Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • JE Mochovce a Rak├║ski aktivisti

JE Mochovce a Rak├║ski aktivisti

Elektrotechnick├ę normy

Moderátori: Merak, Moderátori

JE Mochovce a Rak├║ski aktivisti

Odosla┼ąod aladar » 12 J├║n 2019, 20:36

Pod─ża m┼ła s├║ Rak├║ski odporcovia Jadrovej energetiky n├íbo┼żensk├ş fanatici, ale ─Źo som videl v dokumente https://www.global2000.at/sites/global/files/2019-Mochovce-current-problems.pdf, ktory je odkazovany v ─Źl├ínku https://www.tyzden.sk/politika/55977/mochovce-su-v-katastrofalnom-stave-treti-reaktor-patri-do-srotu-tvrdi-rakuska-organizacia-global-2000/, tak sa mi nezda, ze by ludia tam pracujuci mali uctu k svojej robote, alebo k JE, tak, ako to vidim na niektorych fotkach fachmanov tu/inde. Alebo to bolo sposobene v urcitej faze stavby, ked ako sa k tebe spravali ti, co ta platia, tak ty robis na ich diele? (Vid prvych par prispevkov https://svetelektro.com/Forum/zivnostnik-elektromonter-na-dostavbe-je-mochovce-t39294.html) Ale budem dufat, ze su vacsina z veci, co tam vidim su iba provizorne stavebne zepsovaky. :D :finga:
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 113
Zalo┼żen├Ż: 04.06.2018

Re: JE Mochovce a Rak├║ski aktivisti

Odosla┼ąod milansprlak » 12 J├║n 2019, 21:14

─Źo k tomu doda┼ą? Chcelo by to poriadnu nez├ívisl├║ kontrolu, aby bezpe─Źnos┼ą bola zaru─Źen├í. Osobne si mysl├şm, ┼że jadrov├ę elektr├írne s├║ najlep┼íie, aj najekologickej┼íie. Av┼íak v┼żdy sa musia dodr┼ża┼ą v┼íetky bezpe─Źnostne po┼żiadavky a kontrola mus├ş by┼ą nez├ívisl├í a ─Źisto odborn├í (nie politick├í). ─îo sa t├Żka Rak├║ska tak je to kapitola sama o sebe. Neviem ako by fungovali ├║plne bez jadrovej energie? Naozaj si myslia, ┼że tie ich sol├írne resp. vetern├ę "elektr├írne" pokryj├║ kompletn├║ spotrebu el. energiu? ─îo sa t├Żka ekologickosti vetern├Żch alebo slne─Źn├Żch elektr├írni tie┼ż m├ím dos┼ą pochybnosti vzh─żadom k ┼żivotnos┼ą, n├íklady (aj ekologick├ę) na v├Żrobu dan├Żch elektr├írni a efekt├şvnosti.
Pripom├şna mi to jedn├║ "odborn├║" ekologick├║ predn├í┼íku na ktorej som sa z├║─Źastnil ako ┼ítudent, kde dan├Ż predn├í┼íaj├║ci ostro kritizoval plasty, ┼że nem├íme kupova┼ą vodu v plast. f─ża┼í├ích ... a po predn├í┼íke, ke─Ć v├Ą─Ź┼íina odi┼íla sa napil min. vody z plastovej f─ża┼íe :)
milansprlak
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 85
Vek: 27.08
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014
Paragraf: 23

Odosla┼ąod romiadam » 12 J├║n 2019, 22:17

Velmi zavisi ci tie zle vedene kable su kable napajajuce Slovensko alebo napr. zachody v Je Mochovce. Taktiez tie rry ci je to kurenie pre zachody alebo hlavny chladiaci okruhreaktora.
Je to cele vytrhnute z kontextu. Chcelo by to naozj nezavislu kontrolu a kriticke nedostatky odstranit a pi..iny ako mnohonsobny zvar na rure "vodovodu do zachodu" ignorovat (aj ked by ani to tak nemalo byt). Niekto setril na rurach alebo raz meral a tri krat rezal.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2736
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod aladar » 13 J├║n 2019, 00:14

romiadam nap├şsal:Velmi zavisi ci tie zle vedene kable su kable napajajuce Slovensko alebo napr. zachody v Je Mochovce. Taktiez tie rry ci je to kurenie pre zachody ...
:D Pravda, ale v JE by sa mala minimalizovat moznost kazdej chyby, ktora sa "nikdy nemoze sta┼ą". :) 5x zvarana rura moze prasknut, odpali datove/silove vedenie atd... V JE Jaslovske Bohunice ked tam mali havariu, cast problemu mali z toho, ze zamestnanci pokradli ziarovky s extra zivotnostou z okruhu nudzoveho osvetlenia. :D Zo serialov o leteckych nehodach vieme, ze casto musi nastat X chyb, aby havaria nastala.

milansprlak nap├şsal:... ─îo sa t├Żka Rak├║ska tak je to kapitola sama o sebe. Neviem ako by fungovali ├║plne bez jadrovej energie? Naozaj si myslia, ┼że tie ich sol├írne resp. vetern├ę "elektr├írne" pokryj├║ kompletn├║ spotrebu el. energiu? ─îo sa t├Żka ekologickosti vetern├Żch alebo slne─Źn├Żch elektr├írni tie┼ż m├ím dos┼ą pochybnosti vzh─żadom k ┼żivotnos┼ą, n├íklady (aj ekologick├ę) na v├Żrobu dan├Żch elektr├írni a efekt├şvnosti
:) Prave som cital, ze Rakusko 10% spotreby energie nakupuje v noci z ─îR, ─Źi┼że z Temel├şna, precerpa v precerpavackach hore brehom a cez den v spicke nou krmi siet. :) Veterne elektrarne su pliaga z 3 dovodov: Zabijaju vtaky, monterov a udrzbarov a spomaluju prudenie vzduchu a tym ohrievaju krajinu, cim tam nasledne menej prsi, cim je tam zas viac sucho...
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod romiadam » 13 J├║n 2019, 01:30

To az tolko vtakov to zabije? Su neake realne statistiky/pocty vtakov? Vsak to je velmi mala pravdepodobnost ze to svacne vtaka dole ked prelieta okolo. Ako nehovorim stane sa, ale zeby zase tolko aby sa tomu venovala pozornost?
Monteri a udrzbari si za to mozu sami (BOZP)
To uz je extrem... ze to spomaluje prudenie vzduchu a ohrieva sa krajina, tomu neverim... to akoze realne ak vypnu veterne elektrarne na jeden den (alebo viac dni) tak sa ochladi krajina? ??? Potom na pusti treba budovat vetene elektrarne ostosest, aby tam bolo chladnejsie.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod technikus110 » 13 J├║n 2019, 06:39

Zelen├ę Rak├║sko je najv├Ą─Ź┼í├şm farizejom medzi krajinami EU. Je s├şce pravda, ┼że pre ekol├│giu urobili od doby podpisu kj├│tskeho protokolu ve─ża a ─żudia s├║ uvedomelej┼í├ş ako u n├ís, ale:
- At├│m, postavili si at├│mov├║ elektr├íre┼ł a pred spusten├şm ju zakonzervovali. Teraz je to m├║zeum techniky pre aktivistov.
- At├│m, neprev├ídzkuj├║ ┼żiadnu at├│mov├║ elektr├íre┼ł. Ale vyu┼ż├şvaj├║ v plnej miere n├íkup no─Źnej lacnej energie z CZ at├│miek! Pre─Źo, lebo ich ekol├│gia je zalo┼żen├í na pre─Źerp├ívac├şch vodn├Żch n├ídr┼żiach. Cez de┼ł te─Źie voda cez ich turb├şny a ich prebytok pred├ívaj├║ na burze za drah├ę ÔéČ. V noci si k├║pia lacn├║ energiu a pre─Źerp├ívaj├║ opa─Źn├Żm smerom. Tento zisk z energie ─Źiasto─Źne investuj├║ na dot├ície a rozvoj.
Len tento fakt sa nezverej┼łuje.
Bezpe─Źnos┼ą? Mal├Ż reaktor prev├ídzkuj├║ na univerzite vo Viedni. Rovnako ako my v BA a je o tom ticho.

Na jednom zjazde KS─î povedal gener├ílny tajomn├şk legend├írnu vetu:" Poru─Ź├şme v─Ťtru a de┼íti...", len s├║druhovia to nedotiahli do zd├írneho konca. Energetick├í s├║stava SR a Rak├║ska sa ned├í zrovn├íva┼ą. Rak├║sko je 7 spolkov├Żch kraj├şn ktor├ę tvoria s├şce celok, ale medzi sebou maj├║ spory. Jednotliv├ę krajiny s├║ trie┼íten├ę a┼ż na mikroregi├│ny. Ich politika je sebesta─Źnos┼ą mikroregi├│nu! Ako keby sa pripravovali na s├║dny de┼ł, aby ich ─Źo najviac pre┼żilo.

Vietor a slnko: Nako─żko s├║ dot├ície od ┼ít├ítu, spolkovej krajiny a aj mikroregi├│nu a daj├║ sa zlu─Źova┼ą na jeden projekt, tak sa d├í "nie─Źo" ─żahko dotova┼ą.
Turb├şny s├║ v spr├íve mikroregi├│nov a zabezpe─Źuj├║ priamu spotrebu na mieste, kde s├║ postaven├ę.
Dotovan├í fotovoltika tie┼ż vykr├Żva ─Źas┼ą spotreby priamo u odberate─ża.
─îi┼że t├í prax pre sebesta─Źnos┼ą, nie je a┼ż tak├í zl├í.

N├ívratnos┼ą? Na univerzite vo Viedni je fotovoltick├ę testovacie pole, kde s├║ panely star├ę viac ako 50 rokov! Degrad├ícia ich v├Żkonu je max. -20%.
Pr├şlohy
veza.jpg
za "mlada" som robil rôzne vtákoviny...
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 503
Vek: 59.55
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Merak » 13 J├║n 2019, 07:21

V Rak├║sku sa bl├ş┼żia vo─żby a teraz ka┼żd├Ż vy┼ąahuje s ─Ź├şm by sa zvidite─żnil.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6586
Vek: 39.62
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012

Odosla┼ąod E001 » 13 J├║n 2019, 09:02

Neviem, ─Źo sa Raku┼íania vlastne do toho montuj├║, ke─Ć maj├║ zariadenia na odfiltrovanie elektriny vyrobenej z jadra. :biggrin: Tak nech si filtruj├║ a nepapu─żuj├║. :mrgreen: Ke─Ć rupol ─îernobyl, bol som ┼ítudent a v ┼íkole sme sa p├Żtali, ─Źo to ┼żiarenie narob├ş? Profak n├ím vysvetlil, ┼że t├ş, co mali rakovinu, ju ma┼ą nebud├║ a t├ş ─Źo ju nemali, t├ş ju dostan├║. :pain:
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 943
Vek: 62.04
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod technikus110 » 13 J├║n 2019, 09:40

V tom istom ─Źase, ─Źo bol probl├ęm na Ukrajine, bol ├║nik radi├ície vo Franc├║zsku. ┼Ąahal sa spad cez Nemcov a ─îechov na Slovensko aj Rak├║sko. A Rak├║┼íania dr┼żali hubu! Frant├şci a Rusi maj├║ in├í─Ź obohaten├ę palivo a dalo sa to v pohode zo spadu analyzova┼ą.

Kraj┼íie bolo pou─Źenie na vojenskej slu┼żbe, ┼że ak uvid├şm hr├şb, tak si m├ím ─żahn├║┼ą na brucho hlavou k nemu, nepozera┼ą sa a zapcha┼ą si u┼íi. R├Żchlej┼íia by bola gu─żka do hlavy.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod aladar » 13 J├║n 2019, 10:00

@technikus110, najobsaznejsie dielo o jadrovej energetike a havariach co som u nas videl je blog http://nanias.blog.sme.sk/. Nevies, ci aj tam je o tom Francuzskom uniku? Otazka je, ci mal unik taku intenzitu ziarenia, mozneho poskodenia zdravia a ci tam bola sanca dalsieho uniku, alebo dokonca vybuchu "jadrovej bomby", ako v ─îernobyle. Pokia─ż viem, rozsahom na tej ich stupnici ─îernobylu zodpovedala iba Fuku┼íima, tak┼że to je u┼ż prv├Ż argument, ┼że nebolo nutn├ę sa tomu tak venova┼ą, ako ─îernobylu.
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod technikus110 » 13 J├║n 2019, 12:29

Bol to ├║nik radi├ície, ktor├Ż bol nad normu, ale nehrozila mo┼żnos┼ą v├Żbuchu, ─Źi ekologickej katastrofy v mieste elektr├írne. Ale bol to merate─żn├Ż mrak s radi├íciou.
V Nemecku vydali varovanie, menil sa piesok v detsk├Żch ihrisk├ích, zni─Źila sa ─Źas┼ą ├║rody.
Raku┼í├íci sa venovali Ukrajine s geopolitick├Żch d├┤vodov. C├şp hran├ş ┼ávaj─Źiarsko, Rak├║sko a Nemecko mali rovnak├ę opatrenia a prev├ídzali sa dlhodob├ę merania.

U n├ís sa tomu nevenovala pozornos┼ą, lebo strana a vl├ída deklarovali, ┼że "vsjo v poriadke, tov├íri┼í─Źi". Aj vtedaj┼íie cyklistick├ę "Preteky mieru" boli prv├Ż a posledn├Ż raz presmerovan├ę etapou na Ukrajinu s politick├Żch d├┤vodov, ┼że ni─Ź sa nedeje. Star┼í├ş si to ur─Źite pam├Ątaj├║. Jese┼ł po v├Żbuchu r├ístli hr├şby ako najat├ę, ale bol vyhl├ísen├Ż z├íkaz zberu a konzum├ície. Kto ho poru┼íil, svietila mu ┼ípajza.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod miroja » 13 J├║n 2019, 12:58

Moje dieta prvorodene malo v case vybuchu Cernobylu -4 mesiace. Kedze bolo pekne pocasie, boli sme sa s teraz uz ex v prirode opalovat. Narastol o par centakov vyssi, ale ci za to moze Cernobyl? Nemozem tvrdit. Aj moj otec bol o par cm vyssi nez ja a za jeho mladosti to sice tiez buchalo, ale vsetko konvencne bombicky (myslim obdobie 1938-45). To skor ja by som mohol mat nasledky, kedze najviac jadrovych pokusnych vybuchov sa robilo v 50-60 tych rokoch minuleho tisicrocia ...
Ozaj, vtedy este neboli zeleni ostreriachise ?
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1995
Vek: 57.1
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod aladar » 13 J├║n 2019, 13:23

V Naniasovom blogu su popisane 2 nehody z 1969 vo Francuzsku: https://nanias.blog.sme.sk/c/489216/jad ... rnach.html
a vo Svajciarsku https://nanias.blog.sme.sk/c/500620/jad ... arsku.html
Su tam popisane aj politicke tance v Rakusku https://nanias.blog.sme.sk/c/490932/jad ... kusku.html
Aj konferencia vo Francuzsku v roku 1987 https://nanias.blog.sme.sk/c/497601/jad ... paris.html ale nevsimol som si zo 40 titulkov a perexov nic o inej nehode vo Francuzsku.
... Co nie je na Naniasovom blogu, alebo co mi neukazete, to sa nestalo! :P
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod technikus110 » 13 J├║n 2019, 17:37

Ja som tam nena┼íiel zoznam hav├íri├ş vo vtedaj┼íom z├ípadnom Nemecku a iba jedin├║ v NDR, ─Źo tie┼ż nekore┼íponduje so skuto─Źnos┼ąou. Na┼í┼ąastie pod─ża ┼ítatistiky blogu sa ani v SR ni─Ź nestalo... Rozdiel je hav├íria a prev├ídzkov├Ż (aj kontrolovan├Ż) ├║nik r├ídioaktivity.

Ale je tam ten ┼íkolsk├Ż reaktor vo Viedni, ako aj nedostavan├í at├│mka a m├║zeum. No pravda a dejiny sa u┼ż aj za m├┤jho ┼żivota viac kr├ít menili pod─ża zriadenia a potreby.

N├íjdi si zoznam celkov├Żch AE na svete odd roku 1960.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod aladar » 15 J├║n 2019, 03:16

@technikus110 Skor by som povedal, ze sa autor venoval iba zaujimavym temam a hlavne tym, ktore davali pochopeniu myslenia ─żud├ş v ─îernobyle a obecne v Ruskej jadrovej energtike, ako d├┤vody vzniku hav├írie. Neviem, ─Źi v blogu popisuje Fuku┼íimu, ale medzin├írodn├í vy┼íetrovacia komisia dospela k z├íveru, ┼że aj ke─Ć hav├íria tam bola o ─żu─Ćoch, aj keby tam boli in├ş ─żudia, vzh─żadom na Japonsk├║ mentalitu to dopadne rovnako. Na druhej strane, do v─Źeraj┼íieho d┼ła mi bol nezn├ímy osud elektr├írne Fukushima Daini(https://www.youtube.com/watch?v=3TWgUvB7w7Y), ktor├í bola tie┼ż zasiahnut├í zemetrasen├şm a tsunami, kde ├şm tie┼ż zatopilo rozvody elektriny, ale kde najv├Ą─Ź┼íiemu ├║niku zabr├ínili natiahnut├şm 5km kabelu k ─Źerpadl├ím. Ne┼ítudoval som e┼íte podrobne, ─Źi v Fukushima Daiichi(t├í, o ktorej vieme my a cel├Ż svet) mali mo┼żnos┼ą s─Źasti zabr├íni┼ą ├║nikom r├ídioaktivity, al zd├í sa mi to v┼żdy a v┼íade o konkr├ętnych ─żu─Ćoch.
No a preto si po pozret├ş t├Żch fotiek z Mochoviec nemysl├şm, ┼że sa ─żudia plne zam├Ż┼ílaj├║ nad t├Żm, ─Źo v pr├íci robia a heslo "opatrnosti nikdy nie je dos┼ą" by malo by┼ą povinn├ę poveda┼ą pred vyplaten├şm fakt├║ry. :D
Ak sa spr├ívne pozer├ím na Tvoju fotku, tak mera─Źen sily vetra s├║ tam 3? A ten "telev├şzor" pod nimi, to je nas├ívanie chladiaceho vzduchu? Bol si aspo┼ł uviazan├Ż? :)
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod E001 » 15 J├║n 2019, 06:03

─Äal┼íia perla z nov├şn. Franc├║zi id├║ zb├║ra┼ą dve vodn├ę elektr├írne, aby umo┼żnili migr├íciu lososov. Cel├ę je to tu:
https://www.topky.sk/cl/11/1802041/Riec ... -sa-zacalo

Ten svet sa obracia ├║plne naruby. Jeden z najekologickej┼í├şch sp├┤sobov v├Żroby el.energie na vykr├Żvanie ┼ípi─Źiek v spotrebe id├║ zru┼íi┼ą. Ale hlavne, ┼że bud├║ ma┼ą v riekach lososy. :axe:
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 943
Vek: 62.04
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod aladar » 15 J├║n 2019, 06:29

Mne sa zda teraz vodna energia prijatelnjejsia, ako jadrova, lebo neprodukuje teplo. A pokial viem, MVE maju prave pre migraciu ryb specialne terasovite kanaly. Mozno to pri velkych spadoch nefunguje, alebo to vylobovala daka lososolovna rybarska flotila. :D
Niekto niekde rojcil o pokryti Saharskej puste solarnymi panelmi a dodavani elektirny do Europy. Postavia solarnych panelov tolko, aby to aj na spicku stacilo a postupne budu v priebehu dna vypinat. Ked v Cine tahaju z vodnych elektrarni 1600km, coze by sme my nemohli 3000km.
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod milansprlak » 16 J├║n 2019, 20:30

─Äal┼íia vec o ktorej sa medzi laikmi m├ílo hovor├ş, s├║ dne┼ín├ę bezpe─Źnostn├ę krit├ęria a syst├ęmy jadrov├Żch elektr├írni. Doba od ─îernobylu sa v├Żrazne posunula a dnes je nemo┼żn├ę aby oper├ítori dok├ízali zni─Źi┼ą resp. sp├┤sobi┼ą v├Żbuch elektr├írn├ş (aj keby ├║myselne chceli). Bu─Ć s├║ v┼íetky syst├ęmy v poriadku alebo sa elektr├íre┼ł automatizovan├ę zastav├ş, pri─Źom nie je mo┼żn├ę zabr├íni┼ą automatike. ─Äalej je elektr├íre┼ł testovan├í na pravdepodobn├ę ─Źi menej pravdepodobn├ę situ├ície ktor├ę m├┤┼żu nasta┼ą. Ako riziko existuje v┼żdy (┼ípecifick├ę pr├şrodne katastrofy ─Źi ┼ípecifick├Ż cielen├Ż ├║tok), av┼íak jeho pravdepodobnos┼ą sa bl├ş┼żi k nule. Ale s├║hlas├şm, ┼że treba Mochovce otestova┼ą ─Źi spl┼łuj├║ s├║─Źasne bezpe─Źnostne po┼żiadavky, pr├şpadne chyby opravi┼ą a elektr├íre┼ł spusti┼ą. Mo┼żno by nebolo na ┼íkodu, keby elektr├íre┼ł skontroval medzin├írodn├Ż t├şm expertov na jadrov├║ bezpe─Źnos┼ą a zverejnil zistenia. M┼ła najviac hnev├í to, ┼że v├Żhrady maj├║ len ekol├│govia a politici, ktor├ş sa tomu v├┤bec nerozumej├║. Nech sa k tomu vyjadria jadrov├ş fyzici a naozajstn├ş jadrov├ş experti a nie ─żudia, ktor├ş tomu v├┤bec nerozumej├║.
milansprlak
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 85
Vek: 27.08
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014
Paragraf: 23

Odosla┼ąod martin knocik » 16 J├║n 2019, 21:28

Milansprlak, ┼żial trv├í p├ír rokov k├Żm jadrov├í elektr├íren zastav├ş do bezpe─Źn├ęho stavu nevy┼żaduj├║ceho ─żudsk├║ obsluhu a funk─Źn├║ infra┼ítrukr├║ru.
To je probl├ęm napr├şklad v pr├şpade rozsiahleho po┼żiaru.

Vyhoren├ę jadrov├ę palivo vy┼żaduje akt├şvne chladenie aj 3 roky po vybrat├ş z reaktora.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1490
Vek: 28.31
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod romiadam » 17 J├║n 2019, 11:46

Vyhoren├ę jadrov├ę palivo vy┼żaduje akt├şvne chladenie aj 3 roky po vybrat├ş z reaktora.

Sakra, zavriet to do olovenej nadoby, urobit primarny a sekundarny okruh chladenia a vykourovat tym cele velke mesta. Takato kotolna by mohla byt vedla mesta (tam uz asi hrozba vybuchu nie je), neviem). Kolko plynu by sa tym usetrilo a nechalo pre dalsie generacie.

M┼ła najviac hnev├í to, ┼że v├Żhrady maj├║ len ekol├│govia a politici,

a bohuzial oni o tom aj rozhoduju...
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Normy elektro

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist