Na čom momentálne pracujete? VI.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Wili » 27 Apr 2019, 18:55

zaujimave, to som ani netusil ze ich je viac :) dokonca darlington s integrovanym emitorovym odporom to teda cumim, skumal som ich viac a na diyaudio pisu ze vraj tie emitoraky v nich boli poruchove a je za nich nahrada STD03 8O rozhodne zaujimava suciastka. NJL sa mi ale pozdava viac :lol:
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa nalimko33 » 27 Apr 2019, 19:14

podľa mňa sú tie ThermalTraky lepšie
platí Murphyho zákon - čím viac komponentov v puzdre tým väčšia pravdepodobnosť že sa to pos.....
škoda že toto je dodnes deň nedorobené - je to dokonca už aj na chladiči - iba to oživiť...
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=12252
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa hpeter » 28 Apr 2019, 21:51

pozeram na soa graf a nemam dojem ze je tam velka rezerva na taky pracovny bod
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Wili » 03 Máj 2019, 14:02

dnes som mucil zosilnovac co to da... :ANAL:

z jedneho paru 186W do 4R pri 100kHz obdlzniku :finga: :rolleyes:

len boucherot to nedal :twisted:
Prílohy
100k square
100k square
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa josek » 03 Máj 2019, 15:51

nalimko33 napísal:Wili: skús mrknúť do čriev Sony alebo Marantz
nájdeš tam toto od Sankenu
https://kpcomponents.co/products/sap17n ... ntary-pair
Sanken túto radu darlingtonov už dávno nevyrába. Ja som v r.2017 opravoval monoblok Supercharger 550K (550 ÷ 750W sin.) a to som už videl na eBay iba hŕbu čínskych pajcov SAP 15. Nakoniec som nejakých 10 párov SAP16 od firmy Cricklewood Electronics z UK. Chovali sa v pohode na plný výkon.
Potom som ich použil aj v konštrukcii 100 W konca ale emitorové odpory som použil pre istotu ako externé. Tie integrované boli príčinou poruchy ak nejaká bola.
Potom ešte nejakú dobu Sanken vyrábal tie isté darlingtony bez tých odporov. Myslím že niekedy okolo r.2010 skončil s výrobou, čo je teda dosť škoda lebo mali inak vynikajúce vlastnosti.

Čo sa dnes predáva ako darlingtony SAP 16, SAP 17 pod značkou Sanken, ktovie kto to robí :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
Prcek111
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 11 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Rohožník
Vek: 29

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Prcek111 » 04 Máj 2019, 20:31

Po dlhšom čase a popri všetkých povinnostiach som osadil druhu verziu prepínača kanálov do zosiku. Uvidíme či tento krát dosiahnem požadovaného výsledku. Minulá verzia mala veľké presluchy načo som prišiel až po osadení a bola to chyba v návrhu. Okrem toho som sa nevedel zbaviť lupnuti pri prepinani. Dúfam že tento čip od analog devices namiesto tých predtým (Texas) sa bude správať korektnejsie. Avšak switche od Texasu išli aj na 3V3, pričom tento analog ide na +-15 čo je nevýhoda (potreba zdroja externého) a zároveň výhoda vo väčšom odstupe signálu od Ucc. Uvidíme čo to povie.
Prílohy
IMG_20190504_202224.jpg
IMG_20190504_202231.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa hpeter » 07 Máj 2019, 15:45

Wili napísal:dnes som mucil zosilnovac co to da... :ANAL:

z jedneho paru 186W do 4R pri 100kHz obdlzniku :finga: :rolleyes:

len boucherot to nedal :twisted:
ak to bolo do odporu 4r, tak nic nehrozi. 2r uz je dc_soa prekrocena.
6/8ohm je bezpecne
repro vie klesnut pod menovitu z, to sa meni podla frekvencie.
Prílohy
Screen Shot 05-07-19 at 08.32 AM 001.PNG
Screen Shot 05-07-19 at 08.32 AM.PNG
Screen Shot 05-07-19 at 08.32 AM 002.PNG
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa deepspace » 17 Máj 2019, 19:44

Blitzortung ma po dlhom čase konečne zaradil do participácie, tak trocha bastlím .. :)
Prílohy
20190517_194036.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa medved » 18 Máj 2019, 19:18

15mF/700V 3,675kJ :mrgreen:
Prílohy
60434904_2209635199135775_3595566673966399488_n.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 18 Máj 2019, 20:06

Ked nie ja, tak Ty :applause: :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Máj 2019, 20:12

Hodiť na to klinec. to by bola šupa. Parádna. :applause: :applause: :applause:
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 18 Máj 2019, 23:11

medved napísal:15mF/700V 3,675kJ :mrgreen:
z toho by uz bol aj celkom slusny coilgun :O
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa medved » 18 Máj 2019, 23:46

Ten primárne nie je v pláne, ale určite vyskúšam si aj ten, no pri podstatne nižšej energii. Pri tejto by som roztrhal cievku a to doslova. To chce len skúšať, čo to znesie... Danyk pri 2,5kJ mal už dosť problém a cievka mu explodovala. Kamarát v rámci DP na SAVke robil cievku, ako na coilgun, ale pravdaže tam nedával projektily, ale nejaké vzorky neviem teraz čoho, do silného magnetického poľa. On vtedy robil s kondenzátormi 12mF/500V a to je aj aktuálne to najsilnejšie, čo majú na SAV na katedre magnetizmu. No sranda je tá, že mal malú cievku s tenkým drôtom.. pulz tesne pod 5kA a cievka chladená v tekutom dusíku :D .. joo no to by už veru bol coilgun veľmi zaujímavý, mať možnosť to ponoriť do dusíku :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 19 Máj 2019, 10:18

@medved, mozes dat aspon nejake info okolo tych kondikov, videl som tu viac tvojich VN experimentov atd, ale kde napriklad toto konkretne pouzijes a funkciu? z tych experimentov co som videl mi to skor prislo ze si potreboval zdroj VN s konstantnym napatim ako potrebu dodat vela kJ v kratkom momente... thnx
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa medved » 19 Máj 2019, 14:59

@Tribec Zacks Toto je iná vec, ktorú riešim paralelne s x ďalšími podľa dostupnosti a prísunu materiálu :D nie je to nič k VNku .. bude to práve pre veľké impulzné prúdy, spínanie cez 3 tyristory paralelne.. okrem coilgunu aj na deformáciu plechoviek, minci, odpaľovanie predmetov, vodičov, (ovocia ?).. vlastne už mám všetko nato, len celé to zapojiť a doriešiť vhodne cievku/y a meranie impulzu a delenie impulzu cez tyristory atď.. akurát v tejto chvíli si nie som istý, ako to je s meraním takýchto impulzných prúdov, či už je nutná Rogowského cievka alebo stačí klasické prúdové trafko, ako používam na DRSSTC len s vhodným pomerom pravdaže. Dostali sa ku mne 2 rôzne informácie aj že áno, aj nie pre skreslenie...
teoreticky kondenzátory majú energiu 3,675kJ pri hraničnom napätí a tyristory 16,2kAp pri ideálnych podmienkach a ideálnom delení prúdu medzi 3 kusy. Ďalšia vec je, čo reálne znesú kondenzátory a ako im skrátim životnosť.. na väčšinu veci si vystačím s 1-2kJ občas 3kJ a na max energiu ani nepôjdem. Ešte to nemám celé doriešené a neviem, čo si k tým kondenzátorom môžem až dovoliť.
Na druhej strane na coilgun sa bežne používajú tieto a im podobné elektrolyty a aj Danyk mal tieto Itelcond, teda časť týchto použitých na jeho nedokončený 2,5kJ coilgun tiež s troma tyristormi paralelne. Potom, keď odpaľoval drôty a somariny s nimi tak mal tam cievku na limitáciu špičky a nabíjal to až na 1450V, tak to mu šla špička v kAp riadne vysoko nahor. Tak zrejme to nie je také kritické, len musím dať pozor na limitáciu špičky prúdu mimo coilgunu pridaním ďalšej cievky do série a neskratovať to na priamo a ani len s malým počtom pár závitov...

Má s tým niekto skúsenosti ?

http://tesladownunder.com/Pulse_Power.htm
http://tesladownunder.com/CanCrushing.htm
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 19 Máj 2019, 16:39

medved napísal:@Tribec Zacks Toto je iná vec, ktorú riešim paralelne s x ďalšími podľa dostupnosti a prísunu materiálu :D nie je to nič k VNku .. bude to práve pre veľké impulzné prúdy, spínanie cez 3 tyristory paralelne.. okrem coilgunu aj na deformáciu plechoviek, minci, odpaľovanie predmetov, vodičov, (ovocia ?).. vlastne už mám všetko nato, len celé to zapojiť a doriešiť vhodne cievku/y a meranie impulzu a delenie impulzu cez tyristory atď.. akurát v tejto chvíli si nie som istý, ako to je s meraním takýchto impulzných prúdov, či už je nutná Rogowského cievka alebo stačí klasické prúdové trafko, ako používam na DRSSTC len s vhodným pomerom pravdaže. Dostali sa ku mne 2 rôzne informácie aj že áno, aj nie pre skreslenie...
teoreticky kondenzátory majú energiu 3,675kJ pri hraničnom napätí a tyristory 16,2kAp pri ideálnych podmienkach a ideálnom delení prúdu medzi 3 kusy. Ďalšia vec je, čo reálne znesú kondenzátory a ako im skrátim životnosť.. na väčšinu veci si vystačím s 1-2kJ občas 3kJ a na max energiu ani nepôjdem. Ešte to nemám celé doriešené a neviem, čo si k tým kondenzátorom môžem až dovoliť.
Na druhej strane na coilgun sa bežne používajú tieto a im podobné elektrolyty a aj Danyk mal tieto Itelcond, teda časť týchto použitých na jeho nedokončený 2,5kJ coilgun tiež s troma tyristormi paralelne. Potom, keď odpaľoval drôty a somariny s nimi tak mal tam cievku na limitáciu špičky a nabíjal to až na 1450V, tak to mu šla špička v kAp riadne vysoko nahor. Tak zrejme to nie je také kritické, len musím dať pozor na limitáciu špičky prúdu mimo coilgunu pridaním ďalšej cievky do série a neskratovať to na priamo a ani len s malým počtom pár závitov...

Má s tým niekto skúsenosti ?

http://tesladownunder.com/Pulse_Power.htm
http://tesladownunder.com/CanCrushing.htm

dik za info, skus postnut potom nejake videa :-)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa medved » 19 Máj 2019, 17:33

určite budú videá aj fotky :)

naposledy len nedávno som mal vonku rozloženú kondenzátorovú batériu, ale na 30/33kV a 666 až 800J .. myslím, že to odpaľovanie ovocia a betónu som tu nedával.. primárne som to skladal pre lichtenberga na vodnej hladine, ovocie už len ako bonus :D .. kúsky pomaranča boli všade naokolo.. v mojom ksichte, vlasov, na oblečení, po chodníku, na okne, dverách, múre... dokonca až šupka na streche šopy :lol:

impulzné výboje na vode
https://www.youtube.com/watch?v=cJR0QFSjTK0
http://www.vn-experimenty.eu/index.php? ... de#13_4_19

ovocie a 30kV 666J
https://www.youtube.com/watch?v=UGPuxjcop-g
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 19 Máj 2019, 21:06

no ten pomaranc teda pekne rozplesklo :potlesk:
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa hpeter » 20 Máj 2019, 16:23

poprosim peceneho pstruha a pyre... bum hotovo
0

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Príspevok od používateľa bresto100 » 20 Máj 2019, 18:16

deepspace napísal:Blitzortung ma po dlhom čase konečne zaradil do participácie, tak trocha bastlím .. :)
Nemohol by si mi dať odkaz kde kúpiť takú krabičku ako máš na fotke? Ďakujem


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
0

Napísať odpoveď