Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Kombinovan├Ż ┼ípor├ík

Kombinovan├Ż ┼ípor├ík

V┼íetko to ─Źo sa inde nehod├ş

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: Kombinovan├Ż ┼ípor├ík

Odosla┼ąod mr.dred » 19 M├íj 2019, 15:54

M├ím vstavan├║ horkovzdu┼íku + plynov├║ plat┼łu MORA u┼ż cez 15 rokov, ┼żiadna elektronika, len iskra. Vlani som menil ventil├ítor - upieklo sa vinutie :lol: in├í─Ź spokojnos┼ą.
Zas by som kúpil morušu 8)
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3154
Vek: 54.28
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod romiadam » 19 M├íj 2019, 19:04

Drakoush nap├şsal:Nehnevajte sa na m┼ła, autor t├ęmy polo┼żil jasn├║ ot├ízku, s akou zna─Źkou m├íte sk├║senosti a namiesto toho mu vnucujete, aby si to opravil. Ke─Ć sa na to nec├şti, tak sa na to nec├şti. Inokedy ke─Ć sa sem amat├ęr pr├şde nie─Źo sp├Żta┼ą, tak ho zdrbete pod ─Źiernu zem, ┼że ako neelektrik├ír do toho nesmie zasahova┼ą a teraz neelektrik├írovi n├║kate, aby si vymenil ┼ípir├ílu... Zauj├şmav├ę....

Reagujeme na tuto vetu (aspon ja)

....ak by to bolo ─Źisto elektrick├í vec, tak to v klude rozoberiem a poriadne to pozriem....

Nikto mu nehovori nech sa rype do plynu. A preto moja otazka bola ci mu plyn ide. Ak nie, tak sme skoncili a jasne nech si kupi novy sporak. Spominal len ze mu ide iskra. Ja z toho neviem posudit ci mu ide aj plyn. (chyba mi tu napravo ikonka vesteckej gule)

Ale skor ako mu budeme dalej radit pockajme nech sa vyjadri on, ci chce kupit nove alebo sa pusti do opravy.

Na druhej strane dostal aj rady ze si ma precitat recenzie od gazfiniek a ked kupi nove ake su rizika a aj rady ze sa to da opravit a lacno. Nech si sam vyberie.

Ale mas pravdu Drakoush, niekedy sa tu uzivatel zdrbe ako hovoris a inkokedy sa radi ostosest... :mrgreen: Asi je to pocasim.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2968
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod mr.dred » 19 M├íj 2019, 19:11

romiadam nap├şsal:Asi je to pocasim
Pr├şlohy
12.jpg
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3154
Vek: 54.28
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 19 M├íj 2019, 21:50

romiadam - ak som to dobre poh─żadal je to vytiahnut├ę zo servisn├ęho manu├ílu na Gorenje K774w .
Nane┼ítastie nieje po anglicky , ─Źesky , slovensky - no sch├ęma b├Żvava rovnak├í ─Źi je to v ─î├şna , USA , Thajsko ...
Servisn├Ż manu├íl sa d├í pomerne ─żahko a dobre doh─żada┼ą keby bolo nie─Źo treba ....

E┼íte raz - tu m├í men┼í├ş v├Żber r├║r aj z recenziami od kupuj├║cich - m├┤┼że ─Ź├şta┼ą :
https://sporaky.heureka.sk/f:4935:12418 ... 1008,1007/

Drakoush - ni─Ź v zlom ale je pre m┼ła mo┼żno trocha "zvl├í┼ítne" ke─Ć sa sp├Żta┼í na elektro f├│re to ak├Ż kombinovan├Ż ┼ípor├ík si m├í┼í k├║pi┼ą preto┼że ti "zhorel" predo┼íl├Ż .
Na elektro f├│re sa mo┼żno dozvie┼í o mo┼żnej poruchovosti ,alebo ─Źo sa na ktorom druhu naj─Źastej┼íie kaz├ş . Mo┼żno sa dozvie┼í aj o tom ktor├í "r├║ra" ako dobre pe─Źie ( n├íjde┼í na tomto f├│re aj recepty na varenie a pe─Źenie :D ) ...
Len t├Żchto vec├ş tu a┼ż tak ve─ża nen├íjde┼í preto┼że dos┼ą ve─żk├í ─Źas┼ą ─Źo sme tu nerob├ş servis tak├Żchto zariaden├ş a niektor├Ż ─Źo s├║ tu e┼íte "neprivo┼łali" ku pe─Źeniu ,vareniu a podobn├Żm veciam .

Aby si to opravil

─Źo je rozumnej┼íie pri po┼íkoden├ş auta , k├║pi┼ą nov├ę auto alebo rad┼íej vymeni┼ą jednu vec za p├ír euro ?
Teda je to niekedy ┼íetrenie financi├ş (pravda┼że - niekedy sa neoplat├ş ale Hanes1 nedal a┼ż tak ve─ża info v akom to m├í stave) .
Pravda┼że sa d├í hovori┼ą aj o ********* opotrebovan├ş (********* - u┼ż si nepam├Ąt├ím ako sa to presne vol├í :oops: / je to nie─Źo tak├ę ┼że je to 100% funk─Źn├ę ,prakticky bez po┼íkodenia ale u┼ż je to "po zenite" ) .

Ke─Ć sa sem amat├ęr pr├şde nie─Źo sp├Żta┼ą, tak ho zdrbete pod ─Źiernu zem

to sa deje aj medzi nami "st├ílymi ─Źlenmi" tu ┼że je ─Źlovek zdr**ny pod ─Źiernu zem .
Naviac Hanes1 p├şsal ┼że keby to bolo ─Źisto elektrick├ę tak by sa na to pozrel ...

mr.dred - do elektroniky by sa dalo teoreticky zahrn├║┼ą aj prep├şna─Źe , ventil├ítory , ┼ípir├íly , k├íble , termostaty .
Sk├┤r by som povedal ┼żiadna "zlo┼żit├í" elektronika ( v niektor├Żch star├Żch ┼ípor├íkoch bola tyristorov├í regul├ícia ) ako CPU - ─Źka a podobn├ę veci ...

Prikl├í┼łam sa ku tomu ─Źo p├şsal romiadam
ci mu plyn ide. Ak nie, tak sme skoncili a jasne nech si kupi novy sporak

U┼ż d├ívnej┼íie sa tu rie┼íila jeden kombinovan├Ż ┼ípor├ík kde sa ak sa dobre pam├Ąt├ím "t├ízatel" p├Żtal na spr├ívne nastavenie zmesi plynu + vzduchu / ak sa dobre
pam├Ąt├ím tak rada bola nech si zavol├í origin├íl servis├íka pre t├║ zna─Źku a nech mu to nastav├ş on aj z papiermi .

Teda pokia─ż je to ─Źisto elektronika tak by sa to malo da┼ą opravi┼ą bez probl├ęmov (iba ned├ívno som sa "b┼Ľ─żal" v jednom ┼ípor├íku kde bol k├║pen├Ż in├Ż typ prep├şna─Źa a "fungovalo" im to vraj zvl├í┼ítne . Nakoniec namiesto zlo┼żit├ęho vy┼ąahovania a prehadzovania k├íblov z konektorov bola ove─ża jednoduch┼íia vec vy─Źisti┼ą " ukazovate─ż / gomb├şk " a nakresli┼ą a na─Ćubka┼ą [zo ┼íidlom] na┼ł ktor├ę veci sa kedy zap├şnaj├║ / ak by sa v bud├║cnosti n├íhodou zotrela kresba / bol to jeden z n├ívrhov "vlastn├şka" [za toto ma asi niektor├Ż mo┼żno bud├║ chcie┼ą zvozi┼ą pod ─Źiernu zem ] - nebolo to najide├ílnej┼íie ale ─Źasovo + bezpe─Źnostne [tak├Ż konektor som v ┼żivote e┼íte nerozoberal ] to bolo asi najrozumnej┼íie ) .

Recenzi├ş aj hodnoten├ş na vy┼í┼íie uvedenom odkaze z heureky je dos┼ą , sta─Ź├ş ─Ź├şta┼ą ....
Alebo sa pozrie┼ą , mo┼żno prihl├ísi┼ą do diskusi├ş a f├│r ako
https://varecha.pravda.sk/
https://www.toprecepty.cz/
https://nanicmama.sme.sk/
a e┼íte sa n├íjde kopec ktor├ę mi bu─Ć teraz nenapadli alebo o nich neviem ....
H├ídam Hanes1 bude vedie┼ą ako h─żada┼ą na t├Żch str├ínkach / f├│rach .

Ale e┼íte raz - ak to chce k├║pi┼ą :
https://sporaky.heureka.sk/f:4935:12418,9450083;10383:47846,47843;23085:8230557,8859137;p:1008,1007/
m├í tam 43 produktov a z toho m├í recenziu a ohodnotenie 34 produktov (aspo┼ł 1 recenzia ) ....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1717
Vek: 35.39
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod Drakoush » 20 M├íj 2019, 08:43

AlbiDartanan nap├şsal:─Źo je rozumnej┼íie pri po┼íkoden├ş auta , k├║pi┼ą nov├ę auto alebo rad┼íej vymeni┼ą jednu vec za p├ír euro ?
Teda je to niekedy ┼íetrenie financi├ş (pravda┼że - niekedy sa neoplat├ş ale Hanes1 nedal a┼ż tak ve─ża info v akom to m├í stave) .
Pravda┼że sa d├í hovori┼ą aj o ********* opotrebovan├ş (********* - u┼ż si nepam├Ąt├ím ako sa to presne vol├í :oops: / je to nie─Źo tak├ę ┼że je to 100% funk─Źn├ę ,prakticky bez po┼íkodenia ale u┼ż je to "po zenite" ) .

Porovn├íva┼í neporovnate─żn├ę. Zria─Ćovacia cena auta a servisu je niekde inde. To je za prv├ę. Pri aute je servis v├Żhodn├Ż. Ale ke─Ć m├í┼í auto z roku 2003, tie┼ż si trikr├ít rozmysl├ş┼í, ─Źi e┼íte opravova┼ą, alebo vyradi┼ą.
Okrem toho, ak sa pokaz├ş auto, nerob├ş┼í si ho predsa s├ím na kolene, ak tomu nerozumie┼í, ale ide┼í do servisu. Tak┼że op├Ą┼ą zl├Ż pr├şklad.

Asi si myslel mor├ílne zastaranie - zariadenie je funk─Źn├ę a svoj ├║─Źel sp─║┼ła, ale na dne┼ín├ę pomery je star├ę - dizajnovo, funkciami a pod.

A e┼íte raz, lebo si ├║plne nepochopil, o ─Źom je re─Ź. Ke─Ć sem pr├şde niekto a p├Żta sa, ako zapoji┼ą z├ísuvku, tak sa odvol├íte na vyhl├í┼íku ─Ź. 508/2009. ─îo je spr├ívne. A tuto zrazu mu rad├şte, aby to opravil s├ím a ani neviete, ak├ę dosiahnut├ę vzdelanie m├í. ─îo ak je to cukr├ík? Alebo stroj├ír? El. r├║ra nie je z─Ćaleka jednoduch├ę zariadenie, je tam kopec izol├ície, proste oprava n├íle┼ż├ş elektrik├írovi a ak sa na to m├í pozrie┼ą servis, tak sa dostane h├ídam aj na polovicu ceny novej. ┼Że si to vie┼í doma spravi┼ą Ty ako elektrik├ír, to je in├í vec.

HOWGH.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9692
Vek: 24.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Hanes1 » 20 M├íj 2019, 12:05

─Äakujem pekne za vysvetlenie a pomoc, ┼ípeci├ílne AlbiDartanan, Mr.Dred a Charlie282 (SS) za snahu zisti┼ą probl├ęm a dodanie sch├ęmy zapojenia.
Z men┼íej ─Źasti m├ím el. vzdelanie [m├ím IT (aj elektrotechnick├║) ┼íkolu + osved─Źenie na ┬ž21 508/2009], no netr├║fam sa pusti┼ą sa do toho kv├┤li strachu, ┼że u┼ż to nasp├Ą┼ą neposklad├ím (s├║ tam r├┤zne poistky / blomby) najm├Ą v okol├ş prep├şna─Źov. Aj ke─Ć plynov├Ż rozvod je oddelen├Ż, no boj├şm sa pr├şpadnej poruchy r├║ry (zaiskrenie a podobne) pre zapnutom plyne (varen├ş)...

Viem, ┼że teraz budete kr├║ti┼ą hlavou, no m├ím vo─Źi tomuto re┼ípekt. A to som rozoberal a opravil som u┼ż kopec (nie len IT) vec├ş.
Hanes1
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 63
Zalo┼żen├Ż: 14.10.2014

Odosla┼ąod enigma » 20 M├íj 2019, 15:55

poviem ti to jednoducho ... daj dolu zadn├Ż kryt a skontroluj pr├şvodov├Ż k├íbel ( svorkovnicu ) a┼ż je OK ... skontroluj ─Źi dost├íva┼í nap├Ątie na ┼ípir├íli ... ak je OK ....
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1780
Zalo┼żen├Ż: 24.12.2011

Odosla┼ąod jezevec » 20 M├íj 2019, 16:21

Hanes1, pro─Ź si nezavol├í┼í oprav├í┼Öe, po┼Ö├íd t─Ť to vyjde ┼Ö├ídov─Ť m├ęn─Ť ne┼ż nov├Ż spor├ík?
jezevec
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 990
Zalo┼żen├Ż: 22.08.2008

Odosla┼ąod hpeter » 21 M├íj 2019, 17:49

najprv pred rozoberanim by som si urobil prieskum s nahradnymi dielmi/opravitelnost.
https://www.servisgorenje.sk/c/diely-na ... t=position
https://www.servisgorenje.sk/informacie ... -a-cene-nd
Hanes1 nap├şsal:Zdrav├şm.
Vopred sa ospravedl┼łujem, ak som to zaradil do zlej kateg├│rie.

Vyber├ím kombinovan├Ż ┼íporak (klasick├Ż, nezabudovan├Ż - plynov├ę hor├íky a elektrick├í r├║ra, najlep┼íie bielej farby) s rozpo─Źtom okolo 300ÔéČ

https://sporaky.heureka.sk/amica-shm-5775-d-w/ spokojnost. dneska uz same displeje a hracky..
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1547
Vek: 35.64
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod zdeno6505 » 21 M├íj 2019, 18:14

V AMICA som pred cca mesiacom menil prep├şna─Ź .
Mo┼żno m├í┼í nejak├Ż lep┼í├ş ┼ípor├ík, ale tu bola izol├ícia na dr├┤tikoch zhoren├í 2cm od prep├şna─Źa.
Quote od AVELMAK :
UPOZORNENIE: Pri v├Żmene prep├şna─Źa je nutn├ę vymeni┼ą aj po┼íkoden├ę a prehriate fastony. V opa─Źnom pr├şpade d├┤jde znova k po┼íkodeniu nov├ęho prep├şna─Źa.
Amat├ęri postavili Noemovu archu, profesion├íli Titanic.
zdeno6505
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1089
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2010

Odosla┼ąod romiadam » 21 M├íj 2019, 21:47

Teraz sa uz priklanam k Drakoush-ovi. Drakoush - TERAZ MAS PARAVDU.

Hanes1 sa na to neciti, aj ked ma ┬ž21, tak uz mu nehovorte co ma robit lebo sa do toho nazaj pusti a uz sa tu na fore nikdy neukaze......

Este ta rada, ze opravar je stale lacnejsi je na mieste.

Hanes1, ak si na to netufas a opravara nechces volat, tak si kup novy sporak. Popozeraj sa po recenziach gazdiniek ako ktory pecie.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2968
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod Drakoush » 22 M├íj 2019, 08:40

Ve─Ć to sa ho trebalo na za─Źiatku op├Żta┼ą, nie mu s├║ka┼ą rady.
V tomto pr├şpade by to probl├ęm s├şce nebol, preto┼że m├í elektrotechnick├ę vzdelanie, ale doteraz sme to nevedeli.
Inak na Hanesovi oce┼łujem, ┼że hoci m├í elektrotechnick├ę vzdelanie, pozer├í sa na vec triezvo. Ke─Ć sa na to nec├şti, nebude to robi┼ą. Zjavne si uvedomuje, ┼że zdravie jeho rodiny je prednej┼íie, ako u┼íetren├ę euro. Ja som ┼ípor├ík babke tie┼ż nerobil a bola to len jedna ┼ípir├íla.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9692
Vek: 24.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012

Odosla┼ąod hpeter » 23 M├íj 2019, 18:01

zdeno6505 nap├şsal:V AMICA som pred cca mesiacom menil prep├şna─Ź .
Mo┼żno m├í┼í nejak├Ż lep┼í├ş ┼ípor├ík, ale tu bola izol├ícia na dr├┤tikoch zhoren├í 2cm od prep├şna─Źa.
Quote od AVELMAK :
UPOZORNENIE: Pri v├Żmene prep├şna─Źa je nutn├ę vymeni┼ą aj po┼íkoden├ę a prehriate fastony. V opa─Źnom pr├şpade d├┤jde znova k po┼íkodeniu nov├ęho prep├şna─Źa.

model, vek ?
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1547
Vek: 35.64
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Nezaradite─żn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist