Vodíkový generátor

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa dxr » 26 Jan 2014, 22:27

Nazov HHO sa mi tiez nepozdava avsak na internete je to zauzivane oznacenie, ja som to nevymyslel
Aspon sa to lepsie bude hladat ludom ked zadaju HHO generator hodi to toto forum
nikto nehlada totiz Vodikovy vyvijac este kvoli SEO optimalizaci napisem ze ne_jazdime na vodu :D

Ten hlinik ma zaujimal alebo med pripadne mosadz ohybanie obcas mi treba trosku nieco ohnut
nastudeno mi to praska v zveraku na to som sa pytal.
Ten balonik musel byt asi rovnako silna rana ako moja PETflaska na tycke ala gagarin tiez dlho nebolo vtakov :D
preto som hore pisal ze je to lacnejsia pyrotechnika ako to co bolo obchodoch cez sviatky :D
0
Naposledy upravil/-a dxr v 26 Jan 2014, 22:30, upravené celkom 1 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Jan 2014, 22:29

spin90, a kto to používa, kefasovia z YouTube ? Toto neni slovíčkarenie, ak sa jedná o slovíčka tak to nazývaj kyslíkovo vodíkový plyn to je ešte v pohode. Potom sa čudujete že je kopa sprostostí ako frekvenčné elktrolyzéry a pod, keď sa hovadia základné veci.

predsa vzdelaný človek sa takto nemôže vyjadrovať už len kôli tomu, že akýsi špekulant niečo vyrobí a hodí to na net, samozrejme je to somarina, ale on to nazve inak napr "Živá voda, lebo má kratšie elektrónové vezby ako bežná voda ", somarina jak mraky, chápeš ak si vzdelaný tak sa vždy ak môžeš vyjadruj správne, síce to pár krát schytáš, ale to je len znak toho že si vzdelaný. Somár nemá problém .....
Pri tom pomožeš veľa ľudom, ktorý neovládajú danú problematiku sa zorientovať a podvodníkom to spravíš zložitejšie.

Takže ak sa ti na HHO niečo nezdá, tak sa nehanbi a kľudne to povedz a stoj si za svojim .... lebo vzdelaným ľuďom je hneď jasné, kam ťa majú zaradiť. Ak ja vidím HHO , tak mi je jasné čo ten človek vie o danom probléme :wink:
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Jan 2014, 22:33

ešte dodám, že keby špekulanti dali na net že si dáte do auta elektrolyzér na vývoj vodíka, tak 1/2 ľudí by si to od nich nekúpila, lebo v odbornej a praktickej literatúre sa dozvedia o energetickej náročnosti a problémoch a tak . ALe ak si niekto zadá HHO, tak je jasné že ho to hodí na stránky nevzdelancov , podvodníkov a kefasov ( nevzdelaných, tvrdohlavých zanietencov ), takže sa o reálnych problémov elektrolýzy nedozvedia a kúpia to sračku ....
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa spin90 » 26 Jan 2014, 22:37

Jasne, na youtube je toto jedno z tych lepsich videi :D cize fakt zrejme to nejde. Nemoznost regulacie pomeru tych zloziek je problem, dalsi problem ako vravis je vlhkost v PB no najvacsi problem ktory podla mna je je vlhkost v samotnom H2+O2 ktora sa tam dsotava z generatora. Toto ma velmi negativny vplyv na kvalitu oceloveho zvaru. Na tvrde pajkovanie nepochybne hej.
Takze zrejme ako vravis skor hodinarcenie :
)
Nad kupou MMA uvazujem uz dlhsie (samozrejme vodik nemal byt alternativa :lol: ) takze asi bude rozumnejsie skor investovat troska viac do dobrej MMA zvaracky nez riesit kraviny. Keby ze to bolo lacne, ze zozeniem zadara plech na vodik atd. tak na skusku urcite, ale inak nie. Koniec koncov, tento nazor som si utvrdil uz pred dlhsim casom v diskusii v teme ktoru zalozil Robio ak dobre pamatam.

Idem najst nejaku temu na MMA zvaracky :) V tomto vlakne koncim, takze vela zdaru s vodikom, dnes som si, opat ako minule, utvrdil ze je to skor hodinarsky strojcek. A navod v Urob si sam su v podstate nudzove riesenia z doby, ked nebolo dostupne v podstate nic.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa dxr » 26 Jan 2014, 22:52

investovat troska viac do dobrej MMA zvaracky nez riesit kraviny.
Tema dobra zvaracka vela zdaru ja som toto riesil min rok skoncil som pri GAME 166 MMA/liftTIG
keby som mohol dnes radsej vezmem CO2 ze MATO ty si upgradol GAMU na 17xx CO2 je CO2
na lepenie branok sa nehodi ale doma mat CO2 joooj pliesky pripadne ten ARgooooonik :))))

Jednou metodou proste nejde vela veci zvarit prave preto zase poskulujem po tom plameni
ale nie acetylen zle sa to zhana v malom skladuje to uz potom ten propan.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa Robio » 26 Jan 2014, 22:53

hej hej...vodíková zváračka strana 6, priamočiara píla strana 7 :lol:

Bežné veci, čo človek v garáži potrebuje zvariť ti elektróda bude stačiť určite.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa dxr » 26 Jan 2014, 22:56

One prezrat ako spravis karosarinu s 1-1.5kou MMA? nech sa nieco priucim zatial tie plechy
drzali len prinitovane :)

Ale ved zvaracky nemaju daleko od zdroja "pre HHO" :-D ako by mato3000 napisal (sice nie invertory ale.....)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Jan 2014, 23:00

prvý elektrolyzér som staval práve zo zváračky, s tým výsuvným jadrom z Baumaxu. Ale tú som roztavil asi po 20min :D , Tie Al dráty nestoja za moc .
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa dxr » 26 Jan 2014, 23:02

Ein-Hell alebo BENO co uz :D mal si skusit lidlovu :-D aspon je lacnejsia :D
ale ty si to urcite vytocil naplno ze :D?
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa Robio » 26 Jan 2014, 23:02

No bežne si doma človek nerobí karosérie na autá. Bežne bolo myslené ak si chceš nejaký stôl zvariť (konštrukciu), alebo zámok k bránke privariť a pod.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa dxr » 26 Jan 2014, 23:07

Nechcem ist do detailov ale prave v tej garazi sa robi hlavne karosarina :)

pockam co mato na tie CU/AL trafa napise ako ich tyral v elektrolyzeri :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Jan 2014, 23:09

dxr napísal:Ein-Hell alebo BENO co uz :D mal si skusit lidlovu :-D aspon je lacnejsia :D
ale ty si to urcite vytocil naplno ze :D?

ale nevytočil, len to neni na trvalé stabilné zaťaženie, v tom čase pred 15 rokmi, sme tu mali len Baumax a to len jeden ... takže nebolo na výber
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa dxr » 26 Jan 2014, 23:12

Len vtedy sa este robili vraj medene :)) azpotom vraj vylepsili trafa inak DZ-tko to ma tusim 60A/120sek :D
takze ze si stym vyrabal vodik 20minut tak to mas velke stastie :)
Inak ked som minule obzeral manika ktory tam bublal o sto-sest a spocital ze kolko mu to zerie tak to bolo 3kW
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

aladar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 04 Jún 2018, 21:22

Re: Vodíkový generátor

Príspevok od používateľa aladar » 13 Jún 2019, 02:46

dxr napísal:
Nazov HHO sa mi tiez nepozdava avsak na internete je to zauzivane oznacenie, ja som to nevymyslel
Aspon sa to lepsie bude hladat ludom ked zadaju HHO generator hodi to toto forum
nikto nehlada totiz Vodikovy vyvijac este kvoli SEO optimalizaci napisem ze ne_jazdime na vodu :D
VÝBORNE! Ja presne teraz idem po tých chorých ľuďoch, čo sa nádejajú, že viac energie z procesu získajú, ako do nej vložia. Ako keby stávková kancelária mohla dávať trvale viac výhier, ako získa vkladov, alebo ako keby si elektromotorom točil alternátor a ním ďalší elektromotor a tým ďalší alternátor a nádejal sa, že na konci budeš mať 2x viac energie. No, ale keď sa Kefas oklame "medzienergiou" v podobe vyrobeného vodíku a kyslíku, tak to už je v pohode :idea:
Kefas napísal:
spin90 napísal:Vacsina prezentovanych frekvencnych rozkladov vodika patri skor do oblasti takzvanych kefasofin, teda zariadeni, ktore porusuju 1. zakon termodynamiky. Propaguju, ze spotrebovanim minima energie dosiahnu velky zisk vodika, casto krat taky, ze jeho spalenim ziskaju viac energie nez spotrebovali na rozklad. TO je samozrejme nezmysel. Viac o tom netreba pisat, taketo veci tu maju samostatne vlakna, treba sa venovat klasickemu rozkladu, pripadne tomu frekvencnemu, ak zvysi ucinnost. O tom vsak dost pochybujem.
...
Inak, o HHO je tu dlhocizne samostatne vlakno.
...
Ale nekonci to len vyvyjacom, potrebujes spatne ventily proti preslahnutiu, to je zaklad, dalej treba ochranne zatky v pripade preslahnutia, ktore bezpecne odvedu pretlak, je dobre celu jednotku umiestnit do nejakej ochrannej klietky a podobne. Proste konstruovat to tak, ako by ten vodik dnu mal vybuchnut.
Kefasoviny obsolútne neporušujú žiadne známe zákony. To len vy nedokážete pochopiť ako sa správajú magnety a ich možným získaním energie.
Dám príklad: 2 magnety vzdialené od seba 0.05m pôsobia na seba silou F= 5N, ak sú nesúhlasné póly oproti sebe, tak sa pritiahnu a získajú kinetickú energiu E s indexom k rovnú 0.25J. Odkiaľ získali energiu?
@spin90 :mrgreen: , dik, ze si ma uviedol do problematiky Kefasovin! Myslel som, ze je to mdzinarodny vedecky pojem, ktory este nepoznam a to sa zrodilo TU! :thanks: :thumbup: A to som sa este na dane vlakno nedostal... Problematika ochrany zdravia je podla mna zavaznejsia, ako si Kefasovia v svojej free energy slepote myslia...

@Kefas, magnetom si dal energiu pri vyrobe a ked si ich nasilu dal k sebe. Ak aj pobezi dake koliesko na certovsku energiu magnetov, tak len preto, ze magnety svoju silu postupne stracaju a za 100 rokov budu mat memej, ako polovicu. Ked budes mat dostatocne vela "extra silnych magnetov" a dostatocne dokonale lozisko, moze sa ti to aj 100 rokov tocit, ale energie z toho ziskas menej, ako keby si tu energiu neuschovaval pri vyrobe do magnetu, ale rovno nou napajal krokovy minimotorcek.
Ak stoji magnet 1€ a vedel by si do neho napchat energiu s 50% ucinnostou, tak v nom mozu byt kludne aj 3kWh energie zakliate. Ak z toho ziskas 1/3, cize 1kWh, tak kolko by ti bezali nastenne hodinky na tuto energiu? Priemerny prud je 0,1mA? Za 365 dni je to 876mAh, co je pri napati 1,5V 1,314Wh. 761 rokov na vsetku, teda podme len po polovicu, 380 rokov. Ak nedokazes magnetom za 1€ tocit aspon hodinovym strojcekom do konca zivota, tak si slaby vyuzivac energie magnetu! :wink:
Ale davam Ti sancu, ja dokonca tvrdim, ze mozes vyrobit stroj, v ktorom budes mat kilohramy neodymovych magnetov a bude sa tocit bez dodavania energie. ...Ale to nebude perpetum mobile, to bude cerpanie energie z vyroby magnetov, ktora by aj tak rokmi sama "vyprchala". Sancu na Tebe zarobit Ti dava aj dodavatel magnetov, ktory ma reklamu pri YT videach, ktore sladko pozeras, ked snivas o ffree energii. Ten na Tvojej free energii zarobi urcite. Alebo uz zarobil...
Kefas napísal: So striedavým prúdom veľa nanerobíš. Je to akoby si vypínal a zapínal žiarovku každých 10ms. V podstate je to aj u elektrolýze.
Pri stálom napätí sa za určitý čas dostanú ióny ku elektródam. Pri striedavom prúde by sa pohybovali mezdi anódou a katódou.
:rolleyes:
Takze frekvencne generatory co "rozvibruju"(striedavym prudom) atomy vody, aby sa lepsie, rozumej s vyssou, ako 100% ucinnostou oddelili su dobre, ale striedavy prud zo siete uz nie? :)
5ko napísal:Kefas raz určite bude slávny a iste bude po ňom pomenovaná najmenej jednotka -Húževnatosti,alebo nejaká iná ,dosial neobjavená veličina alebo dej.
:lol:
Huzevnatost je aj nde v ludskych cinnostiach. Tu by som to videl skor ako jednotku sebaklamu. Jednotka zaryteho zamerania myslel len na svoj sebaklam.
Kde su tie casy, ked na perpetum mobile stacili gulicky padajuce v svojich klietockach v kolese, alebo voda prelievajuca sa z nadoby hre do nadoby dole, ktora nepotrebuje ale energiu, aby sa dostala hore, ze?! Teraz pozname elektrolyzu a striedavy prud, tak ho musiem zapojit. Ja sa cudujem, ze tito dileri energie nepouzivaju na oddelovanie jadier atomov lasery a ine modernejsie vynalezy. Elektrolyza je preflaknuta a takmer na posmech. :roll:

Toľko relatívne inteligentných ľudí už stratilo toľko času, čo mohli vymýšlať/vyrábať niečo reálne užitočné, že sú to väčšie škody, ako alkoholizmus.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok