Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Milos66 » 03 Jún 2019, 19:06

devilstar napísal:http://www.uspesne-podnikanie.sk/na-web ... vzdy-s-dph

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
Az na to, ze TME nie su Slovaci, ale Poliaci.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Dolfi » 03 Jún 2019, 19:18

Ale podnikajú na Slovensku, zrejme cez svoju dcéru. A vzhľadom k obratu, musia byť registrovaní ako platitelia slovenskej DPH, ktorú "zberajú" a pravidelne štátu odvádzajú.

Ak by podnikali len z Poľska, tak by predávali bez DPH a tunajší príjemca by si tovar musel zdaniť tunajšou sadzbou DPH. (Obyčajne zahraničný subjekt predá tovar slovenskému subjektu, len ktorý má pridelené IČ DPH.)
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cs001 » 03 Jún 2019, 19:57

Dnes mi doniesol kurier zasielku z CR
Na fakture je napisane: Jedna se o plneni osvobozene od dane podle par.64 "Dodani ztbozi do jineho clenskeho stau"
Zaplatil som prevodom cenu bez DPH. Nie som podnikatel, Mam teraz ist s fakturou na danovy urad a zdanit to? Nejak sa v tom nevyznam.
Nerad by som mal z toho neprijemnosti... Nie je to velka ciastka, 50€ bez DPH...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa josek » 03 Jún 2019, 20:05

Neviem čo obsahuje §64, ale jednoznačne pochybil predajca. Mal ti v rámci colnej únie počítať cenu s DPH. Je to to isté, ako keby bol predajca zo Slovenska, iba pri predaji do tretích krajín predajca neúčtuje DPH. Tú naúčtuje Colný úrad na Slovensku podľa platných predpisov.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Jún 2019, 20:26

devilstar napísal:http://www.uspesne-podnikanie.sk/na-web ... vzdy-s-dph

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
Ale veď oni uvádzajú cenu s DPH, len si to musíš prepnúť. Nestresuj. Máš si dávať pozor.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Dolfi » 03 Jún 2019, 20:47

K tomuto konkrétnemu prípadu sa neviem vyjadriť. Zrejme pre faktúru do určitej výšky sa DPH aj nevyberá. No pri určitých veľkých nákup zo zahraničia, (napríklad nového automobilu bez DPH), je aj občan, ako koncový spotrebiteľ, povinný sa registrovať a DPH odviesť štátu.

No viem, že ak občan nakupuje pravidelne v inom štáte a má tých nákupov nad určitý limit, môže požiadať daný štát o vrátenie DPH. No či to potom má tuná zdaniť, tak to fakt neviem. :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cs001 » 03 Jún 2019, 21:56

Josek, asi mas pravdu, dost ma to prekvapilo, ze to uctuju bez DPH, pritom maju firmu aj na slovensku, mohli to predat cez nich. Necham to tak.
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jún 2019, 15:33

Už dva týždne sa borím s opravou CD prehrávačov (1xTechnics SL-PG 360A s optikou Philips VAM1202/12 a 1x Denon DCD 590 s optikou KSS240A ) Viem určite že sú už chytené optiky aj keď ešte načítavajú no občas preskočia , alebo na niektorých CD nenačítajú stopu ...
Pred časom som objednával nové optiky s Limel elektronic (https://www.limel.sk/category/36/lasero ... ky-cd-dvd/ ) , tak som to skúšal aj teraz , hlavne keď mali akciu , ale už od nich nič nezoberiem !!! V pôvodnej objednávke mi poslali nefunkčné optiky (KSS-ko bolo na prvý pohľad falš z číny ktoré nečítalo vôbec a VAM-ka síce na pohľad vyzerala lepšie , no funkčne o ničom - síce načítala občas niečo ale celú CD platňu neprehralo ani jednu , tak som im zavolal a telefonicky reklamoval !!! Ochota bola , aj ústretovosť a po dohode som obidve optiky poslal na svoje náklady naspäť ! Koncom minulého týždňa prišiel od nich nový balíček s druhými optikami ! Tak že dnes povymieňam a bude to ! Hovno , hovno zlaté rybky - akvárium nebude !!! KSS-ka ešte v horšom stave ako prvá - tak som ju ani nemenil a VAM-ka ? Iné balenie , vraj ,,ORIGINAL ,, a po založení do prehrávača iba hláška dookola : NO DISC !!! Tak som sa aspoň do šošovky pozrel či niečo svieti , keďže ani CD-čko neroztočilo no a v porovnaní s pôvodným , za ktoré som ho chcel vymeniť iba slabučký náznak :evil: :evil: :evil:
Mám im to zase poslať naspäť na reklamáciu na svoje náklady a čakať že zase pošlú ešte väčšie nepodarky ????!!!!
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa SMITH » 17 Jún 2019, 16:30

Nie . Pýtaj peniaze naspäť . Inak o Liptákovi viem svoje . To bol posledný obchod kam som bol ochotný isť niečo kúpiť pokiaľ to nemali HDL , alebo MB elektronik . Našťastie o krátku dobu začali fungovať e-shopy ... .
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jún 2019, 16:42

OK ! Díky za varovanie ... Je síce pravda že keď som naposledy od neho bral optiky (asi 5 rokov dozadu ) , tak som s nimi nemal problém , ale teraz ma toto už dorazilo .....
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa SMITH » 17 Jún 2019, 17:41

Ono bude asi už kúpiť poriadne optiky problém . Predsa , je to výbehová technológia ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cs001 » 17 Jún 2019, 18:37

cool zool
... si ma nepotesil, od uvedenej firmy som kupil optiku do SL PG480, este som ju nemenil, ale predpokladam, ze dopadnem ako ty. Nasiel som tie iste (alebo velmi podobne) na cinskych strankach, takze v uspech velmi neverim. Dodacia doba bola ako z ciny...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa SMITH » 17 Jún 2019, 18:46

Avelmak nemá lepšie mechaniky ? Kedysi boli spoľahliví
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cs001 » 17 Jún 2019, 19:32

myslim ze Avelmak ich nemal v ponuke. Jednu inu som kupoval aj od Avelmku, typ pre Pioneer, nie lacna, iba nacita disk a nic viacej. Nejake chyby som ale pri vymene urobil aj ja...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Jún 2019, 19:28

Ja mám nasierací celý týždeň. :mrgreen: Minulý víkend som na záhrade kosil 13árov trávy vyše pása a pos..li sa mi 2 kosačky, na jednej membrány na karburátore a krovinorez nechcel štartovať keď bol nahriaty a to čo som inokedy skosil za dve tri hodiny, som teraz kosil dva dni.Sestre tiež skapala kosačka a z krovinorezu stratila šroubu z hlavice z lavým závitom.Tri hodiny ju hladala na kolenách po záhrade s magnetom a zbytočne.Mravenísk bolo najmenej 4 na 1m2,takže Himaláje v tráve.Potom som si natiahol pravé rameno, takže ma bolí kĺb v pleci, že ani vypiť si nemôžem,lebo nezdvihnem ruku .... žene sa posrala práčka, mne sa podarilo zlomiť plastové kolienko na ventiloch keď som to rozoberal no a navyše som z chladničky musel práve vyhodiť dobrých 8 kilo mäsa,čo sa mi rozmrazilo,tak že by ho ani pes nezožral. :finga:
Som taký nas...ý, že si asi lahnem,strčím hadičku do vodky a dám si vodknú fajku. :D
.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cool-zool » 18 Jún 2019, 20:30

5-ko , vieš ako sa vraví : kurňa keď sa darí ! .... (no neber to v zlom , aj ja mávam dni -týždne keď sa darí ...)
cs001 - do SL-PG480 ide tiež tá istá optika (VAM1202) , no možno budeš mať viac šťastia ako ja ! Keď som mu volal zase za optiky tak mi povedal že teraz dostal nejakú novú sériu , ale kompletnej mechaniky aj s laserom a za ťažkosti spojené s predajom nepodarkov mi vraj poslal novú kompletnú mechaniku z tejto série tak keď dorazí a odskúšam dám vedieť ako to dopadlo (hádam do tretice to už vyjde :roll: )...
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cs001 » 18 Jún 2019, 20:52

...mozno to bude z rovnakej varky ja som na to cakal asi 2 tyzdne, neviem, kedy sa k vymene dotlacim... na info ako dopadnes som zvedavy....
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2573
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Jún 2019, 21:07

A možno už bude dobre, ani oni si nepotrebujú ešte viacej poškvrniť dobrú povesť. Dnes veľa ľudí pred kúpou pozerá recenzie, a keď je veľa negatívnych, je rozhodnuté.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zipaj » 19 Jún 2019, 01:25

cool-zool napísal: Mám im to zase poslať naspäť na reklamáciu na svoje náklady a čakať že zase pošlú ešte väčšie nepodarky ????!!!!
Ak si to objednal cez internet, vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu, dostaneš naspäť plnú sumu (ale bez poštovného).
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2573
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 19 Jún 2019, 08:24

Ani toto nemusí byť bezproblémové. Raz sme chceli vrátiť práčku, nie je problém pošlite na adresu. No lenže kuriér FO neprepravuje, pošta také ťažké tiež nie.
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok