Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Máj 2019, 14:41

Zdravim.
Odpredvcera sa mi mobil Sam. gal. A300 nadmerne vybija. Tak som ho vypol pri 63% baterky a asi o sve hodiny zapol a baterka ukazovala 33%.

Je baterka KO? Telefon ma 3 roky.

Cely telefon je vlazny ked je zapnuty. Ked som ho vypol myslim ze bol studeny ale neviem to na 100%.

Co stym moze byt?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa breta1 » 21 Máj 2019, 15:15

Nemáš spuštěnou navigaci?
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa cool-zool » 21 Máj 2019, 16:05

Áno Romi , vyzerá to na baterku , skús si kúpiť nejakú náhradu či sa to bude správať rovnako a budú ti ubúdať % aj pri vypnutom stave ?!
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Máj 2019, 17:46

Nemam nic spustene. Preto som to skusil aj pri vypnutom mobile. Ked dam na nabijacku tak sa pomalicky nabija. Ked odpojim dost rychlo sa vybija.
Obavam sa ze sa nieco stalo vnutri v baterke.
Problem je ze sa telefon neda otvorit. Treba odlepit displej.
:(
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa mac26 » 21 Máj 2019, 18:10

Ak sa zohrieva, tak je dost mozne ze ti tam nieco bezi na pozadi. Neviem ci to ma aj tamtung alebo to odstranil, ale kukni v nastaveniach>bateria ci tam nenajdes nejake info. Neviem ani verziu OS aky mas. Na 9.0 mam napr nieco taketo:
Prílohy
Screenshot_20190516-021114_Nastavenia.png
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Máj 2019, 19:28

mac26, On je vlazny ked sa nabija To viem naisto. Ale neviem ako je to ked je vypnty. Teraz ho vypnem a o dve hodinky vam napisem ci bol studeny (vypnuty) alebo nie.
Ta medzera na obrazku o 12:00 bol telefon vypnuty a to je to spominane vybitie zo 66% na 33%
Screenshot_2019-05-21-16-47-31.png
breta, ani wifi ani navigaci....
cool-zool, bojim sa toho aj ja. Asi budem musiet zobrat do servisu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Máj 2019, 21:41

EDIT:
Ked je vypnuty tak je studeny. On bude vlazny asi tym nabijanim. No nic, bude to baterka. Po doch hodinach mi o vo vyputom stave sa baterka na 3% z asi 40%.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Máj 2019, 06:29

sice malo pravdepodobne, ale mohol odist aj nabijaci obvod. na starsej nokii som riesil rychle vybijanie baterky. normalne sa nabila a ked som telefon uplne vypol, tak si aj tak cucal z baterky desiatky mA. bol tam vadny obvod riadiaci nabijanie, ale kedze mal asi 3x3mm tak tam som skoncil.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2019, 02:08

Tak, kedze som nechcel mat telefon nonstop na nabijacke, tak som z telefonu vybral a prehodil SIM a mikroSD do druheho telefonu. Po asi 5 dni som chcel tento telefon zapnut, ze si pozriem jednu fotku a zistil som ze nieco je na nom divne....
A toto som zbadal...
A300.jpg
Hajzel jeden baterkovsky, jak napucal. Este ze to nevybuhlo/nesposobilo poziar. Teraz sa uz ani nezapne. Mohlo ma napadmut, ze ked necham uplne vybit, ze uz ho nezapnem... No nic, ideme kupovat baterku z ebay... asi z ciny... a asi bude mat len 50% kapacity z udavanej...

Dufam ze displej to napucanie prezil.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa rogi » 30 Máj 2019, 06:38

To je vlastnost lipol bateriek,lahke velka kapacita, ale nevyspytatelne.
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2019, 08:40

Vcera som odlepil fenom display a baterka vyzera nie ako hranol s rovnymi stenami ale ako novy nerozlezany vankusik.
Mohlo sa to toreticky roztrhnut a ten chemicky bordel v baterke rozliat v nutri v telefone alebo sposobit nebodaj poziar?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Máj 2019, 09:20

ak by bola plne nabita, tak teoreticky ano. ale to by sa o nieco musel poskodit ten obal (napr. ostry roh). ten samotny obal ma prave za ulohu zabranit vzniku poziaru, ak sa baterka nafukne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Samovolne vybijanie baterky telefonu.

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2019, 09:56

Aha, lebo práve preto som ju nenechal nonstop na nabíjačke, aby náhodou neexpkodovala počas nabíjania keď nikto nie je doma. Tak som ju nechal vybiť a napucala.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok