Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Elektrika v gar├í┼żi

Elektrika v gar├í┼żi

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Elektrika v gar├í┼żi

Odosla┼ąod mclareniak » 11 J├║l 2019, 17:19

Ahojte.
Uz nejaku dobu riesim elektriku v garazi. Problem je v tom, ze najblizsi sused, ktory ma elektriku by bol aj ochhotny mne elektriku poskytnut, no akonahle som mu spomenul, ze by som chcel svoj 1 fazovy lektromer, sa urazil a uz s nim nie je reci.
My chodime do garaze da sa povedat 1x tyzdenne pre auto, na nakup a naspat. Samozrejme nie je to pravidlo, lebo moze sa stat, ze potrebujeme auto aj inokedy, ale to je len zriedka a on este s 1 susedom stale nieco v garazi majstruju a karboskou brusia atd. Proste nechodim do garaze kutit, cize stacilo by mi 230V.
Rozmyslal som, ze si kupim nejaku malu elektrocentralu napr. z Lidla, a tu pouzivat v pripade potreby, povysavat, mozno navrtat nejaku tu dierocku atd.
No velmi tuzime po elek. brane s DO. Ked prsi len klik a brana sa otvori a sup auto do vnutra a tam v suchu vyjst z auta. Lenze na toto by elek. centrala nebola vhodna.
Rozmyslal som aj nad fotovoltaikou a baterkou, ale to sa bojim, ze by mi to zo strechy ukradli, alebo znicili.
Mate nejaky napad?

Dik

t├ęmu presunul Mer├ík 13.7.2019 o 7:51
Ke─Ć┼że vedeniu f├│ra a niektor├Żm u┼ż├şvate─żom vadil obsah m├┤jho podpisu, bol som po┼żiadan├Ż o odstr├ínenie ur─Źitej ─Źasti. Preto som sa rozhodol odstr├íni┼ą cel├Ż p├┤vodn├Ż podpis.
mclareniak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 850
Zalo┼żen├Ż: 21.02.2008

Re: Elektrika v gar├í┼żi

Odosla┼ąod Victorio » 11 J├║l 2019, 17:47

mo┼żno sa sused urazil ┼że chcel da┼ą elektriku zadarmo :)
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 272
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod milansprlak » 11 J├║l 2019, 18:39

No najidealnejsie je sa so susedom dohodnut a vysvetlit mu ze elekromer je pre dobre susedske vztahy pre obe strany vyhodny. No ak stym nesuhlasi tak zrejme ta chce obabrat alebo ti poskytovat el free :) Fotovoltaicke panely s bateriami by problem vyriesili ale ide o dost drahe zariadenie. Nemas moznost zriadit legalnu vlastnu pripojku el. energie? To by ta zrejme este lacnejsie vyslo ako solarne panely s bateriami.
milansprlak
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 92
Vek: 27.17
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014
Paragraf: 23

Odosla┼ąod mclareniak » 11 J├║l 2019, 18:56

Ja si skor myslim, ze sused by chcel na mne zarabat. Aj som sa mu snazil vysvetlit, ze ked budeme mat kazdy svoj maly elektromer a 1 fakturacny, na ktory sa poskaldame, bude to najspravoslivejsie. Ze si kazdy zaplati kolko minie + za odberne miesto a pripadny rozdiel medzi nasimi elektromermi a fakturacnym. Tak mi na to odpovedal, ze ked sa mi nepaci mam si zriadit pripojku sam.
Skusim zisti co by to stalo zo stlpu az ku mne do rozvadzaca a uvidim. Ved to nie je na 1 rok. A aj garaz ziska na hodnote ked bude s vlastnou elektrikou.
Ke─Ć┼że vedeniu f├│ra a niektor├Żm u┼ż├şvate─żom vadil obsah m├┤jho podpisu, bol som po┼żiadan├Ż o odstr├ínenie ur─Źitej ─Źasti. Preto som sa rozhodol odstr├íni┼ą cel├Ż p├┤vodn├Ż podpis.
mclareniak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 850
Zalo┼żen├Ż: 21.02.2008

Odosla┼ąod cool-zool » 11 J├║l 2019, 19:14

Ak nechce┼í v gar├í┼żi kutilova┼ą , iba prisvieti┼ą , nie─Źo navrta┼ą a ma┼ą elektricky otv├íran├║ br├ínu tak by som asi i┼íiel formu druhej autobat├ęrie ! Ocovi som to takto v gar├í┼żi spravil , ┼że z jednej autobat├ęrie m├í LED svetlo - stropn├ę , z├ísuvku na pripojenie prenosn├ęho svetla , alebo akku elektrick├ęho n├íradia s nap├íjan├ím cez k├íbel (ked┼że origo baterky - akupacky s├║ ,, kaput ,, a mo┼żno by sa dal aj ten prevod s elektrickej br├íny prerobi┼ą na jednosmern├Ż motor─Źek .... A ob─Źas t├║ baterku odnesie┼í nabi┼ą , pr├şpadne ju dobije┼í cez k├íble z na┼ítartovan├ęho auta .... (aj nejak├ę chalupy som u┼ż videl takto rie┼íen├ę - nejak├ę to svetielko , r├ídio - autor├ídio a pod ....
cool-zool
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 706
Vek: 50.06
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod technikus110 » 12 J├║l 2019, 05:24

Posuvn├ę aj rolovacie br├íny sa daj├║ k├║pi┼ą s jednosmern├Żm motorom a dokonca s origin├ílnou z├ílo┼żnou bat├ęriou, ktor├í v ─Źase v├Żpadku nap├Ątia dok├í┼że br├ínu viac kr├ít za sebou otvori┼ą a zavrie┼ą.

Ale vlastn├ę odbern├ę miesto zvy┼íuje v┼żdy hodnotu tak├ęhoto objektu. Len je to prvotn├í materi├ílov├í invest├şcia, povolenia a rev├şzna spr├íva na pr├şvod a vn├║torn├║ in┼ítal├íciu.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 537
Vek: 59.65
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist