Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 23 Júl 2019, 16:56

5ko napísal:.
ono to mohlo byt fakt o zivot.... :!:
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Júl 2019, 18:26

5ko vodoměr mám ve sklepě, není to nic proti normě, hlavní jehla někde být musí. Ale oni netuší ani trasu ani místo napojení na hlavní vodovod. Podle sousedů je jehla někde v poli. vodovod je starý cca 10 - 15 let, takže jehla je už někde hluboko zaoraná. Proto jsem je nutil ať osaděj novou, nakonec osadili i když držkovali.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Júl 2019, 18:34

No mne to došlo až ráno, fuuuj.
Ale mohol som byť v sportovych správach,že sa mi nevydaril tréning v skoku do žumpy a Slovensko prišlo o nádejného medajlistu. :crying:
Jenda, snáď ťa to už prežije. :thumbup:
Chlapi,nedávajte mi za to karmu,aby som tu nebol za blbca, čo ,,zbohatol,, na srackach, to prenechám iným podnikateľom. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa cool-zool » 23 Júl 2019, 19:07

5ko , teraz sa na tom uz mozes iba zasmiat ved ,, co ta nezabije - to ta posilni ,, !!! No mne sa pred rokmi podaril podobny kusok , ale opacne ( do plnej zumpy , ale nie dolu hlavou ) ... Vynasali sme z domu , izby pozicane 6m forsne , ale cez dvere sme sa nevykrutili tak cez okno ... Este mi hovoril sused : pozor , nestupaj na zumpu , lebo plech je uz prehrdzaveny ! No ked cuvas a nad hlavou drzis tri dlhe , tazke dosky tak pod nohy nepozeras !!! Krok za krokom a zrazu clup a uz som bol po krk v srackach a na hlave ma prikrivali forsne ... Teraz sa nad tym tiez iba smejem ked na to spominam , no vtedy mi nebolo vsetko jedno , a hned za dom , zahradna hadica a podme to vsetko co najskor zo seba splachnut ....
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Júl 2019, 20:09

Založíme klub osraných elektrikárov? :D
:agree:
Včera som sa tiež skoro pošťal,keď som vymieňal istič v hlavnom rozvádzači ,strčil som ruku pomedzi DIN lišty a štrajchl som lakťom o fázu trčiacu kúsok z krytky na konci prepojovacieho hrebeňa.Ešteže netrcali dve fázy, lebo by mi vypálilo dieru do ruky. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa SMITH » 23 Júl 2019, 20:31

5ko : Začínaš byť adept na Darwinovú cenu ... :mrgreen:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 23 Júl 2019, 20:38

Kto by uvazoval o kupe takychto startovacich kablov a pod. cena cca 20Eur, zvycajne menej, nech si to rychlo rozmysli.
Prechodovy odpor svorka-kabel sa meni podla toho ako sa svorkou, alebo kablom hybe. Zakrimpovat sa to poriadne ani neda, zapajkovat uz ani tolko. Kabel je pomedene zelezo.
Dnes mi skapala baterka v aute a skusal som s nimi startovat, ale ani nahodou.
Venoval som im teraz cely vecer, a snazil sa tam nejak prilepit kable do svoriek, no uvidime ako sa to podarilo, ked nahodou zajtra nenastartujem zase.
Prílohy
17420_600.jpg
startovaci-kabel-600amp-60mm-6m.jpg
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2567
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 23 Júl 2019, 20:44

Tak isto lacné a predsa hrubé štartovacie káble. Sú často skôr vysokonapäťové ako štartovacie.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zipaj » 23 Júl 2019, 20:45

Kolega v robote mi spomínal ako na vojenčine sa jeden jeho kamarát posr.. pri strážení vlajky útvaru, pretože sa nemohol od nej ani pohnúť, po vystriedaní mu udelili pochvalu a dostal opušťák "za vzorné plnenie strážnej služby", všetci si ho doberali že za čo to vlastne dostal opušťák a on každému hovoril že za hovno!
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Wicker » 23 Júl 2019, 21:21

Dnes ma šéf poslal vymontovať repráky z jednej búračky, Ducata, hneď ako som otvoril dvere som zacítil na hlave fajnú bolesť, ktorú spôsobili osy, 3x do hlavy nad uchom, 1x do líca... hodinku na to ma poslal autom po kolegu, v obci mimo priechodu stáli na ľavej strane tri decká na bikoch, kde si jeden zmyslel, že prebehne, brzda a skoro na šmyku som zastal pol metra od neho, a ešte na mňa kukal v tom ležérnom tempe, že čo. Ani nie 3km od tohoto miesta som sa skoro zrazil s volákym expertom na T5ke valníku, ktorý si povedal, že v neprehladnej zákrute obehne tri autá. Poobede som začal robiť úplne iné auto ako mi bolo kázané a pootm doma pri práci som sa zohol na zem do goly, vybrať si krížový bit a pri vystieraní som sa fajne drbol hlavou o tyčku zo zabrádlia.

Dnes mi teda ide, idem radšej doskladať zdroje, hádam ma už nič neprekvapí :D
0

Protek
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26 Máj 2012, 07:57
Bydlisko: Levice
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Protek » 23 Júl 2019, 22:19

Jenda 23 čo je to tá "jehla",lebo ja robím u vodárov a neviem si predstaviť čo to môže byť,hoci som už urobil veľa prípojok.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Júl 2019, 22:29

Podzemný uzáver.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Feneon » 23 Júl 2019, 22:32

...skôr asi tá tyč nasadená na ventile...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Júl 2019, 22:42

Logicky - môže byť jehla niekde v poli? Myslíš, že by tam bola len tak pohodená?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Protek
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26 Máj 2012, 07:57
Bydlisko: Levice
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Protek » 23 Júl 2019, 22:50

Môže byť,to ma nenapadlo.My to voláme zemná súprava.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Júl 2019, 08:11

Ano správně se to opravdu jmenuje zemní souprava, nebo zemní uzávěr.

Drakoush, jehla nesmí být v poli, ale zde jiná možnost není. Protože hlavní přívod vede asi 30m po mým pozemku to cca vím kudy, protože jsem na hadici narazil při výkopech kanalaizace. Pak se stáčí do pole, přes pole vede hlavní vodovod dělaný ve stejném roce, ten je zaměřený. Takže přípojka jinam vést nemůže. Je možné že jehla vůbec neexistuje, prostě udělali jen návrt a bylo. Už jsem hledal i místo kde jezedové nesekají kdyby tam byl hrnec, ale nic takové jsem nenašel.
0
Naposledy upravil/-a jenda23 v 24 Júl 2019, 08:18, upravené celkom 1 krát.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 24 Júl 2019, 08:17

Takže nemáš problém urobiť si ,,ochoz,, v záhrade. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Júl 2019, 08:19

To nemám no :lol:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Júl 2019, 10:57

jenda23 napísal:Ano správně se to opravdu jmenuje zemní souprava, nebo zemní uzávěr.

Drakoush, jehla nesmí být v poli, ale zde jiná možnost není. Protože hlavní přívod vede asi 30m po mým pozemku to cca vím kudy, protože jsem na hadici narazil při výkopech kanalaizace. Pak se stáčí do pole, přes pole vede hlavní vodovod dělaný ve stejném roce, ten je zaměřený. Takže přípojka jinam vést nemůže. Je možné že jehla vůbec neexistuje, prostě udělali jen návrt a bylo. Už jsem hledal i místo kde jezedové nesekají kdyby tam byl hrnec, ale nic takové jsem nenašel.
Jeníku, nereagoval som na Teba, ale na feneona, ktorý tipoval, že to bude len tá tyč. Tá bude sotva v poli len tak, sama bez ventilu. To by tam bola odložená? :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 24 Júl 2019, 11:04

Menil som tranzistor na zdroji v TV, poopravoval som studené spoje na všetkých tranzistoroch, trocha vyfúkal dosku od bordelu, zapnem a beží reku super. A po asi 10 sekundách natiahlo iskru cez prach čo ostal medzi nožičkami jedného tranzistora a bolo vybavené krista :D
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok