Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Meni─Ź nap├Ątia.

Meni─Ź nap├Ątia.

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Meni─Ź nap├Ątia.

Odosla┼ąod Jarroo » 19 J├║l 2019, 16:09

Ahojte,r├íd by som mal v jednej veci jasno, pros├şm o radu. Chcem k├║pi┼ą z Kanady zosilovoa─Ź Vintage,je to zosilova─Ź v p├┤vodnom balen├ş nikdy nepou┼żit├Ż,.Probl├ęm je ,┼że je na 120Voltov/60hz aspo┼ł na zadnej stene je tak├Żto ┼ít├ştok.Na┼íiel som u n├ís meni─Źe nap├Ątia z 220V na 110V/50hz.m├┤┼żem tak├Żto meni─Ź pou┼żi┼ą? aj ke─Ć je tam rozdiel 10Volt a 10hz.Tu je linka: https://www.ebay.com/itm/JVC-AX-Z1010TN ... eae93f798d

Dik za radu v┼íetk├Żm! Ps: bolo by toto vhodn├ę?,,:http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1252&pg=det&article=40919
Jaro
Jarroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 12
Vek: 59.84
Zalo┼żen├Ż: 06.11.2010

Re: Meni─Ź nap├Ątia.

Odosla┼ąod elmoto » 19 J├║l 2019, 21:24

Prepac na otazku pomimo. Ty chces dat za to 1400 dolarov plus clo a DPH?
nie som tu
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2988
Vek: 40.3
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod Dolfi » 19 J├║l 2019, 21:55

... e e┼íte k tomu ma┼ą p├ír kg aurotrafo, ktor├ę bude "nechutn├ę" a st├íle zavadza┼ą ?
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 10466
Vek: 67.13
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod SMITH » 20 J├║l 2019, 01:45

Ten traf├ík je slab┼í├ş , ak ho nepl├ínuje┼í ┼żm├Żka┼ą na maximum , mohol by sa da┼ą pou┼żi┼ą . Alebo h─żadaj 750VA transform├ítor .
:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1296
Vek: 44.04
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Jarroo » 20 J├║l 2019, 07:26

─îakal som t├║to ot├ízku oh─żadne n├íkupu,m├ím cel├║ zostavu "superdigifine",je v tom doteraz cca 3000Euro.Zostava m├í excelentn├Ż zvuk,/inak ten zosilova─Ź st├íl v 90 tych rokoch cca 4200 D mariek,v tej dobe ani Tuzex ho nemal v ponuke,preto┼że to bolo velmi drah├ę/.┼żial odi┼íiel mi ten zosilova─Ź,m├ím ho 4 roky ,vypaluje poistku pravdepodobne je to zdroj,na transform├ítore je plo┼ín├Ż spoj s polovodi─Źmi cca 10x10 cm,bolo tam c├şnovn├ę, vidie┼ą,┼że to niekto u┼ż opravoval,m├ím zn├ímeho v Brezne ─Źo opravuje Vintage techniku,sme dohodnut├ş,┼że ho bude opravova┼ą,ak,ale bude od├şden├ę trafo,proste oprava nad 300 Euro,tak k├║pim,ten z Kanady na ktor├Ż som dal link.Toti┼ż v tom ─Źiernom preveden├ş sa ich vyrobilo m├ílo a je to v p├┤vodnom balen├ş nepou┼żit├ę.Peniaze? boli bud├║ aj s├║. /mimochodom ,som teraz posledn├ę tri roky vodi─Źom MKD chemick├Żch cisterien tak┼że slu┼íne zar├íbam.M├ím 59 rokov a vela radosti si u┼ż ─Źlovek v mojom veku neu┼żije preto ma to ani vela netr├ípi ak ho budem musie┼ą k├║pi┼ą/..─îo sa t├Żka toho trafa,ten link ─Źo som tu nahodil,tak som na┼íiel aj 1000 Wat zdroj.,zostavu m├ím v presklenenej skrini a trafo je kde schova┼ą to ma netr├ípi.Len som chcel vedie┼ą ─Źi nebude vadi┼ą ┼że na zosilova─Źi je vzadu na ┼ít├ştku 120V /60Hz ,ale bude,len 110V a 50HZ . , ─Źi nebude po─Źu┼ą nejak├ę ru┼íenie ni┼ż┼íou frekvenciou nap├Ątia..Alebo je to v tolerancii.Lebo v┼íetky zdoje ─Źo som na┼íiel s├║ z 220V-na110V 50Hz.
Jarroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod SMITH » 20 J├║l 2019, 08:04

Pravdepodobne nebude vadi┼ą in├í frekvencia siete . Vadila by keby dan├Ż pr├şstroj pou┼żival sie┼ąov├║ frekvenciu na nejak├ę riadenie , napr. hodiny ...
:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1296
Vek: 44.04
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007

Odosla┼ąod bibibo » 20 J├║l 2019, 08:38

Ak sa nemylim, tak transformator na 60Hz ma o nieco mensi pocet zavitov ako na 50Hz. Takze teoreticky ak tam chces pripojit napajanie s 50Hz, tak to napatie zdroja by malo byt o nieco nizsie ako tych 110V. Cca okolo 90V. Mozno by som sa snazil ten transformator vnutri zosilnovaca vymenit na nasu siet.
bibibo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 434
Zalo┼żen├Ż: 05.11.2009

Odosla┼ąod Jarroo » 20 J├║l 2019, 12:09

Sk├┤r si mysl├şm,┼że treba poriadne pohlada┼ą na nete tak├Ż meni─Ź,─Źo bude vyhovova┼ą,na┼íiel som aj z 220v na 115V.Uvidim,ako pochod├ş oprava tej mojej AX-Z911.Od toho sa to bude v┼íetko odv├şja┼ą.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 20 J├║l 2019, 11:56 --

https://www.menice110v.sk/Menic-napatia ... 750-d7.htm

Asi tento bude dobr├Ż.
Jarroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Dolfi » 20 J├║l 2019, 13:57

Zbyto─Źne neh─żadaj ─Ź├şm vy┼í┼íie nap├Ątie sekund├íru prevodn├ęho trafa. Aj ten link, ─Źo si dal, uv├ídza hl├║posti. Tak bu─Ć to trafo ide z 230 V na 110 V, alebo z 220 V na 110 V ? T├í druh├í mo┼żnos┼ą je pravdepodobnej┼íia. A potom je to trafo z 230 V na 115 V.

Uvedom si, ┼że impedancia cievky je 2.p├ş.f.L, ─Źi┼że ak ide 60 Hz trafo na 50 Hz, je ur─Źite o nie─Źo viac s├Żten├ę. Tak┼że, ─Ź├şm ni┼ż┼íie nap├íjacie nap├Ątie to 120 V trafo m├í, (mysl├şm tesne pod 120 V), je to viac O.K.

No a e┼íte jeden rozdiel tam je. Ur─Źite filtra─Źn├ę kond├şky s├║ po─Ź├ştan├ę na 60 Hz frekvenciu. A pri 50 Hz bude filtr├ícia mierne hor┼íia. T├Żm netvrd├şm, ┼że to bude nejako pozna┼ą ... :wink:
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 10466
Vek: 67.13
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod Jarroo » 21 J├║l 2019, 06:54

─Äakujem za odpove─Ć.
Jarroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod jenda23 » 21 J├║l 2019, 10:24

Pokud bys m─Ťl trafo odp├ílen├Ż v p┼»vodn├şm zesu nen├ş takovej probl├ęm ho p┼Öemotat.
Lokomotiva je jako ┼żena.Je jich stovky typ┼» a ka┼żdej z nich je jinej,ka┼żd├í z nich je sv├Żm zp┼»sobem kr├ísn├í.Kdy┼ż j├ş chce┼í aspo┼ł trochu poznat jsou to stovky hodin ─Źasu.Nejde s n├ş b├Żt ani┼ż bys j├ş bezmezn─Ť miloval,je nemo┼żn├Ż j├ş zn├ít do posledn├ş skulinky
jenda23
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5423
Vek: 29.67
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2008

Odosla┼ąod muziker » 21 J├║l 2019, 10:53

Ak dovol├şte prid├ím mal├║ pozn├ímo─Źku k tejto t├ęme.
Ano, previn├║┼ą prim├ír sie┼ą. trafa je najlep┼íie (a nejelegantnej┼íie) rie┼íenie ak samozrejme nechceme ─Źi nepotrebujeme zachova┼ą origin├ílny stav pr├şstroja (niektor├ş ─żudia na tom baz├şruj├║ a preto rad┼íej pou┼żij├║ extern├Ż transform├ítor, ─Źi autotransform├ítor), ... ale probl├ęmik m├┤┼że nasta┼ą v niektor├Żch konkr├ętnych situ├íci├ích, napr. ak niektor├ę konkr├ętne sie┼ą. trafo v pr├şstroji nem├í aspo┼ł mal├║ v├Żkonov├║ rezervu a m├í pracova┼ą naplno (napr. pri max. vybuden├ş zosil┼łova─Źa a t├Żm aj pri max. odbere z nap├íjacieho zdroja pr├şstroja). V takom pr├şpade je vhodn├ę trocha zv├Ą─Ź┼íi┼ą prierez jadra (nie o ve─ża, presnej┼íie sa to stanov├ş v├Żpo─Źtom), preto┼że pre 50Hz kmito─Źet siete v Eur├│pe to oproti 60Hz v USA, ─Źi Kanade jeho prev├ídzka vy┼żaduje ak po┼żadujeme aby trafo odovzdalo svoj max. v├Żkon na sekund├íri (pr├şpadne viacer├Żch sekund├íroch). Sta─Ź├ş sa pozrie┼ą na pr├şslu┼ín├ę vzor─Źeky pre v├Żpo─Źet mal├ęho sie┼ą. transform├ítora do 1000 VA (napr. v zn├ímej knihe H. Meluzin: Mal├í r├ídiotechnick├í pr├şru─Źka a ─Ćal┼íej literat├║re, ako aj v star┼í├şch ─Ź├şslach AR, RK, ST a pod.), teda aj pre jeho v├Żkon ako aj ve─żkosti stredn├ęho st─║pika (qfe) ┼żel. jadra sie┼ą. transform├ítora. Pri v├Żpo─Źtoch z├íujemca zist├ş tak ┼że okrem in├Żch hodn├┤t sa kmito─Źet siete nach├ídza v menovateli jedn├ęho zo vzorcov spolu so syten├şm jadra B, a 2P├ş. Preto neza┼íkod├ş prepo─Ź├şta┼ą si to a hne─Ć bude jasn├ę o ko─żko a pre─Źo by malo by┼ą by┼ą ┼żel. jadro jadro transf. tak├ę, alebo onak├ę . Ak by sme to nebrali do ├║vahy, potom by nebolo mo┼żn├ę chcie┼ą od sie┼ą. trafa pln├Ż v├Żkon a pre istotu je dobr├ę v takom pr├şpade skontrolova┼ą pre r├┤zne prev├ídzkov├ę situ├ície aj oteplenie sie┼ą. trafa, ke─Ć┼że bude asi do istej miery aj pre┼ąa┼żovan├ę.
Pr├şlohy
05 Obsah.jpg
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 6147
Vek: 71.16
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist