Aliexpress a clo

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Apr 2019, 17:39

jezevec napísal:Objednávat jakoukoliv baterku z Číny, to musíš být masochista.
Nakonec ji zaplatíš dvakrát, jednou žluťáskům a podruhé, co si ji koupíš v okolí.
Kecky pecky kamarát.... pred mesiacom mi došla s Aliex....
Edgar napísal:To že na niečo nalepím nálepku "Vyrobené v ČR/SR" absolútne vôbec nemusí znamenať kvalitu daného výrobku aj napriek jeho prestrelenej cene. Pochopiteľne existujú aj iné firmy na akumulátory ale ide tu o princíp. V konečnom dôsledku budem mať možno v tejto čínskej baterke tie isté články za ešte menšiu cenu so všetkými poplatkami okolo toho
Správne!

Edgar, nenechaj sa odradiť, drviva večšia čo tu prispieva sú absolutné bez skúsenosti a pišú tu len take všeobecné známe info, len to 100x obracajú aby bolo že povedal niečo nové :confused:

ach bože, teraz som dočital čo tu všetci píšu, .... :(
Prílohy
IMG_20190405_173258.jpg
IMG_20190405_173306.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa albert2 » 05 Apr 2019, 18:22

Milos66: Ci sa poplietli alebo nie to ja uz neviem. Ak ano, tak sa pravidelne pletu minimalne u mna uz cca 2 roky a 15-20 krát. Cez colnicu to prechadza vzdy, lebo balik je otvoreny a znova zalepeny colnicou.

Ked tovar dorazi do BA, kontaktuje ma niekto z colneho, posle tlaciva, vyplnim, poslem spat, a cakam. Niekedy zavolaju ze im nieco chyba, dolozim a hotovo. Sledujem tracking a uz iba cakam kedy zazvoni kurier. Opýtam sa kuriera ci treba doplacat a on ze nie. Vzdy je to rovnako.

-- Spojený príspevok 05 Apr 2019, 17:40 --

Este snad tolko ze ked ta zastupuje spolocnost ktora to robit moze tak za vykonany ukon zodpoveda ona. Je to iste ako uctovnicka, pravnici ktore robia pre firmy. Ked sa dam niekym zastupit, robim to preto lebo sa tomu nerozumiem.
Prílohy
dhl.pdf
(507.85 KiB) 79 stiahnutí
0

Dumitru
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 06 Nov 2011, 22:19
Vek: 32

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Dumitru » 05 Apr 2019, 19:31

Edgar napísal:Ahojte, mám v pláne kúpiť z Aliexpressu Li-Ion baterku 48V 20Ah v hodnote 233€. Shipping je riešený cez UPS kuriérsku spoločnosť. Môžu mi to zadržať na colnici aj keď to nepôjde cez klasickú poštu? Ak áno tak aké by bolo clo? Nepoznám nikoho kto objednával takto drahú vec z Číny, tak sa pýtam tu. Ďakujem.
Tu sú všetky informácie ktoré som dostal a ktoré postačili, tovar som kupoval 27.09.18 :)



Dobrý deň,



ďakujeme, že ste využili prepravnú spoločnosť DHL.

Pred doručením je potrebné, aby bola Vaša zásielka colne prejednaná.



Čo je potrebné k colnému prejednaniu zásielky?



1. Splnomocnenie, ktoré slúži na zastupovanie súkromných osôb v colnom konaní - je potrebné vyplniť, vlastnoručne podpísať a zaslať späť na e-mail.

2. Email s potvrdením o zaevidovní osobných údajov do systému finančnej správy - zaevidovanie si vybavíte online, viac informácií ako aj potrebné tlačivo nájdete na stránke https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... I#fon_szso

3. Doklad o platbe/úhrade za tovar a dopravu - doklad na základe ktorého je možné preukázať reálnu hodnotu tovaru v zásielke (výpis z účtu, Paypal, snimok obrazovky z internet bankingu a podobne). Na doklade musí byť uvedené meno a priezvisko majiteľa účtu/karty.

4. Objednávka tovaru - objednávka, ktorú ste obdržali pri objednaní tovaru. Mala by obsahovať jednotlivé položky, ktoré su obahom zásielky ako aj ich jednotkovú cenu.

5. Presná špecifikácia tovaru (obsahu zásielky) - čo najpodrobnejšie prosím špecifikujte daný tovar v slovenskom jazyku. Čo to je, čoho súčasťou je daný tovar a na čo slúži?



Uvedené informácie prosíme zaslať čo najskôr od obdržania tohto avíza. Zásielka musí byť podaná na colné prejednanie do 12 kalendárnych dní od jej príchodu na územie SR, v opačnom prípade sa musí vrátiť do krajiny odoslania.



Budem niečo platiť?



Po zaslaní potrebných dokladov bude zásielka podaná na colné prejednananie. Colný úrad po vykonaní colnej kontroly vypočíta výšku colného dlhu.



Za použitie globálnej colnej zábezpeky DHL pri colnom prerokovaní zásielky si účtujeme poplatok vo výške 2% z hodnoty colného dlhu, min. však 24 EUR vrátane DPH.



Skladovanie zásielky pred podaním colného vyhlásenia je bezplatné po dobu 3 kalendárnych dní od príchodu zásielky. Po troch dňoch je uskladnenie spoplatnené podľa aktuálneho cenníka.



Úhradu colného dlhu a poplatkov spojených s colným konaním budete realizovať kuriérovi pri doručení zásielky v hotovosti alebo platobnou kartou.



Kompletný cenník colných poplatkov a príplatkov nájdete tu: http://www.expresnapreprava.sk/dokumenty



Kedy mi bude zásielka doručená?



Samotné colne konanie trvá aj s vykonaním colnej kontroly zo strany colného úradu približne 5-10 pracovných dní.

Po uvoľnení zásielky colným úradom Vám ju doručíme nasledujúci pracovný deň.



V prípade, že si neželáte využiť služby DHL, máte možnosť si Vašu zásielku colne prejednať osobne na pobočke colného úradu. Ak sa rozhodnete využiť možnosť osobného colného prejednania, vopred nás prosím kontaktujte.

Zároveň Vám oznamujeme, že DHL neposkytuje poradenské služby súvisiace s osobným colným prejednaním zásielky.



V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.



Ďakujeme za spoluprácu.
0
Naposledy upravil/-a Dumitru v 05 Apr 2019, 19:49, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Apr 2019, 19:38

niesu.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Apr 2019, 21:08

Milos66 napísal:ak máš balík u colníkov, automaticky platíš DPH nad hodnotu tovaru 20€ + poštovné. To sa ti samozrejme zarátava do celkovej ceny, z ktorej ti je vyrúbená DPH, poprípade na 150€ aj clo. Ak to albert neplatil, tak sa stala niekde chyba. Len nech dúfa, že na to nikto nepríde, lebo mu bude vyrúbená pokuta vyhýbania sa colným poplatkom.
Nic z toho mat nebude. Ono ta dph zalezi, ako sa vyspi colnik. Mam tesne pod 100 objednavok, vacsina je do 20 eur/zasielka ale par je ich aj za vyssiu cenu. Na niektorych bolo vidiet, ze presli kontrolou (colna paska), a nic. Oni ti colnici uz zhruba vedia odhadnut cenu. ak su to blbosti typu suciastky, plosaky.. tak to neriesia. Takze to, ze platis automaticky DPH nie je tak celkom pravda.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa marek181818 » 05 Apr 2019, 21:18

Minuly tyzden som absolvoval proces s DHL http://www.dhl.com/content/g0/en/expres ... &brand=DHL Zasielka bola skutocnej hodnote 120€ ah drobne. DHL si uctuje 24€ len za zastupovanie teba v tom konani +DPH

Ups neviem ake poplatky maju.
0

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa albert2 » 05 Apr 2019, 21:27

Ja som este nikdy neplatil DHL-ke ani za zastupovanie.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa marek181818 » 05 Apr 2019, 21:30

A slo ti to na colne konanie? Tak ja som toto riesil s DHL prvykrat.
0

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa albert2 » 05 Apr 2019, 21:50

Ano.
Prílohy
Bez názvu - 1.jpg
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa marek181818 » 05 Apr 2019, 21:54

Zaujimave.Znamosti ? :D Tak ono vies ze tu sumu si prirataju k cene DPH , ked ti uz ma prist zasielka od nich ako dobierka.
0

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maher » 05 Apr 2019, 22:01

môžem potvrdiť scénar ako písal Dumitru, DHL musí dávať tovar nad 22€ na colne konanie, mal som tovar za 80€, vyrúbili mi 20€ DPH a 24€ poplatok dovozcovi, preto sa už dovozu drahšieho tovaru vyhýbam, je tu ešte možnosť, niektoré obchody ako Bangood, Gearbest a podobné, majú možnosť doviesť tovar do EU a vyhnúť sa colnému konaniu, tebe príde balík z EU, takže nejde cez colnicu, ale sú trochu drahší ako Aliexpres, treba zvážiť aj túto možnosť.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa marek181818 » 05 Apr 2019, 22:05

Ja len ze aj na Aliexprese sa daju najst sklady v EU 8)
0

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maher » 05 Apr 2019, 22:07

ano , niektorí predajcovia to ponúkajú aj na ali, ale je ich málo
0

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa albert2 » 05 Apr 2019, 22:08

Bez známostí, cudzí ludia.

Neviem čo k čomu prirátavajú alebo nie. Keď kupuješ tovar a platíš predajcovi, tak ešte napr. DHL ani nevie že to pôjde cez neho.Keď ti kurier odovzdáva tovar do ruky tak vtedy by si mal doplácať ďalšie položky (DPH,CLO,kadejaké poplatky) ak sú, ale priamo kurierovi, inak ti tovar nevydá. Vždy sa kuriera opýtam či treba doplácať, ale on si nikdy prachy navyše nepýta.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa marek181818 » 05 Apr 2019, 22:13

Mozem vediet co si to mal za balik.Lebo ja som mal sprievodny doklad na baliku zo sumou 80USD takze hned to slo na colnicu,Samozrejme predtym chceli tie veci, financna sprava, scan objednavky , vypis z uctu Nasledne tieto veci poslali na colnicu.Kde vyrubali sumu za DPH.
To ze ti nedali tych zaklad 24€ musi byt fakt ze nahoda.Zvlast cennik maju este za uskladnenie, ak presvihnes 3 dni uschovy pocas colneho konania.
0

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa albert2 » 05 Apr 2019, 22:26

Boli to DPS dosky. Dokopy 50 kusov. Náhoda to byť nemôže. Seknúť sa môžu raz-dva krát, ale u mňa je to takto počas aj dvoch rokov a viac desiatok služieb cez nich. Na krabici bola reálna suma, ja som im dodal reálne doklady ako objednávka, výpis platby, oni si navyše overili sumu ešte raz u výrobcu, preto som musel čakať deň navyše.
0

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maher » 05 Apr 2019, 23:09

možno práve preto, že si stály zákazník, tak ti nič neučtujú, náhodných skasírujú
0

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa albert2 » 05 Apr 2019, 23:20

Takto to išlo hneď od prvej zákazky a to som stáli zákazník určite nebol.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Edgar » 26 Máj 2019, 23:27

No neviem ako to "ping pong" poslal, ale neplatil som nič. Išlo to nejak cez Holandsko, tam to bolo na colnici týždeň a tu mi to rovno doniesol kuriér...
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa josek » 27 Máj 2019, 08:19

Doteraz som pri zásielkách doručovaných DHL, som DHL ešte neplatil žiaden poplatok. Možno to závisí od viacerých okolností, o ktorých ja neviem. Poplatok za uskladnenie som ešte tiež neplatil, pretože nebol dôvod - uskladnenie nebolo viac ako 3 dni.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok