Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Sekcia určená na kúpu

Moderátori: Merak, Moderátori

renti
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 13:27
Bydlisko: Ostrava

Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Príspevok od používateľa renti » 17 Júl 2019, 19:29

Dobrý den.

Sháním funkční osciloskop (třeba analogový) a stabilizovaný zdroj za symbolickou částku, popřípadě za rozumnou cenu. Jsem VŠ student elektroniky a rád bych je používal na domácí bastlení a takový osciloskop spolu se stabilizovaným zdrojem by se mi velmi hodili. Byl bych velmi rád, kdyby se něco našlo.
Jestli se např. někdo těchto věcí nezbavuje či nepřemýšlí o pořízení nových přístrojů :roll:.

Děkuji.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Príspevok od používateľa misocko » 17 Júl 2019, 20:59

tento stepdown s displejom U/I mam uz roky napojeny na zdoj z tlaciarne (necelych 30V). Ma to CC a CV a docela presne to aj ukazuje. Stabilizovany zdroj mam na skrini a uz som ho asi tri mesiace nepouzil (vystacil som si s tym malym cudom).
dalej je z povahy tvojej otazky jasne ze nevies co budes potrebovat , kup si teda k tomu stepdownu este DSO138 - pre zaciatok, az budes vediet co chces , potom zhanaj osciloskop. myslim to v dobrom.
0

renti
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 13:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Príspevok od používateľa renti » 17 Júl 2019, 22:05

Špatně jste mě pochopil. Nesháním věci do školy, ale pro svou osobní zájmovou činnost. Doma něco zbastlím a osciloskop zrovna není po ruce, takže je to spíše akutní. Člověk si ani neuvědomuje, jak mu to usnadní a zpříjemní práci.
Zadarmo to nechci. Záleží na domluvě.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Príspevok od používateľa mr.dred » 17 Júl 2019, 22:16

Analogový osciloskop za "zostatkovú cenu" skôr zoženieš na bazoši. Tiež som tak kúpil BM566 (dvojkanál 120mHz) ... za 20€, po malej oprave slúži...
A čo sa týka zdroja - záleží na tvojich požiadavkách. Či potrebuješ LABORATÓRNY ZDROJ aj s jeho špecifikami, alebo potrebuješ univerzálny regulovaný zdroj na napájanie rôznych zariadení...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

renti
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 13:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Príspevok od používateľa renti » 18 Júl 2019, 16:58

Zřejmě bych šel spíše do digitálního osciloskopu. Přemýšlel jsem nad "Rigol DS1054Z", ale je pro mě díky ceně nedostupný. Proto mě napadlo zeptat se zde, zda by se někdo, kdo o prodeji kvalitnějšího osc přemýšlí, nenašel. Napadlo mě také pořídit si myDAQ od National Instruments, který bych možná mohl mít za akademickou cenu (cca 5 500,-), je možné ho použít jako zdroj, osc, ale také i generátor. Jen má nízkou vz. frekvenci 200 KHz a frekv. pásmo asi do nějakých 20 KHz.
Také mě zaujalo toto řešení: http://www.sillanumsoft.org/, podobné tomu myDAQ, ale ještě jsem se na to podrobněji nedíval. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
0

renti
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 13:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Príspevok od používateľa renti » 20 Júl 2019, 14:57

Jinak stále sháním ten analogový osciloskop za normální cenu. Potřebuji jen na běžné používání jako je měření, nejsem sběratel. Nemůžu si dovolit, koupit analogový osciloskop za několik tisíc jak mi bylo dosud nabízeno.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Príspevok od používateľa misocko » 20 Júl 2019, 16:15

renti napísal:Špatně jste mě pochopil. Nesháním věci do školy, ale pro svou osobní zájmovou činnost.
Pochopil som ťa spravne. Obavam sa vsak ze ty netusis co chces. Co vlastne bastlis (co si uz zbastlil?)? Chod na aliexpres, zadaj ubs osciloscope a vyber si nieco za 50€.
Nauc sa s tym robit a az budes vediet co potrebujes / co vlastne robis tak potom si najdes nieco lepsie na mieru. Teraz chces len nieco povodne drahe, dostat skoro zadarmo a nevies ci to vobec vyuzijes.
Aby som len nekecal, C1-94 (nepises aky analog hces) darujem, avsak len osobny odber.
0

renti
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 13:27
Bydlisko: Ostrava

Re: Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Príspevok od používateľa renti » 25 Júl 2019, 18:42

Přemýšlel jsem, že bych si pořídil Analog Discovery 2 od Digilentu díky jeho víceúčelnosti. Může fungovat jako osciloskop, generátor, logický analyzátor, spektrální analyzátor atd.

Ale právě jsem zjistil, že by mě zařízení Analog Discovery 2 od Digilentu stálo 6 900,- s poštovným. S touto cenou jsem nepočítal. A tak bych se vás ještě chtěl zeptat, poprosit vás o radu, jestli už není vhodné koupit digitální osciloskop? Díval jsem se např. na tento:
https://www.banggood.com/Hantek-DSO5202 ... rehouse=CN
Avšak nepočítám s tím, že bych musel doplácet dph a clo.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok