď sa tak zamýšľam , možno sa stalo v tomto zariadení to isté čo pred tým ( strata svietivosti ) / no ten "starý" modul nieje prerazený ....
Prílohy
003.png
AlbiDartanan
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod miroja » 20 Máj 2019, 15:27

... Ono to bolo sice v sobotu rano, ale nastvalo ma to riadne ...
Prílohy
fuj.jpg
miroja
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 57.27
Založený: 01.02.2010

Odoslaťod hpeter » 21 Máj 2019, 17:08

...zaskocilo ?
na slovnafte tankoval som ostrekovace (pri pistoliach), a par minut pred tym plyn.
idem platit ostrekovac, a pyta sa ma ze ci aj ten benzin.. :confused:
"nie pani, to nejaki borci pribehli s bandaskami, to je ich.."
idem k autu, a rukou mu naznacujem ze nech si to ide zaplatit. netvaril sa pozitivne :P

odchadzam, cakam na krizovatke, a ten dotycny rychlo vybavil zaplatenie.
hadam mi to nedaju k nahrade, sak nejake kamery visia na stene .. :mrgreen:
Prílohy
Screen Shot 05-21-19 at 04.54 PM.PNG
hpeter
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 35.56
Založený: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odoslaťod romiadam » 23 Máj 2019, 01:02

Co ma dnes nahnevalo?

Ma uz dlhsiu dobu hneva (nechcem byt vulgrny tak som pouzil slovko hneva) sublera z LIDL.

1. Neda sa resetnut, stale tam naskocia 2-3 desatinky (to by este nebolo take hrozne)
2. Nepresnost merania 0,17mm (vid ked je sublera zasunuta a cast s displejom taham dolava a doprava)
3. Vola v sublere sposobue to ze ked jemnucko dotlacim na nieco co meriam tak nameriam 9,03mm a ked silnejsie tak nameriam 8,83, takze dalsia nepresnost 0,2mm
4. Ked z numy vysuniem, zmeriam a zasuniem tak uz to nie je nula ale 5,04mm, teda aj meranie bolo posunute o tuto hodnotu. (na videu mi to prave nechcela sublera urobit, tak som subleru musel popotahovat hore dole a uz sa to stalo)

Video:
https://youtu.be/FI7RyWCVKvM

Este chvilku ma tato sublera bude :butthead: a skonci pod kladivom. Uz tak ci tak tam skonci, len je to otazka casu. Dva krat (dva nakupy) som presiel okolo nej, ze nebudem kupovat smejd subleru, no na treti den som ju aj tak kupil, lebo vsak stoj len 10e (alebo 15? uz neviem presne). A navyse ja blbec som ju hned nevybalil, dal som ju na policku ze ju vybalim ked ju budem potrebovat a po po troch mesiacoch ked som ju potreboval sa uz nedala vratit a aj blocek sa zapatrosil niekde. Tak ju mam a stale ked nieco meria musim to 100 krat zmerat, lebo neviem kedy tam nieco samovolne prida. Tak mi treba, preco som sa nepocuval ked som si prvy krat povedal "ze nebudem kupovat smejd subleru".
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 09.04.2008

Odoslaťod stefanSK » 23 Máj 2019, 06:16

Ešte skús zmerať napätie baterky. Mne také veci robila, keď bola batéria vybitá .
S.K.
stefanSK
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 63.73
Založený: 24.06.2010

Odoslaťod Milos66 » 23 Máj 2019, 08:45

A taká drobná otázka: čo chceš doma merať na stotiny milimetra s Lidlackou posuvkou?
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 53.15
Založený: 28.09.2013

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist