Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Bleskozvod - uzem┼łovacia ty─Ź

Bleskozvod - uzem┼łovacia ty─Ź

V┼íetko to ─Źo sa inde nehod├ş

Moderátori: psichac, Moderátori

Bleskozvod - uzem┼łovacia ty─Ź

Odosla┼ąod jedendvatri » 04 J├║n 2019, 10:13

V┼íetci rie┼íia pasovinu, v┼íade s├║ postupy ako uklada┼ą pasovinu ,ale ni─Ź o uzemnovacej ty─Źi.
A pr├íve tie m├ím v projekte , preto by som potreboval keby sa na┼íiel niekto kto m├í preh─żad ─Źi spr├ívne prem├Ż┼í─żam.
Na ka┼żd├Ż roh budovy m├ím 3 ty─Źe. To znamen├í vykopem z├íklady a v ka┼żdom rohu v z├íklade zapustim 3 ty─Źe.pomocou svoriek k uzemnovacej ty─Źi pripevnim zvodovy dr├┤t FeZn. Ktor├Ż vyvediem zo z├íkladu na povrch. Na povrchu na obvodov├ę m├║ry osadim sk├║┼íobn├║ svorku v PVC krabici , kde spoj├şm zvodovy dr├┤t zo z├íkladu so zvodovym dr├┤tom zo strechy.
Správne tomu rozumiem?
jedendvatri
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 4
Zalo┼żen├Ż: 04.06.2019

Re: Bleskozvod - uzem┼łovacia ty─Ź

Odosla┼ąod Merak » 04 J├║n 2019, 10:29

a ako to m├í┼í pop├şsan├ę v projekte pre realiz├íciu?

P.S.: ty─Źe sa nezakop├ívaj├║ do z├íkladov. Ty─Ź zabije┼í do zeme a na jej koniec d├í┼í svorku a gu─żatinou prepoj├ş┼í a vytiahne┼í do krabice
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6586
Vek: 39.62
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod technikus110 » 04 J├║n 2019, 12:11

V┼íetko o uzem┼łovac├şch ty─Źiach bolo u┼ż pop├şsan├ę v starej STN 34 1390. Ich h─║bka, sklon, typ spoju a v akej minim├ílnej h─║bke sa mus├ş previes┼ą. Tieto drobnosti n├ísledne boli implementovan├ę do STN 62 305.

Ty─Źe s├║ mimo z├íkladov├í vec, tak┼że dos┼ą pochybujem, ┼że to takto projektant s ─Źist├Żm rozumom urobil.
Ty─Źe s├║ aj nadstavba k p├ísovine...

V rohu m├ím 3 ty─Źe....┼íirok├Ż ni─Ź nehovoriaci ├║daj.
Ako s├║ umiestnen├ę, s ak├Żm rozostupom medzi sebou a v akej h─║bke. To mus├ş by┼ą detailne zanesen├ę do projektu. Daj viac inform├íci├ş.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 503
Vek: 59.55
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018

Odosla┼ąod spin90 » 04 J├║n 2019, 12:21

Treba myslie┼ą aj na to, ┼że prim├írne sa odpor├║─Źa zhotovova┼ą z├íkladov├Ż zemni─Ź. Nab├şja┼ą ty─Źe zv├Ą─Ź┼ía ani nie je potrebn├ę.
"Je to smutn├í epocha, ke─Ć je ─żah┼íie rozbi┼ą at├│m ako predsudky."
A. Einstein
spin90
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4464
Vek: 28.48
Zalo┼żen├Ż: 12.01.2008

Odosla┼ąod technikus110 » 04 J├║n 2019, 13:05

spin90: ├íno, ale s├║ aj stavby (napr. plynov├ę z├ísobn├şky, kogenera─Źky) ktor├ę s├║ situovan├ę do ochrann├ęho p├ísma oddialenej plo┼ínej zachyt├ívacej s├║stavy.

Nevieme ─Źo sa stavia, "budova" m├┤┼że by┼ą aj muni─Ź├ík, detto prestavba star├ęho RD bez z├íkladov├ęho zemni─Źu a bleskozvodu.
M├ílo inform├ícii, ako som u┼ż nap├şsal.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod spin90 » 04 J├║n 2019, 13:51

Pravda, s├║hlas├şm. Automaticky ma napadla novostavba, ani neviem pre─Źo. ┼ápecialitky ako oddialen├Ż bleskozvod, to nepredpoklad├ím, to by nerie┼íil na f├│re. Uvid├şme ─Źo sa z toho vyk─żuje :D
"Je to smutn├í epocha, ke─Ć je ─żah┼íie rozbi┼ą at├│m ako predsudky."
A. Einstein
spin90
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4464
Vek: 28.48
Zalo┼żen├Ż: 12.01.2008

Odosla┼ąod jedendvatri » 04 J├║n 2019, 20:11

Snimka_obrazovky_2019-06-04-19-57-19-175.jpeg
Zle som sa vyjadril ,nie do z├íkladov ,ale pod z├íklady. Vykopem p├ís ,v ┼łom zatla─Ź├şm ty─Źe a potom vylejem bet├│n. Ale v poriadku , ke─Ć to m├í by┼ą mimo z├íkladov ,tak d├ím mimo.
Nem├ím realiza─Źn├Ż projekt, m├ím projekt pre stavebn├ę povolenie len. A bleskozvodov m├í trochu zasko─Źil. Priklad├ím ─Źo je v projekte.
Pr├şlohy
1559671107105_adobe.jpg
jedendvatri
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod technikus110 » 05 J├║n 2019, 04:53

Projekt pre stavebn├ę povolenie hovor├ş: "TAKTO to stavebn├şk bude realizova┼ą! Pros├şm o povolenie stavby." Mus├ş by┼ą re├ílny a realizovate─żn├Ż. Tak┼że m├í┼í to, ─Źo k realiz├ícii potrebuje┼í. (alebo tvoja stavebn├í firma)

Ako si pochopil tie tri zemniace ty─Źe o d─║┼żke 2 metre? Bude┼í ich sp├íja┼ą, ─Źi zv├íra┼ą a zat─║ka┼ą 6 metrov kolmo, ─Źi ┼íikmo do zeme? Alebo natl─Źie┼í 3 "ved─ża seba" a posp├íja┼í ich?

Po─Ćakuj projektantovi a op├Żtaj sa na: (nako─żko on vzal peniaze za projekt)
1. pre─Źo p├ş┼íe o max. 15 ohm pre zvod
2. pre─Źo detailne nezakreslil a nepop├şsal polohy t├Żch zemniacich ty─Ź├ş
3. JP10-zvodov├í ty─Ź? (nie je to zachyt├ívacia s├║stava) v├Ż┼íka 1 meter?
4. kovov├í strecha sa mus├ş pospojova┼ą po celom obvode...pokia─ż nebuduje┼í oddialen├Ż zachyt├ívac├ş syst├ęm
5. nechcem si to vklada┼ą do programu, ale tie 4 ty─Źe ako lapa─Źe na dan├Żch miestach sa mi moc nep├í─Źia

Uzem┼łovacia s├║stava typu B = v zmysle STN je to obvodov├Ż zemni─Ź, tak┼że:
1. posp├íjan├ę armovacie ┼żelezo v obvodovom z├íklade a pod n├şm m├í┼í tvoje ty─Źe, nako─żko obvod nem├í asi dostato─Źn├║ plochu na dosiahnutie vyhovuj├║ceho zemn├ęho odporu
2. alebo ulo┼żen├í p├ísovina okolo z├íkladov stavby. (h─║bka a vzdialenos┼ą??? + ty─Źe) Ale zase mi ch├Żba defin├şcia a k├│tovanie ulo┼żenia ty─Ź├ş p├ínom "projektantom".

Uzem┼łovacia s├║stava typu A = v zmysle STN s├║ ty─Źe... norma ─Źas┼ą E5.4.3.3 s obr├ízkom E.41 a, b, (tvoja p├┤vodn├í ot├ízka, AKO)

V technickom popise rozpr├íva o strojenom z├íkladovom zemni─Źi....a ako vypo─Ź├ştal hodnotu celkov├ęho odporu uzemnenia 1,23 ohm?
Ak spom├şna 15m odstupu pre zvody a dlh┼íia strana stavby je 20 metrov, ch├Żba presn├ę zak├│tovanie polohy zvodov.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod jedendvatri » 05 J├║n 2019, 12:52

Ved─ża seba a posp├íja┼ą cez svorky vodi─Źom.
Tak┼że ak ┼ąa spr├ívne ch├ípem , cel├Ż ten projekt je na ni─Ź?
Materi├íl je u┼ż k├║pen├Ż ,v pondelok za─Ź├şnam kopa┼ą , ─Źo s t├Żm urobi┼ą aby to fungovalo?
jedendvatri
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Merak » 05 J├║n 2019, 13:19

Ak m├í┼í projekt pre stavebn├ę povolenie, tak sa ho nedr┼ż. Nejeden kr├ít som sa stretol s t├Żm, ┼że nebol dobr├Ż.
Ono si treba sadn├║┼ą s projektantom a pravi┼ą detsipn├Ż a podrobn├Ż projekt pre realiz├íciu tak, aby bol pod─ża tvojich po┼żiadaviek.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6586
Vek: 39.62
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012

Odosla┼ąod jedendvatri » 05 J├║n 2019, 15:44

Projekt je pod─ża mojich po┼żiadaviek ,ale bleskozvod som absol├║tne nerie┼íil ,lebo tomu nerozumiem. A┼ż ke─Ć som si teraz za─Źal robi┼ą men┼í├ş rozpis ,─Źo kde ako za─Źa┼ą robi┼ą ,tak ma zabrzdil hromozvod. Ako som p├şsal ,z toho ─Źo som pochopil z vykresu , zatlciem ku ka┼żdemu rohu tri ty─Źe v rade , spoj├şm vodi─Źom , vyvediem na naprch , ...
jedendvatri
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod technikus110 » 05 J├║n 2019, 16:27

....Ved─ża seba a posp├íja┼ą cez svorky vodi─Źom......
tak to pozor, norma jasne hovor├ş o tom, ako tie ty─Źe maj├║ ├şs┼ą do zeme a ak├Ż maj├║ ma┼ą rozostup, aby mali ├║─Źinok! Svorky pod zemou, alebo ako si to posp├íjanie pl├ínoval?

Kontaktuj projektanta, aby doplnil ├║daje do projektu. (ak si si projekt zaplatil, tak m├í┼í pr├ívo na platn├║ verziu a nie na paskvil skop├şrovan├Ż z netu)
Alebo ako laik m├┤┼że┼í kopa┼ą 1m hlbok├Ż rygol a ostatn├ę nech rob├ş firma s opr├ívnen├şm. Ty si to urob├ş┼í pod─ża svojich predst├ív s najlep┼í├şm ├║myslom, ale reviz├íkovi nevyjde meranie zemn├ęho odporu a robil si to zbyto─Źne a bude┼í to robi┼ą e┼íte raz!
Alebo mu to meranie vyjde aj bez mer├íku, len kv├┤li rev├şzii a kolaud├ícii, ale bude to nefunk─Źn├ę.

U ty─Ź├ş je aj otvoren├í ot├ízka krokov├Żch nap├Ąt├ş pri z├ísahu blesku. Preto mus├ş by┼ą jasne dan├í ich poloha!
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Nezaradite─żn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist