Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6204
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Máj 2019, 09:33

ked chcem merat umetre, tak nepouzivam hobby (Lidl) naradie. Ona je skor stavana pre hobby ludi typu: potrebujem vymenit rurku a ma cca taky priemer, alebo ako hlboko je vyvrtana diera +- autobus.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa josek » 23 Máj 2019, 09:42

Čo je to umeter?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Máj 2019, 09:43

třeba mikrometr?

PS a osobně nechápu k čemu má nástroj jako šuplera rozlišení v setinám mm, stejně si tam člověk natlačí kolik je třeba. Pro měření setin již stejně musí mít měřidlo definovanej přítlak měřících ploch viz mikrometr...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Máj 2019, 10:57

Tie stotiny pri resetovani má netrapia. Trápi ma tých +5.xx mm. Skúsim vymeniť tu baterku. Neviem či to bude tým. Zase som ju tak často nepoužíval. Ale vyskúšam.
A trápi ma aj to, že ked sa dotkne toho plastu tak sa meni meraná hodnota o 0.2 mm. Toto sublera nemá robiť aj keď je za 10 eur.

Aj vám sa hýbe ten plast a mení sa hodnota alebo som mal "Šťastnú ruku" pri kúpe tej subleri?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Máj 2019, 11:05

Jaký plast?
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa mac26 » 23 Máj 2019, 11:06

Ja pouzivam subleru z lidlu uz par rokov - bez problemov. Aj po polhodine meranie je nula stale na nule. Ani mi nic nepreskakuje pri dotyku, vola je dobra. Baterku som menil raz, displej uz bol slabsi. Meralo to ale stale. Takze si mal bud smolu, alebo ja stastie.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Máj 2019, 11:51

K přeměřování/podměřování u šmejdských digitální měřidel může dojít i díky rychlému posuvu kdy elektronika ztratí nulu.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Máj 2019, 15:02

Jenda23, no ten V ktorom je displej A baterka. Neako to asi hýbe so snímačom. Tiež keď silnejšie potlačím to koliesko s cim sa posuva ta posuvna cast, tak ta posuvná časť sa sa troska vykyvuje a meraná hodnota sa tiež mení.

Na tom videu to posúvam rýchlo. Ale stane sa to aj keď klasický len vytiahnem a meriam. Včera som niečo meral A vedel som že asi to má byť koľko a nameralo to o 5mm viac.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 23 Máj 2019, 15:09, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Máj 2019, 15:08

Vůle rybin v posuvu lze seřídit, většinou. A nulu si nenajde sama, někdy stačí co nejrychlech párkrát přejet od dorazu k dorazu a nulu chytne, ale většinou to je na zahození.
0
Naposledy upravil/-a jenda23 v 23 Máj 2019, 15:12, upravené celkom 1 krát.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Máj 2019, 15:11

Ja to nebudem opravovať. Ani sa to nesmyka hladko. Normalne citim ze to nie je perfektne vylestene. Vsak co za 10 euro mozem ocakavat. Skončí to v kosi.

Kúpim si Mitutoyo A bude pokoj.

Ale bohužiaľ na to aby som si kúpil Mitutoyo som si musel predtým kúpiť subleru z LIDL. :lol:
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 23 Máj 2019, 15:14, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Máj 2019, 15:14

já jsem velice spokojenej s kinexem.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Máj 2019, 15:16

Alebo Kinex. To je jedno. Mitutoyo mám V robote, preto som spomenul Mitutoyo.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa SMITH » 23 Máj 2019, 15:30

2 ROMIADAM : Aha akú "peknú" šupléru vyrába KINEX :mrgreen:
https://shop.kinexmeasuring.com/sk/digi ... &order=asc

EDIT: ale keď k tomu ponúkajú ak kalibráciu , tak to asi bude merať :-)
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Milos66 » 23 Máj 2019, 20:36

Presne tu Kinex mam uz niekolko rokov a spokojnost nadovsetko. Akorat trochu viacej zerie baterky. Oproti Mitutoyo, co mame v robote asi tak 3 nasobok, ale ziadna katastrofa. Raz za cca 15 mesiacov dojde a vymenim ju.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

janosik792
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Apr 2019, 06:14

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa janosik792 » 23 Máj 2019, 20:52

Poznám kinex. Meradlá na jednotku, vodováhy až po nastavení. Momentálne to tam ide dolu vodou. Najlepšie boli dvojmetre zvinovacie ktoré používam stále.
0

DanielK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 28 Feb 2015, 14:55

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa DanielK » 25 Máj 2019, 11:20

romiadam -> 1) Zhoara šuplery jsou dva zapuštěné šroubky, zkus je s citem přitáhnout. 2) Vyčisti kapacitní enkoder od kovových pilin, třeba to pomůže a šuplera může dál sloužit.
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 26 Máj 2019, 20:44

Čínsky "štvrotitý" vypínač s diaľkovým vypovedal po 5 rokoch činnosť :(
Prílohy
cinavyp1.JPG
cinavyp2.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa josek » 29 Máj 2019, 06:55

Ja som tiež kúpil najskôr v r.2017 šubléru z Lídlu, na druhý deň som ju vrátil. Totálny šrot.

Potom som sa rozhodol kúoiť niečo väčšie, teda 200mm. Nakonic som kúpil túto:

https://www.banggood.com/Digital-Calipe ... rehouse=CN

Doteraz som jej nemohol vytknúť NIČ. Netreba ju zapínať, pri pohnutí meria od nuly. Keď sa po dlhšej nečinnosti prepne do standby, po následnom zapnutí meria od poslednej nameranej hodnoty, ktorú si zapamätá.
To že meria do 200mm s presahom, je samostatná kapitola. Bola k nej jedna rezervná baterka, ktorú som vymenil asi po 1roku používania.
Ako malé mínus musím povedať. že niekedy skočí údaj z 0 na 0,01 teda ak to niekto považuje za dôležité. Meral som 2 dĺžkové kalibre, 25 a 50mm, v oboch prípadoch som nameral odchýlku 20µm do plusu.

Asi je zrovnateľná Mitutoyo alebo aj Kinex lepšia, ale pri kalkulácii cena/výkon rozhodne vyhráva táto z Bangoodu
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Máj 2019, 07:39

Vlani nám konečne po 30 rokoch vymalovali schodište,ale dlho sme si to neužili.Keď som prišiel v nedelu s chalupy privítali ma na schodišti visiace hadice a smrad vlhkej malovky.Sused mi povedal, že v sobotu večer si všimol že vedla ich dverí z hydrantu vyteká voda a bola mokrá celá stena.Zavolal na správcovskú firmu a ked chlapík otvoril hydrant tak videl že pod ventilom na závite je prasklina s ktorej čúra voda. Kým zatvoril hlavný prívod do budovy tak ten ventil vystrelilo do plafónu a voda tryskala von, tak že od tretieho poschodia vytopilo komplet všetko aj prilahlé kancelárie s počítačmi .Keďže voda tiekla aj dolu popri rúre, tak sa dostala aj do mojej pivnice a navlhlo mi všetko čo bolo na polici pod stupačkou.Teraz tam mám vlhko a smrad,že to zase za pol roka nevyvetrám. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Máj 2019, 07:39

Teraz neviem, či ste mali smolu vy, alebo šťastie my, ale mne tá šubléra funguje veľmi dobre. Je síce pravda, že ja nepracujem v jednotnej sústave tolerancií a uložení, takže sústružník alebo strojár by na ňu povedal niečo iné, ale zmerať skrutku, vrtáčik a pod., na to je dobrá.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok