Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • BitLocker na syst├ęmovom disku W10

BitLocker na syst├ęmovom disku W10

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

BitLocker na syst├ęmovom disku W10

Odosla┼ąod Edgar » 31 M├íj 2019, 10:36

Ahojte, ke─Ć┼że som si k├║pil notebook tak mi napadlo pre istotu zapn├║┼ą BitLocker, viem ┼że to nie je ┼ípi─çka v ┼íifrovan├ş ├║dajov ale pri pr├şpadnej strate notebooku je to aspo┼ł nie─Źo navy┼íe oproti ne┼íifrovan├ęmu disku, no m├ím jednu ot├ízku k procesu ┼íifrovania.

Ide o to ┼że som to zapol na syst├ęmovom disku, a to ┼íifrovanie celej jednotky a nielen vyu┼żit├ęho priestoru vzh─żadom k tomu ┼że notebook u┼ż m├í zop├ír rokov. Sprievodca nastavenia skon─Źil t├Żm ┼że je potrebn├Ż re┼ítart ktor├Ż som urobil a odvtedy ukazuje ┼że disk je ┼íifrovan├Ż. Presne ten ist├Ż postup som pou┼żil pri d├ítovom disku, ale tam sa mi norm├ílne zobrazilo okno s priebehom ┼íifrovania (cel├ę to trvalo asi 10-15 min├║t - 120GB part├şcia na 240GB disku) a pr├íve toto mi nie je jasn├ę ako to ┼że pri syst├ęmovom to bolo ako keby hne─Ć? Za┼íifrovalo mi to v├┤bec alebo sa to tak len tv├íri? Vybera┼ą disk sa mi kv├┤li tomu nechce, h─żadal som aj vide├í na YT ale v├Ą─Ź┼íina z nich bola star├í (teda ├║plne in├Ż sprievodca ako som mal ja) alebo ┼íifrovali iba d├ítov├Ż disk. Vzh─żadom k ├║dajom ulo┼żen├Żm v prehliada─Źi a ich jednoduch├ęmu nakop├şrovaniu je u m┼ła ┼íifrovanie syst├ęmov├ęho disku v podstate nevyhnutn├ę.
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1830
Vek: 23.5
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Re: BitLocker na syst├ęmovom disku W10

Odosla┼ąod tom666 » 31 M├íj 2019, 12:52

tom666
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1257
Vek: 56.53
Zalo┼żen├Ż: 05.05.2009
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Edgar » 31 M├íj 2019, 13:08

Super, tá druhá stránka mi pomohla, no tieto okná sa mi po reštarte vôbec nezobrazili:

Screenshot_3.png

A napriek tomu mi to v nastaveniach zobrazuje takto:

Obrázok

Tak ja u┼ż neviem ─Źo sa stalo :pain:

PS: Pou┼żil som mo┼żnos┼ą ─Ź. 1 so zapnut├Żm TPM a automatick├Żm odomknut├şm diskov po zapnut├ş, k─ż├║─Ź som ulo┼żil do konta MS:
Untitled.png
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 02 J├║n 2019, 21:22

Tro┼íka mo┼żno OT . Neboj├ş┼í sa ┼że ti BitLocker "zamkne" HDD a nebude┼í sa m├┤c┼ą do neho v├┤bec dosta┼ą ????
Doma m├ím jeden HDD ktor├Ż je "zamknut├Ż" - PC ho vid├ş ako nenaform├ítovan├Ż (no pri tom je len akur├ít je chr├ínen├ş ) . Jedin├í mo┼żnos┼ą ako sa dosta┼ą ku ├║dajom ─Źo som sa do─Ź├ştal bolo "fyzicky" spravi┼ą flash firmwaru a tak by sa malo da┼ą dosta┼ą do toho HDD (pre─Źo iba jednoduch├Ż flash ? T├í ochrana ─Źo sa na ┼łom pou┼żila bola dos┼ą "jednoduch├í" ) ....
Pokia─ż m├í┼í ale cel├Ż HDD u┼ż za┼íifrovan├Ż tak roz┼íifrovanie bude fakt problematick├ę v mo┼żnej bud├║cnosti ak sa ti "zamkne" HDD .

Pokia─ż by som ja bol paranoidn├Ż fungoval by som asi na "live distrib├║ciach" . Vypne┼í PC a v┼íetky info ─Źo si robil , ktor├ę str├ínky si nav┼ít├şvil sa zma┼ż├║ .....Teda ak si nie─Źo nebude┼í uklada┼ą , no a to m├┤┼że┼í u┼ż ma┼ą "za┼íifrovan├ę" ....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1871
Vek: 36.16
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod Daevid » 02 J├║n 2019, 21:38

M├┤┼że┼í sk├║si┼ą nabootova┼ą nejak├Ż Live Linux z USB a v ┼łom vysk├║┼ía┼ą ─Źi sa dostane┼í k d├ítam na disku.
Daevid
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 120
Zalo┼żen├Ż: 15.11.2007

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 02 J├║n 2019, 21:39

A ─Źo takto izolovan├í virtu├ílka? Ke─Ć sa nie─Źo do****, vypnem a vyma┼żem s├║bor. Netreba ani prein┼ítalova┼ą, m├┤┼żem ma┼ą bokom odlo┼żen├Ż hdd od ─Źerstvej in┼ítal├ície.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1693
Vek: 23.61
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod Edgar » 03 J├║n 2019, 09:41

AlbiDartanan nap├şsal:Neboj├ş┼í sa ┼że ti BitLocker "zamkne" HDD a nebude┼í sa m├┤c┼ą do neho v├┤bec dosta┼ą ????
Doma m├ím jeden HDD ktor├Ż je "zamknut├Ż" - PC ho vid├ş ako nenaform├ítovan├Ż

To sa mi nejak nezd├í, v┼íak jedin├ę ─Źo sa stane ┼że bude p├Żta┼ą k─ż├║─Ź. Nebolo to sp├┤soben├ę verziou Windowsu? BitLocker nepodporuj├║ Home verzie.

A hlavne - v ┼żiadnom pr├şpade netvrd├şm ┼że je nemo┼żn├ę sa dosta┼ą k d├ítam, ale ak by som ten notebook stratil je to predsa nejak├í ochrana navy┼íe ako keby tam bol hol├Ż disk z ktor├ęho sta─Ź├ş nakop├şrova┼ą u┼ż├şvate─żsk├Ż profil prehliada─Źa a doty─Źn├Ż sa prihl├ísi v┼íade kde som bu─Ć ostal prihl├ísen├Ż alebo m├ím ulo┼żen├ę heslo... A ├íno je to naozaj takto jednoduch├ę, profily som takto migroval cez 3 PC a nikde nep├Żtalo ┼żiadne dodato─Źn├ę overenie ├║dajov do webov├Żch str├ínok.
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod rudko » 03 J├║n 2019, 10:38

Panovia asi takto

Edgar nap├şsal:Ahojte, ke─Ć┼że som si k├║pil notebook tak mi napadlo pre istotu zapn├║┼ą BitLocker, viem ┼że to nie je ┼ípi─çka v ┼íifrovan├ş ├║dajov ale pri pr├şpadnej strate notebooku je to aspo┼ł nie─Źo navy┼íe oproti ne┼íifrovan├ęmu disku, no m├ím jednu ot├ízku k procesu ┼íifrovania.

Ide o to ┼że som to zapol na syst├ęmovom disku, a to ┼íifrovanie celej jednotky a nielen vyu┼żit├ęho priestoru vzh─żadom k tomu ┼że notebook u┼ż m├í zop├ír rokov. Sprievodca nastavenia skon─Źil t├Żm ┼że je potrebn├Ż re┼ítart ktor├Ż som urobil a odvtedy ukazuje ┼że disk je ┼íifrovan├Ż.

- W10 (od verzie tusim 1703, ale nie som isty) spusta na systemovom disku sifrovanie na pozadi. pocas restartu sa vygeneruju a natiahnu sifrovacie kluce, zasifruje sa boot a zavadzac a potom zvysok bezi na pozadi. Ostatne disky zobrazuje priebeh. Cize disk mas sifrovany, nemusis sa bat.

AlbiDartanan nap├şsal:Tro┼íka mo┼żno OT . Neboj├ş┼í sa ┼że ti BitLocker "zamkne" HDD a nebude┼í sa m├┤c┼ą do neho v├┤bec dosta┼ą ????

- ked sa bitlocker "zamkne" mas recovery key, pokila ho stratis je to tvoj problem. este som sa nestretol s tym ze by recovery key nesiel pouzit a to uz nejaky ten piatok s tym robim

AlbiDartanan nap├şsal:Doma m├ím jeden HDD ktor├Ż je "zamknut├Ż" - PC ho vid├ş ako nenaform├ítovan├Ż (no pri tom je len akur├ít je chr├ínen├ş ) . Jedin├í mo┼żnos┼ą ako sa dosta┼ą ku ├║dajom ─Źo som sa do─Ź├ştal bolo "fyzicky" spravi┼ą flash firmwaru a tak by sa malo da┼ą dosta┼ą do toho HDD (pre─Źo iba jednoduch├Ż flash ? T├í ochrana ─Źo sa na ┼łom pou┼żila bola dos┼ą "jednoduch├í" ) .....

- ten disk je zasifrovany bitlockerom? ak hej tak to co si napisal je chujovina ako voda v kosi. ak je pouzite nieco ine stale sa mi tomu nechce verit.

AlbiDartanan nap├şsal:Pokia─ż m├í┼í ale cel├Ż HDD u┼ż za┼íifrovan├Ż tak roz┼íifrovanie bude fakt problematick├ę v mo┼żnej bud├║cnosti ak sa ti "zamkne" HDD .

- znova mame recovery key. cize ziaden problem, nic nie je problematicke

AlbiDartanan nap├şsal:Teda ak si nie─Źo nebude┼í uklada┼ą , no a to m├┤┼że┼í u┼ż ma┼ą "za┼íifrovan├ę" ....

- nechapem zmysel pouzivania 3rd party toolu ked existuje nativne podporovana technologia ktora ta nic nestoji
Bitlocker sa pouziva normalne vo firmach kde su na pocitacoch niekedy aj naozaj cenne informacie a nie je s tym ziaden problem. Nechapem preto paranoju pre domace pouzitie.... Pokial si clovek odzalohuje spolahlivo recovery key tak nehrozi problem.
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2174
Vek: 33.98
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Edgar » 03 J├║n 2019, 13:38

rudko nap├şsal: - W10 (od verzie tusim 1703, ale nie som isty) spusta na systemovom disku sifrovanie na pozadi. pocas restartu sa vygeneruju a natiahnu sifrovacie kluce, zasifruje sa boot a zavadzac a potom zvysok bezi na pozadi. Ostatne disky zobrazuje priebeh. Cize disk mas sifrovany, nemusis sa bat.

Presne toto som potreboval vedie┼ą, ─Ćakujem. Probl├ęm vyrie┼íen├Ż.
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod datam » 07 J├║n 2019, 12:27

Edgar nap├şsal:
AlbiDartanan nap├şsal:Neboj├ş┼í sa ┼że ti BitLocker "zamkne" HDD a nebude┼í sa m├┤c┼ą do neho v├┤bec dosta┼ą ????
Doma m├ím jeden HDD ktor├Ż je "zamknut├Ż" - PC ho vid├ş ako nenaform├ítovan├Ż

To sa mi nejak nezd├í, v┼íak jedin├ę ─Źo sa stane ┼że bude p├Żta┼ą k─ż├║─Ź. Nebolo to sp├┤soben├ę verziou Windowsu? BitLocker nepodporuj├║ Home verzie.

E┼íte pozn├ímka ┼że tie d├íta s├║ fyzicky za┼íifrovan├ę ─Źi┼że na ich de┼íifrovanie potrebuje┼í k─ż├║─Ź. Kde ho m├í bitlocker ulo┼żen├Ż netu┼í├şm ale mysl├şm ┼że nebude v├┤bec jednoduch├ę tak├ęto data de┼íifrova┼ą. A ob├ívam sa ┼że mimo p├┤vodn├ęho stroja to je nemo┼żn├ę. Hlavne tak├ęto nie─Źo mus├ş podporova┼ą samotn├Ż HW presnej┼íie MB po─Ź├şta─Źa. Ak by to mal ┼íifrova┼ą CPU tak sa ten notas stane nepou┼żite─żn├Ż. Aj mne deslock spomalil ┼ítart PC z 25s na viac ako 1,5min. Aj celkovo je pomal┼í├ş ale ─Źo u┼ż m├ím robi┼ą. Iba si zvykn├║┼ą.

Pod─ża testov sa z toho SSD stala be┼żn├í 7200vka :thumbdown:
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2358
Vek: 38.16
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod rudko » 07 J├║n 2019, 13:10

Datam bitlocker ovplyvnuje rychlost disku na urovni 5-15%, zavisi od HW aky mas. Novsie CPU maju lepsiu podporu pre sifrovacie algoritmy ako stare. Citanie dat (odomknutie disku) mimo povodneho stroja je mozne ak poznas recovery key.
Deslock mi este nepresiel pod rukami cize neviem ako sa sprava, ale pokial ma clovek v PC TPM tak nevidim na windowse dovod pouzivat cokolvek ine ako BL.
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2174
Vek: 33.98
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist